Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah ve Peygamber sevgisi... (1 Kullanıcı)

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı
Nefis
Andolsun , size içinizden öyle bir Elçi geldi ki,sıkıntıya uğramanız Ona Ağır gelir,Size düşkün müminlere Şefkatli ,Merhametlidir’’(Tevbe,128)

Zunun-ı Misri Peygamber Efendimiz’i sevenlerin en ünlülerindendir..Hz. Muhammed sevgisinde kararlı olduğu ölçüde,Allah’ın (Cc) rızasına ulaşmakta nefsine karşı en amansız davranalardan biri olarakta unune un katmıştır.
Nefsi ondan 10sene Sıkbaç isimli bir yemek isteyip durdugu halde Mısırlı Zünun yüz vermez..
Ne olursun der.. ‘Şu bayramda hiç değilse Sıkbaç yesen..benide bir kerecik olsun sevindirsen..’’
Yumuşar Zünun..
Ey nefsim der..Eğer bu gece Kuran-ı hatmederek sabaha kadar namaz kılarsan,olur..yarın seni Sıkbaçla odüllendirim..
Zünun-ı Musri bayram namazından sonra sıkbaç tabağının onune oturur.
İlk kaşığı ağzına götürmüştür ki..Nefis yeniden konuşur..
Gördün mü der..Kör nefis. ‘‘En sonunda istediğime kavuştum’..
Nefsin kazanmak üzere olduğu bu zafer Zünun’a Ağır gelir..Ona bu sevinci yaşatmayacaktır..Kaşığı tabağa geri döndürürken hafifçe mırıldanır..
‘Hayır kavuşamadın.. kazanamadın’
Aynı anda evin kapısı açılır.. İçeri giren elinde dumanı tütmekte olan bir sıkbaç tenceresi tutmaktadır..
Zünun-ı Mısrı ye hitap ederek konuşur.
‘Ey Şeyh..Ailemle birlikte bu yemeği bayram için hazırlamıştık...namazdan sonra biraz uzanmıştım..Rüyamda Efendiler Efendisi’ni (SAV) gördüm..bana
‘Ahirette sefaatıma ulaşmak istermisin’ diye sordu..
‘Evet Allah’ın elçisi İsterim’ dedim..
Bunun üzrine..
Öyleyse buyurdu..
‘O sıkbaç tenceresine hiç dokunmadan Zünun’a götür..Benden de selam söyle.. Allah’ın Elçisi sana şefaatini müjdeliyor.. Ayrıca nefsine bukadar eziyet etmesin barışsın onunla.. Yesin şu sıkbacı diyor.. dedi
Zünun Mısri hıçkırarak iki büklüm olur.:
Emrin başım üstüne Efendim.. Emrin başım üstüne Efendim..

Alıntı..
HZ.Muhammed (EN SEVGİLİ) Said Alpsoy kitabından

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı

EsSelamuAleyküm Kardeşim..

Allah(CC) razı olsun..Selam ve baki dualarım ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı
EsSelamuAleyküm Kardeşim..

Allah(CC) razı olsun..Selam ve baki dualarım ile Allah(CC)'a emanet olunuz..
vealeyküm selam Değerli Talipamcam.Foruma yazınızı yeni gördüm.Kendi açtığım forumlara uzun zamandır bakmamıştım.Allah c.c sizdende razı olsun Değerli Talip Amcam.Sizde Rabbime emanet olun.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com

_____selamün aleyküm çok çok güzeldi paylaştıgınız için teşekür ederim
rabbim razı olsun
selam ve dua ile_______

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı

_____selamün aleyküm çok çok güzeldi paylaştıgınız için teşekür ederim
rabbim razı olsun
selam ve dua ile_______

aleyküm selam kardeşim.ben bu yazıyı said Alpsoyun kitabınnda okuyunca çok etkilenmiştim.Ordan buraya aktarmıştır.beğendiğinize sevindim.
ecmain güzel kardeşim.Rabbime emanet olun.

fatmana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün Aleyküm Canim ...emeğine Sağlik..çok Güzeldi.rabbim Razi Olsun...rabbime Emanet Ol..

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm Birnur Ablacım..
Emeğinize, güzel gönlünüze sağlık olsun inşallah..Güzel bir paylaşımdı. Rahman c.c, hepimizin gönüllerine, Resulünün aşkını, sevgisini nakşeylesin inşallah..Amin..Allah c.c razı olsun ablacım, Güllerin ve Gönüllerin Sultanı'nın şefaatine nail olmanız, olmamız duası ile inşallah.. (Birnur ablacım, yorumunuz duygulandırdı. Efendimizin ve onun sevgili kerimesinin komşuları olmayı nasip eylesin Rabbimiz c.c cümlemize. Çok teşekkür ederim)...Dualarımdasınız inşallah ablacım.Allah c.c yar ve yardımcınız olsun, umduklarınıza sizi hayırlısıyla ulaştırsın inşallah..En Emin'e emanetimsiniz.Selam ve baki dua ile..B)

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Birnur Ablacım..

Emeğinize, güzel gönlünüze sağlık olsun inşallah..Güzel bir paylaşımdı. Rahman c.c, hepimizin gönüllerine, Resulünün aşkını, sevgisini nakşeylesin inşallah..Amin..Allah c.c razı olsun ablacım, Güllerin ve Gönüllerin Sultanı'nın şefaatine nail olmanız, olmamız duası ile inşallah.. (Birnur ablacım, yorumunuz duygulandırdı. Efendimizin ve onun sevgili kerimesinin komşuları olmayı nasip eylesin Rabbimiz c.c cümlemize. Çok teşekkür ederim)...Dualarımdasınız inşallah ablacım.Allah c.c yar ve yardımcınız olsun, umduklarınıza sizi hayırlısıyla ulaştırsın inşallah..En Emin'e emanetimsiniz.Selam ve baki dua ile..B)

Aleyküm Selam Aliyemm
Rabbim cümlemizden razı olsun inşallah canım kardeşim. Dualarına en içten amin gülüm.Beğendiğine sevindim Aliyem..Sende Rabbimize Emanet ol.Hayırlı akşamlar..B)B)B)​

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt