Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

-allah Adamlarini Sevenler-- (1 Kullanıcı)

pakizebölükbas

Kayıtlı Kullanıcı
--ALLAH ADAMLARINI SEVENLER--

MISIR EVLİYASINDAN ''FAHR-ÜL FARİSİ''HAZRETLERİ,BİR GÜN SEVDİKLERİYLE SOHBET EDİYORDUKİ;
-KARDEŞLERİM,ALLAHÜ TEALANIN SEVGİLİ KULLARINI TANIYAN VE SEVEN ,MUTLAKA ONLARDAN İSTİFADE EDER,BUYURDU.
-NE GİBİ?DEDİLER.
-EN MÜHİMİ,''İMAN'I''DÜZELİR,BUYURDU.
-BAŞKA?
-SONRA''İBADETLER''İ DÜZELİR.SONRA GÜNAHLAR ÇİRKİN GELMEYE BAŞLAR Kİ,BU İSTİFADE ETTİĞİNİN EN AÇIK ALAMETİDİR.BU İSTİFADE ÜÇ ŞEKİLDE OLABİLİR.
VE ŞÖYLE SIRALADI:
-BİRİNCİSİ,BİZATİHİ O ZATIN KENDİSİNİ GÖREREK OLUR Kİ,EN İYİSİ DE BUDUR.İKİNCİSİ,KİTAPLARINI OKUMAK SURETİYLE OLUR.

--SEVENLERİ SEVMEK--

-ÜÇÜNCÜSÜ HOCAM?
-ÜÇÜNCÜSÜ DE O BÜYÜKLERİ TANIYAN,SEVEN KİŞİLERLE ARKADAŞ OLMAKLA OLUR.
-BÖYLE DE İSTİFADE EDİLEBİLİRMİ Kİ EFENDİM?
-ELBETTE.VELHASIL O BÜYÜKLERİ TANIYAN,SEVEN VE YOLLARINDA GİDENLER,BİZNİLLAH İMANLA YAŞAR VE İMANLA GÖÇERLER BU ALEMDEN.

--BİRGÜNDE BAZI SEVDİKLERİ,--

-''MÜRŞİD-İ KAMİL'' NE DEMEK?DİYE SORDULAR BU ZATA.
CEVABINDA;
-HAKKI BATILDAN,DOĞRUYU YANLIŞDAN AYIRABİLEN İSLAM ALİMİ,''MÜRŞİD-İ KAMİL'' DİR,BUYURDU.
-HAKKI BATILDAN AYIRMAK ÇOK MU ZORDUR EFENDİM?

---DÜNYADA EN ZOR ŞEY--
-ELBETTE.DÜNYADA EN ZOR ŞEY,HAKKI BATILDAN AYIRABİLMEKDİR.
-HERKES AYIRAMAZ MI YANİ?
-HAYIR.BU ANCAK MÜRŞİD-İ KAMİL DERCESİNE YÜKSELEN''EHL-İ SÜNNET ALİMLERİ''NE MAHSUS(ADIYAMAN MENZİLDEKİ MÜBAREK GİBİ)BİR HASLETTİR.
-BÖYLE ZATLARI TANIYANLAR DA HAKKI BATILDAN AYIRABİLİRLER Mİ?
EVET.HATTA O BÜYÜK ALİMLERİN TALEBELERİNE KAVUŞANLAR DA HAKKI BATILDAN AYIRABİLİRLER.
ALINTIDIR

pakizebölükbas

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyküm selam kardesim
Sizede hayirli aksamlar olsun
Essiz sevgiliye sükür,ve onun sevgilisine selam olsun

t.kara

Kayıtlı Kullanıcı
Çok doğru sözler efendim.İnşallah bahsettiğiniz kişilerden istifade eder ve hakkı bulma yolunda ilerleriz.Allah emeklerinizi boşa çıkarmaz inş.selametle...

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKUMPAKİZE KARDEŞİM.
çok ama çok güzel bir yazı.RABBİM razı olsun.emegine saglık.
günahların yagmur gibi yagdıgı bu zamanda, bir şemsiyenin altına sıgınmak lazım.ALLAH dostları bir deniz feneri gibidir.o ışıga giden kayalıklardan uzak güvenli bir şekilde limana varır.RABBİM kimsenin rotasını şaşırtmasın. selametle.

pakizebölükbas

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKUMPAKİZE KARDEŞİM.
çok ama çok güzel bir yazı.RABBİM razı olsun.emegine saglık.
günahların yagmur gibi yagdıgı bu zamanda, bir şemsiyenin altına sıgınmak lazım.ALLAH dostları bir deniz feneri gibidir.o ışıga giden kayalıklardan uzak güvenli bir şekilde limana varır.RABBİM kimsenin rotasını şaşırtmasın. selametle.
Ve aleyküm selam kasim abi
Dualarina amin diyorum.Evet cok güzel özetlemisin.
Rabbim sendende razi olsun.
Elhamdülillah buldum bi rota Rabbim sasirtmasin insallah.

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
-HAYIR.BU ANCAK MÜRŞİD-İ KAMİL DERCESİNE YÜKSELEN''EHL-İ SÜNNET ALİMLERİ''NE MAHSUS(ADIYAMAN MENZİLDEKİ MÜBAREK GİBİ)BİR HASLETTİR.
EVET.HATTA O BÜYÜK ALİMLERİN TALEBELERİNE KAVUŞANLAR DA HAKKI BATILDAN AYIRABİLİRLER.
ALINTIDIR

selamün aleyküm...çok değerli bir paylaşım ALLAH razı olsun...ben urfada görev yapmaktayım Adıyamandaki MÜBAREK ZAT'ın yanına gitmeye karar vermiştik ama şu ana kadar nasip olmadı ALLAHım cümlemize nasip etsin inşaallah...selametle...

layla41

Kayıtlı Kullanıcı
ablam elerine sağlık çok güzel bi yazı allah herkese nasip etsin dua ile kal amin...

pakizebölükbas

Kayıtlı Kullanıcı
ALINTIDIR

selamün aleyküm...çok değerli bir paylaşım ALLAH razı olsun...ben urfada görev yapmaktayım Adıyamandaki MÜBAREK ZAT'ın yanına gitmeye karar vermiştik ama şu ana kadar nasip olmadı ALLAHım cümlemize nasip etsin inşaallah...selametle...

ALLAH SENDEN DE RAZI OLSUN OKUDUGUN VE ANLADIGIN ICIN
Ah kardesim en kisa zamanda nasip olur insallah.bende cok istiyorum.
hayirlisi insallah
YA NASIP

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt