Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah rızası için Bana yardımcı olur musunuz kardeşlerim ... (1 Kullanıcı)

Sefa1

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm arkadaşlar. Foruma yeni katılıyorum. Size kendimi ve sizden istediğim yardımları söyleyeceğim allah rızası için yardımcı olursanız çok mutlu olurum :(

Bu zamana kadar pek dini bilgi edinmedim. Namaz kılmasını bilmiyordum. Duaların hepsini unutmuştum. Din ile ilgili bildiğim herşeyi unutmuştum. Bir kaç ay önce bunun böyle gitmeyeceğini anladım bir kaç duayı tekrardan ezberledim namaz kılmaya başladım bazı vakitler kılıyorum. Bana yardımcı olan bi arkadaş vardı o kişi bu bilgisizliğimden dolayı sonradan yanımda olamıyacağını söyledi beni küçük düşürerek . Şimdi ben herşeye başlamak istyorum. Kendim istanbulda yaşıyorum bi katılabileceğim cemaat arıyorum . Kendi evim var ama cemaatin evinde kalmak istiyorum çünkü cemaat benim bilgi edinmeme çok yardımcı olur diye düşünüyorum . İstanbulda yaşıyorum ev kiralarına ortak olurum. Sağlık Sorunlarında yardımcı olurum benimde onlara faydam olur bu konularda bana yardımcı olacak arkadaşlar çıkarsa çok mutlu olurum

cemcemil

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim 1. cemaat iyidir güzeldir ama kendimden biliyorum bu saflıkla gidersen yanlış bir cemaate düşersin kaş yapıyım derken göz çıkarırsın.ne imanın kalır ne ihlasın ne samimiyetin.o yüzden öğrenebildiğin kadar dini sitelerden yada en yakın camideki insanlardan bilgilen bu çok yararı olucak.çekinme hiçbirinden o camidekiler dünden razıdır hele bu yola yeni girmişler gerçekten güzel karşılanır.KÜÇÜMSENMEZ.küçümseyen kimse bilgisizliğinden seni terk eden kimse gerçekten çok büyük bir hata yapmış.Peygamberimiz bile insanları yanından hiçbir şekilde uzaklaştırmadan sabırla tebliğ ederken o arkadaş kendini cennetlik belliyip seni cehennemlik damgalayıp nasıl gitmiş hayret.bu yola girdinmi artık gerisi çorap söküğü gibi gelir istersen.unutma bu fırsatı Allah istedi onu senin için yarattı.pişmanlık tabiki olucaktır ama bu pişmanlığı yaşaman kötü birşey değil tövbenin ilk ayağı.Bu saatten sonra hayatında değişecek şeyleri gözlerinin neler görüceğini tahmin edemiyeceksin.çok emin olabileceğin bir yer yoksa bence ev işni cemaat işini biraz ertele.dediğim gibi din sadece cemaatle öğrenilmez okuman var yazman var çok şükür.elinde internet var mahallende camin var.en basitinden mahallendeki caminin cemaati ol orada öğren birşeyler.ben kendini cemaate şartlandırmamanı öneririm günümüzde çıkarları için dini kullananlara denk gelme olasılığı olmayanlara gre daha yüksek n yazıkki.ama genede sen bilirsin.ama şunu unutma geride bıraktığın hayatta ne yaparsan yapmışındır din hakkında bilgin olmayadabilir bunlar için seni küçümseyip kibirlenicek insanlardan uzak dur kesinlikle hayır getirmez.insanı ancak umutsuzluğa iter.gittiğin cemaattede ters birine denk gelirsin başlamadan bitirme noktasına bile getirebilirler o yüzden.bence Kuranı türkçe olarak okumaktan namazla ilgili eksiklerin varsa tamamlamaktan ve vaktinde varsa en azından yatsı yada sabah namazlarını tercih ettiğin bir camide cemaatle kıl.ordaki hocalardan kuran bilmiyorsan kuran öğretmelerini iste.bizim burdaki camide 50-60 yaşındaki amcalar camiye çay getirip toplanıp kuran öğreniyorlar.seni geri çevirmiyeceklerdir.arayada bu eksik bilgilerini tamamlayıp devam edersin.Allah a emanet ol.

Sefa1

Kayıtlı Kullanıcı
Cevabın için teşekkür ederim kardeşim.

Gerçekten arkadaşımın bu konuda küçük düşürmesi beni çok etkiledi ve çok üzdü

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
NAkşibendilik yoluna gidebilirsin.

Mahmud efendi ismail ağa cemati (cübbeli hoca gibi... )

yada

Adıyaman Nakşibendileri İstanbul başta olmak üzere bir sürü yerde dergahları var. bütün dünya müslümanları takipte hem

ikinciyi daha cok tavsiye ederim. sıfırdan hidayeti bulmuş gelmiş bir genc onlar için Altın bulmak gibidir.

Dergahlardaki abilerde VEkiller sarraf gibidir. SEni en güzel şekilde işlerler.

İstanbul 4 levent e yakın isen seni bizzat dergaha ben götürebilirim.

İstediğin bütün cevapları alırsın dini eğitim verirler

cemcemil

Kayıtlı Kullanıcı
Mahmud efendi ismail ağa cemati (cübbeli hoca gibi... ) sağlam

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
İnternetten nihat hatipoğlunun videolarını izleyebilirsin ben hergün bu sene iftarda verdiği programları teker teker izliyorum ve gerçekten çok bilgi edindim sana da tavsiye ederim nihat hatipoğlunun videolarına youtubede rahatlıkla ulaşabilirsin

Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim

WEBMASTER

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.paylasim-turkey.org
kardesim bu zamanda cemaat grup vs girilmez.bu zamanda işinişn ehli hakiki alim kalmadı.silsileyi aliyye büyüklerindenn mevlana halidi bağdadi hazretleri talebelerine buyurdulardular ki ;öyle zaman gelecekki memlekette hakiki din alimi kalmamış olacak herkes din adına konuşur olacak o zaman ki vay o zamanın insanlarına..

talebeleri sordular hocam biz o zaman napalım ne önerirsiniz..

o zaman ki hakiki bir allah dostunun kitaplarını okusun buyurdular..

bunun için napacaz bu zamanda bizde ehli sünnet alimlerimizin kitaplarından okuyarak öğrenecez dinimizi.

isterseniz tuncayniksarli@gmail.com adresine adres tel bilgilerinizi göndermeniz halinde kitap hediye edebiliriz.

saygılarımla.

أ

أحمد

ALLAH (c.c), "Ya Hadi" ismi şerifini hergün 200 defa zikretmeden uyuma, bu ismi zikrederek ALLAH'u Tealadan (celle celaluhu) hidayet nasip eyle.

ALLAH (c.c), EL - Tevvâb ismiyle tövbelerini kabul eylesin İNŞALLAH, EL-Vâsiismiyle seni bağışlasın ve bol bol rahmet ihsan eylesin İNŞALLAH,"El- Afüv ismiyle kusurlarını örtsün İNŞALLAH, EL - Gaffâr ismiyle günahlarını bağışlasın İNŞALLAH, EL - Hâdî ismiyle doğru yola iletsin, hidayetini artırsın İNŞALLAH, EL - Mâni ismiyle hidayetine engel olmaya çalışanları, öğrenmede önünü kesenlere engel olsun İNŞALLAH.

Bu dua'yı senin durumunda olan, hak yoluna girmeye çalışan ve bu yolda emek veren herkesin yararlanmasını EL-Vâlî ismiyle nasip eylesin İNŞALLAH. ALLAH (c.c - Celle Celaluhu) El -Sabûr ismiylede Cümle ümmeti Muhammed'e sabır ihsan EYLESİN İNŞALLAH..

Duamızın kabulü için ve tüm ümmeti muhammedin felahı için (El- Fatiha) - (Fatiha Suresi)

Sıkıntı yaşadığın konularda buraya yaz Elhamdülillah elimizden geleni ardımıza koymayız İNŞALLAH.

Sefa1

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar elimde yeterince kitap vs var. Benim amacım hem kardeşlerime yardımcı olmak hemde onlarla zaman geçirmek. Yani şimdi ortamda ne kadar dini konular konuşulursa haramdan bi okadar uzak kalmış olurum. Bunun için cemaat ortamı istiyorum

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar elimde yeterince kitap vs var. Benim amacım hem kardeşlerime yardımcı olmak hemde onlarla zaman geçirmek. Yani şimdi ortamda ne kadar dini konular konuşulursa haramdan bi okadar uzak kalmış olurum. Bunun için cemaat ortamı istiyorum

Camiye gidip ordaki insanlarla sohbet edebilirsiniz anlaşır belirli günlerde camide toplanıp sohbet edersiniz

ibn Abdilvahhab

Kayıtlı Kullanıcı
Yazık herkes kendi cemaatine çağırıyor..Biri diyor Nakşilere git biri diyor ismail ağa cemaatine git diğer Halid Bağdadinin yolundan git.

Bizimde cemaatimiz var ama ben diğerleri gibi cemaatimze hizbime değilde seni Allah'ın kitabına çağırıyorum.
Allah'ın Kitabını al oku kardeşim...Rasullullah'ın(s.a.v.) hadislerinide oku ki ufkun açılsın...

Ben hanifiyim diyorsan Ebu hanife(r.h)'nin görüşlerini öğrenebileceğin bir kitap tavsiye ediyorum
Bu Linke tıklayarak kitaba bakabilirsin..Bu yayın evinin kitaplarınıda öneririm.

Unutma çok yol kesici deccal var memlekette...

Namaz kılmayı Kur'an okumayı öğrenmek istiyorum diyorsan. Bir camii imamına durumunu arz et sana yardımcı olsun...
Rabbim seni hak olan yola iletsin..

WEBMASTER

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.paylasim-turkey.org
kadesim hepsinin yolu aynı yol.yol silsileyi aliyye yolu ehli sünnet yolu.Allah ve resülünün sallallahü teala aleyhi ve sellem in yolu.Allahü teala ve resülünün razı olduğu bir kul olmak istiyorsan 4 mezhep imamının izinden giden alimlerin yazmış oldukları eserleri okuyacak haramdan sakınacak farzı yapacaksın.sadece kurnı kerim okuyarak hadisi şerif okuyarak din öğrenilmez.ayeti kerime ve hadisi şerifler şartlı bildirileni var şartsız bildirileni var.mesela yoksa allahü tealanın 99 ismini ezberleyen herkes cennete girmez.

nofeeear

Kayıtlı Kullanıcı
Yazık herkes kendi cemaatine çağırıyor..Biri diyor Nakşilere git biri diyor ismail ağa cemaatine git diğer Halid Bağdadinin yolundan git.

Bizimde cemaatimiz var ama ben diğerleri gibi cemaatimze hizbime değilde seni Allah'ın kitabına çağırıyorum.
Allah'ın Kitabını al oku kardeşim...Rasullullah'ın(s.a.v.) hadislerinide oku ki ufkun açılsın...

Ben hanifiyim diyorsan Ebu hanife(r.h)'nin görüşlerini öğrenebileceğin bir kitap tavsiye ediyorum
Bu Linke tıklayarak kitaba bakabilirsin..Bu yayın evinin kitaplarınıda öneririm.

Unutma çok yol kesici deccal var memlekette...

Namaz kılmayı Kur'an okumayı öğrenmek istiyorum diyorsan. Bir camii imamına durumunu arz et sana yardımcı olsun...
Rabbim seni hak olan yola iletsin..

Kardeşime Katılıyorum

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt