Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah var mı? (2 Kullanıcı)

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Adamın biri her zaman yaptığı gibi saç ve sakal tıraşı olmak için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar.

Değişik konular üzerinde konuştular. Birden ALLAH (C.C) ile ilgili konu açıldı...

Berber: " Bak adamım, ben senin söylediğin gibi Allah'ın varlığına inanmıyorum."
Adam: " Peki neden böyle diyorsun?"
Berber: " Bunu açıklamak çok kolay. Bunu görmek için dışarıya çıkmalısın. Lütfen bana söyler misin, eğer ALLAH(C.C) var olsaydı, bu kadar çok sorunlu, sıkıntılı, hasta insan olur muydu, terk edilmiş çocuklar olur muydu? ALLAH(C.C) olsaydı, kimse acı çektirmez, birbirini üzmezdi.
olsaydı, bunların olmasına izin vereceğini sanmıyorum..."
Adam bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermedi.
Berber işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıktı. Tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü. Adam bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki tıraş olmayalı uzun süre geçmişti.
Adam berberin dükkanına geri döndü.: " Biliyor musun ne var, bence berber diye bir şey yok"
Berber: " Bu nasıl olabilir ki? Ben buradayım ve bir berberim."
Adam: " Hayır, yok. çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı."
Berber: " Himmm... Berber diye bir şey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?"
Adam: " Kesinlikle doğru! Püf noktası bu! Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa, bu gitmeyenlerin tercihi.
İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni !"

özyurdum

Kayıtlı Kullanıcı
daha öncede duymuştum bu paylaşımı çok yerinde bir cevap olmuş

oksiyus

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel ve anlamlı bir olay çok teşekkürler allah razı olsun.

gamze0387

Kayıtlı Kullanıcı
Allah c.c razı olsun kardeşim,çok güzel.

doğal ol

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun yüreğinize sağlık.....

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Paylaşımınız çok güzel Allahü teala razı olsun.Ama kafama takılan bir şey var imza kısmına koyduğunuz:

''Doğrudan doğruya Kur’an’dan alıp ilhamı. Asrın idrakine söyletmeliyiz İslâm’ı.''

Mehmet Akif Ersoy bu sözü mü söylemiş?Eğer öyleyse bu ehli sünnete aykırı görünüyor.Yani mezhepsizlik.Hepinizin bildiği üzere İslamiyette kaynak 4'tür.Kitap,Sünnet,İcma-ı ümmet,Kıyas-ı Fukaha.Bunun dışında ben islam'ı ''Doğrudan doğruya Kur’an-ı Kerimden
öğrenicem demek bir çok insanın imanını kaybetmesine sebep olur.Çünkü Hadis-i Şerif'te buyuruldu ki: (Kur’anı kendi görüşüne göre tefsir eden kâfir olur.) [Deylemi, M.Rabbani]
Amacım sizi tenkit değildir.Acizane bize dünyada ve inşaallah ahirette de seadetimize vesile olanlardan öğrendiklerimizi nakletmektir.
Ayrıntılı bilgi için
Kur’an-ı kerimi herkes anlayamaz .:.: www.dinimizislam.com :.:.

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşımınız çok güzel Allahü teala razı olsun.Ama kafama takılan bir şey var imza kısmına koyduğunuz:

''Doğrudan doğruya Kur’an’dan alıp ilhamı. Asrın idrakine söyletmeliyiz İslâm’ı.''

Mehmet Akif Ersoy bu sözü mü söylemiş?Eğer öyleyse bu ehli sünnete aykırı görünüyor.Yani mezhepsizlik.Hepinizin bildiği üzere İslamiyette kaynak 4'tür.Kitap,Sünnet,İcma-ı ümmet,Kıyas-ı Fukaha.Bunun dışında ben islam'ı ''Doğrudan doğruya Kur’an-ı Kerimden
öğrenicem demek bir çok insanın imanını kaybetmesine sebep olur.Çünkü Hadis-i Şerif'te buyuruldu ki: (Kur’anı kendi görüşüne göre tefsir eden kâfir olur.) [Deylemi, M.Rabbani]
Amacım sizi tenkit değildir.Acizane bize dünyada ve inşaallah ahirette de seadetimize vesile olanlardan öğrendiklerimizi nakletmektir.
Ayrıntılı bilgi için

Haklısınız da kardeşim sanırım bi noktada birleştiremediniz olayı sanırım,doğrudn doğruya kurandan ilham alınıo,bilgi değil,islamiyette kaynak 4 tür diyosunuz ya onlar da kuran ilham alınırak yazılmıs,kafadan değil yani ana kaybak Kuran...Anlatabilmişimdir inşallah...
Allah sizden de razı olsun...

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı

Ayrıntılı bilgi için

kardeşim sanırım bi noktada birleştiremediniz olayı,doğrudn doğruya kurandan ilham alınıo,bilgi değil,islamiyette kaynak 4 tür diyosunuz ya onlar da kuran ilham alınırak yazılmıs,kafadan değil yani ana kaybak Kuran...Anlatabilmişimdir inşallah...
Allah sizden de razı olsun...

firdeVs 2

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu..
değerli SARE ablacığım;konu ve paylaşım güzeldi.ama bir eksik var,acizane onu ifade etmek istiyorum:::::
KONU NUN BAŞLIĞINDA, (haşa)ALLAH VAR MI? demeliydiniz.
selam ve baki dualarımla..

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu..
değerli SARE ablacığım;konu ve paylaşım güzeldi.ama bir eksik var,acizane onu ifade etmek istiyorum:::::
KONU NUN BAŞLIĞINDA, (haşa)ALLAH VAR MI? demeliydiniz.
selam ve baki dualarımla..

Aleyküm selam kardeşim keşke düzeltiebilse düzeltirdim ama :( Allah razı olsun...

yahya69

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşler. bu asırda insanlardan hangileri mezheplerini yaşıyorlarki.Burdaki sözde Akifin amacı insanların gerçek dini ancak,Kuran dan direk anlayarak okursak ögrenebiliriz.Diğer üçtanesi
sadece bizim Kuranı daha iyi anlamamıza yardımcı olabilir.İmamlarda bunun için değilmi.onlarda bize Kuran dan anladıklarını anlatmıyorlarmı.Birde kitabımız öyle okunduğu zaman anlaşılmıyacak kadar ağır bir kitap değil,okumak isteyeni ama samimi olacak inş. ALLAH u teala saptırmaz.inş. Dualar hepimizin üzerine olsun,amin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt