Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Amerikan mallarını boykot çağrısı (1 Kullanıcı)

etruce

Kayıtlı Kullanıcı
HEPİMİZ KATILALLIM ARKADAŞLAR..

ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi’nin 'sözde Ermeni soykırımı'nın varlığını kabul eden kararını Tüketiciler Birliği adına değerlendiren Av. M. Bülent Deniz; “Şimdi boykot zamanı” dedi. Tüketiciler Birliği adına Av. M. Bülent Deniz konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi.

ABD Temsilciler Meclisi Dış ilişkiler Komitesi almış olduğu karar ile 1915 olaylarına ilişkin Ermeni soykırımı iddialarının varlığını kabul etmiştir. Bu karar ile Ermeni iddiaları üzerinden ülkemize karşı yıllardan bu yana yürütülen çalışmalarda yeni bir noktaya gelinmiş olup tarihi ile bir ülke haksız şekilde yargılanmak istenmektedir.

Kararı alan ABD’nin coğrafyamızda yürüttüğü kanlı işgal ve zulüm halen devam ederken, bu karar ile müttefiki olarak nitelendirdiği Türkiye’ye karşı hasmane tutumunu ortaya koyması, ülkemiz halkının tepkisinin ayrı bir nedenini oluşturmaktadır.

Küreselleşen ekonomik düzende ülke mallarına ilişkin boykot Tüketiciler Birliği tarafından en son seçenek olarak görülmektedir. Ancak yaşanan gelişmeler, bu “son seçeneğin” kaçınılmaz olduğunu ortaya koymaktadır.

Geçtiğimiz yıl Fransa Parlamentosunun, sözde Ermeni soykırımını inkârı suç sayan yasa tasarısını kabul etmesinin ardından Tüketiciler Birliği tarafından başlatılan “onuruna fransız kalma” boykotu, halkımızın ortak tepkisinin simgesi olmuş; Tüketiciler Birliği tarafından açıklanan Fransız markaları, ülke çapında boykot edilmiş, boykot uluslararası zeminde büyük ses getirmiş ve nihayetinde Fransa Parlamentosu’ndan geçen kararın, onay için Fransa Senatosu’na gönderilmemesi sağlanmıştır.

Öte yandan Irak işgali sürecinde Tüketiciler Birliği tarafından başlatılan ve ABD’nin simgeleri olan kola, hamburger, sigara, para birimi ve havayolu firmasına karşı yürütülen “Cephane Bizden Değil” boykotu ile işgalin olduğu yıl ülkemizde ABD. mal ve hizmetlerinin satışının yüzde 13 oranında azaldığı, para birimi USD’nin ekonomik yaşamdaki belirleyici parametre olma özelliğini kaybettiği hatırlardadır.

Alınan son karar üzerine Tüketiciler Birliği olarak halkımızın ortak tepkisinin oluşturulması ve tüketimden gelen gücümüzün harekete geçirilmesi amacıyla bu boykotu yeniden canlandırıyor, ABD’nin simgesi olan kolasını, hamburgerini, sigarasını, para birimini ve havayolunu kullanmayacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz.

Sadece bu beş kalemde sayılan mal ve hizmetlerin ülkemiz tüketicisi tarafından tüketilmemesi halinde dahi işgalci ve yayılmacı politika sahibi ABD ekonomisine büyük zarar verileceği ve ekonomilerinin etkileneceği açıktır.

Fransa’ya uyguladığı boykot ile geri adım attıran Türkiye tüketicisi, bu kez de gerçekleştireceği kararlı boykot ile ABD’ye olan tepkisini ortaya koyacaktır.

Amerikan emperyalizminin finansörü ve simgesi olan
5 sembolü
1- Kolasını (Cocacola-Pepsi),
2- Hamburgerini (McDonald's),
3- Sigarasını (Marllboro-Parliament),
4- Para birimini (Dolar) ve
5- Havayolunu (DeltaAirlines-AmericanAirlines)
kullanmayacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz.

Amerikan şirket ve ürünleri

BP, Mobil, Shell,

Coca Cola, Coca Cola Light, Fanta, Sprite Mezzo-Mix, Lift, Bonaqua, Burn, Powerade, Cappy, Pepsi, Yedigün,

Microsoft, Windows, Office, X-Box, Computergames, Oracle, Xerox,

GE, GM, Opel, Chevrolet, Pontiac, Saab, Chevrolet, Pontiac,

Intel, Symbol, Metrologic, Zebra, *******, *****,

Films, Comics, Mickey Mouse, Donald Duck others

McDonalds

Marlboro, Philip Morris, Basic, L&M, Chesterfield, F6, Parllement, Camel,

Turkuaz Su, Uzay Chips, Milka; Disney,

Ford, Mazda, Volvo, Jaguar others

Hewlett Packard, Compaq, Dell, IBM, Kodak, Amazon, Apple, Cisco,

Pfizer, Gilette, Braun, Oral-B,

Nike, Levi´s Jeans,

Heinz-Ketchup, Blastin' Green Funky Purple, Orlo, Funky Fries

Kelloggs, Cornflakes, Crunchy-Nuts, Smacks, others

Proctor & Gamble, Pampers, Hugo-Boss, Pantene pro V, Oil of Olaz, Ellen Betrix, Antikal, Dash, Fairy, Ariel, Febreze, Meister Proper, Swiffer, Lenor, Eukanuba, Punica, Pringles, Actonel, Blend-A-Med, Wick, Bounty, Charmin, Tempo, Beinggirl, Always

Citibank, CitiBest Girokonto others

Fedex, Ups, Dhl, Delta Airlines, Amerikan Airlines, Netsol, Time; Aol, Cnn

Amerikan Doları

abdullah usame

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Kardeşim öncelikle çok Güzel Bir Paylaşim Olmuş... Hazir Gelmiken Ben De Bazi şeyleri Paylaşmak Istiyorum...

Küfür Tek Millettir. :israil,amerika,ingiltere,fransa,rusya,danimarka

Peygamberimize,dinimize,milletimize Ve Islam Alemine Küfreden Zalimlerin Mallarini Boykot Ediyoruz... Eğer Bu Boykotu 1 Sene Sürdürürsek Amerika Ve Israil Ekonomisi 45 Milyar Dolar Zarar Görecek... Gelin Bu Boykota Sizde Katilin... Tetra Pak Eğer Gida Ambalajlarinda Varsa Boykot Malidir.

"biritich Petrol, Coca Cola, Pepsi, Mc Donalds, Damla, Lc Waikiki, Fruko, Sabanci, Vb..."

evindar

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim,

çok güzel bir çağrıda bulunmuşsunuz ALLAH razı olsun. Ben 2 yıldır aldığım kullandığım her ürünün yerli malı olmasına dikkat ediyorum.

Biz müslümanların bu konuda daha hassas olmamız gerektiğini düşünüyorum. Rabbimiz yar ve yardımcımız olsun.

selamünaleyküm

berra34

Kayıtlı Kullanıcı
evet bende katlıyorum..ne olur en azından coca cola almayarak alanı uyararak başlayın....çok sağolun..
aslında bunları çoğaltıp apartmanlara dağıtmak bır nevı bir ınsanı dahı uyarmak en güzelii.artık cıhad yapan gençler kalmadı

vildana

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm hayırlı bayramlar, çok güzel bir forum açmışsınız.Allah(c.c) razı olsun.Ben yaklaşık 3 yıldır amerikan mallarını boykot ediyorum ve çevremdekileride uyarıyorum ama o kadar duyarsız insanlarımız varki bazıları benle dalga bile geçiyor, sorun değil bir kişi bile boykot ederse yeter diye düşünüyorum bu birler elbet çoğalacaktır.Arkadaşlar lütfen daha duyarlı olalım ve çevremizi daha çok uyaralım.Allaha(c.c) emanet olun.

RiSaLei-NuR

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.powereglence.com
Allah Razi Olsun Kardeşim öncelikle çok Güzel Bir Paylaşim Olmuş... Hazir Gelmiken Ben De Bazi şeyleri Paylaşmak Istiyorum...

Peygamberimize,dinimize,milletimize Ve Islam Alemine Küfreden Zalimlerin Mallarini Boykot Ediyoruz... Eğer Bu Boykotu 1 Sene Sürdürürsek Amerika Ve Israil Ekonomisi 45 Milyar Dolar Zarar Görecek... Gelin Bu Boykota Sizde Katilin... Tetra Pak Eğer Gida Ambalajlarinda Varsa Boykot Malidir.

"biritich Petrol, Coca Cola, Pepsi, Mc Donalds, Damla, Lc Waikiki, Fruko, Sabanci, Vb..."
paylaşımlar çok yararlı Allah razı olsun etruce den de Allah razı olsun Ben çoktandır boykot a katılmaktayım sonuna kadar boykot edicem

fatihokay

Kayıtlı Kullanıcı
Boykata karşı bir zihniyet değilim fakat samimi olmadığımıza İNANIYORUM.
Yanlış anlama etruce kardeş sizin niyetinizin temiz olduğunu umuyorum..
Sizi ve diğer arkadaşları tenzih ederim...
Boykotta şuna dikkat etsek diye düşünüyorum israil ordusuna direkt resmen FİNANSE olan firmalar var bunları NAKŞİBENDİ hocamız açmış misal COCA-COLA gibi neden böyle düşünüyorum ben bu şirketleri boykot edeceksem kapatın bilgisayarınızı o zaman kapatın telefonlarınızı o zaman evde eşleriniz çamaşırlarını sabunla yıkasın o zaman lütfen yanlış anlamayın sadece iyi düşünelim yosa sizin mülahazalarınızın temiz olduğu kanaatindeyim .... selam ve dua ile

gul_i rana

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum bende yurtdisinda yasayan biri olarak dikkat ediyorum.AEO

Atak60

Kayıtlı Kullanıcı
Ne kalmış ki zaten ne varsa amerika denen zalimlerin

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Boykata karşı bir zihniyet değilim fakat samimi olmadığımıza İNANIYORUM.
Yanlış anlama etruce kardeş sizin niyetinizin temiz olduğunu umuyorum..
Sizi ve diğer arkadaşları tenzih ederim...
Boykotta şuna dikkat etsek diye düşünüyorum israil ordusuna direkt resmen FİNANSE olan firmalar var bunları NAKŞİBENDİ hocamız açmış misal COCA-COLA gibi neden böyle düşünüyorum ben bu şirketleri boykot edeceksem kapatın bilgisayarınızı o zaman kapatın telefonlarınızı o zaman evde eşleriniz çamaşırlarını sabunla yıkasın o zaman lütfen yanlış anlamayın sadece iyi düşünelim yosa sizin mülahazalarınızın temiz olduğu kanaatindeyim .... selam ve dua ile

SELAMÜN ALEYKÜM.
BİR ÜLKENİN YAPTIRIM GÜCÜ, ŞU ÜÇ ESAS'A DAYANIR.
GÜÇLÜ BİR EKONOMİ, GÜÇLÜ BİR NÜFUS POTANSİYELİ, VE GÜÇLÜ BİR DÜNYA SİYASET ANLAYIŞI.

BU KONJOKTÜRE HAİZ İSENİZ, İŞLEM TAMAM DEMEKTİR.
AKSİ DURUMDA..;

"SABR'I EYYÜB'A, ÖMR'Ü NUH GEREK DEMİŞLER;
LAKİN ÇOK KALMADI YAKINDIR, YAKIN...!"

SELAM VE DUA İLE
ALLAH"A EMANET OLUNUZ.

etruce

Kayıtlı Kullanıcı

allah sizden de razı olsun...tetra pak'ı boykot etmemiz gerektiğini bilmiyodum öğrendiğim iyi oldu..bende uzun zamandan beri elimden geldiğince bazı malları boykot ediyorum inş yararlı olur..selametle

etruce

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm hayırlı bayramlar, çok güzel bir forum açmışsınız.Allah(c.c) razı olsun.Ben yaklaşık 3 yıldır amerikan mallarını boykot ediyorum ve çevremdekileride uyarıyorum ama o kadar duyarsız insanlarımız varki bazıları benle dalga bile geçiyor, sorun değil bir kişi bile boykot ederse yeter diye düşünüyorum bu birler elbet çoğalacaktır.Arkadaşlar lütfen daha duyarlı olalım ve çevremizi daha çok uyaralım.Allaha(c.c) emanet olun.

aleyküm selam kardeşim..bende uzun zmandır boykot ediyorum amerikan mallarını.bence hiç birimiz bizle dalga geçenlre bakmamalıyız..sizin gibi duyarlı insanlar olduğu için allah şükürler olsun..selametle

Mohaç

Kayıtlı Kullanıcı
Duyarlılık gösteren tüm kardeşlerimden ALLAH razı olsun...
Bu boykot işine zamanından beri titizlik gösteririm lakin... Küresel bağlamda ekonomik sistem birbiri ile öyle bağlı ki... Diyelim siz tüm abd... ab.. ve israil mallarını boykot ettiniz... peki sizin bulunduğunuz bu ülke marsta falan değil ya... Yine bu küresel sömürü sisteminin bir çarkı... Senin milli deyip satın aldığın firma bankalar ile çalışmıyor mu... Hammaddesini farklı sistem firmalarından almıyor mu... Reklamını aynı sistemin ajanslarına vermiyormu... Direkt boykot malı almak ile Direkt almayarak endirekt olarak üretilen boykot mallarını üreten güçleri destekliyoruz... İşin kaçarı yok... Aslında... Kendimizi bir yerde kandırıyoruz.. Kazan aynı kazan... Sen farklı kazanda aşını pişirirsen başka tabi...

Ben bunu bildiğim halde... Boykotun en çetin uygulayıcılarındanım... Yeni sistem kurulana kadar bu böyle...

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
s.aleyküm mohaç üzülerek söylemeliyimki ülkemizin karış karış her yerinde sanki bu sayılan ürünler o kadar kullanılıyoki bu şşekilde protestomuzun etkili olacağını sanmıyorum yanlış anlama bende katılıyorum inş kullanmayacağım ama görünce içim yanıyo AMERİKAN Malların a hayır .. :(

Mohaç

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam gecekondu kardeşim...
Haklısınız...
Lakin.. Sizde biliyorsunuz ki.. Kişi yaptığı eylemden sorumludur...
Biz.. Bize düşeni yapalım...

ALLAH a emanet ol...

havva362

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.samsundayasamak.tr.gg
Boykot çağriniza Evet

Boykot çağriniza Evet

BOYKOT ÇAĞRINIZA YÜREKTEN KATILIYOR VE DESDEKLİYORUM. UYARILARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER... ARA ARA BU KONUYU GÜNDEME GETİRİP SICAK TUTMADA FAYDA VAR KANAATİNDEYİM. SELAM VE DUA İLE KALIN. ALLAH RAZI OLSUN

sondem

Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle şunu Belirtmek Istiyorum,müslümanim Diyen Herkesin Boykot Mallarini Kullanmasini Caiz Görmüyorum...ve Artik Müslümanin Kardeşlerine Destek çikmasini,uyanmasini Istiyorum Ve Diliyorum...onlarin Eline Bir Silah Da Biz Vermeyelimm!!!

hacer42

Kayıtlı Kullanıcı
ben de aldıklarıma dikkat etmeye çalışıyorum. çevremdekileri uyarıyorum.herkes çevresindekileri ikaz etse olay çığ gibi büyür.

hitam

Kayıtlı Kullanıcı
inşallah hep beraber uygulayalım uyarmaya çalışalım inşallah

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Amerikan emperyalizminin finansörü ve simgesi olan
5 sembolü
1- Kolasını (Cocacola-Pepsi),
2- Hamburgerini (McDonald's),
3- Sigarasını (Marllboro-Parliament),
4- Para birimini (Dolar) ve
5- Havayolunu (DeltaAirlines-AmericanAirlines)
kullanmayacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt