Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Alman Komşum (2 Kullanıcı)

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşlerim. sizinle bir konuyu paylaşmak ve bu konuyla ilgili fikir ve düşüncelerinizi almak istiyorum.Benim bir Alman komşum var.Komşuluk münasebetlerimiz çok iyi.Ama bir sorun var.Bunlar karı koca olarak Misyonerlik faaliyetlerinde bulunuyorlar.Fethiyedede Yahova şahitleri adı altında bir ibadet haneleri var.Ve malesef bir çok insanımızı tatlı dilleriyle kendilerine çekmeyi başarmışlar.Ben o ibadet hanenin içine girdigimde inanın hayretler içinde kaldım.Çünkü bir çok gencimizin oraya dahil oldugunu hatta din degiştirdigini gördüm.Gençlere neden diye sordugumda,bizimle çok iyi ilgileniyorlar her istedigimiz rahatlıkla burada bula biliyoruz.Dışarıda bize sahip çıkanmı var.diye bana şuçlamada bulundu.
Ben bu sözlerden sonra agzımı açamadım.Demekki sahip çıkabildigin seninmiş.Kardeşlerim ben 40 yaşına gelmiş bir insanım.Ben ve ailem Fethiyede bir çok gencin manevi boşlugunu doldurmaya çalışıyorum.Şunu gördümki malesef gençlerimizin çogu gusül abdestini bile bilmiyor.Biz burada belki bir birimize iyi köyü sahip çıkıyoruz,ama o dışarıda "yardım edin dinimi bana ögretin" diye feryat eden o gençlere kim sahip çıkacak.Bunun ALLAH katında bir sorumlulugu yokmu.
Şimdi o alman komşum, meslegini icra etmeye devam ediyor,hemde en güzel biçimde.ben ona kızmıyorum,çünkü o görevini layıkıyla yapıyor. AMA YA BİZLER.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
sa kardeşim.evet malesef gençlerimiz din konusunda çok zayıf.okulda skandal var deyip , namaz kılan gençleri manşet manşet gündeme taşıyan bu medya varken,gençlerimizin başka yerlere kayması normal değilmi?allah ıslah etsin.ama bu kişilerle komşuluk etmek nekadar doğru ,emin değilim.bir bilen yorum yaparsa daha iyi olur.ama bence çocuklarınızı uzak tutun.

baba431

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH kur'an da müminleri bırakıp kafirleri dost edinmememizi emrediyor. bırakın dost edinmeyi yüzlerine gülümsemek bile yanlış bir harekettir. kafirlerin yaptıklarına gelince eğer mümkünse fiziksel olarak müdahale etmemiz, buna gücümüz yetmiyorsa sözle ifade ederek eğer bunada gücümüz yetmiyorsa kalbimizle bunları tasdik etmemeliyiz. dışarda dolaşan ve bataklıktan kurtulmak için bizlerden bir el uzatılmasını beklyen gençlere gelince onların o hallerinden eminim ki hepimzi sorumluyuz fakat el uzatacak kadar gücüm yok biliyorum ki bende düşerim aralarına bunu güçlü( Takvaya ermiş Kamil ) kişilerin yapması gerek Ne diyeyim... ALLAH yardımcımız olsun. konuya değindiğiniz için sağolun ALLAH razı olsun.

imported_ebru_

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. Her şeyin ve ilk eğitimin başı aile. Anne ve babalar bilinçlenmedikçe ve dinimize sahip çıkılmadıkça gençlerimizi böyle bir bir kaybedebiliriz. Anne baba olmak öyle kolay değil. Bence ilk adım bu olmalıdır. Acizane görüşüm böyle. Çok eğilmemiz gereken bir konu. Paylaşımınız için teşekkürler. Allah a emanet olun

imported_ebru_

Kayıtlı Kullanıcı
Bana kızmayın ve hakkınızı helal edin emi bu avatarı kullandığım için. Bana nekadar çok şeye şükretmem gerektiğini hatırlatıyor. Ve aslında ne kadar çok boş şeyleri dert edindiğimi.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Bana kızmayın ve hakkınızı helal edin emi bu avatarı kullandığım için. Bana nekadar çok şeye şükretmem gerektiğini hatırlatıyor. Ve aslında ne kadar çok boş şeyleri dert edindiğimi.
adaşım selamün aleyküm.bencede resim çok etkileyici.selametle kal.

denizrüzgari

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşlerim. sizinle bir konuyu paylaşmak ve bu konuyla ilgili fikir ve düşüncelerinizi almak istiyorum.Benim bir Alman komşum var.Komşuluk münasebetlerimiz çok iyi.Ama bir sorun var.Bunlar karı koca olarak Misyonerlik faaliyetlerinde bulunuyorlar.Fethiyedede Yahova şahitleri adı altında bir ibadet haneleri var.Ve malesef bir çok insanımızı tatlı dilleriyle kendilerine çekmeyi başarmışlar.Ben o ibadet hanenin içine girdigimde inanın hayretler içinde kaldım.Çünkü bir çok gencimizin oraya dahil oldugunu hatta din degiştirdigini gördüm.Gençlere neden diye sordugumda,bizimle çok iyi ilgileniyorlar her istedigimiz rahatlıkla burada bula biliyoruz.Dışarıda bize sahip çıkanmı var.diye bana şuçlamada bulundu.
Ben bu sözlerden sonra agzımı açamadım.Demekki sahip çıkabildigin seninmiş.Kardeşlerim ben 40 yaşına gelmiş bir insanım.Ben ve ailem Fethiyede bir çok gencin manevi boşlugunu doldurmaya çalışıyorum.Şunu gördümki malesef gençlerimizin çogu gusül abdestini bile bilmiyor.Biz burada belki bir birimize iyi köyü sahip çıkıyoruz,ama o dışarıda "yardım edin dinimi bana ögretin" diye feryat eden o gençlere kim sahip çıkacak.Bunun ALLAH katında bir sorumlulugu yokmu.
Şimdi o alman komşum, meslegini icra etmeye devam ediyor,hemde en güzel biçimde.ben ona kızmıyorum,çünkü o görevini layıkıyla yapıyor. AMA YA BİZLER.

merhaba güzel kardesim Allah akil vermis fikir vermis beyin vermis ama iste imani herkeze vermemis bence.hikayenizden etkilendim nedenmi cünkü aci bir gercegi ortaya koymussunuz.feryat eden dinimi bana ögretin diyen o genc kardeslerimiz isin kolayina kacmis bence.nedemek bize disarda sahip cikanmi var.insanoglundaki egoistlik burda cikiyor yine,hemen baskalarini sucluyoruz.halbuki kendi direnc ve istegimizle dinimize baglanip bilgi edinemezmiyiz.herseyden önce niyet gelir.bu benim sahsi görüsüm.saygilar

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
sa kardeşim.evet malesef gençlerimiz din konusunda çok zayıf.okulda skandal var deyip , namaz kılan gençleri manşet manşet gündeme taşıyan bu medya varken,gençlerimizin başka yerlere kayması normal değilmi?allah ıslah etsin.ama bu kişilerle komşuluk etmek nekadar doğru ,emin değilim.bir bilen yorum yaparsa daha iyi olur.ama bence çocuklarınızı uzak tutun.

Aleyküm selam kardeşim.Belki hallısın,çocuklarımı onlardan uzak tutmalıyım.Ama ileride bu tür insanlarla karşılaştıklarında en azından bu insanları niyetlerinin ne oldugunu bilmeleri için,onlara telkinde bulunup ögüt veriyoruz.Daha bu sabah "tanrının dostu olabilirsiniz" adlı hırıstiyanlıgı öven bir dergiyi çocuklara vermişler.Bende hayır olmaz,almayın demedim,çünkü çocuklara o dergiyi niçin veriyorlar,amaçları nedir tek tek çocuklarımıza anlatıp bilgilendirdik.şimdi bizim ne demek istedigimizi daha iyi anladılar.ama bende aynı hoş görüyü ondan bekleyip ona almancaya çevrilmiş,bir kuranı kerim hediye etmek istiyom.bakalım ne diyecek.öyle ya ben onun kitabını alıyorum ya,bakalım o aynı hoş görüyü gösterebilecekmi. ALLAHA emanet ol.selametle

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba güzel kardesim Allah akil vermis fikir vermis beyin vermis ama iste imani herkeze vermemis bence.hikayenizden etkilendim nedenmi cünkü aci bir gercegi ortaya koymussunuz..bu benim sahsi görüsüm.saygilar

Selamün aleyküm kardeşim.ben bir kere hikaye anlatmıyorum.Kabuguna çekilmiş ve bana dokunmayan bin yaşasın felsefesiyle yaşamaya çalışan sözüm ona biz çok iyi müslümanlar,dışarıda şeytana uymuş,yolunu şaşırmış bir çok insanın feryadını duyunca da ""feryat eden dinimi bana ögretin diyen o genc kardeslerimiz isin kolayina kacmis bence.nedemek bize disarda sahip cikanmi var.insanoglundaki egoistlik burda cikiyor yine,hemen baskalarini sucluyoruz.halbuki kendi direnc ve istegimizle dinimize baglanip bilgi edinemezmiyiz.herseyden önce niyet gelir"deyip tekrar kabugumuza çekiliyoruz.Elin almanı ta yurdundan kalkıp senin vatanında hırıstiyanlıgı yayarken kusura bakma ama kardeşim ben allah akıl vermiş gidipte uymasınlar diyemem.HZ.PEYGAMBER sizin dediginiz gibimi yaptı acaba. buda benim görüşüm hakkını helal et.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. Her şeyin ve ilk eğitimin başı aile. Anne ve babalar bilinçlenmedikçe ve dinimize sahip çıkılmadıkça gençlerimizi böyle bir bir kaybedebiliriz. Anne baba olmak öyle kolay değil. Bence ilk adım bu olmalıdır. Acizane görüşüm böyle. Çok eğilmemiz gereken bir konu. Paylaşımınız için teşekkürler. Allah a emanet olun

Selamün aleyküm kardeşim.haklısın herşeyin başı aile.Aileler dinlerini iyi ödrenselerve iyi ögretselser bunlar zaten olmaz.Ama bugün bir gerçekte varki gençlik elimizden malesef kayıp gidiyor.ALLAH sonumuzu hayr eylesin.selametle

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH kur'an da müminleri bırakıp kafirleri dost edinmememizi emrediyor. bırakın dost edinmeyi yüzlerine gülümsemek bile yanlış bir harekettir. kafirlerin yaptıklarına gelince eğer mümkünse fiziksel olarak müdahale etmemiz, buna gücümüz yetmiyorsa sözle ifade ederek eğer bunada gücümüz yetmiyorsa kalbimizle bunları tasdik etmemeliyiz. dışarda dolaşan ve bataklıktan kurtulmak için bizlerden bir el uzatılmasını beklyen gençlere gelince onların o hallerinden eminim ki hepimzi sorumluyuz fakat el uzatacak kadar gücüm yok biliyorum ki bende düşerim aralarına bunu güçlü( Takvaya ermiş Kamil ) kişilerin yapması gerek Ne diyeyim... ALLAH yardımcımız olsun. konuya değindiğiniz için sağolun ALLAH razı olsun.

ALAHU TAALA cümlemizden razı olsun kardeşim.Ama inanın fethiyedeki gençligi bir görseniz,o güzel gençlerin nasıl çaresizlik içinde o kişilerin ellerine düştügünü bir görseniz, inanın benden daha çok feryat edersiniz.Ama ben inanıyorumki,bu çocuklar ALAHIN izni ile dogru yolu inş bulurlar.Çünkü yarın kimin ne olacagını yalnız ALLAH bilir.Nice imanlı insan son nefesini imansız vermiş,nice günahkarda ALLAHIN rahmetine kavuşup imanla göçmüştür.ALLAHIM son nefeste imanı yoldaş eylesin.amin

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
SA KARDEŞİM TEKRAR.FETİYE DEYİNCE HEMEN PAYLAŞMAK İSTEDİM.EŞİMİN İŞİ GEREĞİ AYVALIKTA KALDIK.AMA RABBİM EZAN SESİYLE DİSKODAN GELEN SES BİRBİRİNE KARIŞIYORDU.BEN DE BİR TATİL KÖYÜNE GELİN GİTTİM.ORDA İNSANIN NEFSİNE HAKİM OLMASI DAHADA ZOR.DUA ETTİM.3 YILDIR RABBİM YAZLIKTAKİ EVİMİZE GİTMEYİ NASİP ETMİYOR.SADECE KIŞIN GİDİYORUZ.YANİ YAZLIK YERLERDEKİ GENÇLER DAHA ÇOK BOCALAMA YAŞIYORLAR.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim avantandaki resim çok güzel.En azından ne kadar duyarlı oldugunu gösrerir.selametle.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
SA KARDEŞİM TEKRAR.FETİYE DEYİNCE HEMEN PAYLAŞMAK İSTEDİM.EŞİMİN İŞİ GEREĞİ AYVALIKTA KALDIK.AMA RABBİM EZAN SESİYLE DİSKODAN GELEN SES BİRBİRİNE KARIŞIYORDU.BEN DE BİR TATİL KÖYÜNE GELİN GİTTİM.ORDA İNSANIN NEFSİNE HAKİM OLMASI DAHADA ZOR.DUA ETTİM.3 YILDIR RABBİM YAZLIKTAKİ EVİMİZE GİTMEYİ NASİP ETMİYOR.SADECE KIŞIN GİDİYORUZ.YANİ YAZLIK YERLERDEKİ GENÇLER DAHA ÇOK BOCALAMA YAŞIYORLAR.

Aleyküm selam kardeşim.sag ol en azından feryadımdaki haklılıgımı anlamış bulunuyorsun.ALLAH razı olsun.İnanın siz yalnızca suyun yüzndeki buz kütlesini görmüşsünüz. ama asıl altındakini bir görseniz eyaaaaaaaahhhhh, diye feryat edersiniz.Ben elimden geldigince görmemezlikten gelmeyecem ve her fırsatta bu konuyu gündeme getirip insanlara untturmayacam inş.Tek bir gence bile yardım edebilirsem ne mutlu bana ALLAHA emanet ol kardeşim.

hilaynur_1986

Kayıtlı Kullanıcı
Herseyin Basi Aile Bence çocuklara Yeterince Dini Bilgi Veremiyorlar Ve Gençlerin Yanlis Yola Gitmelerine Neden Oluyolar Allah Islah Etsin

hilaynur_1986

Kayıtlı Kullanıcı
HERSEYIN BASI AİLE BENCE ÇOCUKLARA YETERINCE DİNİ BİLGİ VEREMIYORLAR VE GENÇLERIN YANLIS YOLA GİTMELERINE NEDEN OLUYOLAR ALLAH ISLAH ETSIN hilaynur

turk_s

Kayıtlı Kullanıcı
bu işin başı tabii aslında eğitim
sonra maddiyat
ama asıl önemlisi bu topraklarda hala bu tür insanların türeyebilmesi
ne cesaret değilmi?
yapılması gerekeni burda yazmıyacağım..
orda olsa idim yada yanıdma olsaydı bu yaşananlar,allah biliyor yapabileceklerimi

yehova şahitleri hani şu kendilerini yakanlar bir çiftlikde!!
kıyamet gelmeden kendimizi öldürelim diyen akılsızlar
kendilerini yakdılar
:))
allah ıslah etsin

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
HERSEYIN BASI AİLE BENCE ÇOCUKLARA YETERINCE DİNİ BİLGİ VEREMIYORLAR VE GENÇLERIN YANLIS YOLA GİTMELERINE NEDEN OLUYOLAR ALLAH ISLAH ETSIN hilaynur

Selamün aleyküm benim güzel huylu kardeşim.Evet herşeyi başı elbetteki Aile.Bizler onları nasıl yetişyirirsek yarın onlarda sizin istediginiz gibi olur. Ama asır öyle bir asırki "dışarıda aç kurtların cirit attıgı,çakalların hüküm sürdügü,Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın fikrinin hüküm sürdügü," çok kötü bir zamandayaşıyoruz. ALLAH bu ahir zamanda imanına sahip olan kullarından eylesin.amin.ALLAHIM seni ve bizleri bu bozuk asrın şerrinden korusun.selametle.

hilaynur_1986

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim Kötü Insanlarin Serrinden Cümlemizde Sizinde çocuklarinizi Korusun Kasim Abi

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt