Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Anlayana Kıymetli Bir Uyarıdır !!! (1 Kullanıcı)

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Bu sabah siteye girdiğimde burasıda neresi neden böyle küfürlü mesajlar argo kelimeler yazılı diye kısa bir şoktan sonra anladımki sitemize Ateistler saldırı yapmışlar,peki ama neden 2-3 senedir böyle birşey görmedimde bugün gördüm yada daha önce vardıda bu denli ağır bir saldırı niye yapılmamıştı,hani o yazılan küfürlü sözleri kendim okuyamadımki alime okutayım...

Anladımki aramızdan bir yada bir kaç kardeşimiz Ateist sitelerine girip aslında onlar için hayır düşünerek birkaç söz söylemiş fakat hadlerini aşmış olmalılarki yaptıkları söyleşiler söz dalaşına sonrada kine dökülmüş ve sitemize kadar gelmiştir,başka sitelere girmeden evvel şunu düşünmeliyiz ben nasıl bir inanca sahipsem başkasıda bir inanca sahiptir ben nasıl inancımdan kopmak istemiyorsam başkasınıda koparmak bana düşmez,Ateistlik de inançsızlığın kişi üzerindeki yansıması sonucu ona mal olmuş bir inançtır,kişileri sen şuna inanacaksın diye zorlamalarda bulunmak yanlıştır,sitelerine,forumlarına,yaşam alanlarına izinsizce dalmak ve inançlarını küçümsemekte yanlıştır,kaş yapmak mahiyeti ile eline kalem alıp adamın gözünü çıkarırsan sonra siteyi bu hale sokarsın...

Dünya üzerinde teknolojinin en ileri halini zamanımız da yaşamaktayız bugün islamı veya daha başka şeyleri bilmeyen hiç kimse yok,bu sebeple Ateist sitelerine veya daha başka inançlara sahip sitelere girip islamı yaymak gibi faaliyetlerde bulunmamanızı dahada önemlisi kendi İMANINIZI KURTARMAK için faaliyetlerde bulunmanızı ve herkesi kendi inancı ve düşünceleri ile başbaşa bırakmanızı bu kardeşiniz canı gönülden temenni etmektedir...

ALLAH TEALA buyururki; Siz onların Rablerine söverseniz onlarda sizlerin ALLAH'ınıza söverler...

Ve Dinde zorlama yoktur,bütün deliller ortada iken insanları birşeylere inanmaya zorlamak islam ahlakına düşmez,efendi olalım hayatımıza yansıtalım bizler yaşantımız ile insanlara örnek olalım,nasibi olan varsa zaten islam ile şereflenir,yoksa kendi isteği kendi arzusudur şu kısacık ömrünü dilediği gibi yaşar...

mümine sultan

Kayıtlı Kullanıcı
a.s kardeşim saatlerce küfürleri sürdü insanlıktan çıkmış mahluklar bu kadarda olmaz ki insan bile değiller gözümde çok üzüldüm vallahi başım çatlıyor edep yahu

Ahmed Muhammed

Kayıtlı Kullanıcı
Başkalarının ıslahı ile uğraşma hakkında,Abdulkadir Geylani(k.s.) hz.'nin çok güzel bir sözü var.

''Ey evlad, önce nefsine öğüt ver, onu yola getir, sonra da başkalarını... Senin henüz ıslaha muhtaç hallerin var, bunu sen de biliyorsun. Bunu bildiğin halde başkalarının islâhı ile uğraşma yolunda nasıl başarılı olabilirsin? Gözlerin bir adım öteyi görmüyorken körleri neyle yola getirme sevdasındasın?''

Ahmed Muhammed

Kayıtlı Kullanıcı
Ayrıca şu ayeti kerimeyi de hatırlamakta faide var:

"Onların Allah’tan başka yalvardıkları tanrılarına hakaret etmeyin ki, onlar da cahillik ederek hadlerini aşıp Allah’a hakaret etmesinler! Böylece her ümmete, yaptıkları işi güzel gösterdik. Sonra dönüşleri yalnız O’na olacak ve O da yaptıklarını kendilerine bir bir bildirip karşılığını verecektir." (En'am, 6/108)

Ahmed Muhammed

Kayıtlı Kullanıcı
Bu saldırıyı gerçekleştirenlere:

İnsan hiç mi düşünmez ? bu kadar cahil olabilir mi bir insan ? Bu kadar salak olabilir mi ?

Şu kainat'ın güzelliğine bir bakın.Böylesine eşsiz dengeler üzerine kurulmuş bir kainat'ın tesadüfen oluştuğunu nasıl düşünebilir bir insan ?

Ancak akıl yoksunu olan kişiler bunu düşünür.

Son olarak soruyorum bunlara :

Ölüm kapınıza gelince,geçiciden ebediye yolculuğa çıkınca,Herşeyin haliki ve maliki olan,şanı yüce olan Allah'a ne diyeceksiniz ?

Acaba o zaman böyle ötebilecek misiniz ? o küfür dolu sözleri yazarken ve söylerken pek bi zevk alan elleriniz ve diliniz ne halde olacak ? ne hesap vereceksiniz ?

Ama doğru...

Sizin hayallerinizden ibaret o Dünyanızda ölüme yer yok.Siz hiç ölmeyeceksin.Ya da ölsenizde ''Reenkarnasyon'' ile bidaha teşrif edeceksiniz.Değil mi ?

Siz hayal kurmaya devam edin.Dilerim Allahtan ölüm size tez gelsin.Tövbe etmeye fırsatınız olmadan boğazınıza yapışsın.O zaman gördükleriniz karşısında dehşete düştüğünüz de bu sözlerimi hatırlarsınız.

melek25

Kayıtlı Kullanıcı
gece sinirimden ağlıcaktım , ya rabbi ne küfürler ,ne resimler eklendi

Allah ıslah etsin

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Kulun bir hesabı varsa, rabbinizinde bir hesabı vardır. Onun rahmeti sonsuz, azabı ise çok çetindir. Rabbim rahmet ettiğinden etsin bizleri.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt