Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah'ın izni ile Eyüp Sultan'ın hikmeti (1 Kullanıcı)

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm değerli kardeşlerim,

Anlatacaklarım belki birilerine feyz verir, belki birilerinin güzel işlerine başlangıç olur ve belki bedenleri toprağa karışmış fakat ruhları etrafımızda gezen ve yardım eden zat-ı muhteremleri daha iyi anlarız diye kelimelere dökmeye çalışacağım.

Ben henüz 8 aylıkken menenjit hastalığı geçirmişim. Allah-u Tealanın takdiri...
( Bu arada o dönemki doktarlar menejit demiş ancak geçen aylarda yaptırdığım EMG tahlilinde çocuk felci dendi) Doğrusunu Allah cc bilir...

Bir sabah annem farketmişki, sol bacağım sağ bacağımdan daha uzun ve dizim arkaya dönmüş, yüksekte ateşim var.
Telaşla doktara götürmüşler, 2 gün Cerrahpaşa'da yatmışım ve doktorlar ''kendinizi hazırlayın'' diyerek beni eve göndermiş.

Anneciğim ağlayarak, ateşimi düşürmeye çalışıyormuş, hiç bir şey çare vermemiş ve bir gün Eyüp Sultan Hazretlerini ziyarete gitmiş.

İsteğini arz etmiş, Allah'a iletmesi için...
Ve eğer iyleşirsem bir daha ağlamayacağını söylemiş. Eve dönmüş.

O gece rüyasında Eyüp Sultan Hazretlerini görmüş, anneme
''sen geldiğinde yerimde değildim, 3 gün sonra kızını ziyarete geleceğim'' demiş.

3 günü yine ateşli geçirmişim ve bacağımda iyileşme olmamış.
3. gecenin sabahında annem uyanır uyanmaz bana bakmış.
Ateşim düşmüş ve diğerinden daha uzun olan bacağım, diğerine eşit olup dizimde normale dönmüş. ALLAHU EKBER.

Benden sonra bir erkek kardeşim var,
Annem kardeşime hamileyken rüyasında yine Eyüp Sultan Hazretlerini görmüş.
Kardeşimin cinsiyetini O'ndan öğrenmiş ve annem bu zat-ı muhterem erkek dediğine göre erkek olur diyerek ismini Murat koymaya niyetlenmiş.

Bu isme niyetlendikten sonra rüyasında hep çocuğunun öldüğünü görmüş.
Kardeşim doğduğunda ismi Murat olmuş ancak kardeşimde doktorların anlayamadığı ateşli bir hal oluşmuş. Devamlı baygın haldeymiş.

Zat-ı muhteremi annem ziyarete gitmiş ve o gece rüyasında yine görmüş.
İsmi Eyüp olsun demiş...

Kardeşimin ismini Eyüp olarak değiştirmişler ve hemen akabinde sağlığına kavuşmuş. ALLAHU EKBER

Bütün bunlarda Allah'ın hikmeti ve erenlerin/evliyaların/alimlerin ne büyük zatlar olduğu, Allah'a ne denli yakın oldukları gözlenebilir/aşikardır.

Rabbim, o halis kullarıyla bizleri dost eylesin.

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam kardeşim
ilginçmiş :) teşekkürler
Böyle bir çok var
Mevlana var bide kızın gözleri kör oluyodu.
Bir ara onuda paylaşayım.
Sen harbi senmiydin ya

Yine saçmalıyorum
Teşekkürler.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Eyüp sultanımızın ve bizlerin en cok kızdığı şey

" Eyüp sultan bana cocuk ver"........ bunun gibi şeyler....

Eyüp sultanı bile aracı etmeden Allaha yakaralım

fakat bunun gibi büyük zaatlarımızı vesile kılabiliriz dualarımıza!!!

bu hikaye cok güzel bir vesile örneği olmuş.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt