Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

akıl arıyorum (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bozkurt_44

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar çok güvendigim kendisinden zerre şüphe duymadıgım namusuna iffetine inandıgım kız arkadaşım beni terk etti ve bu kız sözde islami bir yaşantı sürüyordu bunun izahı ne olabilir ben kendim de degilim neden bunu yaptı anlam veremiyorum benim bir gün bile ALLAH ın gücüne gitmesin diye elimisürmedigim kız ardımdan neler neler yapmış akıl arıyorum insan neden böyle bir şey yapar

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili kardeşim eger ki dinimizi cok iyi bilen biriyseniz söze ne hacet..

rabbim herşeyin ecrini hanelerimize yazacaktır..

ALLAH a havale ile adalete teslim ediniz..
sizden hayır ve selamet yönünde yolunuza devam edinizi..

rabbim şerden muhafaza etsin bizleri..

foruma hoşgeldinizi umarım daim olursunuz..

selam ve dua ile..

bozkurt_44

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler aylin abla ama ben çok güven duydugum birinden bu darbeyi yediysem kime güvenebilirim ki

_YUSUF_

Yönetici
arkadaşlar çok güvendigim kendisinden zerre şüphe duymadıgım namusuna iffetine inandıgım kız arkadaşım beni terk etti ve bu kız sözde islami bir yaşantı sürüyordu bunun izahı ne olabilir ben kendim de degilim neden bunu yaptı anlam veremiyorum benim bir gün bile ALLAH ın gücüne gitmesin diye elimisürmedigim kız ardımdan neler neler yapmış akıl arıyorum insan neden böyle bir şey yapar

İslami bir yaşantı derken kendi uydurduğu bir islami yaşantımı yoksa kura'nın istediği bir islami yaşantımı?
Eğer Kur'ana göre dersen inanamam islamda flört diye bir şey yoktur haramdır.Kendine göre uydurduğu islamı yaşıyorsada seni terk etmesi gayet normaldir hergün görüyoruz bu tür ayrılıkları
Kardeşim sana tavsiyem vazgeç ve gerçekten islamı yaşayan bir insanla Allah'n istediği bir şekilde yuvanı kur
Allah'a manet ol

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler aylin abla ama ben çok güven duydugum birinden bu darbeyi yediysem kime güvenebilirim ki

ve seni yine denendiginde

ve yine kalbin daraldıgında

ve yine bütün kapılar kapandıgında

ve yine ne yapman gerektigini bilemediginde

uzun uzun düşün..ve hatırla

'ALLAH c.c kuluna kafi değil mi??'
(zümmer 36)

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
esselamün aleyküm kardeşim ben de yıllarr önce evlendim eşim çok hovarda idi ailece tanıştığımızve görüştüğümüz birinin kızı kendisi eşinden ayrılma safhasında idi bize gelip gittikçe eşimle anlaşmışlar ve beni iki yavrumla bırakıp onunla gitti çok üzüldüm aylarca ağladım ama hiç isyan etmedim rabbim sabrını verdi şükür şu an ben çok iyiyim çeken onlar intizarmı ettim hayır allahım sen biliyorsun kim suclu kim sucsuz sana havale ediyorum dıye dua ettim bu kadar .sende rabbime sığın isyan etme her şey düzelir zaman her kanayan yaranın ılaçıdır inan. hani deriz ya herşeyde bir hayır vardır diye belki bu senin için daha hayırlı oldu bilemeyiz. allaha emanet ol YA SABIR de hep allaha emanet ol

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
esselamün aleyküm kardeşim ben de yıllarr önce evlendim eşim çok hovarda idi ailece tanıştığımızve görüştüğümüz birinin kızı kendisi eşinden ayrılma safhasında idi bize gelip gittikçe eşimle anlaşmışlar ve beni iki yavrumla bırakıp onunla gitti çok üzüldüm aylarca ağladım ama hiç isyan etmedim rabbim sabrını verdi şükür şu an ben çok iyiyim çeken onlar intizarmı ettim hayır allahım sen biliyorsun kim suclu kim sucsuz sana havale ediyorum dıye dua ettim bu kadar .sende rabbime sığın isyan etme her şey düzelir zaman her kanayan yaranın ılaçıdır inan. Hani deriz ya herşeyde bir hayır vardır diye belki bu senin için daha hayırlı oldu bilemeyiz. Allaha emanet ol ya sabır de hep allaha emanet ol

okudum izniniz olmadan affedin.....demekki hakkınızı rabbim güzel bir şeyle mükafatlandırcak......allah yardımcınız olsun....hakkınızda herşeyin hayırlı olması temennisiyle...selametle kalın

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
okudum izniniz olmadan affedin.....demekki hakkınızı rabbim güzel bir şeyle mükafatlandırcak......allah yardımcınız olsun....hakkınızda herşeyin hayırlı olması temennisiyle...selametle kalın
ne demek izinmi olr okunsun diye yazdım herşey sabır sabır sabır inanın hep sabrettim rabbim mukafatını veriyor hiç yanlız kaldığımı hissetmedim hep dedim rabbim biliyorrum yanımdasın benimlesin sen beni ve yavrularımı koru ve dediğin gibi her şeyde bir hayır vardırr ve ben bunun bir hayır olduğuna inanıyorum eyer onunla şu an bereber evliliğim yürüse idi ben nasıl bir hastalığa sahip olurdum bilmiyorm onun için insan tabiki üzülür hemde bir arkadaşının yuvanı yıkması seni kahreder ama dediğim gibi gelip geçiyor rabbim e şükürler olsun diyorrum allaha emanet olun

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
kemal sunalın sözü:::: Alamanya alamanya benim gibisini bulamanya!!!!!!! Rabbim vatanına tez zamanda kavuştursun........not: çikolatadan banada getir...(şaka bir yana)..hep öyle derlerya....İNSANLARIN GURBETTE NELER ÇEKTİĞİNİ GÖRMEZLER İŞTE ANCA GETİR GÖTÜR İSTERLER

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
kemal sunalın sözü:::: Alamanya alamanya benim gibisini bulamanya!!!!!!! Rabbim vatanına tez zamanda kavuştursun........not: çikolatadan banada getir...(şaka bir yana)..hep öyle derlerya
evet haklısın inşallah vatanımıza dönüşümüz olcak yavaş yavaş uzun kalıyoruz iki senedir 3.4 aylıgına geliyorduk bu sene biraz daha uzatacağız benim emeklim olursa daha rahat edeçeğiz o sıkıntı yapıyor gidip gelmeler oluyor malum cocuklarda orda .tabi ne demek adresinizi bilsem getirip yollarım ne olcak sanki canın sağ olsun :a21:

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum
degerli kardesim sizi terk eden kiz niçin sizi terk etmis öncelikle nedenini ögrenmelisiniz...
yani onunla oturup konusmalisiniz.... sonunda onun düsüceleri nedir ögrenmis olursunuz olumsuzsa eger belki bu sizin için daha hayirlidir bizim ser bildIgimiz olaylarda bi bakariz hayir cikar güzellikler cikar... onu ancak Allah (Celle Celaluh) bilir..
Allah yar ve yardimciniz olsun

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
ben hayatım boyunca ne anama ne babama,çocuğuma nede eşime tam anlamıyla güvenmedim güvenmemde...güvenmem dememdeki kastım yanlış anlaşılmasın.tabi sevdiklerime güven duyarım ama bu sonsuz bir güven değildir.insanoğlu her zaman şaşabilir,yoldan çıkabilir.hiç bişey için büyük konuşmam.Rabbim sevdiklerimi doğru yoldan ayırma ,şaşırtma diye dua ederim.benim sonsuz güvendiğim Rabbimdir.beni yalnız bırakmayacak tek RABBİMDİR.

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
ben hayatım boyunca ne anama ne babama,çocuğuma nede eşime tam anlamıyla güvenmedim güvenmemde...güvenmem dememdeki kastım yanlış anlaşılmasın.tabi sevdiklerime güven duyarım ama bu sonsuz bir güven değildir.insanoğlu her zaman şaşabilir,yoldan çıkabilir.hiç bişey için büyük konuşmam.Rabbim sevdiklerimi doğru yoldan ayırma ,şaşırtma diye dua ederim.benim sonsuz güvendiğim Rabbimdir.beni yalnız bırakmayacak tek RABBİMDİR.

Allah Celle Celaluh razi olsun kardesim ne güzel aciklamissiniz..
selametle

_YUSUF_

Yönetici
Peygamber efendimiz bir hadislerinde şöyle buyurur
'Gerçek mümin elinden ve dilinden emin olunan kimsedir'
Eğer emin olamıyorsak gerçek mümin değildir anlamı çıkacaktır
Allah zülcelal hepimizi gerçek mümin kullardan eylesin
Selametle

metin4u

Kayıtlı Kullanıcı
Dostum .... demekki nasip kismet deyilmis ..
Bence ayiligin da verdigi huzunun ve acinin tadini cikar ve biran once unut

Biliyorum demesi coooooooooook kolay ama elden ne gelir ki

Birde soyle dusun .. allah her duayi mutlak isitir (suphesiz!!!!!) ama her duayi kabul etmez cunki hayirlisi istedigin seyin olmamasidir belkide ..

Kimbilir bu kizla evlensen ilerde neler olur .. hayat ne kisa nede uzun ama omrunu paylasacagin kisi cok onemli .... ekmek su kadar hemde

Allaha teslim ol benim gibi ... ona sigin ve o karsina daha hayirlisini cikarsin

bozkurt_44

Kayıtlı Kullanıcı
aylin abla rahatsız ediyorum kusura bakma ve niye seni rahatsız ediyorum onuda söyleyeyim yazdıklarıma cevap veren tek bayan sensin ondan. ben forumu kurallarını ve gizliligini de pek bilmem ama söyleyeceklerim ayıp şeyler degil zaten herkes görsün ve yardımcı olmak isteyen yazsın.ben başımdan geçen bir olaydan dolayı kimi görsem tanıdık tanımadık herkese olayı anlatıp akıl aradım akıldan ziyade içimi dökmem lazımdı zira tuta tuta içimde kendimi de perişan ediyordum ve halen öyleyim. olay şu daha önceki yazım (arkadaşlar çok güvendigim kendisinden zerre şüphe duymadıgım namusuna iffetine inandıgım kız arkadaşım beni terk etti ve bu kız sözde islami bir yaşantı sürüyordu bunun izahı ne olabilir ben kendim de degilim neden bunu yaptı anlam veremiyorum benim bir gün bile ALLAH ın gücüne gitmesin diye elimisürmedigim kız ardımdan neler neler yapmış akıl arıyorum insan neden böyle bir şey yapar) şimdi ablacıgım akıl danıştıgım herkes bana kadınlar hakkında çok olusuz şeyler söylüyor anlayamıyorum benim kadınlar hakkında en ufak bir fikrim yok çünki sevdigim kızdan başka tanıdıgım kız yoktu zaten artık oda yok şimdi ALLAH için aranızda mutlu mesut bir çift yokmu yaa bunlar yanlış desin olumlu bir çift laf duymadım

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim sen doğrusunu yapmışsın, İslam sınırlarının dışına elinden geldiği kadar çıkmamışsın. Dünya fani ve sınav dünyası eğer kız arkadaşın bu sınavı geçemeyecekse bu kendinin bileceği bir konudur. Sonuçta sen doğrudan ayrılmamışsın bırak gerisini o düşünsün.

Selam ve dua ile...

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
aylin abla rahatsız ediyorum kusura bakma ve niye seni rahatsız ediyorum onuda söyleyeyim yazdıklarıma cevap veren tek bayan sensin ondan. ben forumu kurallarını ve gizliligini de pek bilmem ama söyleyeceklerim ayıp şeyler degil zaten herkes görsün ve yardımcı olmak isteyen yazsın.ben başımdan geçen bir olaydan dolayı kimi görsem tanıdık tanımadık herkese olayı anlatıp akıl aradım akıldan ziyade içimi dökmem lazımdı zira tuta tuta içimde kendimi de perişan ediyordum ve halen öyleyim. olay şu daha önceki yazım (arkadaşlar çok güvendigim kendisinden zerre şüphe duymadıgım namusuna iffetine inandıgım kız arkadaşım beni terk etti ve bu kız sözde islami bir yaşantı sürüyordu bunun izahı ne olabilir ben kendim de degilim neden bunu yaptı anlam veremiyorum benim bir gün bile ALLAH ın gücüne gitmesin diye elimisürmedigim kız ardımdan neler neler yapmış akıl arıyorum insan neden böyle bir şey yapar) şimdi ablacıgım akıl danıştıgım herkes bana kadınlar hakkında çok olusuz şeyler söylüyor anlayamıyorum benim kadınlar hakkında en ufak bir fikrim yok çünki sevdigim kızdan başka tanıdıgım kız yoktu zaten artık oda yok şimdi ALLAH için aranızda mutlu mesut bir çift yokmu yaa bunlar yanlış desin olumlu bir çift laf duymadım
selamün aleyküm kardeşim haddim olmayarak başka bir kardeşimize yazdığın yazıya yanıt vermek istiyorum ben sana yazmıştım bende aldatıldım tabi benim konum ayrı ama aldatılmak aynı kapıya cıkıyor ne olursa olsun her insan bir değil ve bunu islami bir kızdı diyede düşünmemek lazım neden dersen çünkü o öyle bir yanlış yaptı diye islamı suclamamak gerekir yanlış anlaşılmasın sen islamı suçluyorsun demiyorum ama akla gelen bir soru çokıyor islami birisi böyle yaparsa diğerleri ne yapmazki diye ama insan oğlu hangi yolda olursa olsun hata yapıp karşısındakilere acı veriyor verebiliyor birde bir sorum var acaba neden seni terketti fazla baslkımı yaptın yani ön yargılıda olmamak gerekiyor belki çok üstüne düştün cok kıskandın olamazmı sana yardım etmek isterim ama sana senden başka kimse yardım edemez bu konuda zaten ilk aşkın zor olur ayrılık ve unutması yanlız ZAMAN HERŞEYİN İLACIDIR UNUTMA ne acılar ne yaralar kapanmadıki bu kapanması belki karşına daha iyi anlaşacağın birisi çıkar kim bilir ALLAH tan sabır diliyorum inşallah onu unutturacak birisini rabbim karşına cıkarır her evlilik ve beraberlik kötü değil inan ben ikinçi evliliğimden cok mutluyum rabbim herkese nasip etsin

bozkurt_44

Kayıtlı Kullanıcı
????????????

????????????

selamün aleyküm kardeşim haddim olmayarak başka bir kardeşimize yazdığın yazıya yanıt vermek istiyorum ben sana yazmıştım bende aldatıldım tabi benim konum ayrı ama aldatılmak aynı kapıya cıkıyor ne olursa olsun her insan bir değil ve bunu islami bir kızdı diyede düşünmemek lazım neden dersen çünkü o öyle bir yanlış yaptı diye islamı suclamamak gerekir yanlış anlaşılmasın sen islamı suçluyorsun demiyorum ama akla gelen bir soru çokıyor islami birisi böyle yaparsa diğerleri ne yapmazki diye ama insan oğlu hangi yolda olursa olsun hata yapıp karşısındakilere acı veriyor verebiliyor birde bir sorum var acaba neden seni terketti fazla baslkımı yaptın yani ön yargılıda olmamak gerekiyor belki çok üstüne düştün cok kıskandın olamazmı sana yardım etmek isterim ama sana senden başka kimse yardım edemez bu konuda zaten ilk aşkın zor olur ayrılık ve unutması yanlız ZAMAN HERŞEYİN İLACIDIR UNUTMA ne acılar ne yaralar kapanmadıki bu kapanması belki karşına daha iyi anlaşacağın birisi çıkar kim bilir ALLAH tan sabır diliyorum inşallah onu unutturacak birisini rabbim karşına cıkarır her evlilik ve beraberlik kötü değil inan ben ikinçi evliliğimden cok mutluyum rabbim herkese nasip etsin

yok ablacıgın ben ne kıskançlık yaptım ne de kızı sıktım ben sadece kızdan uzaktaydım ama ona telefon hattı aldım sınırsız tarifeli bu hasreti bi nebze olsun dindirsin diye hediyeler gönderdim unutmasın beni hatırlasın diye birde ona o kadar çok güveniyordum ki zerre şüphe yoktu içimde benim tek hatam bir buçuk seneye yakın ziyaretine gidemedim zira ben memurum ve senelik iznim 20 gün oda memlekette ünüversite ögrencisi birde ben görevim geregi kendi memleketimde çalışamıyorum okulu bitince birlikte olacaktık ama işte arkamdan neler duydum neler olmuş neler ben geçen 5 senelik birliktelige mi yanayım kurdugum gelecek hayallerine mi hangisine VALLAH i niye böyle oldu bilmem ama insanlara güven namına bende birşey kalmadı

bozkurt_44

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH hepinizden razı olsun yazdıklarınızı ve tavsiyelerinizi okudukça biraz daha sakinleşiyorum manevi desteginizi hissediyorum zira neden onca işiniz gücünüz varken benim derdimle dertlenesiniz neden yazasınız, çok sagolun ALLAH razı olsun sizlerden.ben foruma yazmadan önce bu olayın ilk günlerinde o kadar rahatsızlandım ki eve gidemiyorum herşey ondan bir hatıra oda üzerime üzerime geliyor dışarı çıkıp geziyordum ve tanımadıgım bir kaç kişiye derdimi açtım hatta -istanbulda oturuyorum ben- son servisini yapan havalimanı - aksaray metrosunda tramvay makinisti yavaş yavaş geldi içeri girip tramvayı kullanacakken adam anladı heralde perişan vaziyette oldugu mu hayırdır dedi ben durumu izah ettim bana gel dedi kendi yanına aldı bir traftan tramvayla gidiyoruz bir taraftan o da kendi başından geçenleri anlatıyor onun ki benimkinden beterdi nişanlısı kaçmış adamın ben derdimi anlatayım derken adamı susturamadım ve anladım ki dertsiz baş bostan korkulugunda herkesin bir derdi ve tasası varmış yine uçakta biriyle muhabbetim oldu ama adam resmen saçmaladı bayanlar hakkında abuk sabuk igrenç şeyler söyledi öyleki ben bu dönemde insanlara özelikle karşı cinse güvenim azalmışken onun söyledikleri benim bile midemi bulandırdı iyi ki sizin gibi insanlar var.bu arada benim yaşım 26 bu saatten sonra bu güvensizlikle evlenebilirmiyim bilmem ALLAH sonumu hayr etsin ne diyeyim amin demeyi unutmayın haa dua edin bana

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt