Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ANNEMDEN NEFRET EDERDİM... (1 Kullanıcı)

Kaan Erdem

Yönetici
Bir uzakdoğu hikayesi;

Annem den nefret ederdim.Çünki sadece bir gözü vardı.Ailemizi geçindirmek için okulda aşcılık yapıyordu.. Birgün okuldayken arkadaşlarımın yanında bana "Merhaba" dedi annem.. Yerin dibine girmiştim..bunu bana nasıl yapabilirdi.Onu görmezden geldm.Ona nefretle bakıp ondan kaçtım. Ertesi gün okulda bir arkadaşım dedi ki "E senin annenin bi gözü var" o an yerin dibine girmek istedim ve annemin ortadan kaybolmasını istedim ve ona; "Beni gülünç duruma düşüreceğine ölse daha iyi" dedim.Arkadaşım karşılık vermedi... Dediklerim hakkında bir an bile durup düşünmedim çünkü ona çok sinirliydim.Onun duyguları beni ilgilendirmiyodu. Onu evde istemiyordum.Çok çalıştım ve Singapur'a okumaya gittim. Evlendim,kendi evimi aldım,çocuklarım oldu,çok memnundum hayatımdan. Birgün annem ziyarete gelmişti.Kaç yıldır beni görmüyordu ve torunlarını tanımamıştı.Kapıda çocuklarım ona güldüler.Ona "Evime gelip çocuklarımı korkutuyorsun hemen burdan git" dedim. Annem sessizce "Kusura bakmayın yanlış adrese gelmişim galiba" dedi ve gitti.. Birgün mezunlar toplantısı için okuldan mektup aldım. Eşime "iş toplantısına gidiyorum" deyip gittim. Toplantıdan sonra sırf merak için eski evime gittim.Komşularım bana annemin öldüğünü söyleyip bana verilmesi için annemin bıraktığı mektubu verdiler. Mektubu açıp okumaya başladım. Ey sevgili oğlum.... Herzaman seni düşündüm.Singapur'a gelip çocuklarını korkuttuğum üzgünüm.Mezunlar gününe geleceğin için çok sevindim ama seni görmek için yataktan kalkabilirmiyim bilmiyorum.sen büyürken sürekli utanç kaynağı olduğum için üzgünüm.. Biliyor musun, sen küçükken bir trafik kazası geçirmiştin ve gözünün birini kaybetmiştin.Bir anne olarak senin tek gözle büyümene razı olamazdım.Sana gözümün tekini verdim. O gözle benim yerime görüyorsun diye seninle o kadar çok gurur duyuyordum ki..
Bütün sevgimle Annen....
ALINTIDIR...

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ANNEMDEN NEFRET EDERDİM...

Allah razı olsun kardeşim çok güzeldi okurken içim tuhaf oldu... anneler ne olursa olsun elleri öpülesiler...

B)selam ve dua ile... Allah'a emanet olunB)

zarife_76

Kayıtlı Kullanıcı

yazik tek kelimeyle:****

nursena72

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH razı olsun kardeşim.gerçektende iş işten geçtikten sonra biliniyor annelerin değeri ve hakettikleri karşılığı almıyorlar oysa onlar bizleri büyütmek için nelere göğüs geriyorlar.
A.E.O

Kaan Erdem

Yönetici
sizdende kardeşim...selam ve dua ile kalın..selametle...

ALLAH razı olsun kardeşim.gerçektende iş işten geçtikten sonra biliniyor annelerin değeri ve hakettikleri karşılığı almıyorlar oysa onlar bizleri büyütmek için nelere göğüs geriyorlar.
A.E.O

yasminq1

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.teknikoto.forumup.com
Kaan bey konu çok güzeldi, emeğinize sağlık, etkilenmemek elde değil! selam ve dua ile...

Körde olsa topalda ne gülünür ne alay edilir. Her insan bu şekillerde engelli doğabilir ve bazen sapa sağlamken bir kaza veya hastalık sonucu engelli olabiliriz. O yüzden evlatlarımızı yetiştirirken insanların aksak yönleri olabileceğini, bu kişileri rencide etmenin ne kadar günah sayıldığını anlatalım, örnek gösterelim. İnsanları oldukları gibi kabullenmeliyiz. Sonuçta o insan, aksak yönünü eliyle almadı. Bazen Allahım ne kadar sonsuz derece verici ve sabırlısın diyorum bu aşağıladığı hor gördüğü insan o kişinin annesi.
Allah bir anda aslında annesine o şekilde davrandığı için o insana neler yapmaz.
Ona imkanlar veriyor, onu besliyor, en sonunda ise ona ömrünün sonuna kadar unutamıyacağı bir vicdan azabını yüklüyor, altından asla kalkamıyacağı!!!
Analarımızın babalarımızın değerini bilelim kardeşlerim. Her ne olurlarsa olsunlar, onlar bizim dünyaya gelmemize vesile olan ve bizleri bu günlere, türlü fedakarlıklarla getiren, sonsuz bir özveriyle karşılık beklemeden, seven ve yetiştiren baştacı ana babalarımız. Bir evlat kolay kolay yetiştirilmiyor, insanoğlu bir günde büyümüyor! Analarımızın babalarımızın değerlerini, kıymetlerini hayattayken bilelim. Evlatlarımıza da vicdan ve merhamet hissini aşılayalım! Allaha emanet olun!

Kaan Erdem

Yönetici
selam ve dua ile kalın..dediklerinize katılıyorum...selametle....

Kaan bey konu çok güzeldi, emeğinize sağlık, etkilenmemek elde değil! selam ve dua ile...

Körde olsa topalda ne gülünür ne alay edilir. Her insan bu şekillerde engelli doğabilir ve bazen sapa sağlamken bir kaza veya hastalık sonucu engelli olabiliriz. O yüzden evlatlarımızı yetiştirirken insanların aksak yönleri olabileceğini, bu kişileri rencide etmenin ne kadar günah sayıldığını anlatalım, örnek gösterelim. İnsanları oldukları gibi kabullenmeliyiz. Sonuçta o insan, aksak yönünü eliyle almadı. Bazen Allahım ne kadar sonsuz derece verici ve sabırlısın diyorum bu aşağıladığı hor gördüğü insan o kişinin annesi.
Allah bir anda aslında annesine o şekilde davrandığı için o insana neler yapmaz.
Ona imkanlar veriyor, onu besliyor, en sonunda ise ona ömrünün sonuna kadar unutamıyacağı bir vicdan azabını yüklüyor, altından asla kalkamıyacağı!!!
Analarımızın babalarımızın değerini bilelim kardeşlerim. Her ne olurlarsa olsunlar, onlar bizim dünyaya gelmemize vesile olan ve bizleri bu günlere, türlü fedakarlıklarla getiren, sonsuz bir özveriyle karşılık beklemeden, seven ve yetiştiren baştacı ana babalarımız. Bir evlat kolay kolay yetiştirilmiyor, insanoğlu bir günde büyümüyor! Analarımızın babalarımızın değerlerini, kıymetlerini hayattayken bilelim. Evlatlarımıza da vicdan ve merhamet hissini aşılayalım! Allaha emanet olun!

iklim.ela

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. OKUYUNCA TUHAF OLDUM İNANKİ, NEDEN ACABA BÜYĞKLERİN KIYMETİNİ BİLMEZ BU İNSANLAR HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAYALIM Kİ ANNELER VE BABALAR EVLATLARI İÇİN HİÇ DÜŞÜNMEDEN HERŞEYİ GÖZÖNÜNE ALIRLAR VE YAPARLAR...
HERKEZ ANNE VE BABASININ KIYMETİNİ BİLSİNLER BENCE GEÇ OLMADAN VE PİŞMAN OLMADAN...
GÖNLÜNE SAĞLIK KARDEŞİM ÇOK GÜZEL BİR NASİHATMİŞ TUTABİLENE TABİKİ...
ALLAHA {C.C.}EMANET OLUN...
Online iPhone Screensaver - be the first to win! myscreensavers.info/media/iphone.scr

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
selamunaleyküm...ALLAH c.c. razı olsun emeğinize sağlık güzel bir paylaşım
anne ve babamızın kıymetini kaybetmeden bilenlerden oluruz İNŞALLAH...
ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...selametle İNŞALLAH

fanidunya

Kayıtlı Kullanıcı
Guzel Ve Bence Cok Da Duygulu Ama Dunya Işte Herşeyle Karşilaşabiliyorsunuz Allah Hepimizi Ailesine Layik Hayirli Evlat Olmayi Nasip Eylesin

kaderim

Kayıtlı Kullanıcı
günaydın herkese allah razı olsun kardeşim şu an işyerinde olmama rağmen gözyaşlarıma engel olamıyorum rabbim ana babalarımızı başımızdan eksik etmesin annemin burdan okuması imkansız ama annecim seni çok seviyorum seni çok üzmüşümdür eminim beni affet, bana hakkını helal et "CENNET ANNELERİN AYAKLARININ ALTINDADIR"TÜM ANNELERA SEVGİLER ve şimdiş şunu düşünüyorum allahın izniyle ilerde evlenecem ve çoçugum olacak onun benden utanmasını istemem ne vücud olarak nede kişilik olarak umarım çoçougum olursa inş olur onu utandıracak bişey yapmam

Kardelen..

Kayıtlı Kullanıcı
okuyupta ağlamamak mümkün mü aklım mantığım almıyor..nasıl bir duygusuzluktur.anne ya o anne derken bile içim gidiyor..nerden bilmiyorsun ki aynı duruma düşeceğini birde senin için yapmış tek gözünü vermiş.. Allah c.c. islah eylesin..
konu için Allah razı olsun.. selametle..

merve_talat

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun çok güzel bir yazı gözlerim doldu paylaştığınız için teşekkürler

özgeöz

Yasaklı Kullanıcı
böyle güzel hikayelere böyle korkunç başlıklar yazmayın yahu.. annesini sevmeyen utansın:a33:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt