Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Anlat Beyza...Anlat..." (1 Kullanıcı)

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
"Örtünmek Allah'ın emri değil"

Türkiye'nin ilk kadın vaizi Prof. Dr. Beyza Bilgin, Balçiçek Pamir'e konuştu: "Bin yıldır kadınlara yanlış öğretildi"

Türkiye'nin ilk kadın vaizi Prof. Dr.Beyza Bilgin, HABERTÜRK'te Balçiçek Pamir'in hazırlayıp sunduğu

'Söz Sende'ye konuk oldu. Prof. Dr. Bilgin, dinde örtünme konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu..
Hz. Muhammed döneminde yaşayan düşük olan insanlar bütün toplumu rahatsız ettikleri gibi kadınları da taciz etmişlerdir.

Orada da ayet diyor ki 'dış elbiselerine dikkat etsinler, onsuz çıkmasınlar' Çünkü Peygamber araştırma yaptırıyor, 'Bunlar neden kadınları taciz ediyorlar' diye. 'Biz onları cariye sanıyoruz' diyorlar. Bunun üzerine Peygamber de 'Örtülerini alarak çıksınlar' diyor. Yani örtünme o dönemin ihtiyacına göre ortaya çıkan bir güvenlik meselesidir.

Bunlar hiç göz önünde tutulmuyor ve Allah'ın emri diye yansıtılıyor. Bin yıldır Allah'ın emri dendi kadınlara. Kadınlar da kızlarına gelinlerine aynı şeyi söyledi. Allah niçin emreder.

Allah'ın emri sizin aksini yapamayacağınız şeylerdir. Mesela güneşe hükmedemezsiniz. Bu sizin iradenize bağlıdır. Ve o iradeyi kullanarak gereken yerde örteceksiniz. Bana diyorlar ki; 'Sen namaz kılarken örtünüyor musun?' Cemaat içindeyken elbette örtüyorum.

Ben huzuru bozmamakla mükellefim. Ama kendi evimde başım açık da kılıyorum namazımı. Çünkü, Kuran'ın namaz şartı örtünmek değildir, abdest ve kıbleye yönelmektir. Bunları söylediğim zaman tepki alıyorum. Bu da bin yıllık meseledir.

O kadar içimize işlemiş ki bizim. Ama bunu kesinlikle küçümsememek lazım. Çünkü insanlar onu Allah'ın emri zannederek yapıyor. Ama diğer taraftan örtmeyen insanı da kötü kadın ilan etmemek gerekiyor.

''levent''

Kayıtlı Kullanıcı
bu ne ya nasil ortunmek allahin emri degiL!!! ya rabbimin ayetleri bu kadar acik iken o kadar sunnet\fikih\hadis\kelam\allah dostlarinin yasayislari adapi varken hala bole suni gundemler ne diyim rabbim hepimize hidayet versin

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm bu kadının kurandan haberi yok besbelli...kim ne derse desin bu tür oyunlara gelmemek lazım türk halkı olarak...hepsi provekatör.sağ gösterip sol vuranlar.bi kadın daha vardı fadime şahin döneminde adını hatırlamıyorum.oda buna benzer konuşmalar yapıyordu üstelik prof. falanda değildi.ama sonra kadını işkence ederek öldürmüşler.demekki maşa olarak kullanılıyordu.Sonra islamiyeti kirletmek adınA onu öldürdüler.Aşırı dinciliği hortlatmak adına yapılan bir olaydI sanırım.emeğine sağlık.selametle kalın

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm abi

Ben Dinsizim diyen imansızların Din Dersi Verdiği Çağda Doğmuşum :(

Allah Islah etsin .. Selam ve dua ile kalın

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm bu kadının kurandan haberi yok besbelli...kim ne derse desin bu tür oyunlara gelmemek lazım türk halkı olarak...hepsi provekatör.sağ gösterip sol vuranlar.bi kadın daha vardı fadime şahin döneminde adını hatırlamıyorum.oda buna benzer konuşmalar yapıyordu üstelik prof. falanda değildi.ama sonra kadını işkence ederek öldürmüşler.demekki maşa olarak kullanılıyordu.Sonra islamiyeti kirletmek adınA onu öldürdüler.Aşırı dinciliği hortlatmak adına yapılan bir olaydI sanırım.emeğine sağlık.selametle kalın

ALEYKÜM SELAM

ALLAH'A EMANET OLUNUZ
SELAM VE DUA İLE

ADINI HATIRLAYAMADIĞINIZ KİŞİ, "GONCA KURİŞ" İDİ.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü Değerli Resul Abimiz..
İlahiyat alanının iyice sulandırıldığı bir çağa geldik.. Allah c.c kalplerine ve ruhlarına şifa versin inşallah.. İlahi buyruklara kulak tıkamak, onları çarpıtmak veya değişik kılıflara uydurmaya çalışmak bir hastalık olduğu için şifa dilerim kendilerine..Kervan Yürür inşallah..
Rabbimize emanet olunuz..Selam ve dua ile..

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
selamün Aleyküm Ve Rahmetullahi Ve Berekatühü Değerli Resul Abimiz..

ilahiyat Alanının Iyice Sulandırıldığı Bir çağa Geldik.. Allah C.c Kalplerine Ve Ruhlarına şifa Versin Inşallah.. Ilahi Buyruklara Kulak Tıkamak, Onları çarpıtmak Veya Değişik Kılıflara Uydurmaya çalışmak Bir Hastalık Olduğu Için şifa Dilerim Kendilerine..kervan Yürür Inşallah..
rabbimize Emanet Olunuz..selam Ve Dua Ile..

aleyküm Selam Mücahide Kardeşim

allah Razı Olsun.
biiznillah, Kervan Yürüyecektir.
allah'a Emanet Olunuz
baki Selam Ve Dua Ile

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Aklıma geldi bir an...

Aklıma geldi bir an...

"Selam verdim Rüşvet değildir diye almadılar."....diyor Ziya Paşa...:A