Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aman Namaza Sarilin ! (1 Kullanıcı)

moslem_omer

Kayıtlı Kullanıcı
Kainatta en büyük hakikat,imandır,imandan sonra namazdır. İslam'da ilk farz kılınanibadet,namazdır. Çünkü namaz, en faziletli, en kapsamlı ibadettir...

Namaz adeta rengarenk çiçeklerle süslü bir botanik bahçe gibi, her çeşit ibadeti içinde taşıyan"ibadet bahçesi" dir.
Düşünsenize: tespih,tekbir,hamd ve şükür onda;tövbe,istiğfar,dua ve zikir O'ndadır.

Aslında namazın en büyük hazine olduğunu bir fark etsek asla terk etmeyiz... O bizim sırtımız da yük değil, bizim için sonsuz fırsatlar hazinesi, uçsuz bucaksız bir nimetler okyanusudur.

Peygamberimizin "dinin direği","müminin miracı","cennetin anahtarı","gözümün nuru" olarak tanımladığı namaz, İslam'ın olmazsa olmazıdır.

Bu yüzden peygamberimiz ve sahabileri, bedir savaşı'nda bile namaz kılmıştır..söyler misiniz, namaz savaşta bile terk edilmezse, hangi bahaneyle kazaya bırakılır ki ?

Onu terk eden, cehenneme sürüklenir! Müddesir suresi'nde mealen: " sizi cehenneme sevk eden nedir ? Derler ki: "Biz nama kılanlardan değildik!" buyurulur. ALLAH bizi böyle diyenlerden etmesin !

Bana göre namaz, İnsana insan olduğunu hatırlatır. Hayat'ın hızlı temposu içinde ALLAH'ı,ahireti,ölümü,ibadetleri unutan insan,günde beş kez namazla kulluğunu hatırlar ve sanki yeniden dirilir....

Şu duanın güzelliğine bakın:

" Yalnız Sana kulluk eder,yalnız Senden yardım dileriz. Bizi doğru yola hideyet eyle! O yol, kendilerine nimet verdiğin Peygamberlerin yoludur;gazaba uğrayanların,sapıkların,dalalette olanların değil. Amin! "

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
SELAM OLSUN SANA EY ŞEHİD.!!!

İŞTE ARTIK O NAMAZI BİZLERE EMREDEN RABBININ HUZURUNDASIN.ŞEHİTLER MAKAMINDASIN.KUTLU OLSUN MAKAMIN.MÜBAREK OLSUN MAKAMIN.:gulegule:gulegule:gulegule

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Kasım abi ŞEHİD derken bu kardeşimizi mi kastetdin acaba...askere gideceğim yazısını okumuştum da...

kulun biri

Kayıtlı Kullanıcı
namaz boynumuzun borcu derler ama ben namaza miraçtan bize gelen hediye diyorum NAMAZ YOLDA KOMAZ...

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Kasım abi ŞEHİD derken bu kardeşimizi mi kastetdin acaba...askere gideceğim yazısını okumuştum da...

EVET KARDEŞİM.
ASKERE GİTMEDEN EVVEL AÇTIGI FORUM.
AMA NE GARİPTİRKİ BU FORUMA BEN DAHİL HİÇ KİMSE BİR CEVAB BİLE YAZMAMIŞIZ.:A:A
AMA ŞİMDİ O ARTIK BİR ŞEHİD.

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
EVET KARDEŞİM.
ASKERE GİTMEDEN EVVEL AÇTIGI FORUM.
AMA NE GARİPTİRKİ BU FORUMA BEN DAHİL HİÇ KİMSE BİR CEVAB BİLE YAZMAMIŞIZ.
AMA ŞİMDİ O ARTIK BİR ŞEHİD.

ALLAHım rahmet eylesin...makamların en yüce makamında o şuan inşaallah...

evet bende daha bugün gördüm...:A:A:A:A

yurtlu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim Emeğine Sağlik
Allah Razi Olsun Senden Rabbime Emanet Ol
Selam Ve Dua Ile
Hayirli Geceler...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
çok güzel yazmış, çok içten, Allah razı olsun, makamı cennet olsun.
ciğerimiz yandı.......yazacak söz bulamıyorum.....

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Kainatta en büyük hakikat,imandır,imandan sonra namazdır. İslam'da ilk farz kılınanibadet,namazdır. Çünkü namaz, en faziletli, en kapsamlı ibadettir...

Namaz adeta rengarenk çiçeklerle süslü bir botanik bahçe gibi, her çeşit ibadeti içinde taşıyan"ibadet bahçesi" dir.
Düşünsenize: tespih,tekbir,hamd ve şükür onda;tövbe,istiğfar,dua ve zikir O'ndadır.

Aslında namazın en büyük hazine olduğunu bir fark etsek asla terk etmeyiz... O bizim sırtımız da yük değil, bizim için sonsuz fırsatlar hazinesi, uçsuz bucaksız bir nimetler okyanusudur.

Peygamberimizin "dinin direği","müminin miracı","cennetin anahtarı","gözümün nuru" olarak tanımladığı namaz, İslam'ın olmazsa olmazıdır.

Bu yüzden peygamberimiz ve sahabileri, bedir savaşı'nda bile namaz kılmıştır..söyler misiniz, namaz savaşta bile terk edilmezse, hangi bahaneyle kazaya bırakılır ki ?

Onu terk eden, cehenneme sürüklenir! Müddesir suresi'nde mealen: " sizi cehenneme sevk eden nedir ? Derler ki: "Biz nama kılanlardan değildik!" buyurulur. ALLAH bizi böyle diyenlerden etmesin !

Bana göre namaz, İnsana insan olduğunu hatırlatır. Hayat'ın hızlı temposu içinde ALLAH'ı,ahireti,ölümü,ibadetleri unutan insan,günde beş kez namazla kulluğunu hatırlar ve sanki yeniden dirilir....

Şu duanın güzelliğine bakın:

" Yalnız Sana kulluk eder,yalnız Senden yardım dileriz. Bizi doğru yola hideyet eyle! O yol, kendilerine nimet verdiğin Peygamberlerin yoludur;gazaba uğrayanların,sapıkların,dalalette olanların değil. Amin! "

böylelerine nasib oluyor şehadet.......

6310

Kayıtlı Kullanıcı
SELAM OLSUN SANA EY ŞEHİD.!!!

İŞTE ARTIK O NAMAZI BİZLERE EMREDEN RABBININ HUZURUNDASIN.ŞEHİTLER MAKAMINDASIN.KUTLU OLSUN MAKAMIN.MÜBAREK OLSUN MAKAMIN.:gulegule:gulegule:gulegule

tuylerım dıken dıken oldu gercekten sehıd oldu demek Allah gunahlarını affetsın cok guzel bır makam sehıdlık ama yınede ıcı yanıyor ınsanın :'( tanımasamda tanımamda gerekmıyor zaten uzulmem ıcın ulkesı ıcın sehıd oldu.... helal olsun boylelerını dunyaya getıren aıleye!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt