Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Altı ilaç (1 Kullanıcı)

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Abbasi halifesi Mehdi, İmam Musa Kâzım hazretlerinin "rahmetullahi aleyh" hapse atılmasını ve sadece katıksız kuru ekmek verilmesini emretmişti. Günler geçtiği hâlde Hazret-i İmamdan herhangi bir şikayet ve yalvarma gelmeyince merak eden halife, zin*dana adamlar gönderip, nasıl olup da tahammül ede*bildiğini, feryat ve figana düşmediğini anlamak istedi. Gidenler sordular,

“Büyük sıkıntı içindesin. Elin, aya*ğın zincir*lerle bağlı olduğu hâlde yine de yüzün sararıp solmamış, sıhhatin sarsılmamış. Sebebini merak ettik.”

Musa Kâzım hazretleri "rahmetullahi aleyh" şöyle cevap verdi:

“Altı tane ilacım var. Onları kullanıyorum” Hayretle sordular:
“Nedir onlar? Hani nerede?”

Buyurdu ki:
“Birinci ilacım: Tevekküldür. Allahü teâlâ’a dayanıp, O’na güveniyorum.
“İkinci ilacım: Kadere rızadır. Allahü teâlânın takdirine boyun eğiyorum, itiraz etmiyorum
“Üçüncü ilacım: Meşakkate sabırdır.
“Dördüncü ilacım: Ye’se (ümitsizliğe) düşmemektir. Yıkılmıyorum, kendimi kapıp koyvermiyorum.
“Beşinci ilacım: Müteselli olmak. Benden daha kötü durumda olanları düşünüp, bu halime hamd edi*yorum.
“Altıncı ilacım: Ümittir. Bir gün olup buradan çıkabilirim diye ümit ile yaşıyorum, moralimi yüksek tutuyorum.
HUZUR PINARI - İslamiyet, İslam Dini, Ehl-i Sünnet İtikadı, İlmihal, Kitaplar...

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com

Allahü teala sizi sevdiklerinden eylesin kıymetli kardeşim.Yokluğumuzda açmış olduğumuz konuları güncel tutmuşsunuz.Eshab-ı kehf(Rahmetullahi Aleyh)'in köpeği Kıtmir onlarla birlikte olduğu için cennetlik oldu.Bizde bu büyüklerin izinde gidersek umulur ki sonumuz hayır olur inşallah.Selametle kalın.

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razı olsun kardeşim,Rabbim inşaALLAH bizlerede bu ilçları kullanabilmeyi,halimize hamdedip,zor durumda olan kardeşlerimizi düşünerek,onlar için dua edebilmeyi nasibetsin,bir gün bizlerinde aynı durumda olabileceğimizi unutturmasın inşaALLAH.
Selam ve Dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt