Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

AMENERRASÜLÜ.... (1 Kullanıcı)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
Bakara Suresi'nin son iki ayeti (Amenerrasulü..) yedi cümle ile yapılmış yedi dua ve temennidir.Sahih-i Müslim'de geçtiğine göre Rasül-i Ekrem(s.a.v.) Efendimiz bu mübarek kelimelelerle dua ettiği zaman duası kabul edilmiş.ALLAHÜ TEALA tarafından''Öyle yaptım''hipabıyla duasına icabet buyrulmuştur.

Resülüllah Efendimiz (s.a.v.) Bakara Suresi'nin son iki ayeti (Amenerrasulü...)hakkında buyurdularki :'' Bu iki ayeti (Amenerresulü...) öğreniniz Kadınlarınıza ve oğullarınıza da öğretiniz .Çünkü bu iki ayet-i kerimeler hem salattır hem Kur-an dır hemde duadır.''.
''Her kim geceleri Bakara Suresi'nin sonundan iki ayet okursa artık o gece afetlerden ve şeytanın şerrinden emin olur.''

Hz. Ali (k.s.):'' Bakara suresi'nin son iki ayetini okumadan uyuyacak aklı başında bir Müsliman bulunacağını sanmıyorum'' buyurmuştur.

Muaz bin Ceber (r.a.) da '' Bakara Suresi'nin sonundaki bu duaları müteakibin ''AMİN '' derdi.

MEVLA bizlerede bu Sure'nın feyiz ve bereketinden istifade etmeyi Efendimiz (s.a.v.) in sünneti ve Hadis-i Şeriflerine nail olmayı nasip eylesin AMİN...

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: AMENERRASÜLÜ....

Selamünaleyküm..Allah (c.c) razı olsun inşallah.....İnşallah hep okumalıyız...Allaha emanet olun...B)B)B)

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı

AMENERRASULÜ'NÜN FAZİLETİ

OKUNUŞU:Amenerrasulü bima ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü'minun,küllün amene billahi vemelaiketihi ve kütübihi ve rusülih,la nüferriku beyne ehadin min rusülih,ve kalu semi'na ve ata'na gufraneke rabbena ve ileykelmesir.La yükellifullahü nefsenilla vüs'aha,leha ma kesebet ve aleyha,mektesebet,rabbena latüahızna innesiyna ev ahta'na,rabbena vela tahmil aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablina,rabbena vela tühammilna,mala takatelena bih,va'fü anna,vağfirlena,verhamna,ente mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn.

MEALİ ALİSİ: O peygamber de kendisine Rabbinden indirilene iman etti,Mü'minler de (onlardan) her biri Allah'a,onun meleklerine,kitaplarına,peygamberlerine inandı."Onun(Allah'ın) peygamberlerinden hiç birini diğerlerinin arkasından ayırmayız(hepsine inanırız),dinledik,(kabul ettik)emrine itaat ettik,Ey Rabbimiz,mağfiretini isteriz.Son varışımız ancak sanadır" dediler.Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başkasını yüklemez.Herkesin kazandığı hayır faidesine,yaptığı şer kendi zararınadır."Ey Rabbimiz,unuttuk,yahut yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme.Ey Rabbimiz,bizden evvelki ümmetlere yüklediğin gibi üstümüze ağır bir yük yükleme,Ey Rabbimiz takat getiremeyeceğimizi bize taşıtma.Bizden sadır olan günahları sil,bağışla,bizi esirge.Sen mevlamızsın bizim.Artık kafirler ruhuna karşı bize yardım et."

Bu ayeti kerimeler hakkında Resulü Ekrem buyurdu:

"Allah Teala cennet hazinelerinden olan iki ayeti(ayetel kürsi,amenerrasulü) bana indirdi.Allah mahlukatı yaratmazdan iki bin sene evvel o iki ayeti kudret eli ile yazdı.Kim gece yatsı namazından sonra o iki ayeti okursa gece ibadetinden ona kafi gelir."

Resulü Ekrem yine bu iki ayetin faziletine dair buyurdu:

"Kim Sure-i Bakara'nın son iki ayetini geceleyin okursa,onlar , ona gece namazı kılmak yerine kifayet eder."

"Cenab-ı Ecelli Ala,Sure-i Bakara'yı iki ayetle bitirdi ve bunları bana arşın altındaki bir hazineden verdi.Bunları öğreniniz,kadınlarınıza,oğullarınıza öğretiniz,çünkü bunlar hem salattır,hem Kur'an'dır."

"Sure-i Bakara'nın sonundaki ayetler bana arşın altındaki hazineden verildi.Onlar benden evvel hiç bir nebiye verilmemiştir."

"Bir insan bu ayetleri geceleyin okursa bir muradına kifayet eder.O gece o eve şeytan giremez."

Bu ayet-i kerimelerin okunmasına gerek gece gerek gündüz olsun devam edilmelidir.Bu ayetler hakkında Cenab-ı Peygamber Efendimizin çok müjdeleri vardır.

ALINTIDIR.

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

Resul_Acer yazdı:
Selamünaleyküm..Allah (c.c) razı olsun inşallah.....İnşallah hep okumalıyız...Allaha emanet olun...B)B)B)

[marq]A.S KARDEŞİM AMİN CÜMLE ÜMMETİ MUHAMMETEN A.E.O SELAM VE DUA İLE [/marq]

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı

Selâmınaleyküm.

Umeyye kardeşim kusuruma bakma, hakkını helâl et.

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

Nikko yazdı:
AMENERRASULÜ'NÜN FAZİLETİ

OKUNUŞU:Amenerrasulü bima ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü'minun,küllün amene billahi vemelaiketihi ve kütübihi ve rusülih,la nüferriku beyne ehadin min rusülih,ve kalu semi'na ve ata'na gufraneke rabbena ve ileykelmesir.La yükellifullahü nefsenilla vüs'aha,leha ma kesebet ve aleyha,mektesebet,rabbena latüahızna innesiyna ev ahta'na,rabbena vela tahmil aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablina,rabbena vela tühammilna,mala takatelena bih,va'fü anna,vağfirlena,verhamna,ente mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn.

MEALİ ALİSİ: O peygamber de kendisine Rabbinden indirilene iman etti,Mü'minler de (onlardan) her biri Allah'a,onun meleklerine,kitaplarına,peygamberlerine inandı."Onun(Allah'ın) peygamberlerinden hiç birini diğerlerinin arkasından ayırmayız(hepsine inanırız),dinledik,(kabul ettik)emrine itaat ettik,Ey Rabbimiz,mağfiretini isteriz.Son varışımız ancak sanadır" dediler.Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başkasını yüklemez.Herkesin kazandığı hayır faidesine,yaptığı şer kendi zararınadır."Ey Rabbimiz,unuttuk,yahut yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme.Ey Rabbimiz,bizden evvelki ümmetlere yüklediğin gibi üstümüze ağır bir yük yükleme,Ey Rabbimiz takat getiremeyeceğimizi bize taşıtma.Bizden sadır olan günahları sil,bağışla,bizi esirge.Sen mevlamızsın bizim.Artık kafirler ruhuna karşı bize yardım et."

Bu ayeti kerimeler hakkında Resulü Ekrem buyurdu:

"Allah Teala cennet hazinelerinden olan iki ayeti(ayetel kürsi,amenerrasulü) bana indirdi.Allah mahlukatı yaratmazdan iki bin sene evvel o iki ayeti kudret eli ile yazdı.Kim gece yatsı namazından sonra o iki ayeti okursa gece ibadetinden ona kafi gelir."

"Kim Sure-i Bakara'nın son iki ayetini geceleyin okursa,onlar , ona gece namazı kılmak yerine kifayet eder."

"Cenab-ı Ecelli Ala,Sure-i Bakara'yı iki ayetle bitirdi ve bunları bana arşın altındaki bir hazineden verdi.Bunları öğreniniz,kadınlarınıza,oğullarınıza öğretiniz,çünkü bunlar hem salattır,hem Kur'an'dır."

"Sure-i Bakara'nın sonundaki ayetler bana arşın altındaki hazineden verildi.Onlar benden evvel hiç bir nebiye verilmemiştir."

"Bir insan bu ayetleri geceleyin okursa bir muradına kifayet eder.O gece o eve şeytan giremez."

Bu ayet-i kerimelerin okunmasına gerek gece gerek gündüz olsun devam edilmelidir.Bu ayetler hakkında Cenab-ı Peygamber Efendimizin çok müjdeleri vardır.

ALINTIDIR.

S.A KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN EMEĞİNE SAĞLIK BU ÇOK GÜZEL PAYLAŞIMIN İÇİN MEVLA BİZLERE BU SURE İ MÜBİNİN FEYİZ VE BEREKETİNDEN İSTİFADE EDEN KULLARINDAN EYLESİN AMİN A.E.O B)B)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

Nikko yazdı:
Selâmınaleyküm.

Umeyye kardeşim kusuruma bakma, hakkını helâl et.

KUSUR NE KELİME KARDEŞİM HAKIM SANA VE TÜM KARDEŞLERİME HELAL OLSUN A.E.O B)B)B)B)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

ahlakli_01

Kayıtlı Kullanıcı

evet bu dua çok faziletli özellikle gece yatmadan okunduğunda o geceyi nafile ibadetle geçirmiş gibi amel defterine sevap yazılır.

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

ahlakli_01 yazdı:
evet bu dua çok faziletli özellikle gece yatmadan okunduğunda o geceyi nafile ibadetle geçirmiş gibi amel defterine sevap yazılır.

[marq]SELAM VE DUAİLE A.E.O[/marq] B)B)B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

esselamun aleyküm kardeşim; Allah razı olsun Rabbim okumayı ve amel etmeyi nasib etsin inş.selam ve dua ile...

rose-girl

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun herkesten
emeginize saglık

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

zynp_rukiye yazdı:
esselamun aleyküm kardeşim; Allah razı olsun Rabbim okumayı ve amel etmeyi nasib etsin inş.selam ve dua ile...

ECMAİN KARDEŞİM A.E.O

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun aleykum..
Aminnnn kardeşim.. Çok önemli bir bilgi paylaşmışsın bizimle Allah razı olsun..
Hep okuyordum ama şimdi daha bilinçli okuyacağım inşaAllah..
Emeğine sağlık.. SelametleB)B)B)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

desertrose yazdı:
Selamun aleykum..
Aminnnn kardeşim.. Çok önemli bir bilgi paylaşmışsın bizimle Allah razı olsun..
Hep okuyordum ama şimdi daha bilinçli okuyacağım inşaAllah..
Emeğine sağlık.. SelametleB)B)B)

ECMAİN MEVLA İNANARAK OKUYU İSTİFADE EDENLERDEN EYLESİN A.E.O

abidinbasak

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)ESSELAMUNALEYKUM.B)B)B) HARİKA BİR KONU, HARİKA BİR DUA. ALLAH U ZÜLCELALİN RAHMET VE BEREKETİ HEPİNİZİN ÜZERİNE OLSUN. EN HAYIRLI GÜNLERİNİZDEN BİR GÜN YAŞARSINIZ İNŞAALLAH.B)B)B)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

abidinbasak yazdı:
B)B)B)ESSELAMUNALEYKUM.B)B)B) HARİKA BİR KONU, HARİKA BİR DUA. ALLAH U ZÜLCELALİN RAHMET VE BEREKETİ HEPİNİZİN ÜZERİNE OLSUN. EN HAYIRLI GÜNLERİNİZDEN BİR GÜN YAŞARSINIZ İNŞAALLAH.B)B)B)

V.A.S KARDEŞİMM AMİNNNNNN A.E.O B)B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt