Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah'a şükrettiği için otuz yıl tevbe etti (1 Kullanıcı)

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
büyük Allah dostlarından Sırrı Sakatî Hazretleri esnaflık yapardı. Bir kere dükkânlarının "bulunduğu çarşıda yangın çıkmış, bütün dükkânlar; terlikçiler, örücüler, elbiseciler tamamen yanmıştı:.. Halk yangın yerine koşmuş, kimin dükkânı yanmış kimin yanmamış diye bakıyorlardı. Yangın yerinden ayrılan bir zata rastlayan Sırrı Sakatî Hazretleri:
— Benim dükkân da yanmış mı? diye sordu. Adam:
— Bütün dükkânlar yandığı halde seninki yanmamış, dedi. Sırrı Sakatı Hazretleri:
— Oh! Şükürler olsun, dedi.
Fakat dönüp evine geldikten sonra hata ettiğini anlayarak:
— Ya ben yanmasında hayır olan bir şeyin yanmamasına oh çekip, Allah'a şükrettiysem, ne günahlar işlemiş olurum, diye tam otuz yıl gözyaşı dökerek ağladı. Cenab-ı Allah'dan affını diledi. Ya bizler...

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
bizler ne günahlar işliyoruz defalarca tevbe ediyoruz belki ama o hataya tekrar düşüyoruz maalesef.inş bizlerde tevbesi kabul olan ve bi hataya ikinci defa düşmeyen kullardan oluruz

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
büyük Allah dostlarından Sırrı Sakatî Hazretleri esnaflık yapardı. Bir kere dükkânlarının "bulunduğu çarşıda yangın çıkmış, bütün dükkânlar; terlikçiler, örücüler, elbiseciler tamamen yanmıştı:.. Halk yangın yerine koşmuş, kimin dükkânı yanmış kimin yanmamış diye bakıyorlardı. Yangın yerinden ayrılan bir zata rastlayan Sırrı Sakatî Hazretleri:
— Benim dükkân da yanmış mı? diye sordu. Adam:
— Bütün dükkânlar yandığı halde seninki yanmamış, dedi. Sırrı Sakatı Hazretleri:
— Oh! Şükürler olsun, dedi.
Fakat dönüp evine geldikten sonra hata ettiğini anlayarak:
— Ya ben yanmasında hayır olan bir şeyin yanmamasına oh çekip, Allah'a şükrettiysem, ne günahlar işlemiş olurum, diye tam otuz yıl gözyaşı dökerek ağladı. Cenab-ı Allah'dan affını diledi. Ya bizler...

selamun aleyküm şimalcim, emeğine sağlık ders verici bir paylaşım olmuş anlayana..
selametle..

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Bak yine kederlendim.
Bir yanda 30 yıl gözyaşı döküp ağlayan bir zat,
Dün izlediğim proğramda anlatılan, nefsini terbiye etmek için 18 yıl boyunca bir koğukta yaşayan bir başka zat ve bu büyük zatlara benzeyen başka Allah cc. dostları...
Efendimiz'in s.a.v. şefaatine layık olmayı umuyorum.
Rabbim yardımcımız olsun. Ettiğimiz tevbeleri kabul buyursun.

ahde

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzeldi allah (cc) razı olsun
evliya ullah'ın aldığı her nefes bize bir hikmet değilmi?
bize bir msj değilmi rabbim anlamayı nasip etsin

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu"
allah razı olsun çok güzel bir paylaşımdı.emeğinize sağlık.çok duygulandım.ya bizlerin hali ne olacak.allah yar ve yardımcımız olsun.selametle kalın.

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
bizler ne günahlar işliyoruz defalarca tevbe ediyoruz belki ama o hataya tekrar düşüyoruz maalesef.inş bizlerde tevbesi kabul olan ve bi hataya ikinci defa düşmeyen kullardan oluruz

selamun aleyküm şimalcim, emeğine sağlık ders verici bir paylaşım olmuş anlayana..
selametle..

Bak yine kederlendim.
Bir yanda 30 yıl gözyaşı döküp ağlayan bir zat,
Dün izlediğim proğramda anlatılan, nefsini terbiye etmek için 18 yıl boyunca bir koğukta yaşayan bir başka zat ve bu büyük zatlara benzeyen başka Allah cc. dostları...
Efendimiz'in s.a.v. şefaatine layık olmayı umuyorum.
Rabbim yardımcımız olsun. Ettiğimiz tevbeleri kabul buyursun.

çok güzeldi allah (cc) razı olsun
evliya ullah'ın aldığı her nefes bize bir hikmet değilmi?
bize bir msj değilmi rabbim anlamayı nasip etsin

Selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu"
allah razı olsun çok güzel bir paylaşımdı.emeğinize sağlık.çok duygulandım.ya bizlerin hali ne olacak.allah yar ve yardımcımız olsun.selametle kalın.

ve aleykum selam kardeslerım
Allah hepimizden razı olsun
bizleri affetsın..
selam ve dua ile..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt