Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah rızası için dua bekliyorum sizden !! (1 Kullanıcı)

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. kardeşlerim. bn 25 yaşındayım ve maalesef 3ay öncesine kadar boş yasamıs bırıyım. marmaris'te buyudum sehrın verdgı rahatlıkla da rahat buyudum. acık secık gıyınırdım,erkek arkdslarm olurdu,icki bile içtim! (Rabbim affetsin)
3ay önce kapandım ama içim hıc huzurlu degıl o kdra günaha gırmısım gunahla yasamısım senelerce smdı hangı yuzle dıyorum namaz durdugumda :( tesettüre uygun bıcımde gıyınıyorum elımden geldıgınce yanı hala henüz bır pardesu alamadım ama etek gıyıyorum. Allah'ım kalbime aşk ver diye dua ediyorum her dakika. nolur benım ıcın dua edin sizde. Allah rızası ıcın su 3ay oncesıne kadar bombos yasamıs bırıne dua edın,Allah affetsn inşaAllah günahlarımı. çok da dindar bi ailede buyumedım o kadar eksiğim varki tamamlamak için ugrasıyorum tabıkı okuyorum arastırıyorum ama acaba diyorum sohbetlerede mı katılsam?bı akıl verın bana. Ankara'da yasıyorum suan 1yıl önce tasındık buraya cok da kımse tanımıorum sohbet ıcın falan ne yapmalıyım bılmıyorum? :(:( Allah bana nasip etti gec de olsa fark ettim sımdı dualarım hala fark edemeyenlere!! sızlerdende bnm ıcın dua ve onerı beklıyorum..
Allah'a emanet olun

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam.
çok şanslısın kardeşim öncelikle bunu bil.
ve bu durumdan seni çekip kurtaran Rabbine şükret.
Marmariste büyümüşsün.oraların durumunu çok iyi biliyorum.biz de oralara çok yakınız.hala orada yaşıyoruz.
hani bu kadar kötülüğün içinde çiçek gibi filizlenip büyümek çok zor.
sen de bilirsin ki buralarda sokakda kapalı görmek çok zor.
ama bak sen kurtulmuşsun ne kadar şanslısın bir bilsen.
Allah seni yolundan ayırmasın kardeşim.
sohbet..
inan en önemli şey.
sohbet kalbi yumuşatır.bunu unutma.
ankara da tanıdıklarım var ama onblarda kapalı değil.öyle ortamları biliyorlar mı bilmiyorum.
ama biz de buraya ilk geldiğimizde(muğla)bi sohbet gurubu arıyordum ama nafile.kapalı bile yok
nereye gidersin kime sorarsın
sonra bi gün çarşıda biri selam verdi tanımadığım biri.ismimi sordu falan tanıştık.meğer hoca imiş:)
çok sevinmiştim.
yani sen de iste Allah sana nasip eder.
sen şimdilik internetten dinle görüntülü.
okumaktan daha kalıcı olur onlar ,çünkü hem ses hem görsel var.
hem de daha çok yaşatıyor insana anlatılanları.
Allah yardımcın olsun seni tebrik ederim bunu başardığın için
Allah yolundan ayırmasın ablacım

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
İnşaAllah bana da yolda biri selam verir.. Allah razı olsun senden kardeşim içim ferahlıyo sayenizde. Oralarda öyle maalesef kapalı bulmak zor bu yuzden Ankara'ya tasındıran Rabbime şükürler olsun. internetten canlı sohbete hiç bakmamıştım. Allah binlerce kez razı olsun senden. Dualarını eksik etme,sağolasın..

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamü aleyküm ben pek dinlemiyorum ama biraz dinleme fırsatı bulduğum iki hocayı öneriyim Osman nuri topbaş ve Tahir büyükkörükçü :)
Buradan kardeşlerimizde önerirse iyi olur diye düşünüyorum bu konudada kötü niyetli kişiler olabilir :)

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamü aleyküm ben pek dinlemiyorum ama biraz dinleme fırsatı bulduğum iki hocayı öneriyim Osman nuri topbaş ve Tahir büyükkörükçü :)
Buradan kardeşlerimizde önerirse iyi olur diye düşünüyorum bu konudada kötü niyetli kişiler olabilir :)

Çok teşekkür ederim,Allah razı olsun..

merve_talat

Kayıtlı Kullanıcı
Allah yardımcın olsun kardeşim allahım doğru yolundan seni de bizi de ayırmasın peygamber efendimizin ahlakıyla kuran ı kerim ahlakıyla ahlaklanmayı nasip etsin dünya da ve ahirette ateşin azabından korusun iyilikler güzellikler versin inşaallah allah sıkıntılarını gidersin allah a emanet ol kardeşim selam ve dua ile

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(c.c) yardımcınız olsun kardeşim Ankara'nın tam olarak neresinde oturuyosunuz
Bana yakınsanız yardımcı olabilirim sohbet konusunda :)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Maşallah işte iptila bu başarmışsınız...Ne mutlu size...Allah C.C. nu sevmeye bakın ...O sizi severse ne güzel olur...
Cemal Nur Salgut Hanımefendinin kitaplarını tavsiye ederim...

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
Allah yardımcın olsun kardeşim allahım doğru yolundan seni de bizi de ayırmasın peygamber efendimizin ahlakıyla kuran ı kerim ahlakıyla ahlaklanmayı nasip etsin dünya da ve ahirette ateşin azabından korusun iyilikler güzellikler versin inşaallah allah sıkıntılarını gidersin allah a emanet ol kardeşim selam ve dua ile

Amin,amin,amin.. Allah razı olsun
Allah'a emanet olun

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
Maşallah işte iptila bu başarmışsınız...Ne mutlu size...Allah C.C. nu sevmeye bakın ...O sizi severse ne güzel olur...
Cemal Nur Salgut Hanımefendinin kitaplarını tavsiye ederim...

Allah gönlümüzden O'nun aşkını hiç almasın inşaAllah.. bu kadar geç dogru yolu bulunca acaba Rabbim de benı seviyormudur? demekten kendimi alamıyorum :( dualarınızda olmak umuduyla,tavsiyeniz için de tesekkur ederm

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikler kardeşim açık sözlü oluşundan ötürü kutlarım. Başlangıçta belirteyim biraz rahat oku inşallah. Allah c.c. af kapısı o denli geniştir ki bunu kimse bilemez. Belki bir karıncaya yaptığın yardım bile seni cennete koymaya yetebilir. Sen yolun özünden ayrılma af her zaman vardı Allah c.c. tarafından. İkinci olarak belirteyim ki içinden geçenler bizde yok mu sanıyorsun. Bizler çok masum insanlar mıyız. Hepimiz günahkarız. Bizlerde affedilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sen şükür et ki Allah c.c. sana bir pişmanlık vermiş ve yolun özüne gelmişsin.
Şimdi kardeşim bayanların nasıl kapanacağı konusunda esası sn.ablalarım ve kardeşlerim yapacaktır o konuda onlar sana gereken yardımı yapar ve nasıl giyinmen gerektiği söyler. Benim için esas olan konu Allah c.c. karşı artık tüm dış etkenlere karşı kapalı ol. Kuran-i Kerim in Türkçe Mealini oku inşallah ve onun yolundan ayrılma. Namazda aklına gelenler ise senin iyi yolda olduğunun göstergesidir. şeytan Allah c.c. için namaz kılanların peşindedir namazda aklını karıştırır. Sen bunlara inat namazda sadece Mevlan ı düşün. Allah c.c. düşündüğün namazda şeytan sana bulaşamaz. Sohbetlere falan demişsin. Allah c.c. bulunduğu ortamda bulunmak manevi açıdan seni güçlü kılacaktır. O nedenle en ufak bir etkinliği kaçırma. Bunları yaptığın taktirde kabul görürse şahitliğimiz mahşer günü senin mümin olduğunu şahitlik ederiz. Allah c.c. bizleri affettiği kullardan eylesin inşallah. Cehenneminden uzak cennetine emin eylesin. Amin.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah gönlümüzden O'nun aşkını hiç almasın inşaAllah.. bu kadar geç dogru yolu bulunca acaba Rabbim de benı seviyormudur? demekten kendimi alamıyorum :( dualarınızda olmak umuduyla,tavsiyeniz için de tesekkur ederm

Neden olmasın...Sana senden yakın...Sevdiğini söyle cevabı ''O'' uygun görürse zaten verir...Anlamaya çalış...
Adres bilgilerini kimseyede verme...Tanınmazsan daha rahat olursun...Bu devirde ? dikkat daima dikkat...

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim aslında sen en büyük duayı yapmışsın ki tevbe etmişsin . ALLAH tevbeleri kabul edendir zaten kabul etmezse halimiz nice olurdu hepimiz günahkarız .... İnşallah bu doğru yoldan ayırmasın sizide bizide .... ALLAH herkesi seviyordur hele ki tevbe edenleri daha çok seviyor...
(Tevbe eden kimse, hiç günah işlememiş gibi olur.) [İbni Mace]
(Çölde devesini kaybedip sonra bulan kimsenin sevinmesinden çok, Allahü teâlâ, kulunun tevbe etmesine sevinir.) [Buhari]

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikler kardeşim açık sözlü oluşundan ötürü kutlarım. Başlangıçta belirteyim biraz rahat oku inşallah. Allah c.c. af kapısı o denli geniştir ki bunu kimse bilemez. Belki bir karıncaya yaptığın yardım bile seni cennete koymaya yetebilir. Sen yolun özünden ayrılma af her zaman vardı Allah c.c. tarafından. İkinci olarak belirteyim ki içinden geçenler bizde yok mu sanıyorsun. Bizler çok masum insanlar mıyız. Hepimiz günahkarız. Bizlerde affedilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sen şükür et ki Allah c.c. sana bir pişmanlık vermiş ve yolun özüne gelmişsin.
Şimdi kardeşim bayanların nasıl kapanacağı konusunda esası sn.ablalarım ve kardeşlerim yapacaktır o konuda onlar sana gereken yardımı yapar ve nasıl giyinmen gerektiği söyler. Benim için esas olan konu Allah c.c. karşı artık tüm dış etkenlere karşı kapalı ol. Kuran-i Kerim in Türkçe Mealini oku inşallah ve onun yolundan ayrılma. Namazda aklına gelenler ise senin iyi yolda olduğunun göstergesidir. şeytan Allah c.c. için namaz kılanların peşindedir namazda aklını karıştırır. Sen bunlara inat namazda sadece Mevlan ı düşün. Allah c.c. düşündüğün namazda şeytan sana bulaşamaz. Sohbetlere falan demişsin. Allah c.c. bulunduğu ortamda bulunmak manevi açıdan seni güçlü kılacaktır. O nedenle en ufak bir etkinliği kaçırma. Bunları yaptığın taktirde kabul görürse şahitliğimiz mahşer günü senin mümin olduğunu şahitlik ederiz. Allah c.c. bizleri affettiği kullardan eylesin inşallah. Cehenneminden uzak cennetine emin eylesin. Amin.

öyle yürekleyici şeyler yazmıssınız ki Allah razı olsun sızden.. dualarınız için de binlerce kez amin. bugün benım ıcın guzel bir gun sızınle paylasmak ıstedım;tesetture uygun gıyınmeye calıstım 4aydır ancak bugun ılk kez pardesumu gıyebıldım. Allah'ıma sukurler olsn bana nasıp ettı sonunda,dualarınıza ıhtıyacım var kardesım Rabbım benim ve benım gıbı sırf kapandıgından dolayı zorluk yasayan butun kardeslerımın yardımcısı olsun ve bızı tesetturumuzden ayırmasın.. kımseyıde dogru yoldan ayırmasın inşaAllah

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim aslında sen en büyük duayı yapmışsın ki tevbe etmişsin . ALLAH tevbeleri kabul edendir zaten kabul etmezse halimiz nice olurdu hepimiz günahkarız .... İnşallah bu doğru yoldan ayırmasın sizide bizide .... ALLAH herkesi seviyordur hele ki tevbe edenleri daha çok seviyor...
(Tevbe eden kimse, hiç günah işlememiş gibi olur.) [İbni Mace]
(Çölde devesini kaybedip sonra bulan kimsenin sevinmesinden çok, Allahü teâlâ, kulunun tevbe etmesine sevinir.) [Buhari]

Allah razı olsun kardesım sızlerden
selam ve dua ile

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
Neden olmasın...Sana senden yakın...Sevdiğini söyle cevabı ''O'' uygun görürse zaten verir...Anlamaya çalış...
Adres bilgilerini kimseyede verme...Tanınmazsan daha rahat olursun...Bu devirde ? dikkat daima dikkat...

yakais,
anlamaya çalıs demıssın nasıl?
adres bılgılerıne gelınce sohbet ıcındı ztn sehırde yabancı oldugumdan.. o kardesımde bana yardımcı olmak adına sordu. tanınmazsan daha rahat olursun ne demek kardesım?

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Kendin bulacaksın...Çünkü o sana senden yakın...Başka birine ihtiyaç yok...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Fikir ve dertlerini,sevinçlerini daha duygusal yazabilirsin...Tanıdın mı kontrol doğar...nefis ortaya çıkar...kısaca sen bilirsin...Nasıl istersen öyle yap...Deden sadece dikkat çekti....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt