Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Annenin hizmete ihtiyacı var.. (1 Kullanıcı)

haya87

Kayıtlı Kullanıcı
İki kardeş vardı. Yatalak annelerine bir gece biri, diğer gece öteki bakacaktı. Öyle anlaşmışlardı. Abid olan nafile ibadete çok düşkündü, sabaha kadar ibadet ederdi. Bunun için, kardeşine, (Bugün de anneme sen hizmete devam et, ben de yine ibadet edeyim) derdi. Annesine bakma sırası hiç ona gelmezdi. Kardeşi, onun da sevap kazanması için abid olan kardeşine, bazen (Bugün sıra sende) derdi. Bu abid genç, rica eder, sabaha kadar ibadetle meşgul olurdu. Yine bir gece sabaha kadar yaptığı ibadetten duyduğu hazdan dolayı kardeşine, her zaman olduğu gibi sırayı bozarak, (Bu gece de bana izin ver ibadet edeyim) dedi. Kardeşi kabul edip annesine hizmete gidince, bu ibadet etmeye koyuldu. Bir ara uyuya kaldı ve bir rüya gördü. Rüyasında nurani yüzlü bir zat buna dedi ki:
- Kardeşin affedildi.Genç merakla sordu:
- Ben niye affedilmedim?
- Sen de affedildin ama, kardeşinin yüzünden affedildin.
- Ben Allahü teâlâya ibadet ediyorum. Kardeşim ise anneme hizmet ediyor. Fakat benim onun yüzünden affedilmemin hikmeti nedir?O zat dedi ki:
- Allahü teâlâ size nafile ibadeti farz kılmadı, ama ana babaya iyiliği hizmeti farz kıldı. Üstelik annenin hizmete ihtiyacı var. Kardeşin emre uyduğu için kazandı ve yükseldi. Onun sayesinde sen de affedildin.

G

gerçekyaşam

ESSELAMU ALEYKÜM HAYA KARDEŞİM EMEĞİNE SAĞLIK HİÇ bir şey anne ve baba yerini alamıyor ANNENİN SANA VERDİĞİ 1 DAMLA SÜTÜN karşılığı nedir biliyormusun sadece bir damlacık sütün karşılığı 40 yıl sırtında taşımaktır RABBİM VEYSEL KARANİ GİBİ ANA SEVGİSİ AŞILASIN CÜMLEMİZE ALLAH razı olsun sevgili kardeşim emeğine sağlık .............

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Yüce ALLAHUTEALA (c.c) razı olsun kardeşim. Yüce ALLAHUTEALA (c.c) bizi topraktan yarattı sonra toprağa üfleyip bize can vermedi mi? O zaman aslında hepimiz Yüce ALLAHUTEALA (c.c)'ndan parça taşıyoruz benliğimizde. O zaman aslında kula hizmet O (c.c)'na hizmet demek değil mi?

Selam ve dua ile...

kalemgenç

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. ana baba hakkı ne yapsak ödenmez hele analarımızın hakkı hiç ödenmez.........
emeğine sağlık.
selam ve dua ile...

haya87

Kayıtlı Kullanıcı
ESSELAMU ALEYKÜM HAYA KARDEŞİM EMEĞİNE SAĞLIK HİÇ bir şey anne ve baba yerini alamıyor ANNENİN SANA VERDİĞİ 1 DAMLA SÜTÜN karşılığı nedir biliyormusun sadece bir damlacık sütün karşılığı 40 yıl sırtında taşımaktır RABBİM VEYSEL KARANİ GİBİ ANA SEVGİSİ AŞILASIN CÜMLEMİZE ALLAH razı olsun sevgili kardeşim emeğine sağlık .............

Ve aleyküm selam teşekkür ederim AMİİİN AMİİİN İNŞAALLAHÜ TEALA Rabbim cümlemizi ana ve babamızdan razı ve onlara itaat eden kullarından eylesin..Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Ana-babaya itaat, Allah’a itaattir, onlara asi olmak, Allah’a asi olmaktır.) [Taberani]

Allahü teala bizleri O mübarek büyüklerimizin ahlakıyla ahlaklandırsın inşallahü teala...

haya87

Kayıtlı Kullanıcı
Yüce ALLAHUTEALA (c.c) razı olsun kardeşim. Yüce ALLAHUTEALA (c.c) bizi topraktan yarattı sonra toprağa üfleyip bize can vermedi mi? O zaman aslında hepimiz Yüce ALLAHUTEALA (c.c)'ndan parça taşıyoruz benliğimizde. O zaman aslında kula hizmet O (c.c)'na hizmet demek değil mi?

Selam ve dua ile...

Allahü teala cümlemizden razı olsun.. Teşekkür ederim.

Selam ve dua ile...

haya87

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. ana baba hakkı ne yapsak ödenmez hele analarımızın hakkı hiç ödenmez.........
emeğine sağlık.
selam ve dua ile...

Evet haklısınız hiç olmazsa onları hoş tutmak bizim gayemiz değil mi ?

Allahü teala bizleri dinini bilen seven kimselerden eylesin inşaallahü teala..

Dua eder;Kıymetli dualarınızı istirham ederiz.

Allahü teala'ya emanet olunuz.

nilayy

Kayıtlı Kullanıcı
bende kayın valdeme 1yıldır bakıyorum felçli ona her el atışımda alah rızası için diyorum ama rabim okadar büyükki buiş çok sefekat isteyen bir iş olduğu içinsevabıda okadar büyük demekki inanın evimde hiç birşeyim bitmiyor bereketim okdar çokki

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim emeğine sağlık, ana hakkı ödenir mi hiç...
Rabbim razı olsun, selam ve dua ile...:a03:

Aysee

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğinize sağlık kardeşim güzel bir paylaşımdı Allah razı olsun.

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğine sağlık kardeşim,ne kadarda güzel,ibretlik bir kıssa.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt