Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

♥ الله Namaz الله ♥ (1 Kullanıcı)

VuSLaT_üL ŞéHaDéT

Kayıtlı Kullanıcı
esselamun aleyküm..namazla ilqili qüzel bildiqiniz resim ve sözleri yazalım inşAllah...

Derdimi masal gibi dinleyen faniyi neyleyeyim.. Günde 5 vakit dinliyor beni Elhamdülillah en sevdiğim... ♥ الله ♥

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı

Ve aleykum selam, cok hos bir konu, takipteyim insaAllah.

VuSLaT_üL ŞéHaDéT

Kayıtlı Kullanıcı
3hfg6.jpg

VuSLaT_üL ŞéHaDéT

Kayıtlı Kullanıcı
namazkc4b1l_lg.jpg

Ûzûlme.. Derdin ne olursa olsun , bir abdest al nefes gibi.. ve bir seccade ser odanin bir kösesine . Otur ve ağa , dilersen hiç konusma . O seni ve dertlerini senden daha iyi biliyor unutma..

Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

VuSLaT_üL ŞéHaDéT

Kayıtlı Kullanıcı
mad_by_iulia10usss.jpg

Leyla: Namazını hiç kaçırmıyor musun Ömer Baba?

Ömer Baba: İnsan sevgilisiyle randevusunu kaçırır mı?

Leyla: Senin sevgilin Nazife Ana değil mi?

Ömer Baba: O bana sevgilimin hediyesi…

VuSLaT_üL ŞéHaDéT

Kayıtlı Kullanıcı
385479_241871865880521_100001731297131_565365_718204787_n.jpg

Sabır ve namazla yardım dileyin. Bu şüphesiz, huşu duyanların dışındakiler için ağır bir yüktür." (Bakara Suresi, 45)

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
•Amellerin en faziletlisi namazı vaktinde kılmak, anne ve babaya iyilik etmek ve Allah yolunda savaşmaktır. (Hadis-i Şerif)

VuSLaT_üL ŞéHaDéT

Kayıtlı Kullanıcı
Dünyanın en tatlı geldiği anlarda, UNUTTURMA BANA KENDİNİ Peygamberim ve dostları dizleri şişene kadar kılardı Seni Bizler seni dizi keyfi için unutuyoruz Eriniyoruz
Eyy hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyan, unutmaya ve gaflete düşmeye müsait bir yaratığım ben Hayatımın gerçek amacını unutturma bana Rabbimle aramdaki o güçlü maneviyatın köprüsü, nefsime uyduğum anlarda, seni unutup dünyamın zindan olmasına izin verme
Koylarına her gelişimde Rabbimin heybetini, azametini hissettir bana Hani Hz. İsa diyor ya! :
Şüphesiz ben Allah'ın kuluyum. Bana Kitabı verdi ve beni peygamber kıldı. Nerede olursam olayım, beni kutlu kıldı ve hayat sürdüğüm müddetçe, bana namazı ve zekatı emretti' (Meryem Suresi, 30-31)

VuSLaT_üL ŞéHaDéT

Kayıtlı Kullanıcı
NAMAZDAYKEN RAHMANIN huzurunda olunduğu kişinin aklından ÇIKMamaLı ONA qöre hareket etmelidir...

Nasıl ki bizim için önem arz eden kişilerin karşısında elimizden qeldiğince düzqün ve sayqılı davranıyorsak aynen o davranış hatta daha fazlasıyla RAHMANIN huzurunda serqilemeliyiz..

Her şeyden önce mahcubiyet hissederek, boynumuzu eğerek, birazda utanarak onun huzuruna çıkmıŞ bulunduqumuzu düşünelim....

GüNAHLARIMIZIN fazlalığından boynumuz bükülmüş halde...ve bir FATİHA deva oluyor bize...,

BİSMİLLLAHİRRRAHMANİRRAHİM...RAHMAN ve RAHİM olan ALLAH'ın adıyla...işte başlıyor RAHMAN ile sohbet...RABBİN ile muhabbet...

İlkbaş HAMD ediyorsun O'na:ELHAMDULİLLAHİ RABBİL ALEMİN..!HAMD aLemLerin RABBİNEDİR...

şimdi RAHMET ve ŞEFKAT'ini qösteren O'nun O muazzam isimleri dökülüyor dilinden:ERRAHMANİR RAHİM....O RAHMAN ve RAHİMDİR...!

MALİKİ YEVMİDDİN;O bütn mülkün sahibidir....!
Sıra sadece O'na yöneldiğini qöstermeye qeldi:İYYAKE NA'BUDU VE İYYAKE NESTAİN..!Yalnız SANA yönelir vE yalnız SENDEN yardım isterim...sadece O'na yönelmişti YÜREĞİM....sadece RAHMANA...

Tam bu sırada bi ayet daha dökülüyor dudağımda:İHDİNAS SIRATEL MUSTAKİM...!Bizi doğru yol olan SIRAT-I MÜSTAKİM yoluna ilet..Doğru olanı en iyi bilenden beni doru yoluna iletmesini istemiştim...çünkü O herşeyi hakkıyla biLen. ve işitendi....

Bir DUA daha dökülmüştü dUdakalArımdaN...SIRATEL LEZİNE ANEMTE ALEYHİM ĞAYRİL MAĞDUBİ ALEYHİM VELED 'DALLİN...!AMİN..!Kendilerine nimet vermişlerin YOLUNA qazaba ve sapmışların yoluna deqil..!

Bu qibi duyquLarla RABBİNLE sohbet ediyorsun işte...ve RABBİNİN sana' SENDEN RAZIYIM KULUM 'dediğini hissedebiliyorsun YÜREĞİNİN taa derinlerinde....

Anlatabilmeye çalıştım fakkat tam anlatamamış bilirim hakkınızı helal edin inşALLAH..selam ve DUA ile...vesseLam...

hira_nurr

Kayıtlı Kullanıcı
''Nefsimi Yendiğim Tek Yerdir Belki de SECDEM.. YA RABBİ..! Öyle Bir İman Bahşet ki; Göz Yaşlarımla Islansın SECCADEM..."

hira_nurr

Kayıtlı Kullanıcı
Diyorlar Ki "ZAMAN" Mı Her Şeye İlaç Yoksa "NAMAZ" mı.? Bende Cevap Verdim Zamanında Kılınan " NAMAZ" Her Şeye İlaç Dedim.

hira_nurr

Kayıtlı Kullanıcı
ey kul, etme dünya nazı, kıl namazını,
sonra kılarız diyenin, dün kıldık namazını

VuSLaT_üL ŞéHaDéT

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun hiranur kardeş....

huzur isteyenler için hep aynı DUAYI ediyorum...:

ALLAH SECDELerini uzatsın...!

hira_nurr

Kayıtlı Kullanıcı
5 VAKİT NAMAZ KILAN BİR İNSAN