Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

alın teri (1 Kullanıcı)

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
İmam Kazım (a.s) kendi tarlasında çalışmakla meşguldü. Fazla faaliyet İmamdın bütün vücundan terler akıtmıştı bu arada Ali ibni Ebi Hamza-i Bata ini geldi imamın yanına, ve o manzarayı görünce:- Kurban olayım, niçin bu işi başkalarına bırak mıyorsun? diye sordu.- Niçin başkalarına bırakayım? Halbuki benden daha üstün kişiler bile, daima bu gibi işlerle meşgul olmuşlardır. Allah’ın elçisi, Emirülmü’minin ve bütün ecdadım. Esasen tarlada çalışmak ve ziraatla meşgul olmak Peygamberlerin, peygamber vasilerinin ve Allah’ın seçkin kullarının başta gelen, en önemli adetlerinden biridir.Bihar ul-Envar

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşim
emeğıne sağlık
hangı iş olursa olsun
önemli değıl onemlı olan alınteri
çalışmak
kazanmak ve paylaşmak
allaha emanet olun
cok mutlu kalın

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşim
emeğıne sağlık
hangı iş olursa olsun
önemli değıl onemlı olan alınteri
çalışmak
kazanmak ve paylaşmak
allaha emanet olun
cok mutlu kalın

aleykümselam abla Rabbim sizlerdende razı olsun İnşallah.
alnımızın teri ile helalınden kazançlar elde etmek kazançlarımızı hak yolda paylaşabilmek Rabbimizin sevdiği kullardan olabilmek dileği ile sizde Allaha emanet olun

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
Resul-i Ekrem, dostlarıyla birlikte, binek hayvanlarından iner inmez, yüklerini yere koydular, daha sonra bir koyun keserek yemek hazırlamaları için karar aldılar.Birisi: “Koyunu ben keserim” dedi.Diğeri: “Derisini ben yüzerim” dedi.Üçüncüsü: “Etini de ben pişiririm” diye söze katıldı.Dördüncü:............Resul-i Ekrem (s.a.a):Çölden odunu da, ben toplarım.” buyurdu.Topluluk:“Ey Allah’ın elçisi, siz zahmet etmeyip sakin bir köşede oturursanız, biz bu işlerin hepsini seve seve yaparız” dediler.Resul-i Ekrem(s.a.a):Evet, yapabileceğinizi biliyorum. Fakat Allah, “Her hangi bir kulunun, kendi dostları ve arkadaşlarından, özel imtiyazlarla ayrılarak, seçkin bir vaziyette görünmesini sevmez” Buyurdu. Sonra çöle doğru gitti ve çölden çalı çırpı toplayıp getirdi.

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim emeğine sağlık güzel bi paylaşım olmuş
selam ve dua ile..

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğine sağlık güzelbi paylaşım .Allah c.c razı olsun.

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim saolasın.

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı

EL Ra'uf

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum allah razı olsun. paylaşım için rabbim bizlere alınteri ile helal lokma nasip eylesin.

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum allah razı olsun. paylaşım için rabbim bizlere alınteri ile helal lokma nasip eylesin.

Aleykümselam kardeşim. Rabbim senden de razı olsun İnşallah. Amin İnşallah helal lokma nasibimiz olur. Allaha emanet ol. Selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt