Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ANNE DUASI (1 Kullanıcı)

yakal

Kayıtlı Kullanıcı
“Ya Rabbi, Cennet’te benim komşum kim olacak, bana bildir de gidip onunla görüşeyim,” dedi.
Musa Aleyhisselama vahiy geldi.”Falan beldeye git! Orada.çarşının başında bir kasap dükkanı var.O dükkanın sahibi olan kasabı gör! O veli bir kulumdur.Yalnız bilesin ki, onun çok önemli bir işi vardır. Çağırırsan gelmez. İşte o senin cennetteki komşundur.”

Musa Aleyhisselam hemen bildirilen yere gitti.Kasabı buldu ve ona: “Ben sana misafir geldim”, dedi.
Kasap Musa Aleyhisselamı tanımıyordu. Ona “Hoş geldin” deyip bir kenara oturttu. Dükkandaki işi bitince de Alıp evine götürdü.Evinin baş köşesine oturtup çok ikramda bulundu.Musa Aleyhisselam, ev sahibini dikkatle takip ediyordu. Ev sahibi kasabın ocakta çömlek içinde, et pişirdiğini gördü. Et pişince çömlekteki eti küçük küçük parçalara ayırdı. Bunları bir tabağa koyup, bir kenara bıraktı.Sonra bir et parçası daha çıkartıp, onu da misafiri Musa Aleyhisselam’a ikram ederek dedi ki: <
<
“Benim önemli bir işim var. Sen beni bekleme yemeğini ye”! <

Sonra da yanından ayrıldı. Önemli bir işim var deyince, Musa Aleyhisselam, önemli işi nedir diye merak etti ve gizlice kasabı takip etti. Kasap Musa Aleyhisselam’ in yanından ayrıldıktan sonra, yandaki odaya geçti.Duvarda asılı duran büyük bir zembili indirdi. Zembilde çok ihtiyar, mecalsiz bir kadın vardı. Kadına küçük küçük parçaladığı etleri yedirdi.Karnını güzelce doyurduktan sonra,altındaki kirlenmiş bezleri aldı, yerine temizlerini koydu. Sonra kirli bezleri yıkayıp astıktan sonra ellerini yıkayıp Musa Aleyhisselam’ın yanına geldi.Daha yemeğe başlamadığını gören kasap sordu.

” Niçin yemeğe başlamadınız ? ”

Musa Aleyhisselam “Sen bana zembildeki sırrı söylemedikçe bir lokma
bile yemem”. Dedi.

“Mademki merak ettin anlatayım”: -Ey misafir, bu zembildeki benim yaşlı annemdir. Çok yaşlı olduğu için takatten duştu. Evde bakacak başka kimsem de yok.Evleneceğim, fakat hanımım annemi incitir, onu üzer diye evlenemiyorum.İşe gittiğimde herhangi bir hayvanın kendisine zarar vermemesi için onu gördüğün gibi bir zembile koydum.Her gün gelip iki öğün yemek yediriyorum.Diğer hizmetlerini de görüp gönül rahatlığıyla işime gidiyorum.Bunun üzerine Musa Aleyhisselam dedi ki:

-”Ancak anlamadığım bir şey daha var. Sen annene yemek yedirip su içirdikten sonra, dudaklarını kıpırdatıp bir şeyler söyledi, sen de AMIN dedin.Annen ne söyledi ki amin dedin?

r1;Annem, her hizmet edişimde “Allah seni Cennette Musa Aleyhisselam”a komşu eylesin diye dua eder. Ben hiç ihtimal vermediğim halde, bu güzel duaya amin derim. Ben kimim ki, O büyük peygamberle komşuluk edebileyim.Onunla komşuluk edebilecek ne amelim var ki ?

O zamana kadar kim olduğunu saklayan Musa Aleyhisselam, buyurdu ki:
“Ey Allahın sevgili kulu, ben Musa’yım. Beni sana Allah-u Teala
gönderdi. Annenin rızasını kazandığın için Cennet-i A’layı ve orada
bana Komşu olmayı kazandın”.

Kasap hemen kalkıp Musa Aleyhisselamın elini öptü ve sevinç içinde yemeğini yedi.

” Allah-u Teala sizleri “ANNE şefkatinden mahrum etmesin ve ” ANNE
bedduasından uzak kılsın.

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ANNE DUASI

s.a anne sende bana böyle dua et olurmuB)B)B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm kardeşim
Rahman razı olsun her daim annelerimizin hayır dualarını almak dileğiyle selam ve dua ile...

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

Allah-u Teala sizleri ANNE şefkatinden mahrum etmesin ve ANNE
bedduasından uzak kılsın

S.A.ALLAH razı olsun ablam.En güzel dua bu değil mi?AMİN cümlemiz için.A.E.O.

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

s.aleyküm Allah(c.c.)razı olsun sizlerden elinize,emeğinize sağlık..gerçekten çok güzel bir paylaşımdı:(:(:(:(anneeee seni çook özledim..ya 2 haftadır annemden uzağım ve bir hafta daha göremiycem onu malesef:(:(:(:(gerçekten onun yokluğunda kıymetini daha da anladım..Rabbim annelerimizden böyle güzel ve hayırlı dualar alabilmek nasib etsin bizlere..gerçekten anne gibi yar olmaz,olamaz da..inşaAllah onlara en layık şekilde bir evlat olabiliriz ve onlar ölse dahi güzel amellerimizle onlarıda hissedar edebiliriz..bu güzel paylaşım için çok teşekkür ederim..hoşgeldiniz ve ne de güzel formlarla geldiniz..üyeliğiniz hayırlara vesile olur inşaAllah..gerçekten çok güzel bir yere geldiniz zamanla siz de farkına varırsınız zaten..Allaha(c.c.)emanet olun,selamun aleyküm..

nesrin_77

Kayıtlı Kullanıcı

Amin, inşallah cenabı hak bize ana baba rızasını, duasını nasip eder. Anne ve babalarımıza da tüm ümmedi muhammede de cennet nasip etsin inşallah.
Allah a ( cc ) ısmarladık.

A

Arzu_76

Amin, İnşallah anne ve babalarımıza layık evlatlarızdır. Allahım (CC) analarımızı ve babalarımızı bizden razı kıl biz onlardan fazlasıyla razıyız.

Du ile.

fatmana

Kayıtlı Kullanıcı

İNŞALLAH BİZDENDE ANNEMİZ MEMNUNDUR VE GÜZEL DUALAR EDİYORDUR..ANNEM BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR VE ÇOK FEDAKARDIR...ALLAHIM ANNEMİ HEP SAĞLIKLI VE MUTLU KIL..ALLAHIM ANNESİNE KARŞI İSYAN EDEN SAYGISIALIK EDEN GENÇLERİMİZİ DOĞRU YOLA YÖNELT.....HATADAN TEZ ZAMANDA DÖNDÜR ONLARI....

horiye

Kayıtlı Kullanıcı

işallah bizede annelerimiz büyle duaederler bizlerde zor anlarında kasap gibi bir evlat oluruz bizim evlatlarımızda böyle evlat olurlar işallahh bizlerde evlatlarımıza rasulümüm komşusu olderiz işallah

yakal

Kayıtlı Kullanıcı

SEVGİLİ KARDEŞLERİM ANNELERİN DUALARINI ALACAK EVLATLAR OLALIM ANNELERİN HAKLARI ÖDENMEZ. TÜM AYRI EVLATLAR TÜM AYRI ANNELER RABBİM EN YAKIN ZAMANDA KAVUŞTURSUN. RABBİM YAVRUSUNDAN AYRI, ANNESİNDEN AYRILARI TEZ VAKİTTE KAVUŞTURSUN.İNŞALLAH.ALLAHIIN RAHMETİ ÜZERİNDE OLSUN

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum. amin amin.B) Rabbim razı olsun bu güzel paylaşım için.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Yüce Rabbim, Artık genç değilim ve arkadaşlarımın anneleri tek tek ölmeye başladı. Arkadaşlarım annelerinin değerini anladıklarında, bunu onlara söyleyemeyecek kadar geç kaldıklarını dile getiriyorlar.

Benim hala hayatta olan kusursuz bir annem var. Onun değerini her geçen gün daha iyi anlıyorum. Annem değil, ben değişiyorum. Yaşım ilerledikçe, onun ne kadar olağanüstü bir insan olduğunu daha iyi anlıyorum. Bu sözleri annemin kendisine söyleyemiyorum ne yazık, oysa duygularımı kaleme almak ne kolay.

Bir evlat kendisine yaşam veren annesine nasıl teşekkür edebilir? Bir çocuk büyütürken gösterdiği sevgiye, sabra ve onca çabaya? Bebekken arkasından koştuğu, asabi bir ergeni anladığı, her şeyi bildiğine inanan üniversite öğrencisini hoş gördüğü için şükranlarını nasıl dile getirebilir? Kızının annesinin ne kadar akıllı bir insan olduğunu anladığı günü sabırla beklediği için nasıl minnet duyabilir? Anne olmuş bir evlat hala kendisine annelik yapan bir insana nasıl teşekkür edebilir? Her zaman öğüt vermeye hazır olduğu halde, istendiğinde, ya da gerektiğinde sessiz kalmayı başardığı için..

Binlerce kez söyleyebileceği durumlarla karşılaşmasına karşın, “Ben sana dememiş miydim?” demediği için.. Kendisi olduğu için.. Sevgi dolu, düşünceli, sabırlı ve bağışlamayı bilen kendisi olduğu için, nasıl teşekkür edebilir? Allahım, Senden onu hakkettiğince kutsamanı istemekten başka bir şey gelmiyor elimden.. …ve onun bana örnek olmasında, bana yardımcı olmana şükretmekten başka.

Kendi çocuklarımın gözünde, annemin benim gözümde olduğu kadar iyi bir anne olabilmek için sana dua ediyorum Allahım.

B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt