Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ANA DUASI (1 Kullanıcı)

seyma55

Kayıtlı Kullanıcı
ANA SÖZÜ DİNLEMEYEN GENCİN BAŞINA GELENLER
--------------------------------------------------------------------------------

Bir kadının bir oğlu vardı, oğlundan başka kimsesi de yoktu. Bütün günlerini onunla geçirir, varı yoğu oğluna en ufak bir zarar gelmesini istemezdi. Kadının bu oğlu birgün tutturdu , illa da hacca gideceğim diyor başka birşey demiyordu.
Annesi ağlamaya başladı. Çünkü oğlunun yanından ayrılmasına tahammül edemeyeceği gibi o gittiği takdirde yapayalnız kalacak ve kimsesizlikten belki de perişan olacaktı. " Oğlum! Mekke dediğin şurası değil ki, ne zaman gidip geleceksin. Sen gittikten sonra ben ne yapacağım, etme eyleme " diye yalvardıysa da, oğlu kararında ısrar etti ve hacca gitmek üzere yola çıktı ama, ananın da yüreği yanık kaldı.
Yalnız kalan anne üzgün bir kalple şöyle dua etti: " Ya Rabbi, oğlumun ayrılığına dayanamayacağım... Söz dinletemedim, onu bir ikaz et de geri dönsün. "
Oğul ananın bu yakarışlarından habersiz olarak yoluna devam ediyordu. Bir gece bir şehirde konuklamak için kalmaya karar verip kapısı açık olan bir mescide girdi. O şehirde de azgın bir hırsız evlere dadanmış, ne bulursa çalıyor, fakat hırsızı bir türlü yakalıyamıyorlardı. O gece gene hırsız bir eve girip mal çalmış ve kaçmıştı. Hırsızı takip etmeye başladılar, hırsız kaçıyor takipçiler onu kovalıyorlardı. Derken hırsızın izini kaybettiler. Takipçiler buraya girmiş olabilir diye camiye daldılar. Baktılar ki orada bir adam var. Olsa olsa budur diyerek adamı yaka-paça reisin huzuruna çıkardılar. Çünkü hergün hırsızlık vukubulduğu halde birtürlü yakalayamıyorlardı. Bu sefer tamam dediler, bu şehri kasıp kavuran hırsız budur. Hırsızın gözünün oyulmasına karar verdi mahkeme. Gözlerini oyup bir merkep üzerine sardılar ve gündüz halkın en kalabalık olduğu bir, zamanda şehirde gezdirmeye başladılar. Hırsızı yani anasının sözünü dinlemeyen ve hırsız zanniyle yakalanan o genci gezdiren tellal şehir halkına teşhir ediyor ve " ey ahali işte sizin canınızı yakan, malınızı çalan hırsız nihayet yakalanmıştır; bundan sonra rahat edeceksiniz " diye bağırdıkça, genç, tellala şöyle bağırmasını rica ediyordu: «Ey ahali işte anasının sözünü dinlemeyip de illa ben hacca gideceğim diye yola çıkanın hali budur» diye bağır diyordu ama derdini ta baştan kimseye anlatamamıştı ki tellala anlatsın.
Bütün şehri dolaştırdıktan sonra genci şehrin dışında bir yol kenarına attılar. Oradan geçenler genci memleketine getirdiler, evini bulmasını temin ettiler .
Genç adamcağız kendi evlerinin kapısına gelince «Hu!» di ye seslendi. Tabii ki aradan hayli zaman geçtiği için saçı sakalı uzamış, üstübaşı yırtılmıştı. Kapıyı açan yaşlı kadın, oğlunu tanıyamadı. Bilmiyordu ki kapıya dilenci halinde gelen arkasından «Ya Rabbi oğlumu azarla da geri dönsün» diye yalvardığı kendi oğluydu.«Sapa-sağlam adamsın... Dileneceğine çalışıp da kazansana!» dedi. Genç, «çalışamam, gözlerim kör» deyince, yaşlı kadın, «ne oldu gözlerine?» diye sordu.
Genç, «Ne olacak, annemin hatırını kırdım, sözünü dinlemedim Allah da benim gözlerimi aldı» diye cevap verince, kadın anladı karşısındakinin oğlu olduğunu, başladı hüngür hüngür ağlamaya... «Ya Allah'ım! Duam ağır olmuş.. ben onun gözlerinin kör olması için dua etmemiştim» diye Allah'a yalvarmaya başladı.
Kadına gelen ilahi bir ses : «Onun suçuna karşılık biz sadece gözlerini kör ettik, aslında anaya asi olanın, cezası daha ağırdır. O buna şükretsin»diyordu. Kadının oğlu dönüp gelmişti ama gözleri kör olduğundan hiç bir iş yapamıyordu. Kadın çok dua etti Allah'a... AIlah'ın iyi bir kulu imiş ki, duası kabul olunarak gencin gözlerini Cenab-ı Allah iade etti... Alıntı:

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ANA DUASI

CENNETE AÇILAN KAPI ANALARIMIZ KIYMETLERİNİ BİLİP BAŞ ÜSTÜNDE TUTMALIYIZ ONLARI....

EMEĞİNE SAĞLIK ALLAH RAZI OLSUN...B)

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. ALLAH RAZI OLSUN A.E.O.

GECE_YAGISI

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:
CENNETE AÇILAN KAPI ANALARIMIZ KIYMETLERİNİ BİLİP BAŞ ÜSTÜNDE TUTMALIYIZ ONLARI....

EMEĞİNE SAĞLIK ALLAH RAZI OLSUN...B)

KATILIYORUM

ALLAH RAZI OLSUN

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN... ANALARIMIZIN KIYMETİNİ BİLELİMM

yeliz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.resulugulu.com

allah razı olsun annelerimizin kıymetini bilelim selametle

takan

Kayıtlı Kullanıcı
DUA..

DUA..

PEYGAMBER ALEYHİSSELAM o gün çok neşeli idi. Hz. Aişe validemiz, onun bu halini görünce: 'Ey Allah'ın Resulü, bana dua et!" dedi. <
Peygamber Aleyhisselam ona şöyle dua etti: <
"Allah'ım Aişe'nin geçmiş, gelecek, gizli ve açık bütün günahlarını bağışla!" <
Hz. Aişe bu duaya o kadar sevindi ki, sevincinden gülmeye başladı. <

Resulallah, onun böyle gülmesine hayret ederek sordu:
"Ey Aişe, sana ettiğim dua seni bu kadar çok mu sevindirdi?"
Hz. Aşie:
"Ya Resulallah, nasıl sevinmem!"
Peygamber Aleyhisselam, birden ciddileşti ve:
"Ya Aişe, vallahi ben bu duayı her namazdan sonra bütün ümmetim için etmekteyim!" buyurdu.
B)

eren emin

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DUA..

RE: DUA..

S.A. KARDEŞİM PAYLAŞIMIN İÇİN ALLAH RAZI OLSUN.YÜCE RABBİM İNŞALLAH PEYGAMBER EFENDİMİZİ(S.A.S.) İSTEDİĞİ MAKAMA MEVKİYE YÜKSELTİR, ONUN DUASIN KABUL EDER. A.E.O.

eren emin

Kayıtlı Kullanıcı
BÜTÜN ANNE VE BABALARA DUA

BÜTÜN ANNE VE BABALARA DUA

S.A. KARDEŞLERİM DÜŞÜNDÜMKÜ BÜTÜN ÇİLELERİMİZİ ÇEKEN ANNE VE BABALARIMIZA DUA EDELİM İSTEDİM.

YA RABBİM ANNELERİMİZİ VE BABALARIMIZI CEHENNEM AZABINDAN KABİR AZABINDAN KORU YARABBİM, ONLARIN HASTALIKLARINA ŞİFA DERTLERİNE DERMAN VER YA RAHMAN. KERİM ALLAH'IM ONLARA MERHAMET ET, ONLARIN YAR VE YARDIMCILARI OL. ONLARIN SIKINTILARINI GİDER YA RAHİM
AMİN

etruce

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BÜTÜN ANNE VE BABALARA DUA

A.S....ALLAH ANNE VE BABALARIMIZI CENNETİNE KABUL ETSİN İNŞAALLAH

yeliz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.resulugulu.com

amin amin amin allah razı olsun kardeş selametle

karra

Kayıtlı Kullanıcı

A.S. RABBİM ANNE VE BABALARIMIZI CENNETTE CEMALİYLE ŞEREFLENDİRSİN .RESULÜ EKREME KOMŞU EYLESİN,İNSAN KENDİ AYNI DUYGULARI YAŞAYINCA AİLESİNİN KIYMETİNİ DAHA İYİ ANLIYOR.RABBİM CÜMLEMİZE HAYIRLI EVLATLAR OLMAYI VE HAYIRLI EVLATLAR YETİŞTİRMEYİ NASİP EYLESİN.....B)B)B)B)[big][/big]

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

eren emin yazdı:
S.A. KARDEŞLERİM DÜŞÜNDÜMKÜ BÜTÜN ÇİLELERİMİZİ ÇEKEN ANNE VE BABALARIMIZA DUA EDELİM İSTEDİM.

YA RABBİM ANNELERİMİZİ VE BABALARIMIZI CEHENNEM AZABINDAN KABİR AZABINDAN KORU YARABBİM, ONLARIN HASTALIKLARINA ŞİFA DERTLERİNE DERMAN VER YA RAHMAN. KERİM ALLAH'IM ONLARA MERHAMET ET, ONLARIN YAR VE YARDIMCILARI OL. ONLARIN SIKINTILARINI GİDER YA RAHİM
AMİN

AMİN. YARAB BİZLERE EBEVEYN,EBEVEYNLERİMİZE İSE EVLAT ACISI ÇEKTİRME.AMİN

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı

ANNELERIN AYAKLARININ ALTINDADIR CENNET. ALLAH BIZLERI ANA VE BABAMIZA HAYIRLI BIR EVLAT OLMAYI NASİP EYLESIN.

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
eren emin yazdı:

AMİN

AMİN. YARAB BİZLERE EBEVEYN,EBEVEYNLERİMİZE İSE EVLAT ACISI ÇEKTİRME.AMİN

Amin. amin. amin.

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

SELAM GÜZEL KARDEŞİM, ALLAH RAZI OLSUN RABBİM İNŞAALLAH BU GÜZEL DUALARIMIZI KABUL EDER. SAĞOL.. ALLAH'A EMANET OL KARDEŞİM...B)

ummuhan

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH (C.C.) ŞEYTANIN VESVESELERİNİ ANNE VE BABAMIZA İŞİTTRİMESİN.O NLARI HAYIRLI SALİH KULLARINDAN EYLESİN. AMİNB)

konak

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN. AMİN. AMİN.
Rabbim anne ve babalarımızı Cennetin en güzel köşesinde Hz. Muhammed (s.a.v.)'e komşu etsin. Onları cehennem azabından ve kabir azabından muhafaza etsin. Rabbim anne ve babamızı kıyamet gününde kitabı sağ eline verilen kullarından eylesin. Ölümünden sonra da onları Fatiha Suresinin feyzinden mahrum etmesin. Bizlere de onlara hayırlı evlatlar olmayı nasip etsin.
Selam ve dua ile.

eren emin

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN AMİN KARDEŞLERİM ÇOK GÜZEL DUALAR BUNLAR.YÜCE RABBİM İNŞALLAH KABUL EDER DUALARIMIZI

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt