Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah'in Sevgilisi (1 Kullanıcı)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
HABİBULLAH (ALLAH'IN SEVGİLİSİ) SIFATIYLA BÜTÜN PEYGAMBERİN TACI OLAN MUHAMMED MUSTAFA -sallallahu aleyhi ve sallem-'e ÜMMET OLMA ŞEREFİNİ BİZLERE İHSAN EDEN YÜCE MEVLAMIZA SONSUZ HAMD Ü SENALAR OLSUN

O EMALSİZ ÖRNEK ŞAHSİYETİ İLE BÜTÜN İNSANLIĞA EBEDİ SAADET YOLUNDA SOLMAZ BİR HİDAYET VE HAKİKAT NURU OLAN GÜNEŞLER GÜNEŞİ EFENDİMİZ HZ.PEYGAMBER -sallallahu aleyhi ve sellem-'e de SONSUZ SALAT Ü SELAM OLSUN!..

CENAB-I HAK, O'NU İNSANLIĞIN EN BUHRANLI ZAMANINDA PEYGAMBER OLARAK GÖNDERDİ.DÜNYANIN EN ZULÜM VE KARANLIKLAR İÇERİSİNDE BOĞULDUĞU BİR DÖNEMDE BEŞER ALAMİNDE KARALARA BÜRÜNMÜŞ SAYISIZ AYLARI YILDIZLARI VE GÜNEŞLERİ TEKRAR NURLANDIRAN BİR NUR İNCİSİ OLARAK BAHŞETTİ.O'NU; VAHŞET İSYAN VE GEFLETTE HAYVANLARI GEÇMİŞ BİR CEHALET TOPLUMUN KARANLIKLARI İÇERİSİNDEKİ DÜNYAYA YÜCE UFUKLARDAN DOGAN BİR SÜREYYA YILDLZI GİBİ ARMAĞAN ETTİ.

YANİ YÜCE ALLAH (CC);
O'NU
CANLI CANSIZ BÜTÜN VARLIKLARA;TAŞA,TOPTAĞA,IRMAĞA VE DENİZE,YERLER GÖKLERE,ZAMANA VE MEKANA, BİLHASSA İNSANOĞLUNA SONSUZ BİR RAHMET OLARAK LUTFETTİ.BEREKET,HİDAYET,MERHAMET,ŞEFKAT VE KURYULUŞ VESİLESİ EYLEDİ.

ÖYLE RAHMET Kİ, HER VARLIK O'NUN HÜRMETİNE YARTATILMIŞ VE O'NA OLAN MUHABBRTİ NİSBETİNDE HAK KATINDA KIYMET BULMUŞTUR.

ÖYLE RAHMET Kİ CENABI HAK TARAFINDAN BÜTÜN DİMAĞLARA VE GÖNÜLLERE EBEDİ BİR AB-I HAYATMENBAI VE EN MÜSTESNA VASIFLARLA SONSUZ BİR FEYZ Ü BEREKET KAYNAĞI OLARAK İHSAN BUYURMUŞTUR.

ÖYLE BİR RAHMET Kİ, ONUNLA SONSUZ HİDAYET REHBERİ KUR'ÂN İKRAM EDİLMİŞTİR.

ÖYLE BİR RAHMET Kİ RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH!IN EN SEVGİLİSİ, HABİBİ MİRAÇ BAHŞETTİĞİ RASULUDÜR.

ÖYLE BİR RAHMET Kİ,O OLMASA BÜTÜN ALEMLER ISSIZ ÇÖLE DÖNERDİ

ÖYLE RAHMET Kİ, YARATILIŞIN BAŞLANGICI O'NUN NURU İLR VÜCUD BULMUŞTUR

ÖYLE BİR RAHMET Kİ, NERDE BİR GÜZELLİK VARSA, ONDAN BİR AKİSDİR.O'NUN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE YARATILMIŞTIR.ALEMDE Bİ ÇİÇEK AÇMAZ Kİ O'NUN NURUNDAN OLMASIN!ZİRA O OLMASAYDI HİÇBİRŞEY VÜCUD BULMAZDI.O Kİ O YÜZDEN VARIZ.O Kİ SOLMAYAN AKSİNE GÜN GEÇTİKÇE TAZELİK VE TARAVATİ DAHA DA ARTAN SERAPA NURDAN BİR GONCA-İ İLAHİDİR

ÖYLE BİR RAHMET Kİ,O'NUN DEGERİNİ VE KADRİNİ BİZZAT ALLAH TEALA ANLATIYOR.HEMDE O'NA SALAT EDEREK....

RABBİMİZ PEYGAMBER EFENDİMİZİ ŞÖYLE TAKDİM EDİYOR:
"SENİ ANCAK ALEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERDİK"
(enbiya,107)
"EY ŞANLI PEYGAMBER!BİZ SEN'İ HAKİKATEN BİR ŞAHİD,BİR MÜJDECİ,BİR UYARICI,O'NUN EMRİYLE İNSANLARI ALLAH'A ÇAGIRAN,AYDINLATICI BİR KANDİL;YOL GÖSYTERİCİ BİR REHBER OLARAK GÖNDERDİK"
(el-ahzap,45-46)
"EY İMAN EDENLER!ALLAH'A İTAAT EDİN VE PEYGAMBERE İTAAT EDİN DEAMELLERİNİZİ BOŞA ÇIKARMAYIN!"
(muhammed,33)
"ALLAH VE MELEKLERİ, PEYGAMBERE ÇOKÇA SALAT EDERLER.EY MÜMÜNLER!SİZ DE O'NA SALAVAT GETİRİN VE TAM BİR TESLİMİYETLE SELAM VERİN"
(el-ahzap,56)...
CENAB-I HAK, CÜMLEMİZİ O'NUN EMSALSİZ ÖRNEK ŞAHSİYETİYLE İNŞA EYLESİN!GÖNÜLLERİMİZİ,O'NA AŞK SARAYI HALİNE GETİRSİN !O!NA BAGLILIK VE TESLİMİYETE DAİR TAKVA TİHANIMIZDA BİZLERİ MUVAFFAK KISIN VE BÖYLECE İLAHİ MUHABBET VE RIZAYA MAZHAR EYLESİN!..

AMİM....
ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED
NUR İNCİSİNE SELAM OLSUN SELAMIMI KABUL ET YA RASULULLAH:A:AÖZLEDİM CANIM PEYGAMBERİM GÜLLERİN SULTANI NUR İNCİSİ KAİNATIN EFENDİSİ GÜNEŞLER GÜNEŞİ....
ANAM BABAM CANIM SANA FEDA OLSUN....

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

selamün aleyküm kardeşim. çok güzel ve duygulu bir paylaşım. Efendimiz (s.a.v)'i daha da özlemle anan bir ümmet olduk.. çağın ve ahir zamanın fitnelerine karşı bu çağda varlığını tüm kalbimizle istiyoruz sevgililer sevgilisinin...onun rehberliğine, önderliğine çok ihtiyacımız var.. Rabbimiz ahirette bizi ondan uzak eylemesin, şefaatlerine nasil eylesin inşallah..

Allah razı olsun.. emeğinize sağlık kardeşim. selam ve dua ile.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
DAMLA KARDEŞİM ALLAH (c.c.) RAZI OLSUN....

ELLERİNE VEDE GÜZEL GÖNLÜNE SAĞLIK...

NE GÜZEL ANLATMIŞSIN RESULULLAHI SEVMEYİ , ''O'' NA İTAAT ETMEYİ...

RABBİM ,KENDİNE KUL HABİBİNE ÜMMET OLABİLME NOKTASINDA BİZLERE FERASET

VERSİN İNŞALLAH...RABBİME EMANET EDİYORUM SİZLERİ.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm kardeşim. çok güzel ve duygulu bir paylaşım. Efendimiz (s.a.v)'i daha da özlemle anan bir ümmet olduk.. çağın ve ahir zamanın fitnelerine karşı bu çağda varlığını tüm kalbimizle istiyoruz sevgililer sevgilisinin...onun rehberliğine, önderliğine çok ihtiyacımız var.. Rabbimiz ahirette bizi ondan uzak eylemesin, şefaatlerine nasil eylesin inşallah..

Allah razı olsun.. emeğinize sağlık kardeşim. selam ve dua ile.

AMİNNN AMİNNN KARDEŞİM RABBİM SENDEN RAZI OLSUN İNŞALLAH BİZ BU DÜNYADA ONSUZ YAŞADIK AHİTETTE BİRLİKTE YAŞICAZ İNŞALLAH RABBİM BİZİ EFENDİMİZDEN AYIRMASIN BENİM AŞKIM ĞÜNEŞLER ĞÜNEŞİ NUR İNCİSİ GÜZEL PEYGEMBERİM OLDU BU DÜNYA ONSUZ IZDIRAP İNŞALLAH AHİRETTE HEP EFENDİMİN YANINDA OLUCAM:A BOL BOL SALAVAT ÇEKELİM İNŞALLAH...
ALLAH'A EMANET OLUN KARDEŞİM

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
DAMLA KARDEŞİM ALLAH (c.c.) RAZI OLSUN....

ELLERİNE VEDE GÜZEL GÖNLÜNE SAĞLIK...

NE GÜZEL ANLATMIŞSIN RESULULLAHI SEVMEYİ , ''O'' NA İTAAT ETMEYİ...

RABBİM ,KENDİNE KUL HABİBİNE ÜMMET OLABİLME NOKTASINDA BİZLERE FERASET

VERSİN İNŞALLAH...RABBİME EMANET EDİYORUM SİZLERİ.

AMİN AMİN BAZEN ÇOK KORKUYORUM KARDEŞİM GECE UYKULARIM KAÇIYOR YA KAVUŞAMASSAM RABBİM BİZİ GÜL SULTANIMIZDAN AYIRMASIN BEN BU YAZIYI GÖZYAŞLARIMLA YAZDIM RABBİM EFENDİMİZ İÇİN DÖKTÜĞÜMÜZ GÖZYAŞLARI HÜRMETİNE BİZİ EFENDİMİZE KAVUŞTURSUN:AİNŞALLAH KARDEŞİM EFENDİMİZİN ŞAFAATİNE NAİL OLMAK İÇİN BOL BOL SALAVAT GETİRELİM

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
KATADE BİN NUMAN radıyallahu anh-'ın NAKLİNE GÖRE
HZ.MUSA aleyhissela- ŞÖYLE DEDİ
"-YA RABBİ! BANA VERDİĞİN LEVHALARDA İNSANLAR ARASINDAN ÇIKARILMIŞ İYİLİĞİ EMREDEN KÖTÜLÜKLERİ YASAKLAYAN EN HAYIRLI BİR ÜMMETTEN BAHSEDİLDİĞİNİ GÖRÜYÜRUM.ALLAH'IM ONLARI BENİM ÜMMETİM KIL!"
ALLAH'U TAELA
"-ONLAR,AHMED'İN ÜMMETİDİR."buyurdu
MUSA -aleyhisselam-:
"-RABBİM LEVHALARDA DÜNYAYA GELİŞTE,CENNETE GİRİŞTE İLK OLAN BİR ÜMMETTEN BAHSEDİLDİĞİNİ GÖRÜYORUM.ONLARI BENİM ÜMMETİM KIL!"dedi
ALLAH'U TEALA:
"-ONLAR, AHMED'İN ÜMMETİDİR."
MUSA -aleyhisselam-:
"-YA RABBİ! YİNE LEVHALARDA BİT ÜMMETTEN BAHSEDİLİYOR Kİ,ONLARIN İNCİLLERİ (KİTAPLARI) SADIRLARINDADIR.EZBERDEN OKURLAR.HALBUKİ ONLARDAN ÖNCEKİ ÜMMETLER KİTAPLARINI YÜZÜNDEN OKURLAR,KİTAPLARI KAYBOLUNCADA ONDAN HİÇBİRŞEY HATIRLAMAZLARDI.ŞÜPHESİZSEN BU ÜMMETE VERMEDİĞİN BİR EZBERLEME VE MUHAFAZA ETME KUVVETİ VERMİSSİNDİR.ALLAH'IM ONLARI BENİM ÜMMETİM KIL!"dedi
ALLAH'U TEALA:
"-ONLAR, AHMED'İN ÜMMETİDİR."buyurur
MUSA -aleyhisselam-:
"-RABBİM! ORADA HEM ÖNCEKİ KİTAPLARA HEM DE SON KİTABA İMAN EDEN HER TÜRLÜ SAPIKLIKLA TEK GÖZLÜ VE YALANCI DECCAL İLE SAVAŞAN BİR ÜMMET ZİKREDİLİYOR.ONU BENİM ÜMMETİM KIL!"dedi
ALLH'U TEALA:
"-ONLAR AHMED'İN ÜMMETEİDİR."buyurdu
MUSA -aleyhisselam-:
"RABBİM! ORAD ÖYLE BİR ÜMMET ZİKREDİLMEKTEDİR Kİ ONLARDAN BİRİ BİR İYİLİK YAPMAYA NİYET ETSE DE ONU YAPMASADA ONA BİR HASENE YAZILMAKTA YAPTIĞI TAKTİRDE İSE 10'DAN 700 KATINA SEVAP VERİLMEKTEDİR.ONLARI BENŞM ÜMMETİMDEN KIL"dedi.
ALLAH'U TEALA:
"-ONLAR, AHMED'İN ÜMMETİDİR."buyurdu...

BUNUN ÜZERİNE HAZRETİ MUSA -aleyhisselam- ELİNDEKİ LEVHALARI BİR KENARA BIRAKIP:
"-ALLAH'IM! BENİ DE AHMED'İN ÜMMETİNDEN EYLE!diye yalvardı .

RABBİM SANA ŞÜKÜRLER OLSUN BİZİ AHMED'İN ÜMMETİ YAPTIĞIN İÇİN....

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
GÜL SULTANIN -sallallahu aleyhi ve sellem -, aşıkların kıyamete kadar devam edeceğini hadi-i şeriflerinde şöyle beyan buyuruyor:

"ÜMMETİMİN İÇİNDE BENİ EN ÇOK SEVENLERİN BİR KISMI BENDEN SONRA GELENLER ARASINDAN ÇIKACAKTIR.ONLAR BENİ GÖREBİLMEK İÇİN MALLARINI VE AİLELERİNİ FEDA ETMEYE CAN ATARLAR."
(müslim)

RABBİMİZ BİZ ACİZLERİN,BU HADİS-İ ŞERİFİN MUHTEVASINA DAHİL EYLESİN!
AMİNNNN

berra34

Kayıtlı Kullanıcı
EFENDİMİZİ ÇOK GÜZEL ANLATAN DUYGULANDIRAN BIR YAZI.ALLAH RAZI OLSUN. EMEĞİNE SAĞLIK, KARDEŞİM.RABBIM DUALARINI KABUL EYLESİN.EFENDIMIZIN ŞEFAATINE NAİL OLMAMIZI NASİP EYLESİN İNŞ.
ONU ÖZLEMEK VE DÜŞÜNMEK BİLE İNSANA HAZ VERİYO.
SELAM VE DUA İLE........

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
EFENDİMİZİ ÇOK GÜZEL ANLATAN DUYGULANDIRAN BIR YAZI.ALLAH RAZI OLSUN. EMEĞİNE SAĞLIK, KARDEŞİM.RABBIM DUALARINI KABUL EYLESİN.EFENDIMIZIN ŞEFAATINE NAİL OLMAMIZI NASİP EYLESİN İNŞ.
ONU ÖZLEMEK VE DÜŞÜNMEK BİLE İNSANA HAZ VERİYO.
SELAM VE DUA İLE........

AMİN KARDEŞİM İNŞALLAH İNŞALLAH ÖZLEMİMİZ HASRETİMİZ AHİRETTE BİTECEK ALLAH SENDEN RAZI OLSUN KARDEŞİM

ALLAH'A EMANET OLUNB)DUALARINZDA UNUTMAYIN BENİ....

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
NE MUTLU O MÜ'MİNLERE Kİ;ALLAH RASULÜ'NÜN MUHABBETİNDEN BAŞKASINA GÖNÜL VERMEZLER, YABANİ BAHÇELERİN SAHTE ÇİÇEKLERİNE ALDIRMAZLAR!....

HER ZERREMİZLE O'NUN RUHANİYETİNİ TENEFFÜS EDEREK RABBİMİZE DÖNELİM.....

O'NUN MUHABBETİNİ HÜCCET ALARAK RABBİMİZE YALVARALIM..
OL SEYYDDÜ'L KEVNEYN MUHAMMED MUSTAFA'YA SALAVAT!..
OL RASULÜ'S SEKALEYN MUHAMMED MUSTAFA'YA SALAVAT!...
OL İMAMÜ'L HARAMEYN MUHAMMED MUSTAFA'YA SALAVAT!...
AL CEDDÜ'L HASENEYN MUHAMMED MUSTAFA'YA SALAVAT!...

RABBİME EMANET OLUN....

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı

CENAB-I HAK, EBDİ SAADET REHBERİMİZ RASULULAH -sallallaahu aleyhi ve sellem- EFENDİMİZ'İN ÖRNEK ŞAHSİYETİNDEN LAYIKI VECHİLE HİSSE ALIP, DÜNYA AHİRETİMİZİ O'NUN ENGİN RUHANİYETLERİNDEN GÖNÜLLERİMİZE FEYYAZ ŞEBNEMLER İHSAN BUYURSUN!KALBLERİMİZ, ALLAH VE RASULÜ'NÜN SEVGİSİNE EBEDİ BİR MEKAN OLSUN!CENAB-I HAK, CÜMLEMİZİ NUR İNCİMİZİN ŞEFAAT-İ UZMASINA NAİL EYLESİN!...

AMİN!

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşımlarınız için tşk ederim yazı renkleri çok süper göz alıcı maaşallah

muhaki ki muhammed mustafa sav allahın hem resulu hemde nebisidir...
sselam ve dua ile.

ALLAH RAZI OLSUN CEVABINIZ İÇİN...NUR İNCİMİZİN OLDUGU YER HEM GÜZEL HEMDE GÖZ ALICI...BU ŞÜPHESİZ ÖYLE
RABBİME EMANETSİNİZ...

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK
PEYGAMBER EFENDİMİZ HZ.MUHAMMED (S.A.V)İN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK İÇİN NELER YAPMALIYIZ...

-EFENDİMİZE BOLCA SALATU SELAM GETİRMEYİLİZ.AYRICA BİR DUAMIZIN KABUL OLMASINI İSTİYORSAK DUAMIZIN BAŞINDA VE SONUNDA SALAVAT GETİRİRSEK ALLAHIN İZNİYLE DUAMIZ KABUL OLUR.ÇÜNKÜ RABBİM, EFENDİMİZ(S.A.V)E GÖNDERDİĞİMİZ SALAVATI GERİ ÇEVİRMİYOR.
-EFENDİMİZ(S.A.V)İN SÜNNETLERİNE UYMALIYIZ
-EFENDİMİZ(S.A.V)İ TÜM İNSANLARA SEVDİRMELİYİZ İNŞALLAH.
-HER EZANIN BİTİŞİNDEN SONRA EZAN DUASI OKUMALIYIZ.
-PEYGAMBER EFENDİMİZ SİZİ ABDEST AĞZALARINIZDAN TANIYACAĞIM BUYURMUŞ. BUYÜZDEN HERAN ABDESTLİ OLMAYA ÇALIŞMALI VE NAMAZI DOSDOĞRU KILMALIYIZ.İNŞALLAH...B)B)B)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Siz de salat edin!
Sual: Peygamber efendimizin ismi geçince salevat getirmek lazım mıdır? CEVAP
Resulullah sallallahü aleyhi ve sellemin ismini işitenin ömründe bir defa salevat getirmesi farz, okuyunca, yazınca, söyleyince, işitince ilkinde söylemek vacip, tekrarında müstehaptır. (Redd-ül Muhtar)
Resul-i ekrem efendimizin ismini söyleyince, işitince, yazarken ve okurken Ona salevat getirmek hürmete ve sevap kazanmaya sebep olmaktadır.

Salevat, salat kelimesinin çoğuludur. Salat, dua demektir. Peygamber efendimiz için yapılan dualara salevat getirmek denir. Kur'an-ı kerimde, (Allah ve melekleri, Resule salat ediyor. Ey iman edenler, siz de salat edin) buyuruluyor. (Ahzab 56) Hadis-i şerifte de, (Bana bir salat getirene, Allah ve melekleri 70 salat getirir) buyuruldu. (İ.Ahmed)

Allah’ın salat etmesi rahmet, meleklerinki dua, müminlerinki ise Onun şefaatini taleptir.

Salevat kısaca, Allahümme salli ala Muhammed ve ala âli Muhammed demektir. Peygamber efendimizin ismi anılınca, aleyhisselam veya aleyhissalatü vesselam yahut sallallahü aleyhi ve sellem demekle de Peygamber efendimize dua edilmiş, salevat getirilmiş olur.

Namazda Ettehiyyatüden sonra okuduğumuz Salli Barikler de salevattır. Salevat-ı şerife okumanın fazileti büyüktür.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Şefaatime en layık olan, bana en çok salevat okuyandır.) [Tirmizi]
(Kıyamette bana en yakın olan, en çok salevat getirendir.) [Tirmizi]

(Sabah-akşam on salevat getiren, kıyamette şefaatime kavuşur.) [Taberani]
(Cuma günleri bana 80 salevat okuyanın 80 yıllık günahı affolur.) [Şir’a]

(Cuma günü ve gecesi çok salevat getirene şefaat ederim.) [Beyheki]
(Günde yüz salevat okuyan, kıyamette şehidlerle beraber olur.) [Taberani]

(Günde bin salevat okuyan, Cennetteki yerini görmeden ölmez.) [İbni Şahin]
(Dua perdelidir. Bana salevat getirilince, perdeler yırtılır, dua kabul olur.) [Taberani]

(Bana çok salevat getirenin dertleri gider, günahları affolur.) [Tirmizi]
(Söyleyeceğini unutan, hatırlamak için bana salat-ü selam getirsin!) [İbni Sünni]

(Bana bir salevat getirene Allahü teâlâ, on rahmet ihsan eder, on günahını yok eder ve derecesini on kat yükseltir.) [Nesai]

(İsmim anılınca, salevat okumayan, cimrilerin cimrisidir.) [Tirmizi]
(Salevat sizin için zekattır.) [I.Hibban] [Burada zekat, temizlik, günahların affıdır.]

Peygamber efendimiz, (Cuma günleri bana çok salevat okuyun! Bunlar, bana bildirilir) buyurdu. Öldükten sonra da bildirilir mi denilince buyurdu ki: (Toprak, Peygamberlerin vücudunu çürütmez. Bir mümin salevat okuyunca, bir melek bana haber verir, "Falan oğlu filan, sana selam söyledi" der.) [İbni Mace]

(Bana salevat okuyana, melekler salat okur. Salevata devam edene, melekler de ona salat okumaya devam eder. Artık isteyen az, isteyen çok salevat okusun!) [I.Mace]

Bir kitap yazmaya veya vaaza başlarken Allahü teâlâya hamd ve Resulüne salevat getirmelidir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Kim, kitabına ismimi yazdıktan sonra, bana salat ve selam da yazarsa, ismim o kitapta kaldığı müddetçe, melaike, o kimse için istiğfar eder.) [Taberani]

(Beni sözünüzün başında, ortasında ve sonunda anın!) [I.Neccar]

(Allahü teâlâyı zikretmeden ve Resulüne salevat getirmeden, toplanıp dağılmak, leşten dağılmak gibidir.) [I.Ahmed]

Babamın kararmış yüzü nurlandı
Süfyan-ı Sevri hazretleri anlatır:
Kâbe’yi tavaf ederken, her adımda salevat okuyan birini gördüm. Ona (Sen gerekli duaları bırakıp hep salevat okuyorsun. Her yerde okunacak dua var) dedim. Sen kimsin dedi. Ben de kendimi tanıttım. (Sen avamdan değilsin, âlimsin, sana anlatayım) diyerek başladı:

Babamla Beytullaha gitmek üzere yola çıkmıştık. Yolda babam hastalandı. Onu tedavi etmek için epey uğraştıysam da babam vefat etti. Baktım, ölünce yüzü karardı. Yüzünü kapattım. Yanında uyuya kalmışım. Rüyamda öyle bir zat gördüm ki, ondan daha güzel yüzlü hiç kimse görmemiştim. Çok güzel kokuyordu. Babamın yanına geldi. Yüzündeki örtüyü kaldırıp elini babamın yüzüne sürdü. Babamın siyah yüzü nurlandı, bembeyaz oldu. Bu zata kim olduğunu sorunca, (Ben Resulullahım. Baban, ömrünü boşa harcadı. Fakat bana çok salevat okurdu, şimdi sıkıntıda olduğunu bildirdiler, kendisi de benden yardım istedi. Çok salevat okuyan mümine ben elbette yardım ederim) buyurdu. Uyanınca babamın yüzünün bembeyaz olduğunu gördüm. İşte bu yüzden her yerde Peygamber efendimize çok salevat okuyorum.

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm güzel kardeşim..Rabbim sizden razı olsun..Paylaşımınız çok içten ve duygu yüklüydü..Rabbim efendimizin sav. şefaatinden mahrum etmesin bizleri.O'na layık bir yaşam sürmeyi nasip eylesin inş.Selam ve dua ile kalın kardeşim..Allah'a emanetsiniz inş B)..

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm güzel kardeşim..Rabbim sizden razı olsun..Paylaşımınız çok içten ve duygu yüklüydü..Rabbim efendimizin sav. şefaatinden mahrum etmesin bizleri.O'na layık bir yaşam sürmeyi nasip eylesin inş.Selam ve dua ile kalın kardeşim..Allah'a emanetsiniz inş B)..

ALEYKÜM SELAM AMİNN AMİNN...RABBİM SENDEN DE RAZI OLSUN KARDEŞİM ELLERİNİZE SAGLIK ÇOK GÜZEL RESİM SAGOLUN....
RABBİMİZE EMANETSİN...B)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
561dr1gi7.jpg

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
ssrab213re.gif

ANAMBABAMCANIMSANA FEDAOLSUNYA RASULULAH

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
sa.allahümme Salli Ala Seyydina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed.emeğinize Sağlik

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt