Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aleviliği övüyorlar ?? (1 Kullanıcı)

imported_hazal_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm. çevremdeki insanlar alevi değiller ama çoğu aleviliği övüyor. bu forumda bazı yazılarınızı okumuştum. alevilerin namaza karşı olduğuyla ilgili. acaba hz. Ali ile alevilik arasındaki ilişki nedir. alevilik hz. Ali'ye bağlı olan birşeymi? alevilik çevremdekiler övdüğü gibi iyi birşey mi? bilgim yok bu konuda. beni bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkür ederim

Tevhid Davası

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tevhidvesunnet.com
selamun aleyküm. çevremdeki insanlar alevi değiller ama çoğu aleviliği övüyor. bu forumda bazı yazılarınızı okumuştum. alevilerin namaza karşı olduğuyla ilgili. acaba hz. Ali ile alevilik arasındaki ilişki nedir. alevilik hz. Ali'ye bağlı olan birşeymi? alevilik çevremdekiler övdüğü gibi iyi birşey mi? bilgim yok bu konuda. beni bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkür ederim

Aleykum selam ve rahmetullah.

Ali(r.a) ile alevilerin hiçbir ilişkisi yoktur.Tıpkı İsa(a.s) ile Hristiyanların, Musa(a.s) ile Yahudilerin hiçbir ilişiği olmadığı gibi.

Aleviler namaz kılmazlar.Cemevlerinde kadın erkek karışık dönüp çalgı çalarak dedelerini meth ederler.
Ayrıca Aleviler Muaviye(r.a) olmak üzere birçok sahabenin hakkında kötü konuşurlar ve bazılarını kafir görürler..(Euzubillah)
Bir alevi ile sohbet ettiğiniz zaman bu kinlerini bu düşmanlıklarını sizlere göstermezler.Yani Dinleri(inançları) gereği takiyye yapmak zorundadırlar.
Cami düşmanıdırlar sünniler sevmezler..Dediğim gibi takiyye gereği bu inançlarını gizlerler size açıklamazlar ta ki onlardan oluncaya kadar.

Başta İman konusundaki görüşleri olmak üzere birçok konuda Ehlisünnet'e muhalefet ettikleri, ehli sünnetin yolundan gitmedikleri için zaten ehlisünnet dışı bir fırkadır...

Türkiyede ehlibeyt sevgisi, Ali, Fatıma, Zeyneb, Hasan, Hüseyin(Allah hepsinden razı olsun) sevgisi adı altında yayılmaya çalışırlar...Uyanık olunmalıdır...

Rabbim ümmeti bu dallin fırkasının şerrinden korusun.

imported_hazal_

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam ve rahmetullah.

Ali(r.a) ile alevilerin hiçbir ilişkisi yoktur.Tıpkı İsa(a.s) ile Hristiyanların, Musa(a.s) ile Yahudilerin hiçbir ilişiği olmadığı gibi.

Aleviler namaz kılmazlar.Cemevlerinde kadın erkek karışık dönüp çalgı çalarak dedelerini meth ederler.
Ayrıca Aleviler Muaviye(r.a) olmak üzere birçok sahabenin hakkında kötü konuşurlar ve bazılarını kafir görürler..(Euzubillah)
Bir alevi ile sohbet ettiğiniz zaman bu kinlerini bu düşmanlıklarını sizlere göstermezler.Yani Dinleri(inançları) gereği takiyye yapmak zorundadırlar.
Cami düşmanıdırlar sünniler sevmezler..Dediğim gibi takiyye gereği bu inançlarını gizlerler size açıklamazlar ta ki onlardan oluncaya kadar.

Başta İman konusundaki görüşleri olmak üzere birçok konuda Ehlisünnet'e muhalefet ettikleri, ehli sünnetin yolundan gitmedikleri için zaten ehlisünnet dışı bir fırkadır...

Türkiyede ehlibeyt sevgisi, Ali, Fatıma, Zeyneb, Hasan, Hüseyin(Allah hepsinden razı olsun) sevgisi adı altında yayılmaya çalışırlar...Uyanık olunmalıdır...

Rabbim ümmeti bu dallin fırkasının şerrinden korusun.

bilgilendirmeleriniz için çok çok teşekkür ederim. peki neden benim tanıdıklarım bu kadar yanlış biliyorlar. alevileri başlarının tacı yaptılar. ve ben bundan çok rahatsızlık duyuyorum. neymiş efendim aleviler bizlerden iyi ibadet yaparlarmış. camiye bizlerden çok gidrlermiş. Allah akıl fikir versin

suda

Kayıtlı Kullanıcı
alevilik hakkında bende fikir almak istiyorum nedir varmıdır yokmudur biliyorsanız lütfen beni bilgilendirin

-nisa

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum arkadaşlar, alevi bir erkekle, sünni bir kız evlenebilir mi? Benim bildiğim uygun olmadığı ama yine de emin olamıyorum. Aleviyim diyor bunun yanında camiye gidebilir, namaz kılabilir ve ramazanda orucu tutabilirmiş inanıyor ama şu anda uygulamıyormuş. Bir akıl verin lütfen çok önemli. Konu kendim değil ama çok yakınım diyebileceğim birinin başına geldi. Çok zor durumdalar. Yardım etmek istiyorum bende ama daha önce hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Alevi tanıdığım bile olmadı ki.

ibn Abdilvahhab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum arkadaşlar, alevi bir erkekle, sünni bir kız evlenebilir mi? Benim bildiğim uygun olmadığı ama yine de emin olamıyorum. Aleviyim diyor bunun yanında camiye gidebilir, namaz kılabilir ve ramazanda orucu tutabilirmiş inanıyor ama şu anda uygulamıyormuş. Bir akıl verin lütfen çok önemli. Konu kendim değil ama çok yakınım diyebileceğim birinin başına geldi. Çok zor durumdalar. Yardım etmek istiyorum bende ama daha önce hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Alevi tanıdığım bile olmadı ki.
Muasır ehlisünnet ALimlerinin bu konu hakkında fetvaları vardır...
Yukardaki yazıları okursanız göreceksiniz..Bu Ehlisünnet düşmanı zındık aleviler yaparız ederiz derler lakin hiçbir zaman yapmazlar sakın inanmayın...
Aleviler Cami düşmanıdırlar ne camiye gitmesi...
Camiye giden bir alevi şayet varsa biliniz ki o asimile olmuş bir alevidir.Yani alevilikten hiçtir eser kalmamış sadece kendini alevi sanan biridir..Çünkü Alevi öğretilerini bilen biri asla camiye gitmez asla namaz kılmaz...
Ebu cehil ile bir müslüman kız nasıl evlenemezse Alevi inancına sahib bir erkek olsun kız olsun asla evlenilmez kız verilmez kız alınmaz...

Dejavu0107

Kayıtlı Kullanıcı
Aleviler 2 kısımdır bir Hz.Ali'yi sevenler bide Hz.ali'yi Tanrı(HAŞA) sayanlar Hz.Ali efendimizi bende seviyorum çünkü Ashab-ı Kiram'dandır onu sevmemek peygamber efendimize dolayısıyla Allah Teala'ya(HAŞA) itaatsizlik olur Dikkat edin !

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt