Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Annemi Ona Gelin Verdim (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Ucak kalkacakti. Ayrlik vakti gelmisti. Gozlerimdeki yaslar ile bakiyordum ona oylece. Ne kadarda guzeldi. Ne kadar saf ve tertemizdi. Yuzunde hafif bir tebessum vardi. Ben aglarken sanki o inadina gulumsuyordu. Ayriligin acisi ta icime sinmisken yavasca oldugu yere yaklastim. Onu son defa opmeliydim. Son defa dudaklarimi o guzel ve bence mubarek olan alnina degdirmeliydim. Ay gibi parlayan alnina cok hafiften bir opucugumu kondurdum. Hala gulumsuyordu. Sanki benim uzulmemi engellemek istiyordu. Artik memleketine donmek zorundaydi. Yeterince benim yanimda kalmisti zaten. Burasi onun icin gurbet eldi. Ve nedense buraya bir turlu alisamamis, kendi memleketinin ozlemini cekmisti. Yalniz bu memleket icin sadece vize aldigi icin bir daha donemiyecekti. Pasaportu elinden alinacakti gumruk kapisini gectikten sonra. O asla ve asla buraya tekrar gelemezdi pasaportuna muhur basiyorlardi cunku. Ama ben onun yanina gidebilirdim. Bunun zamaninida ben belirleyemiyordum. Gumruk kapisinin bekcileri zamani gelince geciriyorlardi gumrukten. Aslinda bir an icin onunla onun memleketine gitmeyi cok istedim. Cunku oralari hic gormemistim. O anlatirdi bana hep. Ne kadar guzel bir yer oldugunu. Benim kaldigim yer ile kiyaslamasi dahi olamazmis. Gozleri yasla dolardi oralari anlatirken.

Geldiginden daha dolu bir sekilde gidiyordu. Valizleri dolup tasiyordu adeta. Hayret etmistim geldiginde bile bu kadar cok seyi yokken. Bu kadar kisa zamaninda nereden almisti bunca seyi diye. Gumrukten gecmeden son defa soylemek istediklerimi soyledim ona. Onu ne kadar sevdigimi ve ne kadar deger verdigimi bilmesini istedim. Beni cok iyi duydugunu ve dinledigini biliyordum. Aslinda bir an once gumrukten gecmek istiyordu ama ben birakmiyordum onu. Konusuyordum durmadan. Gozyaslarim ile sonu gelmeyen, son sozlerimi soyluyordum ona. Artik tahammulunun kalmadigini sezdigim icin biraktim ellerini. Sildim yaslarimi uzmemek icin onu. Artik gidiyordu ve ben onu sadece izliyebiliyordum. Gumrukten gecti, sanki kosarcasina ilerliyordu. Ve gozden kaybolmustu bir anda. Hayret etmistim gercekten bu kadar guzelmiydi gittigi yer, gercekten bu kadar mi cok usanmisti buradan. Cunku ayrilmamiza ragmen hic aglamamisti hep bir tebessum ile gulumsemisti etrafina. Gumrukten gecmeyi defalarca dusunmustum ama bunun hic bir anlami yoktu. Bekciler beni gecirmiyeceklerdi bunu biliyordum...

Boylece annem ahirete, ebediyete dogru ellerinde islemis oldugu (insallah) guzel amelleri ile boyle ilerlemekteyken bense bu annemin begenmedigi dunya kapisinda yapayalniz kalmistim iste...Annemi beyaz kefeni ile bir gelincik misali yolculamistim O yuceler yucesinin huzuruna. Annem gulerek gitmisti. Bense aglayarak yanina gitmeyi beklemekteydim. Ama hangi amelle?...

fatmana

Kayıtlı Kullanıcı
:a hafize Abla çok Duyguluydu..emeğine Sağlik...rabbim Annesi Vefat Eden Kardeşlerimize Sabir Versin...hayatta Olanlarada Sağlikli Uzun ömürler Versin...anne Gibisi Yok:arabbime Emanet Ol ..hayirli Günler Abla

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
:a hafize Abla çok Duyguluydu..emeğine Sağlik...rabbim Annesi Vefat Eden Kardeşlerimize Sabir Versin...hayatta Olanlarada Sağlikli Uzun ömürler Versin...anne Gibisi Yok:arabbime Emanet Ol ..hayirli Günler Abla

AH FATMANACIM AH ANNESİZLİĞİN NE OLDUĞUNU NE SEN SOOOOR NE BEN SÖYLEYEYİM :A

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm Hafize hanımefendiciğim.
Yine gözlerinizde yaş görüyorum. Ah hanımefendiciğim elbette yaşamadan bilemeyiz. ALLAHım size sabırlar ihsan eylesin. Sabrınıza karşılık RAHMETiyle sizleri Cennet köşkleri ile mükafatlandırsın inşaallah.
ALLAHım rahmetli annenizi altından ırmaklar akan ADN cennetleriyle mükafatlandırsın inşaallah.
Yazacak kelimeler boğazımda düğümleniyor hanımefendiciğim. Biliyorum belki bu yazdıklarımıda okurken gecenin bu saatinde yine gözyaşı dökeceksiniz ama lütfen kendinizi yıpratmayınız...
Bakın ne kadar sevinç dolu olarak RABBİMin huzuruna yürümüş inşaallah...

ALLAHa emanet olunuz hanımefendiciğim
Yazdıklarım sizi üzerse lütfen kusuruma bakmayınız...
selam ve dua ile...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm Hafize hanımefendiciğim.
Yine gözlerinizde yaş görüyorum. Ah hanımefendiciğim elbette yaşamadan bilemeyiz. ALLAHım size sabırlar ihsan eylesin. Sabrınıza karşılık RAHMETiyle sizleri Cennet köşkleri ile mükafatlandırsın inşaallah.
ALLAHım rahmetli annenizi altından ırmaklar akan ADN cennetleriyle mükafatlandırsın inşaallah.
Yazacak kelimeler boğazımda düğümleniyor hanımefendiciğim. Biliyorum belki bu yazdıklarımıda okurken gecenin bu saatinde yine gözyaşı dökeceksiniz ama lütfen kendinizi yıpratmayınız...
Bakın ne kadar sevinç dolu olarak RABBİMin huzuruna yürümüş inşaallah...

ALLAHa emanet olunuz hanımefendiciğim
Yazdıklarım sizi üzerse lütfen kusuruma bakmayınız...
selam ve dua ile...

ZATEN TEK TESELLİM ANNEM O KADAR İYİ BİR İNSANDI Kİ EMİNİM Kİ ÖYLE OLMASINI DİLİYORUM RABBİMİN YANINDA PEYGAMBER EFENDİMİZİN YANINDA BABAMIN VE ABİLERİMİN YANINDA ÇOK ÇOK MUTLU OLDUĞUNU HİSSEDİYORUM VE DUALARINADA AMİİİİM DİYORUM ALLAH ANNECİĞİNİZE BABACIĞINIZA UZUN UZUN HAYIRLI ÖMÜRLER VERSİN SELAM VE DUA İLE KALIN HAYIRLI GECELERİNİZ OLSUN İNŞ :A

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt