Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah bana hidayet etsin güç kuvvet versin yeni katildim buraya yardim edin (1 Kullanıcı)

vatan1984

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM ALLAH'ma sükür ki müslümanız ama yerine getiriyormuyum kurallarını hayır bu yuzden kendimden nefret ediyorum içim içimi yiyor kuranı kerim'i okumasını bile bilmiyorum içimde öle varki kardesim namazında niyazında vakit buldukca kuran'ının okur ben yobaz kendime cok kızıyorum iysallah burda sağlam dostluklar edinip bana yardım edecek kişilerle tanıstırsın ALLAH nasip edsin bu durumda cok rahatsızım anasız buyudum anam öbür dunyada belki benim yuzumden ızdırab cekiyor :a36::a13:

Cihat-82

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyküm selam kardeşim. Öncelikle üyeliğin hayırlı olur inşallah.

Bugüne kadar kendi adına birşeyler yapamaman, bundan sonra yapamayacağın anlamına gelmez. Herşeyden önce, bir müslüman ümitvar olmalıdır. Allah Teala'dan ümidi kesmek bir müslümana yakışmaz. Ancak kişi biraz da istekli olmalıdır. Yeter ki içinde bir kıvılcım yansın, gerisi gelecektir.

Bu forumda faydalanabileceğin birçok bilgiye rastlayacaksın. Sana tavsiyem gocunmadan, sıkılmadan forumdaki konuları dikkatlice okumandır. Zamanla kendinde birçok değişikliğe rastlaman kuvvetle muhtemeldir. Yeter ki yürekten olsun.

Selam ve dua ile..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM ALLAH'ma sükür ki müslümanız ama yerine getiriyormuyum kurallarını hayır bu yuzden kendimden nefret ediyorum içim içimi yiyor kuranı kerim'i okumasını bile bilmiyorum içimde öle varki kardesim namazında niyazında vakit buldukca kuran'ının okur ben yobaz kendime cok kızıyorum iysallah burda sağlam dostluklar edinip bana yardım edecek kişilerle tanıstırsın ALLAH nasip edsin bu durumda cok rahatsızım anasız buyudum anam öbür dunyada belki benim yuzumden ızdırab cekiyor :a36::a13:
aleyküm selam hoşgeldin kardeşim üyeliğin hayırlı olsun. Kuran ı Kerim i okumayı öğrenebilirsin çok zor değil kendinden nefret etme kendine güven yaparım de bak benim bir öğrencim dört günde geçti Kurana elif ba yı bitirdi yani bu kadar kısa sürede azim hırs çalışmayla. sen neden yapamayasın? böyle farkında olman bile ne büyük nimet başaracağına inanıyorum. aşağıya bir link vericem bir arkadaşta sormuştu verdiğimiz cevapları oku. orda benim ikinci mesajımda birkaç link var orlardan öğrenebilirsin elif ba yı. gelişmeleri bekliyorum. fırsat buldukçada konularımızı okursun. bilgilenirsin. kendini geliştirirsin. biz de kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz burada. selametle kal Allaha emanet ol.

http://forum.islamiyet.gen.tr/kuran-i-kerim/91858-bana-yardim-edermisiniz.html
http://forum.islamiyet.gen.tr/dini-sohbetler/81097-tecvid-dersleri.html#post1233757

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Hayirli paylaşimlar diliyorum.selametle kalin.

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Allah yardımcın olsun kardeşim...Allah dan iste O sana yardım eder...Allah senin sıkıntından haberdardır hiç şübhesiz...sen dua et...Allah yardımcın olsun...

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam hoşgeldin aramıza hayırlı olsun öncelikle..
hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsın, öncelikle içinde bulunduğun psikolojiden kurtulman geçmişini değil geleceğini düşünmen gerekir
sen eğer istiyorsan her şeyi başarabilirsin kendinden nefret etmek yerine içindeki doğruyu bulup çıkar kendi kendine bir karar al ona göre hareket et, forumumuzu incele her konuyu fırsatın varsa eğer okumaya çalış yorum yazmak zorunda değilsin herzaman üye oldun diye, yeter ki sana faydalı olabilecek şeyler bul oku ve öğren içindeki sıkıntıları def edecek birçok şey var burda takıldığın yerde konu aç sor elimizden gelen yardımı esirgemeyiz inşaallah, selam ve dua ile..

dorinx1

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyküm selam kardeşim. Öncelikle üyeliğin hayırlı olur inşallah.

Bugüne kadar kendi adına birşeyler yapamaman, bundan sonra yapamayacağın anlamına gelmez. Herşeyden önce, bir müslüman ümitvar olmalıdır. Allah Teala'dan ümidi kesmek bir müslümana yakışmaz. Ancak kişi biraz da istekli olmalıdır. Yeter ki içinde bir kıvılcım yansın, gerisi gelecektir.

Bu forumda faydalanabileceğin birçok bilgiye rastlayacaksın. Sana tavsiyem gocunmadan, sıkılmadan forumdaki konuları dikkatlice okumandır. Zamanla kendinde birçok değişikliğe rastlaman kuvvetle muhtemeldir. Yeter ki yürekten olsun.

Selam ve dua ile..

aleyküm selam arkadaşımızın yazdıklarına aynen katılıyorum burda bir aile var büyük bir aile ve kafanıza takılan sorularıda sorun ALLAHU TEALA annenize rahmet etsin

suskuun025

Kayıtlı Kullanıcı
allah yrdimcin olsun çok dua et ve kalpten iste emin olki rabbim hidayet kapisini acacktir

neslihanedan

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar

Merhabalar

Ben yeni üyeyim namazada mübarek ramazan ayının sonunda başladım bırakmak istemiyorum ama şartlar zor olduğu için namazlarımı kaçırmak durumunda kalıyorum sabah saat 5 de kalkıp ezan okunmadan namazımı kılıyordum akşam da kaza yapıp yatsıyı kılıyordum ama aklıma takıldı sabah ezanı okunmadan namaz kılınabilir mi bence kılınmaz ama bir büyüğüm öyle söyledi şaşırdım gönül ister vaktinde kılayım ama ezan okunduğu zaman ben serviste oluyorum beni bilgilendirirseniz memnun olurum teşekkür ederim ...

GEVHER

Yönetici
Ben yeni üyeyim namazada mübarek ramazan ayının sonunda başladım bırakmak istemiyorum ama şartlar zor olduğu için namazlarımı kaçırmak durumunda kalıyorum sabah saat 5 de kalkıp ezan okunmadan namazımı kılıyordum akşam da kaza yapıp yatsıyı kılıyordum ama aklıma takıldı sabah ezanı okunmadan namaz kılınabilir mi bence kılınmaz ama bir büyüğüm öyle söyledi şaşırdım gönül ister vaktinde kılayım ama ezan okunduğu zaman ben serviste oluyorum beni bilgilendirirseniz memnun olurum teşekkür ederim ...

Selamünaleyküm ...

Aramıza ve ailemize hoşgeldiniz.

Sabah namazı vakti İMSAK ile başlar.
Türkiyede sabah ezanı , imsak vaktinden yaklaşık yarım saat sonra okunmaktadır.

Vakti girdiğinde yani İmsak başladığında namazınızı kılabilirsiniz inşaAllah.
Bulunduğunuz bölgenin imsak saatini öğrenerek , ki takvimlerde genellikle belirtilir , namazınızı eda ediniz kardeşim.

Hayırlı günler.

armour

Kayıtlı Kullanıcı
hoş geldin buradan yararlanıp salihlerden olursun inş.. ama hapsi dua ile olur dua ilee.....allaha emanet

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt