Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ALLAH demek... (1 Kullanıcı)

celiski

Kayıtlı Kullanıcı
Fakir bir genç, padişahın kızına aşık olmuş. Bu ümitsiz sevdasını gidip memleketin meşhur dervişine anlatarak yardım dilemiş. Derviş: “evladım, şehrin girişinde, tam yol ağzına otur, kim ne derse desin sadece Allah” diye cevap ver” demiş.

Fakir genç denileni yapmış. Günlerce, aylarca şehrin girişinde başka hiçbir kelime konuşmadan “Allah” demiş. Derviş, yiyeceğini, içeceğini her gün getiriyormuş. “Allah” diyen genç halk arasında meşhur olmaya başlamış. Nihayet bir gün padişah da genci merak etmiş. Dervişten genç hakkında bilgi istemiş.

Derviş, gencin devrin büyüklerinden olduğunu söylemiş. Padişah, kalkıp genci ziyaret etmiş. “Kimsin?, Derdin ne? Ne istersin?” demiş ise de, genç padişaha karşı da “Allah” demekten vazgeçmemiş. Başka tek kelime konuşmamış.

Derviş akşam gencin yanına gitmiş. Padişah sana “kızımı vereyim” deyene kadar sen ondan sakın ha bir istekte bulunmayasın!” diye tembihte bulunmuş. Nihayet bir gün padişah gelip: “Ne istiyorsun, istiyorsan seni kızımla evlendiriyim deyince, genç, dervişin şaşkın bakışları altında: “yok” demiş.

-“Artık onu istemiyorum. Ben başka bir hatıra Allah dedim. Allah devrin padişahını ayağıma getirip, benim gibi miskin bir gence kendi kızını teklif ettirdi. Onun hatırına Allah deseydim kim bilir ne olurdu? Ben bundan böyle Ondan başkasını anmıyor, Ondan başkasını istemiyorum”[1]

celiski

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ALLAH demek...

Rabbim dünyalık aşklarımızı kendi aşkına döndürmeyi nasip etsin

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

ÇOK GÜZEL Bİ PAYLAŞIM ELLERİNE SAĞLIK

celiski

Kayıtlı Kullanıcı

yorumlarınız için teşekkür ederim

sekerdjelif

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH (c.c) razı olsun çok güzel:)

eeda

Kayıtlı Kullanıcı

esselamu aleyküm

ey kupkuru çölleri cennete çeviren gül
gel o bayıltan renklerınle gönlüme dökül
vaktidir ağlayan gözlerimin içine gül
ey kupkuru çölleri cennete ceviren gül

kalpler yalnızca ALLAH'ı zikretmekle mutmain olur(rad28)
B) rabbım yar ve yardıcımız olsunB)

e_m_i_n

Kayıtlı Kullanıcı

Gerçekten çok güzel bir konuyu çok güzel bir şekilde anlatan bir yazı ,paylaştığınız için teşekkürler !

Selamlar!

celiski

Kayıtlı Kullanıcı

yorumlarınız için ben teşekkür ederim eksik olmayın

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt