Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ANNE SENİN YERİNE NAMAZA BAŞLAYACAĞIM (1 Kullanıcı)

afra

Kayıtlı Kullanıcı
Türkan hanım dindar bir ailede büyümüştü. Annesi, her fırsatta ona ve kardeşine namaz kılmalarını söyler, hatta kızarak onları uyarırdı. Türkan hanım kılması gerektiğine inanır, ama yinede kılmazdı, çünkü kılmak nefsine zor geliyordu. Bazen başlar sonra terk ederdi.

Evlendi ve çocukları oldu. Annesi her geldiğinde namaz kılmaları için ikaz etmeyi sürdürüyordu, o da ısrarla kılmamaya devam ediyordu. Çok istemesine ragmen bir türlü nefsine galip gelemiyordu. Bir gün arkadaşları ona oturmaya geldi. İçlerinden biri annesini de yanında getirmişti. Teyze çok mübarekti. Öyle tatlı konuşuyordu ki, onu dinleyen saatler geçse usanmazdı. Teyze bir ara namaz konusuna değindi. Türkan hanım o anlatırken annesini hatırlamış ve eski günlerdeki namazı ikazı aklına gelmişti. Misafir teyzeyi zevkle dinliyordu.

Türkan hanımın küçük oğlu Zekeriyya dört yaşındaydı. Oynadığın oyunu bırakmış, teyzenin koltuğunun dibinde iki elini yumruk yapıp yüzüne dayamış bir şekilde, kıpırdamadan dinliyordu. Annesi ikram için mutfakla salon arasında koşuşturup dururken konu değişmişti.

Tam bu sırada mutfaktan bir gürültü geldi. Arkasından da oğlunun çığlıgı duyuldu. Telaşla mutfaga koştu Türkan hanım. Misafirler de korkuyla peşinden gittiler. Oğlu bir sandalye koyarak mutfağa çıkmıştı. bir ayağı lavobonun için de diğeri ise dışındaydı. Sandalye devrilmiş yerde dururken, oğlu da lavabonun kenarında korkmuş bir şekilde asılı duruyordu. Koşup kucağına aldı. Su içeceğini zannederek:

-İsteseydin ben verirdim yavrum, ya düşüp bir yerine zarar verseydin, diye çıkıştı.

Türkan hanım oğlunun verdigi cevabı, uzun yıllar geçmesine rağmen hala unutamamıştı:

-Anne, ben abdest alacaktım, teyze dedi ya, namaz kılmayanlara Allah gceza verecekmiş diye. Ben de, sen ceza alma diye senin yerine namaza başlayacaktım.

O an Türkan hanım, tepeden tırnağa titrediğini hissetti. Allah, yıllarca namaz kılmayan Türkan hanım'a oğlunun davranışıyla müthiş bir ders vermişti. Y avrusuna sarılıp dakikalarca agladı.......

RABBİM KENDİSİNİ UNUTTURMASIN.... ALLAH RAZI OLSUN

sena_nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ANNE SENİN YERİNE NAMAZA BAŞLAYACAĞIM

Çok duygulandım.Gerçekten annesine güzel bi hatırlatma yapmış...paylaştığın için Mevlam razı olsun..duaile....B)RABBİM KENDİSİNİ UNUTTURMASIN.... ALLAH RAZI OLSUN(amin amin cümlemizden)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

S.A KARDEŞİM EMEĞİNE SAĞLIK ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM ;) ALLAH RAZI OLSUN
B)RABBİM! BENİVE ÇOCUKLARIMI NAMAZ KILANLARDAN EYLE DUAMI KABUL BUYUR B) (İBRAHİM SURESİ 40 .AYET) CENABI MEVLA BİZLERİ BU AYETİN İŞIĞINDAN YÜRÜMEYİ NASİP EYLESİN AMİN A.E.O B)

ararat

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm ..Allah razı olsun bu kıssayı bir kez daha okumuştum..gerçekten çok ama çok güzel bir şey ..Allah hepimizin yardımcısı olsun .Allaha emanet olun ..VE SELAMUNALEYKÜM

Kader_sultan

Kayıtlı Kullanıcı

s.a
cok güzel bir konu...bunu bizlerle paylastiin icin allah senden razi olsun....türkan hanimada bunu unutturmasin...insallah B)

efsude

Kayıtlı Kullanıcı

selamaunelykum!
gereckten cok guzelmıs.bazen cocuklar gercektende buyuklerı sasırtabılıyor.benımde dunya talısı rabbım bagıslarsa bızlere 2 yasında bır yegenım var.ezanı duydugunda basortu seccadeyı getırır kıbleye doner aklını erdıgınce oda namaz kılar.rabbım hepımıze hayırlı evlatlar versın ınsallah.
selam ve dua ıle...

afra

Kayıtlı Kullanıcı

Allah hepinizden razı olsun inş. okuyan okumayan eğer ilgilenirseniz Said demirtaş Namazı yaşayanlar isimli kitabından alıntı yaptım imkanınız varsa bulun okuyun selam ve dua ile B)B)B)

NUR__

Kayıtlı Kullanıcı
harika ve ibretlik....

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Gözlerim ıslandı. Allah c.c. herkese namaz kılmayı nasip etsin inşallah.

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
emeğinize sağlık tam bir ibretlik..uyanabilirsek eğer..

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun cok guzel bir paylasim..

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razı Olsun Kardeşim,
Çok güzel bir paylaşım,inş. hep böyle güzel konuların paylaşımı nefislerimizin terbiyesinde çok faydalı olacak.
Selam ve Dua ile

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
Rabbim kendisini unutturmasın
İBRETLİK GERÇEKTEN DE

ALLAH CC RAZI OLSUN

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt