Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ALLAH RIZASI (1 Kullanıcı)

medahms

Kayıtlı Kullanıcı
!
------ALLAH RIZASI

!! Vakti zamaninda odunculukla gecinen, calis kan, dürüst, dindar bir adam vardi O zamanda yasayan bazi insanlar, yakin bir çevrede bulunan ve nadir yetisen bir agaca kutsallik izafe etmislerdi Adaklarini, dileklerini o agac araciligiyla yapiyorlardi Bu oduncu anilan agaci $irk (Allah'a ortak kosma) sebebi olarak görüyordu ve bunun icin kesmeye karar verdi O zamana kadar kimse buna cesaret edememisti Oduncu bir gün baltasini aldi ve verdigi karari uygulamak üzere yola koyuldu Yolda karsisina acayip görünüslü, insana güven vermeyen biri çikti Oduncu "sen kimsin?" diye sordu, o da "Ben $eytanim" diye cevap verdi Oduncu "Vay alcak vay hain demek insanlari yoldan cikaran sensin, simdi seni geberteyim" diye söylenip üstüne cullandi Bir anda $eytani altina alip bogazina abandi "Demek ki insanlari kandirip o agaci kutsallastiran da sensin alcak herif" dedi $eytan, " Bosuna ugrasma, cabalama, beni öldüremezsin, cünkü Allah tarafindan kiya mete kadar insanlari saptirmak icin bana mühlet verildi Sen o agaci kesmekten vazgec sana bir öneride bulunacagim" diye karsilik verdi Oduncu "Kabule sayan ne önerin olabilir muzir herif?" diye cikisti $eytan su öneride bulundu: - Sen o agaci kesmekten vazgecersen sana her sabah bir altin getirir yastiginin altina koyarim Böylece seni gecindirmeye bile yetmeyen odunculuktan kurtulmus olursun Oduncu biraz yumusar gibi oldu ve sordu: - Peki vadettigin bir altini getirmezsen ne olacak? - O zaman bana diledigini yap Oduncu öneriyi, kabul etti, agaci kesmeden geri döndü O gece yatti Sabah olunca yastiginin altina bakti ve gercekten bir altin konmustu Buna cok memnun oldu Merakla ertesi günü bekledi Ertesi gün oldu ama yastiginin altina para konmamisti Belki baska bir yere koymustur diye her yani alt üst etti yine altin cikmadi Buna cok icerleyen oduncu hemen bicagini baltasini alip $eytani bulup öldürmek üzere yollandi Ayni yerde $eytanla yine karsilastilar Oduncu $eytani görür görmez hemen üzerine atildi Ama önceki nin tersine $eytan kendisini bir un cuvali gibi savurdu Adam kalkti, $eytanin üzerine yeni bir hamle yapti Ama elini bile süremedi Artik insiyatif $eytana gecmisti Söyle dedi: - Bosuna ugrasma arkadas, sen gecen sefer beni neredeyse hakliyordun, cünkü o zaman Allah rizasi icin yola cikmistin Simdi ise bana kizginligin kendi nefsin icin Bundan dolayi artik bana gücünü geciremezsin, aksine sen maglup olursun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt