Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Annemin Allah'a havale etmesi? fikrinize ihtiyacım var... (1 Kullanıcı)

ramora

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm abilerim, ablalarım, kardeşlerim

İnsanın en kıymetlisidir şu fani dünyada anne.. bide iyilikle donatılmışsa, bir çocuk saflığındaysa daha da kıymetlenir. 22 yaşındayım hala anne kız olarak iletişimimizi tam olarak sağlayamadık. birbirimize hep hırçın, alıngan davranıyoruz. ikimiz de dışarıya karşı olabildiğince sabırlı ve güler yüzlüyüz. ama söz konusu birbirimiz olunca olabildiğince nazlanırız. ona o kadar çok benzemişim ki... bu benzerlik iletişimimizi daha da zorlaştırıyor. bugün onun iyiliği için söylediğim şeyleri yanlış anladı. daha doğrusu tam olarak ne söylemek istediğimi bile anlamadı. üzüldü sinirlendi. seni Allah'a havale ediyorum başka bir şey de söylemiyorum dedi gözleri dolarak... ona bunun anlamını ve bana geri dönüşünün neler olabileceğini bilip bilmediğini sordum bilmiyorum dedi. söz ağızdan çıktı bi kere.. çok üzüldüm ben oturdum ağladım. daha sonra yanıma gelip kalbini kırdım özür dilerim dedi. hala beni tam olarak anladığından emin değilim gerçi. şuan çok korkuyorum rabbimin beni cezalandırmasından :A daha öncede sinirlenip 3 kere üst üste Allah seni kahretsin demişti :( ne yapmam gerektiğini ne düşünmem gerektiğini bilmiyorum. çok üzülüyorum şuan. neden çok iyi anlaşan anne - kız olamıyoruz ki? :( ben şimdi anne bedduası mı almış oldum? :A bu düşünce beni mahvediyor. sizin de evlatlarınız var sizler annesiniz, babasınız. yardımcı olursanız çok memnun olurum. şimdiden Allah razı olsun...

_YUSUF_

Yönetici
AleykümSelam
Bu söz beddua yerine geçmez.Ama Allah seni kahretsin sözü beddua yerine geçer fakat bunu söyleyenin o anki durumuda önemli.
Annelerin bedduası tutmaz denir.Bu evlatlara olan merhametindendir.O sözler anlık sinirli halinde çıkmıştır diye değerlendirilir
Benim size tavsiyem sözlerinizde net ve anlaşılır cümleler kurmanızdır.
Bu tür ilişkilerde kurduğunuz cümleleri karşı tarafın yorumlayarak anlamasını istediğinizde
hep olumsuz tarafından yorumlanır o nedenle sözlerinizin net ve anlaşılır olması problemlerinizi aza indirecektir diye düşünüyorum.
Selametle

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Anne evladına kıyamaz bu konuda emin olabilirsin. Ancak insanların alışkanlıklarına sığınıp başkalarını üzmesi en sinir olduğum şeydir.Annemin huyları bende var deyip öylece duramazsın. Birşeyleri değiştirmelisin. Bu iş annenle başlar zamanlar her kırdığın insan hayatında bir "eksi" olur. Sonucunda etrafında kimse kalmazsa bunun yükü ağır olur yaşamına.Şimdiden toparla kendini inşallah. ;) Ama söylediğim gibi anne yüreği farklı bir olgu yapılanları unutabiliyor.Al gönlünü açık açıkta özür dile haklı olsan da özür dile. Haklı olduğun bir durum seni annenden ömür boyu uzak tutacaksa o konu kimsenin haklılığı değil şeytanın haklılığıdır. İkiniz ayrı dururken sevinen şeytan olur. Al annenin gönlünü özür dile rızasını iste. Bir daha olmayacak de dikkat edeceğim de.Sözlerle insanları ikna edebilirsin. ;)

ciftcimurat33

Kayıtlı Kullanıcı
Annelerin merhameti olduğu için tutmaz diye düşünüyorum. Tabiki allah bilir. . Tevbe de kurtarır bedduayı. Tevbe et. Sen kendine göre mutlaka davan da haklısındır. Annende haklıdır. Sonuç ta insan kendi kendini haksız görürse haksız olduğu yeri bulur. Bizler hep haklı olduğumuz yeri insanlara anlatırız. Karşı taraf gibi düşünürsek inanın hiç bir zaman haklı olduğumuzu düşünemeyiz.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt