Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah'in Emaneti!... (1 Kullanıcı)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Hz.Ümm-i Süleym, gayet temiz ahlak sahibi bir hatun idi. Çocuğu vefat ettiği zaman, sabır ve metanetle bizzat kendisi yıkadı ve kendisi kefenledi ve bir tarafa bırakıp, komşularına dönerek:

- Babasına haber vermeyin.

Hz. Ebu Talha orada bulunmamaktaydı. Akşam eve döndüğünde, çocuğu sordu, hanımı:

- Gördüğünden şimdi çok iyidir, der.

Sonra yemek yediler, oturdular. Bir müddet sonra Hz.Ümm-i Süleym, beyine gayet metanetle şöyle der:

- Ebu Talha, ödünç alınmış bir şeyi geri vermek icap eder mi etmez mi?

- Söylediğin bu söz nasıl bir söz, elbette ki ödünç alınan şey geri verilmeli.

- O halde, Hak Teala da sana emanetten vermiş bulunduğu çocuğu aldı.

Ebu Talha bu sözü duyunca :

- Biz Allah için halk edilmiş bulunuyoruz ve hep onun tarafına döneceğiz, der ve şükreder.

Sabah olunca gidip Resulullah'a (s.a.v.) anlatır. Resulullah (s.a.v.):

- Ya Rabbi bunun daha iyi bir karşılığını Ebu Talha'ya ver, diye dua eder.

Nitekim, dokuz ay dokuz gün sonra Abdullah diye bir çocukları olur. Çocuk, Peygamberimizin
himayelerinde büyürler, İslam Tarihinde önmeli bir şahsiyet olur.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
acaba Düşünüyorumda Biz Ayni Sabri Ayni Metaneti Gösterirmiydik.allah Razi Olsun Canim.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
''Gerçek müminler onlardır ki, Rablerinden bir musibetle karşılaştıklarında, ''Biz O'na iman ettik. Dönüşümüz, ancak O'nadır.'' derler.'' (Bakara 155-157)

Selamün Aleyküm güzel kardeşim. Ne güzel bir teslimiyet, ne güzel bir tevekkül..Rabbimiz c.c bizleri de böyle sabırlı, ihlasla kendisine teslim olmuş kullarından eyler inşallah..Ve o sabrının neticesinde de Elhamdülillah İslama hizmetkar bir çocuk vererek ödüllendirmiş Rabbimiz O'nu.. Sabrın kendisi acı ama meyvesi tatlı gerçekten..Rabbimiz c.c bizleri de en hayırlısıyla ecirlendirsin inşallah..Allah c.c razı olsun kardeşim senden. Paylaşımın güzel ve ibretlikti. Ecrini, firdevs cennetleriyle alman duasıyla..

Rahman ve Rahim olan Mevla'mıza emanetsin..B)B)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
''Gerçek müminler onlardır ki, Rablerinden bir musibetle karşılaştıklarında, ''Biz O'na iman ettik. Dönüşümüz, ancak O'nadır.'' derler.'' (Bakara 155-157)

Selamün Aleyküm güzel kardeşim. Ne güzel bir teslimiyet, ne güzel bir tevekkül..Rabbimiz c.c bizleri de böyle sabırlı, ihlasla kendisine teslim olmuş kullarından eyler inşallah..Ve o sabrının neticesinde de Elhamdülillah İslama hizmetkar bir çocuk vererek ödüllendirmiş Rabbimiz O'nu.. Sabrın kendisi acı ama meyvesi tatlı gerçekten..Rabbimiz c.c bizleri de en hayırlısıyla ecirlendirsin inşallah..Allah c.c razı olsun kardeşim senden. Paylaşımın güzel ve ibretlikti. Ecrini, firdevs cennetleriyle alman duasıyla..

Rahman ve Rahim olan Mevla'mıza emanetsin..B)B)

aleykum selam gül kardeşim
amin inşallah canım kardeşim hep birlikte inşallah...
çok zor bir durum rabbim inşallah bizede böyle sabır verir
ellerine saglık kardeşim rabbim senden de razı olsun inşallah cennet bahçelerinde buluşma dileğiyle rabbim dualarımızı kabul etsin
rabbimize emanetsin inşallah
selam dua ve muhabbetleB)B)

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razi olsun paylasiminizdan dolayi.ne kadar buyuk bir sabir gostergesidir.Hz.Ümm-i Süleym, olmakta kolay olmasa gerek.ALLAH onlardan razi olsun.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razi olsun paylasiminizdan dolayi.ne kadar buyuk bir sabir gostergesidir.Hz.Ümm-i Süleym, olmakta kolay olmasa gerek.ALLAH onlardan razi olsun.

rabbim senden de razı olsun kardeşim
rabbimize emanetsin inşallah

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Ayni Aciyi Yaşayim,ama O Kadar Metanetli Davranamadim...

Allahim Beni Affetsin Inşallah....

Allah Razi Olsun Kardeşim

A.e.ol.dua Ile...

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Ayni Aciyi Yaşayim,ama O Kadar Metanetli Davranamadim...

Allahim Beni Affetsin Inşallah....

Allah Razi Olsun Kardeşim

A.e.ol.dua Ile...

çok üzüldüm ablacım
inşallah cennet kapısında seni bekler...
rabbim razı olsun inşallah
rabbimizee amnet ol

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm güzel kardeşim. Avatar çok tatlı olmuş.Bölümdeki yorumlarını okudum şeker, sağolasın. Rabbimiz c.c razı olsun inşallah..Teşekkürler:evet..Rabbimize emanetsin inşallah.Selam ve dua ile.B)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm güzel kardeşim. Avatar çok tatlı olmuş.Bölümdeki yorumlarını okudum şeker, sağolasın. Rabbimiz c.c razı olsun inşallah..Teşekkürler:evet..Rabbimize emanetsin inşallah.Selam ve dua ile.B)

aleykum selam gül kardeşim benim
tamda ben bunu düşünüyordum bayıldım ben bu bebişe çok şeker ellerine saglık bir konu açıldı üyeleri bebeklerle eşleştiriyorlar ben sana bu tatlı bebeğe eşleştircektim ama bir türlü resim koyamıyorum ama burdan söyledim :]
rabbmize emanetsin inşallah
selam dua ve muhabbetle...B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt