Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

AİLE****AŞK***ZEVK***AHİRET***DÜNYA "hangileri daha önemli sizce" (1 Kullanıcı)

rockyumit

Kayıtlı Kullanıcı
BANA GÖRE AİLE VE AHİRET ÇOK ÖNEMLİ.YANİ AŞK DEMEK BİR ÇOK AŞK VAR.BEN AŞKI BURAYA KARIŞTIRANLAR İÇİN BU AŞK SEVGİLİ GİBİ OLAN AŞKLARDAN BAHSETTİM.
AŞK GELİP GFEÇİCİDİR.YA BANA BAZI KİŞİLER KIZABİLİR AMA BÖYLE DİYENLER VAR:"SENİNLE CEHENNEME GİDERİM, SEN OLMAZSAN CENNETTE NE YAPARIM". GİBİ AFEDİRSİNİZ APTAL DÜŞÜNCELER VAR.BEN BÖYLE OLMAZSA AŞK OLUR DİYORUM.
ZEVK DEMEK İÇİP EĞLENENLER, KIZ PEŞİNDE KOŞANLAR, GÜNLERİNİN HEPSİNİ BOŞ BOŞ GEZEREK HARCAYANLAR İŞTE BUNLAR ASLA ALLAH'IN İSTEMEDİĞİ ŞEYLERDİR.
DÜNYA GELİP GEÇİCİDİR.ONUN İÇİN HİÇ KİMSE HERŞYİNİ DÜNYAYA GÖRE HAZIRLAMASIN.
İNSANLAR HAZIRLIĞINI AHİRETE GÖRE HAZIRLASIN.AHİRET**AHİRET**AHİRE**..
VE AİLE BENİM İÇİN O KADAR ÖNEMLİ BİR ŞEY Kİ...ANLATAMAM YANİ.ALLAH'TAN, PEYGAMBER EFENDİMİZDEN SONRA BENİM İÇİN EN ÖNEMLİ OLAN ŞEYDİR.

HAYDİ SELAMETLE...

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı
RE: AİLE****AŞK***ZEVK***AHİRET***DÜNYA "hangileri daha önemli sizce"

Selamun aleykum..
Bence Aşk önemli ama Aşkın kime olduğu daha da önemli..
Rabbe duyulan aşk insanı ahirete hazırlamada çok önemli bence, çünkü Allah'a aşık olduğumuzda onun sözünden çıkmayız, emir ve yasaklarına dikkat eder uyarız bununla ahiretimizide kazanmış oluruz zaten..
İkinci olarak aile de bize ahiretimizi kazanmanın en güzel yollarından biri..
Allahın rızası üzerine güzel bir yuva kurmak, maneviyat duygusu yüksek mü'min evlatlar yetiştirmek ve bu güzel aileye duyduğumuz büyük aşk..
Bu iki kavramda ahiretimizi güzel yapan önemli kavramlar bence..
İnşaAllah yanlış düşünmüyorumdur;) Selametle kalın inşaAllah..B)

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm kardesim aile güzel yaradanıma olan efendimize aşk bıde günümüzde olan bı aşk var lakin o aşkı kötuye kullanmadıktan sonra o aşktan güzeldır evet mesale ben bırını sevıyorum lakın o aşk onun güzel yaradanıma olan aşkı benı ona karsı sevdırmıştır yeterkı nıyetımız temız olsun aile huzurdur bılmıyorum belkı bunu dıyorum dıye kızıyosunuz benım düşüncem bu yeterkı nıyetımız güzel olsun ;)

rockyumit

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH HEPİNİZDE RAZI OLSUN.
BU AŞKLAR GERÇEKTEN ÇOK ÖNEMLİ AMA BİR ÇOK KİŞİ GÖRÜYORUZ AŞIĞIM DİYE BİR KIZ KANDIRIRLAR SONUNUDA BİLİRSİNİZ.
AMA TABİ MUHTEŞEM AŞKLAR VAR: {ALLAH AŞKI}***{PEYGAMBER AŞKI}****{AİLE AŞKI}****
ALLAH HERKESE BU AŞKLARI NASİP ETSİN.

**********AMİN************

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

S.ALEYKÜM ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN..YANİ BANA GÖRE BU İŞLERİN BENCESİ,SENCESİ OLMAZ..EĞER Bİ KİŞİ ALLAHA(c.c.)İNANIYORUM DİYORSA VE O'NUN KULU OLDUĞUNU İDDİA EDİYORSA O'NUN EMİR VE YASAKLARINA GÖRE YAŞAMALI,ONA GÖRE HAYATINA BİR YÖN VERMELİDİR..VE KALBİNDE DE SADECE VE SADECE ALLAH SEVGİSİ OLMALIDIR..GÜYA SÖZÜM ONA AŞIĞIM DİYOR,CANIMI VERECEK KADAR SEVİYORUM DİYOR AMA HADİ BAKALIM AŞKIN İÇİN ELİNİ YARIM SAAT ATEŞE KOY DA GÖRELİM..KOYAMAZ ÇÜNKÜ LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜTMEYE ÇALIŞIYOR..LAF KALABALIĞI YANİ..LAF SALATASI YANİ:):):)..AŞK EĞER ALLAHA(c.c.) VE HABİBİNE(s.a.v.)OLURSA AŞKTIR..ONUN HARİCİNDE AŞK DİYENLER BOŞA KONUŞUYORLAR SADECE VE SADECE KENDİLERİNİ UYUTUYORLAR..RABBİM KALBİMİZE SADECE VE SADECE KENDİ MUHABBETİNİ NAKŞETSİN VE BİZİ KENDİNE KUL KABUL ETSİN..AMİN AMİN AMİN..ALLAHA(c.c.)EMANET OLUN

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB-I KAMER yazdı:
S.ALEYKÜM ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN..YANİ BANA GÖRE BU İŞLERİN BENCESİ,SENCESİ OLMAZ..EĞER Bİ KİŞİ ALLAHA(c.c.)İNANIYORUM DİYORSA VE O'NUN KULU OLDUĞUNU İDDİA EDİYORSA O'NUN EMİR VE YASAKLARINA GÖRE YAŞAMALI,ONA GÖRE HAYATINA BİR YÖN VERMELİDİR..VE KALBİNDE DE SADECE VE SADECE ALLAH SEVGİSİ OLMALIDIR..GÜYA SÖZÜM ONA AŞIĞIM DİYOR,CANIMI VERECEK KADAR SEVİYORUM DİYOR AMA HADİ BAKALIM AŞKIN İÇİN ELİNİ YARIM SAAT ATEŞE KOY DA GÖRELİM..KOYAMAZ ÇÜNKÜ LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜTMEYE ÇALIŞIYOR..LAF KALABALIĞI YANİ..LAF SALATASI YANİ:):):)..AŞK EĞER ALLAHA(c.c.) VE HABİBİNE(s.a.v.)OLURSA AŞKTIR..ONUN HARİCİNDE AŞK DİYENLER BOŞA KONUŞUYORLAR SADECE VE SADECE KENDİLERİNİ UYUTUYORLAR..RABBİM KALBİMİZE SADECE VE SADECE KENDİ MUHABBETİNİ NAKŞETSİN VE BİZİ KENDİNE KUL KABUL ETSİN..AMİN AMİN AMİN..ALLAHA(c.c.)EMANET OLUN

Aleykum selam.. Yürü kardeşim kim tutar seni..
Çok güzel özetlemişsin Allah c.c. razı olsunB)B)
Aşk, sadece Allah ve kul arasında olmalı.. Kul ile kul arasında da üstün bir sevgi, saygı, hoşgörü hakim olmalı, Biden bunlar Allah rızası için olursa daha sağlam ve tükenmez bir hale gelir.. Yok kaş, göz, endam meselesiyse, kişinin ilk kırışığında herşey çözülmeye başlar..
Allah c.c. yarimiz, yardımcımız olsunB)B)B)

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

desertrose yazdı:
RECEB-I KAMER yazdı:

Aleykum selam.. Yürü kardeşim kim tutar seni..
Çok güzel özetlemişsin Allah c.c. razı olsunB)B)
Aşk, sadece Allah ve kul arasında olmalı.. Kul ile kul arasında da üstün bir sevgi, saygı, hoşgörü hakim olmalı, Biden bunlar Allah rızası için olursa daha sağlam ve tükenmez bir hale gelir.. Yok kaş, göz, endam meselesiyse, kişinin ilk kırışığında herşey çözülmeye başlar..
Allah c.c. yarimiz, yardımcımız olsunB)B)B)

AMİN AMİN AMİN DİYEREK BAŞLAYAYIM GÜL KARDEŞİMB)B)
EVET ÇOK DOĞRU VE ÇOK GÜZEL DEMİŞSİN..MESELE SİRET OLURSA İLK KIRŞIKLIKTA DÜĞÜM ÇÖZÜLMEYE BAŞLAR..YANİ BENCE DE BEŞER ARASINDA AŞK DİYE BİŞEY YOKTUR OLAMAZ DA..AKSİNİ İDDİA EDEN İSPAT ETSİN..BEN NE AŞIĞIM DİYENLER GÖRDÜM,İŞTE O OLMAZSA YAŞAYAMAM,ONSUZ KALAMAM..AMA BAKIYOSUN AYRILDIKTAN 2 HAFTA SONRA YENİ AŞK PEŞİNE DÜŞMÜŞ..EE ESKİSİ NE OLDU AMAN SALLA GİTSİN ONU ZATEN ÇOK SEVEMEMİŞTİM DİYOR..BEN DE BUNA BİNAEN AŞK YOKTUR OLAMAZ DA DİYORUM..AMA SEVGİ ALLAH(c.c.)SEVGİSİ OLURSA BİTMEK TÜKENMEK BİLMEZ..AKSİNE GÜNDEN GÜNE ARTAR..RABBİM BİZE BÖYLE SEVGİLER NASİB ETSİN İNŞAALLAH..BİTMEYECEK,TÜKENMEYECEK,GÜNDEN GÜNE ARTACAK BİR SEVGİ-ALLAH(c.c.)SEVGİSİ NASİB ETSİN..ALLAHA(c.c.)EMANET OL GÜL KARDEŞİM..RABBİM KALBİMİZE SADECE KENDİ SEVGİSİNİ,HAKİKİ SEVGİYİ NAKŞETSİN..AMİN AMİN AMİN..

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı

sa güzel kardeşim b yaşya böle şeyler düşünmen güzel inşallah sende kız peşinde koşmuyosunundur:)yaşın itibariyle diyorum

neyse yanlış anlaşılmamak dileğiyle aeolun

rockyumit

Kayıtlı Kullanıcı

BEN ÖNCE RECEB-I KAMER'İ UYARMAK İSTİYORUM:LÜTFEN BİRBİRİMİZİN KUSURUNU TARTIŞMAYALIM.TAMAM BEN SANA KATILIYORUM.AMA İNSAN SEVEBİLİR.SEVGİ OLMADAN ZATEN YANİ KARI KOCA DA OLMAZ Kİ.SEVGİ OLUR AMA ASLA ALLAH (C.C.) GİBİ BİR SEVGİ OLAMAZ.YİNEDE SEVGİ VARDIR.İNANMAMAK GİBİ BİR ŞYEOLURMU...
SELAMETLE KALIN.

B)AMİN B)

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

rockyumit yazdı:
BEN ÖNCE RECEB-I KAMER'İ UYARMAK İSTİYORUM:LÜTFEN BİRBİRİMİZİN KUSURUNU TARTIŞMAYALIM.TAMAM BEN SANA KATILIYORUM.AMA İNSAN SEVEBİLİR.SEVGİ OLMADAN ZATEN YANİ KARI KOCA DA OLMAZ Kİ.SEVGİ OLUR AMA ASLA ALLAH (C.C.) GİBİ BİR SEVGİ OLAMAZ.YİNEDE SEVGİ VARDIR.İNANMAMAK GİBİ BİR ŞYEOLURMU...
SELAMETLE KALIN.

B)AMİN B)
YA MÜBAREK İNSAN BEN SEVGİ YOKTUR MU DEDİM..YORUMLARI 2,3,4 DEFA OKU Bİ..BEN DEDİMKİ AŞK DİYE BİŞEY YOKTUR..NE AŞIĞIM ONSUZ YAPAMAM DİYENLER GÖRDÜM AMA AYRILIĞIN HAFTASINA YENİ BİRİSİNİ BULDULAR..BUNA BİNAEN DE AŞK YOKTUR DEDİM..UYARIYORUM DİYOSUN,KATILIYORUM DİOSUN ÇELİŞKİLİ İFADELER BAK BUNLAR:D:DBENİM KASDETMEK İSTDİĞİM HİÇBİRŞEY ALLAH(c.c.)SEVGİSİ GİBİ OLMAZ,OLAMAZ DA..AYRICA BEN KİMSENİN KUSURUNU TARTIŞMADIM YAHU SEN İYİMİSİN??NEYSE HADİ SEN DE KAL SELAMETLE..

Mur4t

Kayıtlı Kullanıcı

Yüce Allah evlenmeyi ve devam ettirmeyi bizden istemiştir.aşık olmak kulun elinde olan birşey değildir.İnsan sevdiğine bu fani hayatta ulaşamayıp kalbine gömdüğü zaman hem takdir edilir hem de sevdiğine Cennet'te kavuşup Allah'ın izniyle evlenir.

nurullah_55

Kayıtlı Kullanıcı

arkadaş nasıl soru soruyosunki zaten müslüman olan insan ahiret ve Allah rızası için çalışır

bunlar için değilde dünya metaı için çalışan zaten kafirdir

agla-gozlerim

Kayıtlı Kullanıcı

Yaralıdanı sev yaradanından ötürü... Allah hepimizi ilahi aşkı bulan kimselerden eylesin...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt