Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ana gibi yar (1 Kullanıcı)

pinar1988

Kayıtlı Kullanıcı
Vaktiyle bir vezir, padişah katında hatırının kırılmayacağına inanarak kendisinden şöyle bir ricada bulundu:

- Sultanım benim iki tane karım, her birinden de üçer çocuğum var Karılarımın hangisinin analık duygularının daha kuvvetli olduğunu merak ediyorum Malımı da buna göre vasiyet edeceğim Şunları bu konuda bir sınamanız mümkün mü?

Padişah, veziri sevdiği için gönlünü yapmak istedi Hanımlarından birini çağırttı ve dedi ki:

- Ey hatun, benim vezirim olan senin kocan, gözdelerimden birini baştan çıkarmış Bunun cezası aslında ölümdür Ama sen kocanı affedersen idamdan vazgeçip onu sevgilisiyle beraber ülke dışına sürgün edeceğim

Kadının gözlerinde intikam alevi parladı:

- istemem, bana yar olmayan başkasına da yar olmasın! Asın, ipini de bana çektirin!

Padişah daha sonra vezirin öbür karısını çağırttı Ona da aynı şeyi söyledi Vezirin ikinci karısı tam tersine bir tavır takındı:

- Aman sultanım, ben kocasız kalmaya razıyım, ama çocuklarım babasız kalmasın, idam edeceğinize sürgün edin de çocuklarım babalarıyla bir gün kavuşma ümidini kaybetmesinler,

AşkŞairi

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.haksairi.com
Anne dinleyin dostlar
yalniz bir evkadinimi?
ailesinin essiz,
bulunmaz parcasi.

Sabah en erken o kalkar
en gec yine o yatar.
Evde bir gun olmazsa ,
etrafta toz kalkar.

Babamin sevcesi,
kardesim gözdesi
Anne her evin
tacsiz kralicesi

Hasta olsam basucumda
Iyi, kötü günümde yanimda

Benimle aglar,
benimle güler.
Onun olsun dunyalar,
bütün güller.

O bizim her seyimiz
kalblerde yasayan
ilk buyuk sevgimiz

Cennet ayaginin altinda
ona dünyalari alsam da
Onun hakki ödenirmi ,
ödenmezki ama

{Anne anne annecigim..
seni cok severim
sen olmasaydin ,
kim bilir ne hallerdeydim

Anne anne annecigim...
seni cok severim
gün geldiginde,
beraber göcelim}

AskSairi 1997​

Bi_iznillah

Kayıtlı Kullanıcı
Vaktiyle bir vezir, padişah katında hatırının kırılmayacağına inanarak kendisinden şöyle bir ricada bulundu:

- Sultanım benim iki tane karım, her birinden de üçer çocuğum var Karılarımın hangisinin analık duygularının daha kuvvetli olduğunu merak ediyorum Malımı da buna göre vasiyet edeceğim Şunları bu konuda bir sınamanız mümkün mü?

Padişah, veziri sevdiği için gönlünü yapmak istedi Hanımlarından birini çağırttı ve dedi ki:

- Ey hatun, benim vezirim olan senin kocan, gözdelerimden birini baştan çıkarmış Bunun cezası aslında ölümdür Ama sen kocanı affedersen idamdan vazgeçip onu sevgilisiyle beraber ülke dışına sürgün edeceğim

Kadının gözlerinde intikam alevi parladı:

- istemem, bana yar olmayan başkasına da yar olmasın! Asın, ipini de bana çektirin!

Padişah daha sonra vezirin öbür karısını çağırttı Ona da aynı şeyi söyledi Vezirin ikinci karısı tam tersine bir tavır takındı:

- Aman sultanım, ben kocasız kalmaya razıyım, ama çocuklarım babasız kalmasın, idam edeceğinize sürgün edin de çocuklarım babalarıyla bir gün kavuşma ümidini kaybetmesinler,

düşündürücü paylaşım için teşekkürler....

imren

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşim paylaşimin güzel

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Cok güzel bir paylaşim ALLAH razi olsun rahmetli babam derdi: Ana gibi yar baba gibi hiyar olmaz :) allah rahmet eylesin o geldi şimdi aklima selam ve dua ile

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm, çok güzel kardeşim. Sağolasın...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt