Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

AÖF Kitabında Peygambere iftira! (1 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi

Açık Ögretim Fakültesi Siyaset Bilimi ders kitabında yer alan bazı ifadelerin Peygamber Efendimiz'e yönelik hakaretler içermesi tepkilere neden oldu.

Anadolu Üniversitesi Acık Ögretim Fakültesi ders kıtaplari arasında yer alan Siyaset Bilimi ders kitabının 11. ünitesinin 214 sayfasnını3. paragrafında yer alan...
....“Üstelik Hz. Peygamber zamanında bile Kur'an'daki hükümlerin aynen uygulanmadığı oluyordu. Örneğin, peygamberin kendisi, bir borcu öderken üstüne faiz anlamina gelebilecek bir ek yapmisti”.... :a43:
şeklindeki ifade sert tepkilere neden oldu.

Konuya iliskin bir açiklama yapan Büyük Birlik Partisi Izmir Il Baskani Ahmet Bereket, kitapta yer alan skandal ifadeler için “basta yüce kitabimiz Kur'an-i Kerim'e ve Peygamberimiz Hz. Muhammed'e (s.a.v ) yapılan son derece çirkin bir yakıştırma ve saldırıdırr” ifadelerini kullandı.
Sessiz kalınması beklenemez.

“Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (s.a.v) hiçbir zaman Kur'an hükümlerinin dışına çıkmamıştır” diyen Bereket, tepkisini söyle sürdürdü:

“Ne amaçla ve neye hizmet ettiği belli olmayan, üstelik bilim adına Üniversite öğrencilerine ders kitabı olarak okutulan bir bilim kitabında, bu tarz dinimizin derlerine iftira atılmasını haz etmemiz ve bunun karşısında sessiz kalmamamız mümkün değildir. Bir an önce A.Ü Açık Ögretim Fakültesi Siyaset Bilimi Ders kitaplarını toplatılarak, sanki Peygamberimiz Allah'ın hükümlerinin dışında, Kur'ana aykırı hareket ediyormuş anlamı taşıyan bu yakışıksız ve gerçek dışı ibarenin çıkartılmasını ilgili kurum ve makamlardan bekliyoruz.”

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
bir islam ülkesinde bu yapılıyorsa gayri müslim ülkelerde neler yaparlar RABBİM CC bunlara fırsat vermesin gençliyimizi zehirliyorlar

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum mavcı abi.Artık Milli eğitim iyice haddini aşıyor bence!!İlk okul kitaplarındada dinimiz yanlış öğretiliyor.buna benzer haberler duymuştum.Rabbim ıslah eylesin.Emeğinize sağlık.Allaha emanet olunuz.

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

selamun aleykum mavcı abi.Artık Milli eğitim iyice haddini aşıyor bence!!İlk okul kitaplarındada dinimiz yanlış öğretiliyor.buna benzer haberler duymuştum.Rabbim ıslah eylesin.Emeğinize sağlık.Allaha emanet olunuz.

bir islam ülkesinde bu yapılıyorsa gayri müslim ülkelerde neler yaparlar RABBİM CC bunlara fırsat vermesin gençliyimizi zehirliyorlar

Allah CC. bizleri yönetenlere BASİRET versin...

Bilerek ya da bilmeyerek yapılmış olabilir...
Bu yanlışlıklar bir daha olmaz inşallah...
Sorumluları hakkında derhal işlem yapılmalıdır...
Nasıl ki Danimarka'daki hakaretçilere devlet olarak, millet olarak cephe alıyorsak...
Burada da aynı olmalı...
Peygamberimiz(SAV)'e kim iftira atıyorsa haddi bildirilmeli...

Allaha emanet olunuz...

hayal_8100

Kayıtlı Kullanıcı
osmanlının okadar güzel eğitim sistemi vardı ki osmanlının adının dünyaya duyurulmasına sebeptir.osmanlı devletinde öğrencilere ilk önce din ilimleri detaylı olarak verilirdi ondan sonra fen ilimleriyle süslenirdi bu insanlar.böyle olduğu için ne yaptıklarını ve ne yazdıklarını çok iyi biliyorlardı.zamanla önce fen ilimleri verilmeye başlandı din ilimleri çok arka sıralarda kaldı.şimdi işte biz bunun eksikliğinden dolayı böyle durumlarla karşılaşıyoruz.tabiri caizse güya laik bir ülkeyiz ya edepsizleşmekte özgürüz yani...

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
Allah CC. bizleri yönetenlere BASİRET versin...

Bilerek ya da bilmeyerek yapılmış olabilir...
Bu yanlışlıklar bir daha olmaz inşallah...
Sorumluları hakkında derhal işlem yapılmalıdır...
Nasıl ki Danimarka'daki hakaretçilere devlet olarak, millet olarak cephe alıyorsak...
Burada da aynı olmalı...
Peygamberimiz(SAV)'e kim iftira atıyorsa haddi bildirilmeli...

Allaha emanet olunuz...

Selamun aleyküm mavci abi...aynen katılıyorum...Allah ıslah eylesin diyorum...Peygamberimiz ( s.a.v.)e dil uzatanların sonu hazindir...
Allah yar ve yardımcımız olsun.
Hayırlı ve bereketli günler...

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
...

...

osmanlının okadar güzel eğitim sistemi vardı ki osmanlının adının dünyaya duyurulmasına sebeptir.osmanlı devletinde öğrencilere ilk önce din ilimleri detaylı olarak verilirdi ondan sonra fen ilimleriyle süslenirdi bu insanlar.böyle olduğu için ne yaptıklarını ve ne yazdıklarını çok iyi biliyorlardı.zamanla önce fen ilimleri verilmeye başlandı din ilimleri çok arka sıralarda kaldı.şimdi işte biz bunun eksikliğinden dolayı böyle durumlarla karşılaşıyoruz.tabiri caizse güya laik bir ülkeyiz ya edepsizleşmekte özgürüz yani...

Haklısınız kardeşim...
Dünyaya tek gözle bakıyoruz...
Sadece dünya cihetiyle...Maddiyat cihetiyle...
Veya baktırılıyoruz...
EĞİTİM ŞART...
Din ve fen ilimleri birlikte olmazsa olmaz...

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Ve Aleykumselam Kardeşim...

Ve Aleykumselam Kardeşim...

Selamun aleyküm mavci abi...aynen katılıyorum...Allah ıslah eylesin diyorum...Peygamberimiz ( s.a.v.)e dil uzatanların sonu hazindir...
Allah yar ve yardımcımız olsun.
Hayırlı ve bereketli günler...

Allah CC. bizi basiretli olanlardan eylesin...
Allaha emanet olun...

minoug

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm kardeş ne kadar çirkin Allah C.C islah Etsin...
Ne kadar da şeytana uymuşlar ya bukadarı da pes artık amacları tabi gençlerimizin kafasını çelmek.Türkiyede yani bir Müsliman ülkede bu ve buna benzer şeylerin olması çok şeyi ortaya koyuyor amaçlarının gençliği elegeçirmek artık hiçbirşeye güven kalmadı çocuklarımızı nasıl koruyacağız böyle insanlardan Allah C.C tez bir zamanda hepsini islah Etsin,pişman olsunlar yaptıkları çirkinliklerden.Bizlerde sessiz kalmamalıyız!

Rabbim razı Olsun paylaştığın ve bilgilendirdiğin için Selamün Aleyküm

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

Selamün Aleyküm kardeş ne kadar çirkin Allah C.C islah Etsin...
Ne kadar da şeytana uymuşlar ya bukadarı da pes artık amacları tabi gençlerimizin kafasını çelmek.Türkiyede yani bir Müsliman ülkede bu ve buna benzer şeylerin olması çok şeyi ortaya koyuyor amaçlarının gençliği elegeçirmek artık hiçbirşeye güven kalmadı çocuklarımızı nasıl koruyacağız böyle insanlardan Allah C.C tez bir zamanda hepsini islah Etsin,pişman olsunlar yaptıkları çirkinliklerden.Bizlerde sessiz kalmamalıyız!

Rabbim razı Olsun paylaştığın ve bilgilendirdiğin için Selamün Aleyküm

Allah CC. cümlemizden razı olsun inşallah...
Güzel ve anlamlı yorumunuz için de teşekkürler...
Allaha emanet olunuz...

''levent''

Kayıtlı Kullanıcı
ayıp nasıl böle bir şey yaparlar anlamıyorum.derhal düzeltmeleri gerek.

Metekaan

Kayıtlı Kullanıcı
lanet olsun böyle bir iftirayı atanlara Yüce Allah bunları görüyor. sabredin kardeşlerim.

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt