Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

AÖF Bölüm Seçimi (1 Kullanıcı)

demirads

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
kulturelf.blogspot.com
Merhabalar,

Türkçe Öğretmenliği okuyorum... Ygs'ye girdim ve barajı geçtim. Açıktan 4 yıllık bir üniversite okumak istiyorum... Kendime bir şey katabileceğim, iyi mevkilere gelebileceğim bir bölüm olsun istiyorum. İş imkanı o kadar da önemli değil... Sadece prestijli bir bölüm okumak istiyorum... Hangisini önerirsiniz?

umut_çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
Siz hiç araştırma yaptınız mı bu konuda?
Ben de normal örgün mühendislik eğitiminin yanında işletme okuyorum...
Çünkü işletme açıktan okunabilecek en genel bölümdür, diğer bölümlerden birşeyler kapsar. Mezunu çoktur evet ama diğer bölümleri de içinde barındırdığı bir gerçektir.

İş bulma olayıysa kişinin kendini ne kadar geliştirdiğiyle alakalıdır sizin de bildiğiniz gibi...

Fakat çok güzel bir bölümdesiniz, Türkçe Öğretmenliği zaten bildiğim kadarıyla sözel puan türünde ciddi bir sıralamaya ve güzel bir puana sahip olanların gidebildiği bir bölüm. Ama anladığım kadarıyla siz farklı bir branş arayışındasınız.

demirads

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
kulturelf.blogspot.com
Siz hiç araştırma yaptınız mı bu konuda?
Ben de normal örgün mühendislik eğitiminin yanında işletme okuyorum...
Çünkü işletme açıktan okunabilecek en genel bölümdür, diğer bölümlerden birşeyler kapsar. Mezunu çoktur evet ama diğer bölümleri de içinde barındırdığı bir gerçektir.

İş bulma olayıysa kişinin kendini ne kadar geliştirdiğiyle alakalıdır sizin de bildiğiniz gibi...

Fakat çok güzel bir bölümdesiniz, Türkçe Öğretmenliği zaten bildiğim kadarıyla sözel puan türünde ciddi bir sıralamaya ve güzel bir puana sahip olanların gidebildiği bir bölüm. Ama anladığım kadarıyla siz farklı bir branş arayışındasınız.

İşte pek bilgim yok bu konuda. İnternette başvurabileceğim doğru bir kaynak da bulamadım.. Onun için buraya yazdım... Lys'ye girmediğim için 2 yıllık tercih edebiliyormuşum maalesef.. 4 yıllık okuyamıyorum :(

berat05

Yönetici
Esselamu Aleyküm

Merhaba

Açık öğretim de olsa ilgi duymadığınız ve yeteneğiniz olmayan bir bölümü seçmemelisiniz.İyi bir bölümde okuyorsunuz ama ille de okumak istiyorum diyorsanız maliye,işletme,iktisat yada dış ticaret okuyabilirsiniz.Seçmek ve yerleşmenin ardından birde bu sınavları vermek var...

Tercih sizindir.

Rabbim kolaylık versin.

umut_çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
:) Ben güzel bir haber vereyim size. Siz şu an zaten 4 yıllık ve üzeri bir bölüm okuduğunuz için Açıköğretime sınavsız 4 yıllığa başvurma hakkınız var. Kasım ayında "ikinci üniversite" ye başvuruyorsunuz.Normal harcınızı ödüyorsunuz kendi fakültenizden yani Türkçe Öğretmenliği okuduğunuz yerden bir öğrenci belgesi alarak en yakın AÖF bürosuna gidiyorsunuz. Ben öyle yaptım geçen Kasım ayında. YGS veya LYS ye girmeden direk anlattığım şekilde başvuru yapmış oldum.

umut_çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
Cevaplarınız için teşekkür ederim :) O zaman tercih yapmıyım ben... Kasım ayını bekliyim :)

Evet bekleyebilirsiniz:) AÖF için ayrıca forumlar var oralardan da inceleyebilir veya arama motoruna "İkinci üniversite AÖF" yazarsanız ordan da ayrıntıları öğrenebilirsiniz:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt