Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah misafiri (1 Kullanıcı)

kalbinur

Kayıtlı Kullanıcı
Bir ihtiyar… Ömrünün son demlerini yaşamakta…

Yolculukta…Azığı bitmiş. Aç. Susuz. Bir kasabaya geliyor. Camiye gidiyor…

Hoş geldin diyen yok, perişan haline bakıp bir ihtiyacın var mı diyen yok.

Sadece boş ve donuk gözlerle bakıyorlar… Akşam oluyor.. Namaz. Yatsı oluyor. Namaz. Buyur eden yok.

Tek başına camide. Allah’ın evinde. Allah’ın misafiri. O gece ölüyor. Belki de açlıktan...

Sabah namazına gelen aynı insanlar. Yabancıya karşı vazifelerini yapıyorlar. Yıkıyorlar, kefenliyorlar ve gömüyorlar.

Gömüldüğünün gecesi gene sabah namazı.

O da ne;

Mihrapta bir kefen. Bir kağıt. Kağıt boş değil. Bir yazı:
-
Biz size bir misafir gönderdik. Hem yorgundu. Hem de aç. Onu misafir etmediniz. Ne yedirdiniz ne de içirdiniz. Alın istemiyoruz.

Kefeniniz de sizin olsun!

Aman… Aman… Dikkat. Gelen Allah misafiridir…

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
allah misafiri...
neden böyle olduk...babam yaklaşık 15 yıl önce mahallenin muhtarıydı...evdeher dakka yemek pişer çaydanlık ocaktan inmezdi ...zaten 9 nüfüslu olan evimiz hiç dokuza inmezdi akşam yemeklerinde...
şimdi mahallede yabancı olan takip ediliyor,hırlı mı hırsız mı deniyor .....allah misafirleri görmezden geliniyor,göz temasıda kurulmuyor muhatap olmayalım hali nicedir bizi ilgilendirmez diye.......
neden böyle olduk.....
sebebleremi dayandıralım yoksa sonuçlara mı ..işin içinden çıkamaz oldum

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Peki Allah cc evinizde nasıl ağırlayacaksınız?
Nasıl yemek vereceksiniz? efendim ? O yemez ! O içmez ! değil mi?
Hayır ! yer, içer sen insanın ihtiyacını giderirsen , o da yer , içer...düşün ibretlik hikayeleri
memleketime gittim , niye ? vazife diye ..gönül alalım diye ...en büyük hediye
misafirlik nerde??? boş eve yollandık
bir hikaye anlatıldı (bu arada , uzun bir yoldan 7-8 saatlik yoldan sırf gönül almaya gittim)
yoldan bir ihtiyar geciyormuş, ekmek su istemiş, yoldan geldim demiş , nafile ilgilenilmemiş (dönüp giden kişi kaybolmuş, Hızır a.s mış)
sonrası ilgilenmeyen kadınların, bir bir başıan felaketler gelmiş (Allah muhafaza)
bunu duyan ev sahibi , zorla yemek koymaya kalktı , ben misafir bir sofra hazırladım Allah'a şükür misafir ağırladım
ve sonu...silindi gözümde o şehir memleketim...misafiri doyurmayan yeri neyleyim ?
yok helaldir hakkım , lakin beni değil , kimi doyurmadılar bir deyin ?

sonrası uzak hısım, birde yeni tanıdıgım dost dediğim Hak dosttum ..ah ah.. tokum desemde sofra hazır, yer hazır ısrarlar
ah iki gözüm seni görmeye geldim, buna şükür...
Ya Rabbul alemin anladım ki imtihanın bir sır...
Bilen göze, duyan kulaga sırlar hazır , Rabbim gönül gözünü açanlardan eylesin...
Ah canlar .. ah ya görmediğim dosttum (o kim?) bilmem a gözüm , sor kalbime kimdir gözüm?
sıra göze mi geldi?

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Yolda giden bir bayan. Az ileride yerde yatan bir çocuk gördü ve durdu. İnip yardım etmek istediği anda etrafını bir anda saran adamlarla karşılaştı. Kadına tecavüz edip öldürdüler. Aracını alıp kaçtılar. Bu anlattığım bir hikaye değil gerçek. Yaşam artık öyle bir yere gitmekte ki. İmece dediğimiz usül bile yok oldu gitti. Artık kendini düşünen bir toplumuz. Liberal ekonominin getirdiği bu buhran insanları buralara sürükledi sanırım. Anlatılan şey gerçekten tamda bizi anlattı. Küçüktüm bir ramazan günü evimizin kapısı çaldı. Bir yaşlı amca babama dedik ki iftar yapabilir miyim sizde. Babamda buyur etti yedik içtik amca sonra Allah c.c. razı olsun deyip gitti. İçimizden hiç bir endişe duymadan yedik beraber. Ancak şimdi aynı kapı çalsa içeri alsak yerken aklımdan o kadar zalimce şeyler geçer ki. Onu içeri davet etmemem daha büyük saygı olur gibi geliyor bana. Rabbim açken aç olan , tokken tok olan severken üzmeyen bir toplum yapsın bizi. Paylaşım için teşekkürler sosyal medyada hemen paylaşıyorum. Belki 1-2 kişiye ulaşırız.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt