Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah niçin kullarını (1 Kullanıcı)

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
Allah niçin kullarını bir yaratmadı? Kimini kör, kimisini topal olarak yarattı?

1- Allah mülk sahibidir. Mülkünde istediği gibi tasarruf eder. Kimse Ona karışamaz ve Onun îcâdına müdâhale edemez. Senin vücudunun zerrelerini yaratan, tüm sistemini düzenleyip insanî kimlik bahşeden Allahtır (c.c). Sen bunları sana lûtfeden Allaha daha evvel bir şey vermemişsin ki, Onun karşısında bir hak iddia edebilesin..

Eğer sen, sana verilenler karşılığında Allaha bir şey vermiş olsaydın, "Bir göz değil iki göz ver, bir el değil iki el ver!" gibi iddialarda bulunmaya; "Niye iki tane değil de bir ayak verdin?" diye itiraz etmeye belki hakkın olurdu. Halbuki sen Allaha (c.c) bir şey vermemişsin ki -Hâşâ- O' na adaletsizlik iddiasında bulunasın. Haksızlık, ödenmeyen bir haktan gelir. Senin O' na karşı ne hakkın var ki yerine getirilmedi de sana karşı haksızlık edildi!..

Allah-u Teâlâ hazretleri seni yokluktan çıkarıp var etmiş: hem de insan olarak... Dikkat etsen; senin altında birçok mahlûkat var ki, pekâlâ onlara bakıp ne kadar fazla nimetlere mazhar olduğunu düşünebilirsin.

ALINTIDIR

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm. SELAM .ABİM

Rabbim Razi Olsun SENDEN İNŞAALLAH..

Hayirli AKŞAMLAR...

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
allah razı olsun
her zaman şükretmelıyız
şükürler olsun
elınıze sağlık
allaha emanet olun

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
S.A ellerinize sağlık RABBİME emanet olum....

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm Selam hayırlı akşamlar Abi güzel bir paylaşımdı emeğine yüreğine sağlık RABBİM razı olsun... eğer iznin olursa ki inşaallah olur küçük bir katkıda bulunucam hakkını helal et

Her şeyin kendisine boyun eğdiği ALLAHÛ Tealâ Mülk Suresinde yaratılış gayemizi ne güzel açıklıyor: '' O ki hanginiz amelce daha güzeldir diye sizi imtihan etmek için ölümü ve hayatı yarattı.''
( Mülk suresi 67/2 )

RABBİMİZ bir Kutsi Hadiste : '' Ben gizli bir hazine idim , bilinmeyi istedim. '' buyurmuştur. Ve insanı yarattı

Hedefimiz '' ALLAHA karşı derin bir sorumluluk bilincine sahip olmaktır.''
bunun KUR'AN da tek kelime ile ifade edilişi '' TAKVA '' dır
( Hucurat 49/13 )
Bu hedefi gögüsleyebilmenin ise 3 temel şartı vardır
Okumak , Dinlemek , Düşünmek

SELAM ve DUA ile kal ALLAHA EMANET OL

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm Selam hayırlı akşamlar Abi güzel bir paylaşımdı emeğine yüreğine sağlık RABBİM razı olsun... eğer iznin olursa ki inşaallah olur küçük bir katkıda bulunucam hakkını helal et

Her şeyin kendisine boyun eğdiği ALLAHÛ Tealâ Mülk Suresinde yaratılış gayemizi ne güzel açıklıyor: '' O ki hanginiz amelce daha güzeldir diye sizi imtihan etmek için ölümü ve hayatı yarattı.''
( Mülk suresi 67/2 )

RABBİMİZ bir Kutsi Hadiste : '' Ben gizli bir hazine idim , bilinmeyi istedim. '' buyurmuştur. Ve insanı yarattı

Hedefimiz '' ALLAHA karşı derin bir sorumluluk bilincine sahip olmaktır.''
bunun KUR'AN da tek kelime ile ifade edilişi '' TAKVA '' dır
( Hucurat 49/13 )
Bu hedefi gögüsleyebilmenin ise 3 temel şartı vardır
Okumak , Dinlemek , Düşünmek

SELAM ve DUA ile kal ALLAHA EMANET OL

VE ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN PAYLAŞIMIN İCİN RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt