Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Alparslan Kuytulu Protesto ediyorum (1 Kullanıcı)

islamafakı

Kayıtlı Kullanıcı
Ümmetin ortak çabalarıyle Gazzeye giden konvoya, bence çok önemli değil diyerek küçümser tavrını,bu hareketin pansuman tedbirlerden olduğunu bunların basit hareketler olduğunu söylediği için protesto ediyorum.

Bu hareketi üstüne basarak pansuman tedbirlerden olduğunu,yüz-ikiyüz aracın girmesiyle bir şey olmayacağını.Bu güne kadar giden bütün yardımların herhangi bir işe yaramadığını söyleyerek,hiçbir şey olmadığını ifade ettiği için protesto ediyorum.

Velayeti Müslümanlarda olan bir hareketi siyasi amaçlar için kullanılan hareketler olarak değerlendirdiği ,ve Müslümanları tağuti sistemin maşası olarak gördüğü için protesto ediyorum.

Gazzeye giden konvoyun,sadece Filistin olayını gündemde tutmak için olabileceğini söylediği,bununda ciddi bir şey olmadığını,Bu konvoyun İslami bir yardımdan ziyade,insani bir yardım olduğunu söyleyerek haddini aştığı için,bu hareketin bir kıymetinin olmadığını ifade ederek,bir alime yakışmayan tavırlarından dolayı protesto ediyorum.

Müslümanların, Hıristiyanların halledemediği bir konuda ,Hıristiyanlara yardımcı olduğunu kastettiği ,hırıstiyan dünyasıyle Müslümanların uzlaşma yolunu aradıklarını söylediği ,katılan İngilizlerin ve papazların bunun ispatı olduğunu söylediği için protesto ediyorum.

Amerika ve İngiltere’ye karşı oluşan buğuzun önüne geçmek için bu tür faaliyetlerin yapıldığının ,kendisinden başka kimsenin, Hıristiyan ve Yahudilerin,insanca düşünemeyeceğini söylediği için protesto ediyorum.

Bu hareketin Hıristiyan alemine kızgınlığın artmaması için yapıldığını ,birkaç kamyon malzemenin,birkaç arabanın gitmesiyle bişey olmayacağını söylediği için protesto ediyorum.

Asıl çözümün,İslami hareketler güçleninceye kadar Filistinlilerin ölmesine göz yummak olduğunu,Tağuti sistemlere söz geçirinceye kadar bir şey yapılmasının çözüm olamayacağını savunduğu için protesto ediyorum.

Müslümanların ortaklaşa düzenlediği bir İslami hareketi,siyasi hükümetlere maal ettiği ,bunu sanki bir siyasi hareketmiş gibi yansıttığı ,konvoydaki bütün Müslümanları töhmet altında bırakıp hakaret ettiği için protesto ediyorum.

Gazze konvoyunu düzenleyenlerin Müslümanlar olduğu halde,beşeri sistemlerin Yahudilerle olan ilişkilerini kesmediğini ve hareketin sanki hükümetlerin bir tertibiymiş gibi gösterdiği için protesto ediyorum.

Bunca gereksiz konuşmayı yaptığı, Allah’ın sistemi olmayan nizamların birbiriyle bağlarını koparmayacağını bir alim olarak bilmediği ve bu haliyle insanlara hitap ettiği için protesto ediyorum.

Bütün dünyanın dakika dakika izlediği,ama kendisinin haberi olmadığı bir İslami hareketin çok büyütüldüğünü söyleyerek,onca çileyi çeken Müslümanları küçümsediği,basit gördüğü,gazetelerde bu konun çok abartıldığını söylediği için kendisini protesto ediyorum.

Bu güne kadar yapılan bütün yardımların Filistin’de hiç bir şeyi değiştirmediğini,Müslümanların dayanışmasını bu kadar basit bir ağızla küçümsediği ,ve kelimeleri bile bir araya getirirken zorlandığı için Alparslan Kuytulu protesto ediyorum.

İsrailin arkasında Amerika Avrupa olduğunu söylediği halde, Filistinli Müslümanların arkasında ise Allah’ın olduğunu söyleyemediği ,İslami Hareket denilen şeyin aslında insani bir hareket olduğunu,bu kadar basitleşerek anlattığı için protesto ediyorum.

Müslümanların derdiyle dertlenen gayri müslimler olamayacağını,onlara bir ihtiyacımızın olmadığını ,Rasulullah(sav)’ın hayatından habersiz konuştuğu için,aynı durumların Peygamberimiz zamanındada olduğunu söylemediği için protesto ediyorum.

Uzun bir konuşmanın devamında sürekli enaniyetini gündeme getirerek,yapılan hareketi küçümsediği ,benimsemediğini söylediği halde kendi çözümünü bir türlü anlatmadığından dolayı,Müslümanların kullanıldığını söyleyerek Müslümanları tahakküm altında bıraktığı için protesto ediyorum.

Konuşmasında Müslümanların İsraili tanıdığını,benimsediğini söyleyerek,İslami düşünceyi beşeri sistemlerinkiyle eşleştirdiği,Müslümanların Yahudi zalimlere muhabbet beslediğini söylediği ve bu iftirada bulunduğu için şiddetle protesto ediyorum.

Yapılan hareketle uzaktan yakından ilgisi olmayan meseleleri anlatarak, sürekli bocaladığı,İsrailin haritasının iman edenlerle bir ilgisi olmadığı halde konuya cahilce yaklaştığından dolayı,Müslümanların İsraili tanıdığını söylediği için şiddetle protesto ediyorum.

Yapılan Gazze konvoyunu,sanki Türkiye’nin yada İngiltere’nin düzenlediği havası vererek çok seviyesiz ve rencide eden bir konuşma yaptığı ,Küfür tek millettir kuralını unutarak İslam dışı yönetimlerin,Müslümanları yönlendirdiğini ifade ettiği için protesto ediyorum.

Türkiye’ye verilen rolün Müslümanlara verildiğini kastettiği ,konvoyun da bu doğrultuda çıktığını,hareketin İslami olmadığı açıkça söylediği,böyle yardımların yapılsa bile pansuman tedbirler olacağını,hiçbir işe yaramayacağını söylediği için şiddetle
protesto edyorum.

Bir cümleyle cevap vereceği konuya,Müslümanlara destek olması gerektiği halde,dakikalarca luzumsuz konuştuğu,sürekli hareketi organize eden Müslümanları küçümsediği,kendi çözümünü ortaya koyamadığı için,bir müslümana yakışmayan konuşmasıyle,bir alime asla oturmayacak ifadeleriyle bu kadar luzumsuz konuştuğu için Alparslan Kuytulu Protesto ediyorum.

Çevresinde bulunan bütün insanlarında Alparslan hocaya tavır almasını,ikaz etmesini,Müslümanların işbirlikçi olamayacaklarını,Yahudi devletini tanımadığını,Yahudi Devletini tanıyanların Müslümanlar olmadığını,onları tanıyanın beşeri sistemlerin sahipleri olduğunu hatırlatmasını rica ediyorum.

Bütün Müslümanlardan özür dileyinceye ,hatasını telafi edinceye kadar,derslerine katılmamalarını,hiçbir sözünü dinlememelerini,cemaatinde durmamalarını,arkasında namaz kılmamalarını tavsiye ediyorum.
Yakup DÖĞER

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Kuytul hocaya yardım etsin...benzer bir konuşmasını cihada katılmak hususnda dinlemiştim..katılmayı uygun bulmayıp, para yardımı etmeyi bile uygun gormuyor..Onlar buluyor diyor..bir açıdan dogru dese de diger açıdan yalnış ola bilir...kuytul hoca egitime buyuk onem veriyor bu cok guzel...Allah yardımcısı olsun filistin konvoyuna gelince ise pek bir bilgim yok..sadece hocanın sohbetleri genel anlamda guzel...Allah ilmini artırsın

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt