Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah C.C. Kadiri Mutlaktır ; (1 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Yaratılan Alemin yegane sahibi Allah C.C. dur...
Kadiri Mutlak ; Varlığın hakimliğini ilan demektir...

10- YÛNUS SÛRESİ / 24 ; Dünya hayatının hâli, ancak gökten indirdiğimiz bir yağmurun hâli gibidir ki, insanların ve hayvanların yedikleri yeryüzü bitkileri ,onunla yetişip birbirine karışmıştır.

Nihayet yeryüzü (o bitkilerle) bütün zinet ve güzelliklerini alıp süslendiği ve sahipleri de onun üzerine (her türlü tasarrufa) kadir olduklarını sandıkları bir sırada, geceleyin veya güpegündüz ansızın ona emrimiz (afetimiz) geliverirde, bunları, sanki dün yerinde hiç yokmuş gibi, kökünden yolunmuş bir hâle getiririz.

İşte düşünen bir toplum için, âyetleri böyle ayrı ayrı açıklıyoruz.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Esenlik yurdunun da yegane hakimi Kadiri Mutlak Allah C.C. dur...

10- YÛNUS SÛRESİ /25 ; Allah, esenlik yurduna çağırır ve dilediğini doğru yola iletir.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Lillezîne lâ yu’minûne bil âhıreti meselus sev’(sev’i), ve lillâhil meselul â’lâ, ve huvel azîzul hakîm(hakîmu).

Kötü sıfatlar ahirete inanmayanlara aittir. En yüce sıfatlar ise Allah’ındır. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Kadiri Mutlak Allah C.C. yaratılan alemden uzaklarda değildir...Her an bir anda...her an bir şan dadır...Kudret eli ile her daim Kadiri Mutlakiyetini ilandadır...;

29- ANKEBÛT SÛRESİ
Bismillâhirrahmânirrahîm.

48. Sen şu Kur’an’dan önce hiçbir kitap okumuyor ve onu sağ elinle yazmıyordun. (Okuyup yazsaydın) o
takdirde batıl peşinde koşanlar, şüpheye düşerlerdi.
49. Hayır, o, kendilerine ilim verilenlerin kalplerindeki apaçık âyetlerdir. Bizim âyetlerimizi ancak zalimler
inkâr eder.

8- ENFÂL SÛRESİ

17. (Savaşta) onları siz öldürmediniz, fakat Allah onları öldürdü. Attığın zaman da sen atmadın, fakat
Allah attı.
Mü’minleri, tarafından güzel bir imtihanla denemek için Allah öyle yaptı.4 Şüphesiz Allah
hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

28- KASAS SÛRESİ

15. Mûsâ, halkın habersiz olduğu bir sırada şehre girdi. Orada biri kendi tarafından, diğeri düşmanı
tarafından; kavga eden iki adam gördü. Kendi tarafından olan, düşmanına karşı ondan yardım istedi.
Mûsâ da ona bir yumruk indirip onu öldürdü. Mûsâ, “Bu şeytanın işidir. O, gerçekten apaçık bir
saptırıcı düşmandır” dedi.
32. “Elini koynuna sok. (Alaca hastalığı gibi) bir hastalık sebebiyle olmaksızın bembeyaz bir hâlde çıksın.
Korkudan açılan kolunu kendine çek (toparlan). İşte bunlar, Firavun ve ileri gelen adamlarına
(göstermen için) Rabbin tarafından (sana verilen) iki delildir. Çünkü onlar fasık bir kavimdirler.”

26- ŞU'ARÂ SÛRESİ
Bismillâhirrahmânirrahîm

20. Mûsâ, şöyle dedi: “Ben onu, o vakit kendimi kaybetmiş bir hâlde iken (istemeyerek) yaptım.”
21. “Sizden korktuğum için de hemen aranızdan kaçtım. Derken, Rabbim bana hüküm ve hikmet bahşetti
de beni peygamberlerden kıldı.”

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Efendim dikkatimi çeken bir hususu size arz etmek isterim ...O da şudur ;

İstanbul / Topkapı sarayında Kutsal Emanetler bölümünde yer alan Hz. Yahya A.S. 'ın sağ elinin altın kılıf ile kılıflandırıldığı.... O altın kılıfın sağ ele ait bir kılıf olduğudur...

Bu konu ' ya ;Allah C.C. nun Kudret eli manasından hareketle ...

Canlı gözle görünen örnektir diye düşünüyorum...

Hemde sağ EL...;

Sakın şu anki şekli ile 'yi düşünmeyin olur mu ?...

Yaşanan yaşadıkları hayatta var sayıldığı zaman ... o hayatı ifa ederken ki sağ elden bahsediyoruz....

Peygamber Aleyhisselamlarla ilgili olarak arz etmek istedim...

Allah C.C. Peygamber Aleyhisselamları ..Kudret Eli ile desteklemiştir.... hesabından .....

Acizane arz efendim.... Nasibi olana olsun....

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Yaratılan Alemin yegane sahibi Allah C.C. dur...
Kadiri Mutlak ; Varlığın hakimliğini ilan demektir...

10- YÛNUS SÛRESİ / 24 ; Dünya hayatının hâli, ancak gökten indirdiğimiz bir yağmurun hâli gibidir ki, insanların ve hayvanların yedikleri yeryüzü bitkileri ,onunla yetişip birbirine karışmıştır.

Nihayet yeryüzü (o bitkilerle) bütün zinet ve güzelliklerini alıp süslendiği ve sahipleri de onun üzerine (her türlü tasarrufa) kadir olduklarını sandıkları bir sırada, geceleyin veya güpegündüz ansızın ona emrimiz (afetimiz) geliverirde, bunları, sanki dün yerinde hiç yokmuş gibi, kökünden yolunmuş bir hâle getiririz.

İşte düşünen bir toplum için, âyetleri böyle ayrı ayrı açıklıyoruz.

güncelleme....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt