Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah C.C. 'na YAKIN olmak...; (2 Kullanıcı)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
İlmel yakın,Aynel yakın ve Hakkal Yakın bilgisine sahip olan kişi, bu YAKIN İLMİNİ ;
Allah C.C. nun yolunda ...
İSLAM yolunda yani Sırat-ul Mustakim yolunda...
Kullanmıyorsa ...
YAKIN ilmine sahip olmamış demektir ...
Elde ettiği...İLMİ... ibtila düzeyinde kalmış ve Cehennem yolcusu durumundadır...

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı sabahlar olsun gönül dostum.
EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK.
ALLAHA EMANET OLUN.
SELAMETLE KALIN.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
NİSA Suresi...;

118. Allah, o şeytana lânet etti ve o da, “Andolsun ki senin kullarından elbette belirli bir pay alacağım”
dedi.
119. “Onları mutlaka saptıracağım, mutlaka onları kuruntulara sokacağım ve onlara emredeceğim de
(putlara adak için) hayvanların kulaklarını yaracaklar. Yine onlara emredeceğim de Allah’ın yarattığını
değiştirecekler.” Kim Allah’ı bırakıp da şeytanı dost edinirse, şüphesiz o apaçık bir hüsrana
düşmüştür.
120. Şeytan onlara (birçok) vaadde bulunur ve onları kuruntulara sürükler. Oysa şeytan, ancak aldatmak
için onlara vaadde bulunuyor.
121. İşte onların barınağı cehennemdir. Ondan bir kaçış yolu bulamazlar.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
MAİDE Suresi...;

90. Ey iman edenler! (Aklı örten) içki (ve benzeri şeyler), kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak, şeytan
işi birer pisliktir. Onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.
91. Şeytan, içki ve kumarla, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah’ı anmaktan ve namazdan
alıkoymak ister. Artık vazgeçiyor musunuz?

yakais

Yasaklı Kullanıcı
A'RÂF SÛRESİ...;

Bismillâhirrahmânirrahîm.

1. Elif Lâm Mîm Sâd.
2. Bu, sana, kendisiyle (insanları) uyarman için ve mü’minlere öğüt olarak indirilmiş bir kitaptır. Artık
ondan dolayı göğsünde bir sıkıntı olmasın.
3. Rabbinizden size indirilene uyun. Onu bırakıp başka dostlara uymayın. Ne kadar da az öğüt
alıyorsunuz!

11. Andolsun, sizi yarattık. Sonra size şekil verdik. Sonra da meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” dedik.
İblis’ten başka hepsi saygı ile eğildiler. O, saygı ile eğilenlerden olmadı. '' SECDE etmedi''
12. Allah, “Sana emrettiğim zaman seni saygı ile eğilmekten ne alıkoydu?” dedi. (O da) “Ben ondan
hayırlıyım. Çünkü beni ateşten yarattın. Onu ise çamurdan yarattın” dedi.

13. Allah, “Şimdi in aşağı oradan. Çünkü senin orada büyüklük taslamak haddine değil! Hemen çık!
Çünkü sen aşağılıklardansın”
dedi.
14. Şeytan dedi ki: “(Öyle ise) bana insanların tekrar diriltilecekleri güne kadar süre ver.”
15. Allah da, “Sen süre verilenlerdensin” dedi.
16. Şeytan dedi ki: “(Öyle ise) beni azdırmana karşılık, yemin ederim ki, ben de onları saptırmak için
senin dosdoğru yolunun üzerinde elbette oturacağım.”
17. “Sonra (pusu kurup) onlara önlerinden, arkalarından, sağlarından ve sollarından sokulacağım ve sen
onların çoğunu şükreden (kimse)ler bulamayacaksın.”

18. Allah, dedi ki: “Yerilmiş ve kovulmuş olarak çık oradan. Andolsun, onlardan sana kim uyarsa sizin,
hepinizi cehenneme doldururum.”

yakais

Yasaklı Kullanıcı
A'RÂF SÛRESİ....;

123. Firavun, “Ben size izin vermeden ona iman ettiniz ha!” dedi. “Şüphesiz bu halkını oradan çıkarmak
için şehirde kurduğunuz bir tuzaktır. Göreceksiniz!”

124. “Mutlaka sizin ellerinizi ve ayaklarınızı çaprazlama keseceğim, sonra da (ibret olsun diye) sizin
tümünüzü elbette asacağım.”
125. Dediler ki: “Biz mutlaka Rabbimize döneceğiz.”
126. “Sen sırf, Rabbimizin âyetleri bize geldiğinde iman ettiğimiz için bize hınç duyuyorsun. Ey Rabbimiz!
Üzerimize sabır yağdır ve müslüman olarak bizim canımızı al.”
127. Firavun’un kavminden ileri gelenler dediler ki: “Sen (sihirbazları cezalandıracaksın da) Mûsâ’yı ve
kavmini, bu ülkede fesat çıkarsınlar, seni ve ilâhlarını terk etsinler diye bırakacak mısın?” Firavun,
“Biz onların oğullarını öldüreceğiz,
kadınlarını sağ bırakacağız. Biz onların üzerinde ezici bir güce
sahibiz?” dedi.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Yunus Suresi...;

75. Sonra bunların ardından Firavun ile ileri gelenlerine de Mûsâ ve Hârûn’u mucizelerimizle gönderdik.
Ama büyüklük tasladılar ve suçlu bir toplum oldular.
76. Katımızdan kendilerine hak (mucize) gelince, “Şüphesiz bu, apaçık bir sihirdir” dediler.
77. Mûsâ: “Size hak gelince, onun hakkında böyle mi diyorsunuz? Bu bir sihir midir? Oysa sihirbazlar,
iflah olmazlar!” dedi.
78. Dediler ki: “Bizi atalarımızı üzerinde bulduğumuz yoldan döndüresin de yeryüzünde hâkimiyet
(devlet) ikinizin eline geçsin diye mi bize geldin? Biz ikinize de inanmıyoruz.”
79. Firavun, “Bütün usta sihirbazları bana getirin” dedi.5
80. Sihirbazlar gelince Mûsâ onlara, “Atacağınızı atın (hünerinizi ortaya koyun)” dedi.
81. Sihirbazlar atacaklarını atınca, Mûsâ dedi ki: “Sizin bu yaptığınız sihirdir. Allah, onu elbette boşa
çıkaracaktır. Çünkü Allah, bozguncuların işini düzeltmez.
82. Suçluların hoşuna gitmese de, Allah, hakkı sözleriyle gerçekleştirecektir.”
83. Firavun ve ileri gelenlerinin kötülük yapmaları korkusu ile kavminin küçük bir bölümünden başkası
Mûsâ’ya iman etmedi. Çünkü Firavun, o yerde zorba bir kişi idi. O, gerçekten aşırı gidenlerdendi.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Yunus Suresi...;

88. Mûsâ, şöyle dedi: “Ey Rabbimiz! Gerçekten sen Firavun’a ve onun ileri gelenlerine, dünya hayatında
nice zinet ve mallar verdin.
Ey Rabbimiz, yolundan saptırsınlar diye mi? Ey Rabbimiz, sen onların
mallarını silip süpür ve kalplerine darlık ver, çünkü onlar elem dolu azabı görünceye kadar iman
etmezler.”
89. Allah da, “Her ikinizin de duası kabul edildi. Öyleyse dürüst olmakta devam edin ve sakın
bilmeyenlerin yolunda gitmeyin” dedi.

90. İsrailoğullarını denizden geçirdik. Firavun da, askerleriyle birlikte zulmetmek ve saldırmak üzere,
derhal onları takibe koyuldu. Nihayet boğulmak üzere iken, “İsrailoğulları’nın iman ettiğinden başka
hiçbir ilâh olmadığına inandım. Ben de müslümanlardanım” dedi.

91. Şimdi mi?! Oysa daha önce isyan etmiş ve bozgunculardan olmuştun.
92. Biz de bugün bedenini, arkandan geleceklere ibret olman için, kurtaracağız. Çünkü insanlardan
birçoğu âyetlerimizden gerçekten habersizdir.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
hayırlı sabahlar olsun gönül dostum.
EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK.
ALLAHA EMANET OLUN.
SELAMETLE KALIN.

Allah C.C. razı olsun...

Maalesef günümüzde ben İLİM sahibiyim diyen ve İLMi ni Sırat-ul Mustakim yolunda kullanmayıp CEHENNEME ileten çok kişi var...
O yüzden bu konuya ihtiyaç olduğunu hissettik...
Selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Sıratul Mustakim yolunda olmayan İLİM hiç hükmündedir...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Katolik dünyasında...;

Allah C.C. tarafından gönderilecek ... İSA A.S. 'ı temsil edecek kişi PAPA olacak diye güncel konu olunca bu konuya daha çok gerek olduğunu düşündük...

Allah C.C. nun İLMİ ile donanmış bir yetkili dünyaya zuhur edecekse o kişi İSLAM dini üzerinde olarak gönderilmiş olacaktır... Bunu mutlaka akılda tutmak lazım...

Ancak Allah C.C. tarafından yetkili kılındı şu kişi PAPA oldu demek ...Bunun doğruluğunu göstermez...

Aslında PAPA lık adı ile gönderilecek veya gönderilmiş ilgili bir yetkili yoktur...

Allah C.C. nun seçtiği ve gönderdiği kişinin İSLAM dinin bir bütün halinde ortaya koyması ve DAVUT A.S. ,MUSA A.S. ,İSA A.S. ve Muhammed Mustafa A.S. tarafından alınan ve insanlara gelen ...Allah C.C. tarafından aşamalı gelişen ,geliştirilen ve tamamlanan Kitaplar... Kur'an-ı Kerimde bütünleştirilmiştir diye ilan etmesi gerek ...

Diye düşünüyorum...
Acizane olarak...
Bilgilerinize..
Selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Diğer ilimlerde aynı katağoride olup...
Kul a .... bir değer kazandırmaz ...

La Mallah bilgisi..
Vahdedi Vucut bilgisi...
.........
Tarikat...
Marifet ve...
Hakikat ilmide dahil...
vs....

Kul her zaman ibtila dadır...

İlmi kullanması onun için gereklidir...
Yanlış kullanım cehenneme yolcu...
Doğru kullanım Cennete yolcu yapar...
Değerli olan Allah C.C. ve onun seçtiği Resulleri ile Kitaplarıdır...

Yani Sırat-ul Mustakim yolunda yürüyüşüdür...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Hatalı ve kusurlu bir sözümüz oldu ise lütfen ikaz ediniz...
Hakkınızı helal edin...
Selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Teşekkür ederim...Dikkatle dinledim...
Size bir dikkat iletmek isterim...
Tevsir ... Bildirim... vs...
Bilelim ki...
Sadece ...
Kur'an-ı Kerimi anlama kolaylığı için vardır...
Asli Kitap...
Tabi ki...

KUR'AN_I KERİM dir...

Dip not olarak iletmek isterim...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilmiyorum, bilmiyorum o kadar çok bilen varki bilmiyorum
Kapatiyorum kendimi Hira' ya orda ögreniyorum, digerlerine kapilari kapatiyorum
Anladim ki kimsenin yolundan gitmem dogru dahi olsa... sorulacak bu sorular bana? baskalarinin ardindan mi gittim? diyecegim???
Genc kardesimize guvenmiyorum, daha imanin bin turlu imtihanindan gecmemistir
Ya Rab hakikati goster!
Yuzumuzun akiyla sana donmemize yol goster( baskalari yol gosteremez, anca yolu tarif eder) bu yol yalniz yurunur garip, hadi ogrendinse artik yeter!

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilmiyorum, bilmiyorum o kadar çok bilen varki bilmiyorum
Kapatiyorum kendimi Hira' ya orda ögreniyorum, digerlerine kapilari kapatiyorum
Anladim ki kimsenin yolundan gitmem dogru dahi olsa... sorulacak bu sorular bana? baskalarinin ardindan mi gittim? diyecegim???
Genc kardesimize guvenmiyorum, daha imanin bin turlu imtihanindan gecmemistir
Ya Rab hakikati goster!
Yuzumuzun akiyla sana donmemize yol goster( baskalari yol gosteremez, anca yolu tarif eder) bu yol yalniz yurunur garip, hadi ogrendinse artik yeter!

Selamun Aleykum

Muhterem melissa26 kardeşim; Eğer izin verirseniz size haddim olmayarak bir tavsiyem olucak.Kıymetli kardeşim kimsenin peşine takılmayınız,Kur'an'ın ve sünnetlerin peşine takılırsanız bu yol sizi dosdoğru Rabbimize c.c götürür.Buyurduğunuz gibi okadar çok bilen varki insan ne diyeceğini şaşırıyor,Sizin yolunuz müstakim yoldur ne olur Kur'an ve sünnet yolundan başka hiç bir yola itibar etmeyiniz.Yüce kitabımızda Ayetler Rabbimiz c.c tarafından ikiye ayrılmıştır; 1- Muhkem ayetler bu ayetleri herkes rahatlıkla anlar 2- Müteşabih ayetler, Rabbimiz c.c bu ayetlerin tevilini kimsenin yapamıyacağını Ayet ile açıklamaktadır Bu ayetlerin tevilini yalnız Allah.cc. bilir diye Rabbimiz bizzat ayet ile tescil etmiştir,dikkat buyurunuz sadece Yüce zatı bilir diyor Resuller ve yahut melekler den hiç birinin de bilmesinin mümkün olmadığını Ayet ile bildirmektedir,Durum böyle olunca anlıyoruz ki çok bilenler sadece zan üzerine konuşuyorlar,Zannın ise bir çok kısmının günah olduğunu yine Kur'an bildiriyor.
Kıymetli kardeşim siz dosdoğru olan yolda ilerlemeye devam ediniz,Allah c.c sizi müstakim yolda başırılı kılsın.

Selam ve saygılarımla.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Muhterem melissa26 kardeşim; Eğer izin verirseniz size haddim olmayarak bir tavsiyem olucak.Kıymetli kardeşim kimsenin peşine takılmayınız,Kur'an'ın ve sünnetlerin peşine takılırsanız bu yol sizi dosdoğru Rabbimize c.c götürür.Buyurduğunuz gibi okadar çok bilen varki insan ne diyeceğini şaşırıyor,Sizin yolunuz müstakim yoldur ne olur Kur'an ve sünnet yolundan başka hiç bir yola itibar etmeyiniz.Yüce kitabımızda Ayetler Rabbimiz c.c tarafından ikiye ayrılmıştır; 1- Muhkem ayetler bu ayetleri herkes rahatlıkla anlar 2- Müteşabih ayetler, Rabbimiz c.c bu ayetlerin tevilini kimsenin yapamıyacağını Ayet ile açıklamaktadır Bu ayetlerin tevilini yalnız Allah.cc. bilir diye Rabbimiz bizzat ayet ile tescil etmiştir,dikkat buyurunuz sadece Yüce zatı bilir diyor Resuller ve yahut melekler den hiç birinin de bilmesinin mümkün olmadığını Ayet ile bildirmektedir,Durum böyle olunca anlıyoruz ki çok bilenler sadece zan üzerine konuşuyorlar,Zannın ise bir çok kısmının günah olduğunu yine Kur'an bildiriyor.
Kıymetli kardeşim siz dosdoğru olan yolda ilerlemeye devam ediniz,Allah c.c sizi müstakim yolda başırılı kılsın.

Selam ve saygılarımla.

Sayın Nemire ...;

Yazınızı çok ürkek duygularla yazdınız gibi geldi bana...O kadar ürkmeye gerek yok sanırım...ÇÜNKÜ ; İslam dini hak din...Öğrenmek için çaba sarf etmek...arzulu olmak mutlaka güzel olur....
Ancak; Müracaat ettiğiniz kişi veya kaynağın doğru olması önemli...
İslam dini sohbet ile gelişir...Ayetler üzerinde yoğunlaşma ilim nurunun kıvılcımını ateşler...
Zaten elimizde Kur'an-ı Kerim gibi bir sigortamız var....

O anlaşılamayan ayetlere biz çok önem verir ve anlamaya çalışırız...Anladıkça Allah C.C. olan aşkımız daha çok artar...
Bu yol aşk yoludur...Öğrenmek mutluluk kaynağıdır...

Allah C.C. her ayeti anlaşılsın için göndermiştir...Zamanı gelince mutlaka anlaşılacaktır...

Peygamber A.S. lar dahi bazı ayetleri bilir ancak zamanı gelmediği için açıklamamışlardır...

Muhammed Mustafa A.S. a gelince İLMİ deryadır bilir ancak açıklanması gerektiği kadarını açıklar...

Kıyamet bilgisi hariç tüm ilmi bilgisi ile kuşatmıştır....

Hatta size şu kadar arz edeyim Muhammed Mustafa A.S. aslında o bilgiye dahi vakıftır...Ancak Allah C.C. izin verirse açıklanabilir ...Gizlilik emir lidir...açıklanmaması onun içindir...

Bu yazıyı da bilerek yazdık ; biz dahi bazı şeyleri yeteri kadar lı arz ettik...

Bu yazı yı yazdık diye sayın Nemireye muhalif demeyiniz...kesinlikle öyle bir şey olamaz...biz zaten biriz... ancak ürkmeyiniz demek istedim...

Gizli ve yetersiz bir ilim değildir... İSLAM dini arayın ,araştırın...gelişin...geliştirin...yeter ki GERÇEK ten ayrılmayın...
Selamlar...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum Selam

Muhterem Üstadım doğru söylersiniz ancak ;( Âl-İmran Ayet 7)Sana kitabı indiren O dur onun (Kur'an'nın) bazı âyetleri muhkemdir ki bunlar kitabın esasıdır.Diğerleri de Müteşâbihtir.Kalplerinde eğrilik olanlar,fitne çıkartmak ve onu tevil etmek için ondaki Müteşâbih âyetlerin peşine düşerler.Halbuki onun tevilini ancak Allah bilir.İlimde yüksek pâyeye erişenler ise ona inandık hepsi Rabbimiz tarafındandır,derler (bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.......Sayın üstadım sizin bildirimleriniz zaten bu ayetlerin tevili değildir onlar zatınıza gelen ilhamdır.Benim bütün dikkatim ve korkaklığım ayetlere ters bir şey söylememek içindir.Ben yazımda asla sizi kast etmedim ve size hiç bir konuda da ters değilim,ancak şahsınızı tenzih ederek söylüyorum öyle şeyler varki nerden geldiği belli değil Kur'an da da yok bu bilgileri nereden alırlar bilinmez.işte ben bunlara zan diyorum.Tekraren söylemek isterim sizi kesinlikle tenzih ederim.

Selam ve saygılarımla.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Aleykum Selam

Muhterem Üstadım doğru söylersiniz ancak ;( Âl-İmran Ayet 7)Sana kitabı indiren O dur onun (Kur'an'nın) bazı âyetleri muhkemdir ki bunlar kitabın esasıdır.Diğerleri de Müteşâbihtir.Kalplerinde eğrilik olanlar,fitne çıkartmak ve onu tevil etmek için ondaki Müteşâbih âyetlerin peşine düşerler.Halbuki onun tevilini ancak Allah bilir.İlimde yüksek pâyeye erişenler ise ona inandık hepsi Rabbimiz tarafındandır,derler (bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.......Sayın üstadım sizin bildirimleriniz zaten bu ayetlerin tevili değildir onlar zatınıza gelen ilhamdır.Benim bütün dikkatim ve korkaklığım ayetlere ters bir şey söylememek içindir.Ben yazımda asla sizi kast etmedim ve size hiç bir konuda da ters değilim,ancak şahsınızı tenzih ederek söylüyorum öyle şeyler varki nerden geldiği belli değil Kur'an da da yok bu bilgileri nereden alırlar bilinmez.işte ben bunlara zan diyorum.Tekraren söylemek isterim sizi kesinlikle tenzih ederim.

Selam ve saygılarımla.

Teşekkürler ederim...

İyi ki yazdınız bizde bir bilgiyi düzeltelim...

BİLENDEN Bildirimler...; isimli konumuzda yazdığımız tüm Bildirim 1-12 ...yazılar bizden değildir bilinmesini isterim...
Bilenden adını acizane olarak verdiğimiz Makamdan dır...ki ...

Bizim ilhamımızdan da değildir...

Mürşidimiz Hamd ve Şükürler olsun ki...; Allah C.C. dur tekrar arz etmek isterim...
Tabi ki yazamadığımız hususlar vardır...
Konu gelişsin veya zamanı gelsin o zaman yazarız...

Selamlar...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt