Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

allah rızası için yardım (1 Kullanıcı)

didem65

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşşlerim öncelikle bana bu siteyi frmtr de öneren değerli kardeşim derin sızı nickli kardeşimden allah razı olsun.örtünmek için yardım fikir istedim bana bu siteyi önerdi yazılanların bir çoğunu okudum ve çokda mutlu oldum benim gibi kararsızlığa düşen sonradan kapanan bir çok kardeşim varmış.inş. bende onların erdikleri murada ererim.benim sorunum kendimle.kendimi sevmeyen hayattan nefret eden kaç sefer hayatıma son vermeyi düşünen bir bayanım.ama bu son günnlerde karşıma rabbim biriin çıkardı beni seviyor evlenmekte istiyor ama başörtüüyüde örtmemi şart koşuyor ama sırf o isitiyor diye kapamak istemiyorum ama onuda kaybetmek istemiyorum kardeşlerim allah rızası iiçin bir fikir verin sanki kapansam (ayrıca bir özel şirkette çalışıyorum )sanki bana öyle geliyorki işten çıkarırlar girip çıktığım yerde dalga geçecekler gibi geliyor.kimse kapan demiyor.ayrıca çokda istiyorum kapanmayı gidip eşarp bile aldım ama sanki kapansam herkes dalga geçecek işimden olacam gibi geliyo.ne olur okuyan bana bir fikir versin rabbim inş. tez zamanda bana başörtüyü örtmemi onun hakkın veren kullardan olmayı nasip eder aminnnnn

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim bak şimdi sen bu çocuk çıkmadan öncede kapanmayı istiyordun ama tam adım atamadın bu yüzdende bu eyleme bi türlü girişemedin ama gönülden iistiyorsun ya bak ALLAH sana bunu için senın anında olan bi yardımıc göndermiş evleneceğin kişi böyle istiyormuş ya bak ne kadar güzel.sen saten istiyodun ALLAH cc bunu bildiği için sana destek verecek birini gönderdi yanına böyle düşün benım aklıma böyle geldi yazdıklarını okuyuncaa
işten atılmam korkusuna gelince ya eşarbıda örtemeden bu gibi sebelerden bak ALLAH cc bi destek verdi sana sen bunda da adımı at hele ALLAH cc gene yardım eder inşALLAH.çünkü sen ALLAH için kapanmayı istiyosun ALLAH sana daha hangi kapılar açacıktır kimbilir.bak ufak bi adımla başlamışsın ne güzel eşarp bile almışsın ama senı cesaretlendirmek içn RABBİM bi hayat arkdaşı çıkardı karşına oysa çok umutsuzdun hayatı sevmiyordun ölmek bile istiyrdun ama şimdi yanında biri var hemde sen ALLAH cc istediği gibi giyinmeni isteyen birii
bence at adımını işten atarlarsada üzülme bak ölüme bile teşebbüs ettin ama şimdi yenı bi hayata balamak için adımlar atmayı planlıyosun kim bilir bu başlangıçtada nasıl bir nokta ve nasıl bir virgül vardır ;)

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm selam canım
öncelikle hoşgeldin:)
üyeliğin hayırlı ve daim olsun
Seninde belirtiğin gibi bizlerin isimleri farklı ama yaşadıklarımız aynı...
burada Allah c.c. kendisinden ebeden razı olsun burcu kardeşimizin açtığı konuda herkes kendinden birşeyler buluyor...
Her ne yapacaksak canım Rahman c.c. rızası için yapmalıyız etrafımızdakiler bizlere vesile olabilir ama niyetimiz Rahman c.c. rızası olmalı...
Biz Bizden çok seven Rabbimizn c.c. emri olduğu Onun rızası için tesettür emrini yerine getiriyoruz..
Bizim niyetimizde O'nun c.c. rızası varsa Rahman c.c. bizim yar ve yardımcımız oluyor
canım şuan nefsinle savaş halindesin nefsin sana bahaneler fısıldıyor ...
Bu nedenle hiç bir şekilde onu dinleme hayırlı ilk adımını at
bende özel bir şirkette çalışıyorum tesettür bizden bir parça hayatımızın şekli...
bu nedenle hiçbirşeye engel değil...
Hayatında tesettür emrini yerine getirdiğinde sorunlar yaşayacaksın belki hiç yaşamıyacaksın yüreğinde Rahman c.c. rızası olunca herşey huzur oluyor ve Rabbim c.c. yardımcın oluyor...
Bu tarifsiz huzuru bir an önce tat canım bu huzuru anlatmaya kelimeler yetersiz yaşaman gerekiyor...
Nefs hep bu dünyada kalacakmışız gibi bize bir sürü bahane sunuyor ama bizim 1 sn bile garantimiz yok
bu geçici dünya için niye bu kadar kaygılanıyoruz...Bizi bizden çok seven ,bize sonsuz nimetler lütuflar sunan Rabbimiz c.c. emrini yerine getirmekte hiç geçikmeyelim canım...
Hep kendim bunu düşünüyorum Rahman c.c. huzuruna vardığımda Rahman c.c. kulum sen beni çok sevdiğini söyledin benim seni nekadar çok sevdiğimi hep belirttim bildin dünyalık sevgiler için kaygılandın hasas davrandın bana sevgini ifade ederken Rızam için ne yaptın ne çaba gösterdin derse halim /halimiz ne olur diye düşünüyorum
bu nedenle canım hiç bekleme/yelim hemen hayırlı il adımını at
hayırlı haberlerini en kısa zamanda beklemekteyiz
hem kendini hemde bizi mutlu et inşallah
Rahman c.c. bütün kardeşlerime tesettür nuruyla nurlanmalarını nasib etsin inşallah
selametle kal
selam ve baki dualarımla
Rahman c.c. emanetsin...:a07:​

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM size SAHABELERİN yuvalarından bir yuva bahşetsin.eşin senın elinden tutsun haydi bakalım çok durulduk şimdi ALLAH için yaşamaya diye senı teşvik etsin ama sözleriyle değil sadece hal ve hareketleriyle senı teşvik etsin.yuvanızda ALLAH cc istediği düzen olsun.eşinle beraber PEYGAMBER EFENDİMİZİN kitaplarını sahabelerin kitaplarını okuyun genelde eşin okusun sesli ve sen dinle sonr eşin ağlasın yaa nasıl güzel insanlar bunlar diye sanki o anı yaşamışcasına ağlasın sen de onun gözyaşlarıyla hhuzru bul.şükret ALLAHA.edepsizliklerin hayasızlıkların diz boyu olduğu haram mahremin ortadan kalktığı bu devirde sen eşinin bu hali için ALLAHA teşekkür et.senın imanını artırsın.beraber el ele cennete koşun.brbirinize olan sevginiz PEYGAMBER EFENDİMİZİ sevmekle güçlensin lezzetlensin.hayatınızın merkezine ALLAH cc rızasını koyarak yaşarsınız inşALLAH.
eşin öyle imanlı takvalı ihlaslı bi eş olsun ki senın seccadenı kendisi sersin beraber ALLAH cc zikredin şükredin hamd edin dua edin.
yüz görümlüğü olarak sana KABEYE gitmeyi teklif etsin.teklifi geçtim bütün herşeyi ayarlasın.ailenızın teeli orada atılsın inşALLAH.
RABBİM birbirinize size hayırlı kılsın

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM size SAHABELERİN yuvalarından bir yuva bahşetsin.eşin senın elinden tutsun haydi bakalım çok durulduk şimdi ALLAH için yaşamaya diye senı teşvik etsin ama sözleriyle değil sadece hal ve hareketleriyle senı teşvik etsin.yuvanızda ALLAH cc istediği düzen olsun.eşinle beraber PEYGAMBER EFENDİMİZİN kitaplarını sahabelerin kitaplarını okuyun genelde eşin okusun sesli ve sen dinle sonr eşin ağlasın yaa nasıl güzel insanlar bunlar diye sanki o anı yaşamışcasına ağlasın sen de onun gözyaşlarıyla hhuzru bul.şükret ALLAHA.edepsizliklerin hayasızlıkların diz boyu olduğu haram mahremin ortadan kalktığı bu devirde sen eşinin bu hali için ALLAHA teşekkür et.senın imanını artırsın.beraber el ele cennete koşun.brbirinize olan sevginiz PEYGAMBER EFENDİMİZİ sevmekle güçlensin lezzetlensin.hayatınızın merkezine ALLAH cc rızasını koyarak yaşarsınız inşALLAH.
eşin öyle imanlı takvalı ihlaslı bi eş olsun ki senın seccadenı kendisi sersin beraber ALLAH cc zikredin şükredin hamd edin dua edin.
yüz görümlüğü olarak sana KABEYE gitmeyi teklif etsin.teklifi geçtim bütün herşeyi ayarlasın.ailenızın teeli orada atılsın inşALLAH.
Esselamu aleyküm canımmm
Maşallah Barekallah Subhanallah
Rahman c.c. ebeden razı olsun
duana canı gönülden amin ..
selam ve baki dualarımla
Rahman c.c. emanetsin:a07:

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
“Bana günah etmediğin bir ağızla dua et!”

Mevlâna’dan

Cenab-ı Hakk; “Ey Musa! Bana günah etmediğin, kötü söz söylemediğin
bir ağızla dua et, sığın!” buyurdu
Hz Musa; “Benim öyle bir ağzım yok” Dedi
Hakk da buyurdu ki;
“Öyle ise bize başkalarının ağzı ile dua et!”

Çünkü sen, başkasının ağzıyla günah işlemediğin için o ağız senin için temizdir, günahsızdır
Öyle hareket et ki, başkalarının ağzı gece gündüz sana dua etsin
Sen, başka birinin ağzı ile kötü söz söylemediğin, günaha girmediğin için o başka birinin özür dileyen ve dua eden ağzı yok mu, işte o ağız senin için günah etmediğin ağızdır”

Peygamber Efendimiz: “Günah işlemediğiniz dillerle dua ediniz!” buyurmuştur Ashab; “Bize böyle diller lutfet ey Allah’ın Resûlü!” demişler
Peygamberimiz de buyurmuş ki; “Bazınız bazınıza dua etsin Çünkü sen, onun diliyle kötü söz söylemedin; o da senin dilinle günaha girmedi” Buyurmuştur

Kişinin yanında bulunmayan mü’min kardeşine dua etmesi, Allah’ın makbulu olur, başucunda bu işe memur edilmiş melek o kardeşine dua ettikçe; “Amin!” der “Sana da dua ettiğin gibi olsun!” ve “Kardeşin kardeşe gıyabında duası reddedilmez!” ve “İki dua vardır ki, reddedilmez; o dua edenlerle Allah arasında bir perde yoktur; Biri, zulüm gören kişinin duası, öbürü de mü’minin kardeşine gıyabında ettiği dua”
alıntı
herdaim dualarda buluşmak duasıyla
B)​

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamu aleyküm canımmm
Rahman c.c. ebeden razı olsun
duana canı gönülden amin ..
selam ve baki dualarımla
Rahman c.c. emanetsin:a07:

senın içinde milyonkere amin amiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnn kardeşim bende çok gönülden rzuluyorum böle yuvayı böyle bi eşi RABBİM nasip etsin inşALAH.sende benım için amin amin de olur mu.
EN EMİNE EMANETSİN :a16:

Mutlu Kul

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşşlerim öncelikle bana bu siteyi frmtr de öneren değerli kardeşim derin sızı nickli kardeşimden allah razı olsun.örtünmek için yardım fikir istedim bana bu siteyi önerdi yazılanların bir çoğunu okudum ve çokda mutlu oldum benim gibi kararsızlığa düşen sonradan kapanan bir çok kardeşim varmış.inş. bende onların erdikleri murada ererim.benim sorunum kendimle.kendimi sevmeyen hayattan nefret eden kaç sefer hayatıma son vermeyi düşünen bir bayanım.ama bu son günnlerde karşıma rabbim biriin çıkardı beni seviyor evlenmekte istiyor ama başörtüüyüde örtmemi şart koşuyor ama sırf o isitiyor diye kapamak istemiyorum ama onuda kaybetmek istemiyorum kardeşlerim allah rızası iiçin bir fikir verin sanki kapansam (ayrıca bir özel şirkette çalışıyorum )sanki bana öyle geliyorki işten çıkarırlar girip çıktığım yerde dalga geçecekler gibi geliyor.kimse kapan demiyor.ayrıca çokda istiyorum kapanmayı gidip eşarp bile aldım ama sanki kapansam herkes dalga geçecek işimden olacam gibi geliyo.ne olur okuyan bana bir fikir versin rabbim inş. tez zamanda bana başörtüyü örtmemi onun hakkın veren kullardan olmayı nasip eder aminnnnn
aleyküm selam hoşgeldiniz allah yar ve yardımcınız olsun bende kapandım diye işten ayrılmak zorunda kaldım ve hiçte pişman değilim kardeşim çünkü allaha güveniyorum sende kapan ve allaha bırak gerisini...

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim Kuranı oku...Allaha hiç bir şeyi denk tutma....Allah rızası için anlayın bu din başortusu, namaz dini degil...Bu din tevhid dini olan islamdır...tevhidi anlayın bunları zaten tevhidi bildikten sonra bilerek severek yapacaksınız...Allah yardımcınız olsun..

Cihat-82

Kayıtlı Kullanıcı
İşe şu yönden bakmak lazım. Senin için; kapandığın zaman başkalarının alay etmesi mi daha önemli yoksa Allah Teala'nın rızası mı? Kaldı ki, kapanmak alay edilecek birşey değildir.

Kardeşim, bu dünyada tek bir doğru yol vardır, o da Allah Teala'nın yoludur. Bizlere düşen ise, kim ne derse desin, her ne olursa olsun, ne yaşarsak yaşayalım bu yoldan şaşmamaktır. Zira inşallah sen de göreceksin ki, zamanla şu andaki endişelerinin yerini huzur ve mutluluk alacaktır. Mümkün olduğunca Kur'an-ı Kerim oku, bilmiyorsan öğrenmeye çalış. İnşallah göreceksin ki, hayatında çok şey değişecek.

Selam ve dua ile..

gokceayan

Kayıtlı Kullanıcı

Allah herkese böyle bir yuva nasip etsin amin.ne kadar yüreği güzel insanlar var burada gerçekten bu devirde şaşırıyorum.sadece kendi için,zevkleri için yaşayan insanları gördükçede şaşırıyorum doğrusu.
Allah kapanamayan tüm kardeşlerime inş kapanmayı en kısa zamanda nasip etsin.Allaha emanet ol.

gokceayan

Kayıtlı Kullanıcı
çok şanslı olduğunu belirtmek isterim.benimde ailem kesinlikle istemiyor ama sevdiğim kişi destek oluyor bu konuda.eğer ailen karşı değilse düşünmeden kapan derim işini hiç düşünme.çünkü aile karşı çıkınca olay farklı yerlere gidiyor inan çok çok zor durumda kalıyorsun yaşadım.inş en kısa zamanda kapanırsın benim içinde dua et olurmu.Allaha emanet ol.

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Allahtan cok büyük bir lütuf gelmiş sana canım..
Seni seven insan senin iyiliğini istiyor ve bu yönde de ilerlemeni..
onun bu isteği çok doğal..
kim sevdğinin günahtan azap çekmesini ister ya da kim sevdiği hanımın başka erkekler tarafından gözlemlenmesini ister?
Benim nişanlımda benim kapanmamı çok istedi ,ama o istediği için değilde Allahtan bir lütuf başörtü sevgisi kalbime düştü..
sitemiz sayesinde de kapandım..
İnşallah bu güzelliği sende tadarsın..
Su eda kardesımın de dediği gibi isimlerimiz farklı ama aynı sorunların agından geçmiş bayanlarız..
Güleceklermiş, arkadaşlık kurmayacaklarmış umursama..
bir kere başörtünle yürüsen görsen ne büyük bir huzur umuyorum vazgeçemeyeceksin..
Rabbim yar ve yardımcın olsun..:)
Üyeliğin hayırlı olsun canım..

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
senın içinde milyonkere amin amiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnn kardeşim bende çok gönülden rzuluyorum böle yuvayı böyle bi eşi RABBİM nasip etsin inşALAH.sende benım için amin amin de olur mu.
EN EMİNE EMANETSİN :a16:

ve Aleyküm selam canım
Rahman c.c. ebeden razı olsun..inşallah
Canı gönülden senin için bütün kardeşlerim için Amin...Amin...Aminnnn....
Selam ve baki dualarımla
Rahman c.c. emanetsin...:a07:

didem65

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun sizlerden benim için herkes anlamlı cevaplar yazmış bu gün kapandım sonunda rabbim inş. pişman etmez şu anda iş yerindeyim daha hiç kimse görmedi herkesin tepkisini merak ediyorum rabbim inş. bana yardım ederde kötü fikirlerin karşısında sağlam durabilirim.ne olur bana dua edin

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun sizlerden benim için herkes anlamlı cevaplar yazmış bu gün kapandım sonunda rabbim inş. pişman etmez şu anda iş yerindeyim daha hiç kimse görmedi herkesin tepkisini merak ediyorum rabbim inş. bana yardım ederde kötü fikirlerin karşısında sağlam durabilirim.ne olur bana dua edin

Ve Aleyküm selam canım
Rahman c.c. senden ebeden razı olsun..
Çook sevindim..:a15::a12:
Tesettür nurun hayırlı ve daim olsun canım
Hakkıyla taşıyanlardan oluruz inşallah
Canım Rahman c.c. rızası için atılan adımda pişman olmazsın sadece huzur bulursun...
Rahman c.c. çok güzel mükafatlar nasib etsin inşallah
Rahman c.c. izniyle dualarımdasın
Rahman c.c. her daim yar ve yardımcın olsun..
Selametle kal
Selam ve baki dualarımla
Rahman c.c. emanetsin..:a07:

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Selam olsun PEYGAMBER EFENDİMİZ'in s.a.v. yolundan gidenlere

Selam olsun ALLAH'ın c.c. EMİRLERİNİ HAKKIYLA YERİNE GETİRENLERE

Selam olsun örtünmek için gayret gösterenlere

SELAM olsun TESETTÜRÜ HAKKIYLA TAŞIYANLARA

Selam olsun

SELAM OLSUN

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Sana ablalarım yardım etmiş bendende

ALLAH yardımcın olsun demek gerekir ....

ALLAH a emanet ol.

tan_vakti

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm selam, ben yaklaşık 3 yıl önce örtündüm. Memur bir ailedenim ve yakın çevremde de örtülü yoktu. Örtülü hanımlara imrenirdim. Sırf Allah rızası için örtünmek erkekleri cezbeden yerlerini kapamak bu nefse zor gelen bir davranıştır ve her babayiğidinde harcı değildir. Düşünürsün ailem ne der arkadaşlarım ne der çevrem ne der dışarı çıktığında sanki sana bi uzaylıymışsın gibi bakıcaklar diye hissedersin. Merak etme bu olmaz. Sen ne şanslısınki sana ne mutlu ki Allah karşına temiz imanlı biri çıkarmış. Örtün kardeşim örtün ve Allah a güven gerisinide merak etme. Gönül rahatlıgıyla çıkıcaksın öyle bir alışıcaksınki örtüne çıkarmak sana zor gelicek.

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm

selamünaleyküm

İşe şu yönden bakmak lazım. Senin için; kapandığın zaman başkalarının alay etmesi mi daha önemli yoksa Allah Teala'nın rızası mı? Kaldı ki, kapanmak alay edilecek birşey değildir.

Kardeşim, bu dünyada tek bir doğru yol vardır, o da Allah Teala'nın yoludur. Bizlere düşen ise, kim ne derse desin, her ne olursa olsun, ne yaşarsak yaşayalım bu yoldan şaşmamaktır. Zira inşallah sen de göreceksin ki, zamanla şu andaki endişelerinin yerini huzur ve mutluluk alacaktır. Mümkün olduğunca Kur'an-ı Kerim oku, bilmiyorsan öğrenmeye çalış. İnşallah göreceksin ki, hayatında çok şey değişecek.

Selam ve dua ile..

Sana Yüksel Şule Şenlerin Hidayet kitabını öneriyorum
mutlaka okumanı tavsiye ediyorum
ben erkek olarak okuyunca o kadar etkilendimki seninde muhakkak
etkileneceğinden eminin kardeşim.
Birde Danimarkalı Gelin isimli filmi internetten izle,
RABBİM hidayet versin hem size hem bize
eh bizede dua edersiniz inşallah
siz ve tüm müslümanları RABBİME muhabbet ve nuruna emanet ediyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt