Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Annenin İhtiyacı (1 Kullanıcı)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
Annenin İhtiyacı Var

Ebû'l-Haseni'l-Harkânî (k.s) hazretleri şöyle anlatır:

İki kardeş vardı. Bu iki kardeşin hizmete muhtaç bir anneleri vardı. Her gece kardeşlerden biri annenin hizmeti ile meşgul olur, diğeri Allah Teâlâ'ya ibâdet ederdi. Bir akşam, Allah Teâlâ'ya ibâdet kardeş, yaptığı ibâdetten, duyduğu hazdan dolayı kardeşine:

- Bu gece de anneme sen hizmet et, ben ibâdet edeyim, dedi.

- Kardeşi kabul etti. İbâdet ederken secdede uyuya kaldı ve o anda bir rüya gördü.

Rüyasında bir ses ona:

- Kardeşini affettik, seni de onun hatırı için bağışladık, deyince genç:

- Ben Allah Teâlâ'ya ibâdet ediyorum. Kardeşim ise anneme hizmet ediyor. Fakat beni onun yaptığı amel yüzünden bağışlıyorsunuz, dedi.

Ses ona:

- Evet, senin yaptığın ibâdetlere bizim hiç ihtiyacımız yok. Fakat, kardeşinin annene yaptığı hizmetlere annenin ihtiyacı vardı, karşılığını verdi.

alıntıdır

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykümselam CEVDET abi...ALLAH razı olsun emeğine sağlık
ANNElerimiz bize verilen kutsal hediye gibidiler. Ne kadar da hürmet göstersek o kadar az göstermiş oluruz. Kulunu bağışlayan, günahlarını affeden ALLAHa şükürler olsun...

ALLAHa emanet olunuz...
selametle abim...

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
annelerımız ne yapsak da az gelır
şımdı bu yazıyı okuyunca annemı aramak geldı ama cok geç yarın arıcam
ben her telefon actığımda anneme anne benım ıcın dua edıyor musun dıye sorarım
cenım benım hep evet der
gül kokulu anam
allah razı olsun
allaha emanet olun
anneneızın de ellerınden operım
allaha emanet olun

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü.
Allah razı olsun kardeşim. Selam ve baki dua ile kalın

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykümselam CEVDET abi...ALLAH razı olsun emeğine sağlık
ANNElerimiz bize verilen kutsal hediye gibidiler. Ne kadar da hürmet göstersek o kadar az göstermiş oluruz. Kulunu bağışlayan, günahlarını affeden ALLAHa şükürler olsun...

ALLAHa emanet olunuz...
selametle abim...

SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN YORUMUNUZ İCİN TEŞEKKÜR EDERİM RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
annelerımız ne yapsak da az gelır
şımdı bu yazıyı okuyunca annemı aramak geldı ama cok geç yarın arıcam
ben her telefon actığımda anneme anne benım ıcın dua edıyor musun dıye sorarım
cenım benım hep evet der
gül kokulu anam
allah razı olsun
allaha emanet olun
anneneızın de ellerınden operım
allaha emanet olun

VE ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM ARADINIZMI ANNENİZİ DÜN ARIYACAM DEMİŞTİNİZ ARAMADIYSANIZ HATIRLATAYIM DEDİM RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
VE ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM ARADINIZMI ANNENİZİ DÜN ARIYACAM DEMİŞTİNİZ ARAMADIYSANIZ HATIRLATAYIM DEDİM RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE

selamunaleykum
hatırlattığınız ıcın allah razı olsun
annem aradı sağ olsun
cok mutlu oldum
mesafe bıraz uzak ama 1 gunluğune gıtmeyı düşünüyom
allaha emanet olun
selam ve dua ıle

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
Musa aleyhisselam Hazretleri, cennetteki komşusunun veya arkadaşının, dostunun kim olacağını Cenab-ı Hakk’tan sorup öğrenmek ister. Cenab-ı Hak da Peygamberi Musa’ya: “Falan memlekete git. Orada bir kasap var işte, O senin cennetteki komşundur” buyurmuş. Musa ( a.s.) gidip o adamı bulmuş. Kasap olan kişi, Musa (a.s.)’dan kendisine misafir olmasını istemiş Musa (a.s.) da bu teklifi kabul ederek evine misafir olmuş. Odaya girdiklerinde Musa aleyhisselamın gözüne bir zenbilde yatmakta olan kadın çarpmış. Yemeğe oturmuşlar. Adam bir lokma kendi alıyor, iki lokma da zenbile bırakıyormuş. Kasabın annesine en güzel şekilde bakması Musa aleyhisselamı hoşnut eder. Musa ( a.s.) kasab olan kişiye: “Annenin dudakları kımıldanıyor ve bir şeyler söylüyordu, ne söylüyor?” diye sormuş. Kasap da “Efendim annem diyor ki: Allah seni Musa aleyhisselam’a cennette refîk eylesin” diyor. Bu kişinin annesine bakarak ve onun duasını alarak ve o zamana kadar Peygamber olduğunu gizleyen Musa aleyhisselam, kasabı tebrik edip müjdelemişler.

selamun aleyküm RABBİM ana baba rızasını almayı bizlere nasip eder inşaALLAH.SELAM VE DUA İLE...

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
Musa aleyhisselam Hazretleri, cennetteki komşusunun veya arkadaşının, dostunun kim olacağını Cenab-ı Hakk’tan sorup öğrenmek ister. Cenab-ı Hak da Peygamberi Musa’ya: “Falan memlekete git. Orada bir kasap var işte, O senin cennetteki komşundur” buyurmuş. Musa ( a.s.) gidip o adamı bulmuş. Kasap olan kişi, Musa (a.s.)’dan kendisine misafir olmasını istemiş Musa (a.s.) da bu teklifi kabul ederek evine misafir olmuş. Odaya girdiklerinde Musa aleyhisselamın gözüne bir zenbilde yatmakta olan kadın çarpmış. Yemeğe oturmuşlar. Adam bir lokma kendi alıyor, iki lokma da zenbile bırakıyormuş. Kasabın annesine en güzel şekilde bakması Musa aleyhisselamı hoşnut eder. Musa ( a.s.) kasab olan kişiye: “Annenin dudakları kımıldanıyor ve bir şeyler söylüyordu, ne söylüyor?” diye sormuş. Kasap da “Efendim annem diyor ki: Allah seni Musa aleyhisselam’a cennette refîk eylesin” diyor. Bu kişinin annesine bakarak ve onun duasını alarak ve o zamana kadar Peygamber olduğunu gizleyen Musa aleyhisselam, kasabı tebrik edip müjdelemişler.

selamun aleyküm RABBİM ana baba rızasını almayı bizlere nasip eder inşaALLAH.SELAM VE DUA İLE...

VE ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM PAYLAŞIMINIZ İCİN COK TEŞEKKÜR EDERİM ALLAH RAZI OLSUN SELAM VE DUA İLE

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
______selamün aleyküm
rabbim razı olsun cevdet bey abimiz ibretlik bir hikaye
emeginize saglık
selam ve dua ile_______

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm hayırlı akşamlar Abi çok güzel bir kıssa okurken annemi düşündüm... şimdi yanımda olsaydı başka bir şey istemezdim inan çok canım acıyo değerini şimdi daha iyi anlıyorum ama.....emeğine güzel yüreğine sağlık RABBİM razı olsun

SELAM ve DUA ile kal ALLAHA EMANET OL

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm MEVLA ANNEMİZİN BABAMIZIN WE TÜM RIZASINI ALMAMIZ GEREKEN İNSANLARIN RIZASINI ALMAYI CÜMLEMİZE NASİP ETSİN SLM WE DUA İLE

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm hayırlı akşamlar Abi çok güzel bir kıssa okurken annemi düşündüm... şimdi yanımda olsaydı başka bir şey istemezdim inan çok canım acıyo değerini şimdi daha iyi anlıyorum ama.....emeğine güzel yüreğine sağlık RABBİM razı olsun

SELAM ve DUA ile kal ALLAHA EMANET OL

SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN EVET ANNE VE BABALARIMIZIN KIYMETİNİ BİLELİM ONLARI ÜZMEMEYE VE COK SEVMEYE BAKALIM RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt