Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah İslama izzet verinceye kadar KAFİRLERLE DÖĞÜŞTÜM.. (1 Kullanıcı)

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
Kız kardeşimin İslam'a geldiğini işittim ve hemen evine vardım...''Ey nefsinin düşmanı!'' dedim;''işittim ki müslüman olmuşsun!''...Onu pek çok dövdüm; öyle ki, y7üzünden kan geldi...Kamı görünce ağlamaya başladı ve ''ey Hattab oğlu, ne yaparsan yap, ben İslama'a geldim!'' dedi...Bu laf üzerine öfkeyle içeri girdim...Baktım üzeri yazılı bir kağıt...''Rahman ve Rahim olan Allah'ın ismiyle''diye bir ibare...Rahman ve Rahim kelimelerini görünce korktum ve kağıdı elimden bıraktım...Sonra yine aldım...Yer ve göklerin Allah'ı tesbih ettiğine dair bir ayet...''Allah ve Resulü'ne iman getirin'' diye emir verilen yere gelince Şehadet kelimesini getirdim...Evin içindeki müslümanlat sevinip dışarıya çıktılar...Ben de Allah Resulü'nün bulunduğu yere gittim...İki kişi kolllarıma yapıştılar...Allah'ın Resulü, ''salıverin!'' diye emir buyurdular...Salıverdiler...Vardım karşısında oturdum...Gömleğime yapışıp beni kendisine çekti ve buyurdu: ''İslam'a gel, ya Hattab oğlu!''...Ve dua etti: ''Yarab, sen onun kalbine hidayet ver!''...Ben de Şehadet getirdim...Oradaki müslümanlar öyle tekbir aldılar ki, Mekke'nin sokakları çınladı...ÖYLE BİR ZAMANDI Kİ O, HİÇ KİMSE İMANINI AÇIĞA VURAMAZDI: BEN HEMEN SIKAĞA ÇIKTIM VE SIR SAKLAMAZ BİR KİMSEYE RASTLAYIP MÜSLÜMAN OLDUĞUMU SÖYLEDİM...Adam, avaz avaz, ''Hattab oğlu İslam'a geldi!'' diye bağırdı...Bunun üzerine kafirler koşuşup benimle döğüşmeye başladılar...Onlar bana vuruyorlardı, ben onlara...Kabe avlusunda duran dayım kavgayı haber almış...Yeğenimi salıp Kureyş'lileri döğüşmekten alıkoydu...O GÜNDENBAŞLAYARAK, ALLAH İSLAMA'A İZZET VERİNCEYE KADAR BOYUNA KAFİRLERLE DÖĞÜŞTÜM. Onlar beni döverlerdi, ben onları!...

Salih Mirzabeyoğlu, İstikbal İslamındır

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
O günden başlayarak ALLAH İSLAMA İZZET VERİNCEYE KADAR BOYUNA KAFİRLERLE DÖĞÜŞTÜM...HZ Ömer ra...

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
''DİCLE KENARINDA BİR KURT KAPSA KOYUNU
GELİR ADL-İ İLAHİ ÖMER'DEN SORAR ONU''

Allah o mümtaz sahabeden razı olsun ki adelet ve dirayeti ile dünyayı titretmiştir.
Her yönetici müslüman Hz Ömer'i örnek almalı ve adaleti onun miras bıraktığı ölçü içerisinde tecelli ettirmelidir.
Yukarıdaki mısralar Adil Ömer anlayışını ne güzel ifade ediyor .

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
Evet Emiril Mü'miniyn Hz Ömer...40. Sahabe...Sorar erkam'ın evinde Yüce Rasül'e ; '' Kaç kişiyiz biz Ey Allah 'ın Rasülü ?''
Hz. Peygamber ; senle 40 ya Ömer buyururlar...!
öyleyse ne duruyoruz , haydi çıkalım , haykıralım müslümanlığımızı ilan edelim Kureyşe der ve çıkılır..Erkamın evinden Kabe'ye kadar bir nümayiş-yürüyüş-miting gerçekleşir..İşte müslümanların nümayişleri , başkaldırıları , zulme karşı yürüyüşleri , haykırışları böyle başlar...Ömer'in teklifi ve Rasülün haydi o zaman demesiyle..VE kavga , kavgaların en değerlisi , mücadele ki en yücesinden..!

--------------------

BU YÜREK VURULMAZ ZİNCİRE...BU YÜREK ÖLÜME HAZIR !

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
Cihan Faruk'u Peygamberler Peygamberini ziyerete geldi. Sonsuzluk Nebisi ile beraber Mescid-i Şerife gidiyorlardı. O günde bayram idi...

Peygamberler beldesinin nur çocukları Allah'ın alemlere Rahmet diye gönderdiği Resuller serverinin önüne çıkıp dediler ki:

- Ey Allah'ın Resulü, bize bayramlık ver!

Allah'ın Sevgilisi cennet sabahları gibi tebessüm ederek Hz Ömer'e buyurdular:

- Ya Ömer! Beni bunlardan satın al!

Canı iman şevkiyle kararsız bir hale gelmiş olan Faruk koştu, bir parça et, biraz hurma ve meyve getirdi. Çocuklara verdi...

Kainatın Tacı memnun oldular:

- Ya Ömer, dediler. Sen beni Malik bin Za'rin Yusuf (a.s) 'ı aldığından daha ucuza aldın. O Yusuf (a.s)'ı birkaç dirheme almıştı...

Hz. Ömer (r.a) gün kadar aydın yüzünü Allah'ın Resulüne çevirip mırıldandı:

- Ey Allah'ın Resulü! Anam babam sana feda olsun. Her nekadar Yusuf (a.s) dan ucuz aldım ise de, ondan güzel ve şirinsin!

Alemin Fahri pırıl pırıl güldü...

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
-Malik olmadığı vasıfların sahibi görünmek için muhatabın karşısında tevazu gösteriyormuş gibi duran, yani bunu bir çeşit riyayla temine yeltenen insanla, hakikati, ''nefsi davranıyor derler mi?'' kaygısıyla nefsi davranış tezadına düşmeden yerine oturtan üstün insan idrakı arasındaki farkı buradan süzelim... (S.Mirzabeyoğlu, Hukuk Edebiyatı-Nizam ve İdare Ruhu)

Müminlerin Emiri olan Hz. Ömer, müslümanların başına geçtiği gün dindaşlarına şöyle dedi;

- ''İçimizde bu işi üzerine almaya benden daha liyakatli bir kimse bulunduğunu bilsem, gidip ona boynumu vurdurmak benim için bu makama geçmekten daha kolaydır.''

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
_Bazı insanlar sahip olmadıkları erdemler tahtında muhataplarına riyakarlık yaparlar..yani bir nevi kendine nufuz sömürüsü ya da araklayıcılığı..evet !
-Diğer bir kimse ise biraz tam tersi gözüküyor , O da hakikati , nefsaniyet bataklığına düşme endişesini veya insanlar acaba öyle hüküm verirler mi vesvesesini nefsinde bertaraf ederek üstün bir idrak ortaya koyar..Hz Ömer gibi !

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
O günden başlayarak ALLAHCC İSLAMA İZZET VERİNCEYE KADAR BOYUNA KAFİRLERLE DÖĞÜŞTÜM...HZ ÖMER RA...

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
O günden başlayarak ALLAHCC İSLAMA İZZET VERİNCEYE KADAR BOYUNA KAFİRLERLE DÖĞÜŞTÜM...HZ ÖMER RA...

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun hz ömerden BEn bişey sorcam Salih Mirzabeyoğlu için kendini mehdi ilan etti ve ibda-c örgütünden diyorlar?Selametle kalın

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
allah razı olsun hz ömerden BEn bişey sorcam Salih Mirzabeyoğlu için kendini mehdi ilan etti ve ibda-c örgütünden diyorlar?Selametle kalın

SALİH MİRZABEYOĞLU...ALLAH YOLUNDA İDAM MAHKUMU..ŞEHİ ABDÜLHAKİM ARVASİ HAZRETLERİ..ÜSTADI NECİP FAZIL KISAKÜREK...BÜYÜK DOĞU İBDA BAĞIMSIZ BİRLEŞİK İSLAM DEVLETİ PROJESİ..EHLİSÜNNET VEL CEMAAT-NAKŞİ..SALİH MİRZABEYOĞLU DEDİKİ..BELKİDE MEHDİ KENDİNİN MEHDİ OLDUĞUNU BİLMİYECEK...BELKİ..HADİSLERDEN ÇIKAN BU..ÖYLE MEHDİLİK GİBİ BİR İDDİASI YOK..BİR CANI VAR..ALLAH YOLUNDA .VE HARCADI ALLAH YOLUNA HARCEYLEDİ..EN NEFRET ETTİĞİ ŞEYLERDİR BÖYLE İDDİALAR..GÖREVİMİZ KULLUK DER..HZ MEHDİNİN GÖREVİDE KULLUK...BİZ SAMİMİ KUL OLALIM..ZAMANIMIZA DENK GELİRSE İNŞAALLAH...ASKERİ OLURUZ..KİMİN MEHDİ OLDUĞU DEĞİL...KİMİN SAMİMİ MÜSLÜMAN OLDUĞUDUR BİZİ İLGİLENDİREN..SAHTE İMALARLA İŞİMİZ OLMAZ İNŞAALLAH..YOLUMUZU KİM AYDINLATIYORSA..KİM CESURUMUZSA..KİM TAKVALIMIZSA..KİM ALİMİMİZSE...LİDERİMİZ ODUR..ŞERİATTAN KİM KIL KADAR AYRILIYORSA KILIÇLARIMIZLA DÜZELTİRİZ..İSTERSE LİDERİMİZ OLSUN..MEHDİCİLİK OYNAMIYORUZ..GERÇEK MÜSLÜMANLIĞIN NÜDÜĞÜNÜ VE NASILINI YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ İNŞAALLAH...N F K...Allahcc e emanet ol GÖNÜLDAŞ..ALLAHCC YAR VE YARDIMCIN OLSUN...

HÜZÜNLE DOLUYUM

Kayıtlı Kullanıcı
1999...SALİH MİRZABEYOĞLU TUTUKLANDI VE İSLAM DEVLETİ KURMA SUÇLAMASIYLA İDAMA MAHKUM EDİLDİ...ŞU AN BOLU CEZAEVİNDE..Tek Yol İslam...dünya YAHUDİ VE UŞAKLARINA DAR OLACAK...MADEMKİ UĞRUNDA ŞAVAŞAN VAR..ÜLKEMİN GELECEĞİ AYDINLIK...AYDINLIK ELLERİNDE aydınlık savaşçısının...SEN ORADAN KIRACAKSIN ZİNCİRİ BEN BURADAN..BİRGÜN MUTLAKA KAVUŞACAK ELLERİMİZ..HERŞEY AYDINLIĞA ÇIKMAK İÇİN...HERŞEY MUTLAK BİR OLAN ALLAHCC İÇİN..DUA VE SELAM BÜTÜN MÜSLÜMANLARA...

HÜZÜNLE DOLUYUM

Kayıtlı Kullanıcı
Necip Fazıl Kısakürek

ZİNDANDAN MEHMET’E MEKTUP
Zindanda iki hece.Mehmet’im lafta!
Baba katiliyle baban bir safta!
Bir de geri adım,boynunda yafta...

Halimi düşünüp yanma Mehmet'im!
Kavuşmak mi?..Belki ..Daha ölmedim!

Avlu... Bir uzun yol... Tuğla döşeli,
Kırmızı tuğlalar altı köşeli.
Bu yol da tutuktur hapse düşeli...

Git ve gel... Yüz adım...Bin yıllık konak
Ne ayak dayanır buna ,ne tırnak!

Bir alem ki, gökler boru içinde.
Akıl almazların zoru içinde
Üst üste sorular soru içinde.

Düşün mü,konuş mu, sus mu ,unut mu?
Buradan insan mı çıkar,tabut mu?

Bir idamlık Ali vardı,asıldı
Kaydını düştüler,mühür basıldı.
Geçti gitti,birkaç günlük fasıldı

Ondan kalan,boynu bükük ve sefil;
Bahçeye diktiği üç beş karanfil...

Müdür bey dert dinler,bugün"maruzat"!
Çatık kaş...Hükümet dedikleri zat...
Beni Allah tutmuş kim eder azat?

Anlamaz;yazısız,pulsuz,dilekçe m...
Anlamaz!ruhuma geçti bilekçem!

Saat beş dedi mi,bir yırtıcı zil
Sayım var, malta da hizaya dizil!
Tek yekun içinde yazıl ve çizil!

İnsanlar zindanda birer kemmiyet;
Urbalarla kemik,mintanlarla et.

Somurtuş ki bıçak,nara ki tokat;
Zift dolu gözlerde karanlık kat kat...
Yalnız seccademin yönünde şefkat

Beni kimsecikler okşamaz madem
Öp beni alnımdan,sen öp seccadem!

Çaycı getir ilaç kokulu çaydan!
Dakika düşelim,senelik paydan!
Zindanda dakika farksız aydan

Karıştır çayını zaman erisin
Kopuk kopuk,duman duman erisin!

Peykeler,duvara mihli peykeler
Duvarda,başlardan yağlı lekeler
Gömülmüş duvara,bas bas gölgeler...

Duvar,katil duvar yolumu biçtin
Kanla dolu sünger... Beynimi içtin

Sukut...Kıvrım kıvrım uzaklık uzar
Tek nokta seçemez dünyada nazar
Yerinde mi acep,ölü ve mezar?

Yeryüzü boşaldı habersiz miyiz?
Güneşe göç varda ,kalan biz miyiz?

Ses demir,su demir ve ekmek demir...
İstersen demirde muhali kemir.
Ne gelir ki elden,kader bu,emir...

Garip pencerecik,küçük daracık;
Dünyaya kapalı,Allah'a açık

Dua,dua eller karıncalanmış;
Yıldızlar avuçta, gök parçalanmış
Gözyaşı bir tarla,hep yoncalanmış

Bir soluk,bir tütsü,bir uçan buğu
İplik ki incecik,örer boşluğu

Ana rahmi zahir ,şu bizim koğuş
Karanlığında nur,yeniden doğuş....
Sesler duymaktayım;Davran ve boğuş!

Sen bir devsin,yükü ağırdır devin!
Kalk ayağa,dimdik doğrul ve sevin!

Mehmet'im,sevinin ,başlar yüksekte!
Ölsek de sevinin,eve dönsek de!
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!

Yarın elbet bizim,elbet bizimdir!
Gün doğmuş ,gün batmış ,ebed bizimdir

HÜZÜNLE DOLUYUM

Kayıtlı Kullanıcı
Şarkımız Bizim

Kırılırda bir gün bütün dişliler
Döner şanlı şanlı çarkımız bizim
Gökten bir el yaşlı gözleri siler
Şenlenir evimiz barkımız bizim

Yokuşlar kaybolur çıkarız düze
Kavuşuruz sonu gelmez gündüze
Sapan taşlarının yanında füze
Başka alemlerle farkımız bizim

Kurtulur dil, tarih, ahlak ve iman
Görürler nasılmış, neymiş kahraman
Yer ve gök su vermem dediği zaman
Sular her tarlayı arkımız bizim

Gideriz nur yolu izde gideriz
Taş bağırda, sular dizde gideriz
Bir gün akşam olur bizde gideriz
Kalır dudaklarda şarkımız bizim

Necip Fazıl Kısakürek

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Mehmet'im,sevinin ,başlar yüksekte!
Ölsek de sevinin,eve dönsek de!
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!

Yarın elbet bizim,elbet bizimdir!
Gün doğmuş ,gün batmış ,ebed bizimdir NFK.............

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Allah İslama izzet verinceye kadar KAFİRLERLE DÖĞÜŞTÜM.. Hz ÖMER RA.......

zrrtt

Yasaklı Kullanıcı
kim kimdir sen osman gazi değilsin dimi?

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı

Buğusu kalkmaz Keş Dağı’nın. Ötelerden kara bulutlar getirir, yaz kış demeden. Rahmet iner eteklerine kürün kürün.
Koyun kuzu meleşir, gökyüzü yeryüzüyle haberleşir. Kardelen boy verir; kurnalardan ab-ı hayat akar, gürül gürül; durmadan dinlenmeden.
Vaveyla ile sürerken fani alem, altı eri koynunda saklar, günlerce. Sırlarıyla maveraya ulaşan altı beden için, “Ebediyyen susacaklar!” zannedilir.
Defterler açılıp, hesaplar görüldükçe bütün azaları dile gelir, anlatırlar ‘Şahdamarından Daha Yakın Olan’a…
Şu Yalan Dünya’da ‘işler’ işlemekte, fail-i meçhuller devran sürmekte; lakin beklenen son, ağızların tadını kaçırmaktadır. Mukadder olan tahakkuk edecek, ‘Onlar istemese de, Kadir Mevla nurunu tamamlayacak’tır.
……………………..
Tarihi kanla yazılmış adam, ‘canlı canlı’ çiğner Anadolu’nun Kalbi’ni. Daha inmeden başlar çilesi. İnesi yoktur koltuktan, vazgeçmez konfordan.
Ayak yolu bile gelir günler öncesinden. Suyu Kaliforniya’dan, ekmeği Virjinya’dan. Aslı Kenya’dansa, ne gam.
Tam da bu anda, Afgan Diyarı’nda gün geçmez ki bir köy haritadan silinmesin. Snaypırlar ocaklar söndürmesin, ağıtlar arşa yükselmesin...
Kapıkulu, bekler anbean. Kilitlenmiştir hayat, çileye dönmüştür mekan. Hesabı sorulmaz Kandahar’ın, Celalabad’ın… Pazarlıksa pazarlıktır! Afgan’ın, Peştun’un… katline ferman!
Eller alkışa hazırdır. “Üç günlük dünya için fırıldak olmaya ne lüzum!” diyen adam yoktur kulislerde. A planı tamam.
Yeni hedefi Uzak Asya’dır. Zihinler durmuş, ‘dinde bir kardeşleri’ yok edeceğini söylerken bile avuçları patlarcasına alkış almaktadır, şuursuzca.
Senden olanı önce azdırır, sonra ‘azınlık’ der. İstikbalini, müstekbirin istikbaliyle tevhid eden ana-baba muhalefet:
“Şimdi reelpolitik zamanı, adamla papaz olmanın alemi yok. Gün ola, devran döne!” derdindedir. Beşer dakikalık afyon, ağzına bir parmak bal! “Didişin ki, aradan ben çıkayım!”
Ataları köleleştirilmiş, bu yüzdendir ki zihin bulanıklığı bilgi kirliliğine dönüşmüş adam, nabza göre şerbet vermekte, ‘bir senden, bir ondan’ konuşmaktadır.
Bin Dokuz Yüz On Beş… Paris-Vaşington hattında palazlanan Taşnak’ı kışkırtıp, Millet-i Sadıka’yı yurtsuz yuvasız bırakan Beyaz Adam’ın yalan rüzgarına kaptırmıştır kendini.
Kayar gider Nahcivan aradan, adalet terazisinde(!) sıra gelmez Karabağ’dan…
“Tesettüre can kurban, özgürlüksüz Cuma haram!” şanlı gününün şahidi Sütçü İmam dile gelse, monşer sermayeli Uzunoluk canilerini bir bir ele verse!
………………….
Kürsüye, “Buralar benden sorulur!” edasıyla eğilen adam, Amistad’dan söz etmez. Çinke’den habersizdir.
Ecdadının hürriyet mücadelesinden dem vurmaz. Bir toplum mühendisliğidir iktidarın yolunu açan; Bilalsiz, sevgisiz.
“Sen böyle kal!” der, Edirne’den Ardahan’a… “Vahyi baş tacı edersen karşında bulursun beni. İnletirsen Heybeliada’da nakus sesini, dile benden ne dilersen!
Okullarınız tek tip olmaya devam etsin. Sakın, her sabah okul yoluna düşen yirmi milyonun kulağına kar suyu kaçmasın. Vahiyle tanışmasın, gencecik beyinler.
Fıtrata karşı her duruşu desteklerim. Yeter ki izmler çöplüğüne dönsün ülkeniz. Osmanlı yıkıldı zannetmeyin; ölümcül darbe sırada, Musul’da.
Servet bende, hafiye bende. Karşılıksız bastığım yeşillerle hükmederim dünyaya. Üretmeden kazanırım. Korku imparatorluğu kurmuşum, Laos’tan Şili’ye.”
……………………..
İki boş koltuktadır gözü. Biri, beyazlar içinde, kar misali yüreğini karlara bırakıp maveraya uçarken Sütçü İmam’ın Diyarı’nda, diğeri sürgünden döneceği anı gözlemektedir.
Biri delikanlı; öteki ihtiyar delikanlıdır halkının zihninde, bir Bilge Kral’dır tarihe not düşen.
………………………
Atlas’ın öte yakasından gelen adam! Konuş bir süre daha!
Ruanda’da, bir milyon ırkdaşını dört ayda kara toprağa düşüren organize işlerin hesabını soran çıkmaz beş yüz kırk beş’ten, nasılsa!
“Kaçana namert denir!” deyip, Frenk tanklarının karşısına dizleri urganla bağlı çıkan Utbe’nin torunlarının hesabı kalır Büyük Gün’e!
Cezayir’in yiğitleri ses verir, Gazze’ye, Felluce’ye…
Seattle, Zapa, Pyonyang, Vietnam… Söğüt’ten çıkacak bir er bekler, yüzyıllardır!

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Atlas’ın öte yakasından gelen adam! Konuş bir süre daha!
Ruanda’da, bir milyon ırkdaşını dört ayda kara toprağa düşüren organize işlerin hesabını soran çıkmaz beş yüz kırk beş’ten, nasılsa!
“Kaçana namert denir!” deyip, Frenk tanklarının karşısına dizleri urganla bağlı çıkan Utbe’nin torunlarının hesabı kalır Büyük Gün’e!
Cezayir’in yiğitleri ses verir, Gazze’ye, Felluce’ye…
Seattle, Zapa, Pyonyang, Vietnam… Söğüt’ten çıkacak bir er bekler, yüzyıllardır!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt