Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Anons: 1 numara Rh pozitif zâta duaya ihtiyaç vardır! (1 Kullanıcı)

guzelim

Kayıtlı Kullanıcı
Anons: 1 numara Rh pozitif zâta duaya ihtiyaç vardır!

DR. CAN
E.Can - Sivas
Can abi. Eğitim fakültesini bitirmeye çalışıyorum. Sonra da KPSS sınavına gireceğim. Çok duaya ihtiyacım var. Bana dua eder misiniz? Benim için atanmanın önemini anlatamam 16 senedir okuyorum. Artık insanlara ve aileme yararlı olmak istiyorum. Ben çalışacağım. Ama n’olur yalvarırım siz de dua edin. Söz mü?

--------------------------------------------------------------------------------

Dr.Can

Sevgili kızım. Mailini okuyunca tüm kalbimle hayırlı başarılar için dua ettim. Aklıma sadece benim temenni ve dileklerimin yeterli olmayacağı geldi ve bir ilki başlatmak istedim. O da şudur ki; ANONS başlığı altında bu dua talebini duyurayım dedim. Böylece dergiye yazdım. Bir tarihte ORTAK DUA BİLİNCİ diye çok karlı bir MANEVİ ORTAKLIK kurmuştuk. O zamanlar AİLEM 250-300 bin basıyordu ve Dr. Can’a gelen mektup sayısı 5 bin idi. Okurlarımın hepsi “ağzı dualı” idi ve her dergiyi ortalama 3-5 kişi okuyordu. Ama biz sadece bu 5 bin kişinin ortak duası ile hesabımıza göre her kişiye her saniye 55 adet dua isabet ettiğini matematik bir formülle anlatmıştık Dr. Can köşesinde. İtirazı olan yazsın demiştik ve bir tek itiraz gelmemişti. Şimdi ise basım 500 binlerde. Dr. Can mektupları ise 30 bine dayandı. Artık sinerjik ve matematiksel hesaplar yapılamaz hale geldi. Kaldı ki (1)’i 1000 (bin) yapan Allah’ın bereketini de hesaba katmadığımız halde. İşte bu yüzden senin bu dua talebini ODB’ye yani Ortak Dua Bilinci Havuzuna havale ettim. Umarım bu sayede hayırlısı ile hem bitirir, hem de KPSS’yi kazanır ve atanırsın. Sanırım bu ANONS köşesinde bundan böyle daha bir çok İSTEK DUA gelecektir. Mesela “Can abi önümüzdeki hafta Bakırköy Sulh Ceza’da davam var lütfen okurlardan dua istiyorum” gibi… Böylece yeni açılan bu DUA ANONSU kapısı sayesinde edilen dualardan sen ve ben de hissedar oluruz inşallah.

İŞ İŞTEN GEÇMİYOR MU?

1970’li yıllardı. Çok sevip saydığım bir defasında da Dr. Can köşesini şereflendiren Mehmet Deniz dostumla birlikteydim. İzmir İslam Enstitüsünde okuyordu ve final sınavlarından birinin sonucunu öğrenmek üzere birlikte onun okuluna gidiyorduk. Sonuçlar liste halinde asılmış olmalıydı. Giderken kendisinin dua mırıldandığını fark ettim ve;

- “Hocam. Sınav olmuş geçmiş. Sonuçlar asılmış. Şu an yaptığınız dua neticeyi değiştirmez ki niye okuyorsunuz?” dedim… Cevap başımı döndürdü;

- Allah için zaman yok. O benim şimdi bu duayı okuyacağımı bildiği için ona göre başaracağımı murad etmiştir.

Evet canım okurlarım. Bu ve bundan sonraki DUA ANONS’larına lütfen kalbinizle ve isterseniz ellerinizi kaldırarak iştirak ediniz. Bu yazı ister sınavdan ya da atamadan önce ister sonra olsun, Allah sizlerin dua edeceğini bilip ona göre netice yaratacaktır…

Demek ki dua; zaman ötesi keyfiyetiyle ve şeffafiyet sırrıyla sadece geleceğe değil geçmişe de tesir adına dilek kapısını “TIK”layabiliyor…

Hay Allah bu yazıyı daha evvel yazmayı nasıl da akıl edemedim? Hadi masum eller havaya. Benimki gibi günahkarlar mı? Onlar zaten sürekli havada değiller mi? Selamlar.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt