Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

AHMEDİNEJAD'dan NEVRUZ MESAJI... (1 Kullanıcı)

EHL-İ BEYT

Kayıtlı Kullanıcı
RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DAN NEVRUZ MESAJI:​

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, baharın gelişini simgeleyen Nevruz’un hayata yeni bir umutla sarılmak için bir çağrı olduğunu vurgulayarak, “Bu gün yakılan ateş, şiddetin ve öfkenin değil, aksine ruhlarımızdaki sevginin, dostluğun ve kardeşliğin kandilidir.
Bu bayram sevincini yaşarken ve yaşatırken bize yakışan, şiddetin, kinin, nefretin dilini tamamen terk etmek ve sevginin, barışın, kardeşliğin evrensel dilini yüceltmektir" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Nevruz Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, bahar mevsimiyle birlikte tabiattaki yenilenme ve tazelenmeyi müjdeleyen Nevruz Bayramı’nın, yeni bir başlangıcın sevinç ve neşeyle kutlandığı gün olduğunu belirtti.
Nevruz’un, başta bütün Türk topluluklarında olmak üzere Anadolu’dan Kafkaslar’a, Orta Asya’dan Orta Doğu’ya uzanan geniş bir coğrafyada yüzyıllardır aynı ruhla kutlandığını ifade eden Başbakan Erdoğan mesajında şunları kaydetti:

“Bolluk ve bereketiyle bahar mevsiminin gelişini simgeleyen Nevruz, aynı zamanda, hayata ve birbirimize yeni bir coşkuyla, yeni bir umutla sarılmak için bir çağrıdır.

Milletçe bu çağrıya uymaya, sevgi, barış ve kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi canlı tutmaya devam edeceğiz.

Bugün yakılan ateş, şiddetin ve öfkenin değil, aksine ruhlarımızdaki sevginin, dostluğun ve kardeşliğin kandilidir.

Bu bayram sevincini yaşarken ve yaşatırken bize yakışan, şiddetin, kinin, nefretin dilini tamamen terk etmek ve sevginin, barışın, kardeşliğin evrensel dilini yüceltmektir.

Unutmamalıyız ki bu günler, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin her zamankinden daha çok öne çıkması gereken günlerdir.

Başta aziz milletimiz olmak üzere bütün bölge halklarının Nevruz Bayramı’nı kutluyor, aramızdaki sevgi ve kardeşlik bağlarını güçlendirmesini diliyorum."​

ABDULLAH GÜL'DEN ALİYEV'E NEVRUZ KUTLAMASI​

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Gül'ün, Aliyev'e gönderdiği mesaj şöyle:

''Sayın Cumhurbaşkanı, Aziz kardeşim,
kardeş milletlerimizin ortak bayramı olan Nevruz münasebetiyle Zat-ı Devletlerine en kalpten tebriklerimi iletiyor,
bu vesileyle Azerbaycan halkına saadet, refah ve can sağlığı diliyorum
.

Baharın gelişini müjdeleyen, bolluğu ve bereketi simgeleyen, Türk dünyasının her yıl coşkuyla kutladığı Nevruz Bayramı aynı zamanda halklarımızı geçmişten geleceğe bağlayan güçlü bir köprüdür.

Bu fırsattan bilistifade, Zat-ı Devletleri değerli kardeşime en samimi sağlık ve mutluluk temennilerimi yineliyorum.''​

M. AHMEDİNEJAD'DAN NEVRUZ MESAJI​
İran Cumhurbaşkanı Mahmud AHMEDİNEJAD, Hicri Şemsi 1388 yılı Nevruz bayramı dolayısıyla
Afganistan, Tacikistan, Kırkızistan, Türkmenistan, Özbekistan, Türkiye ve Azerbaycan devletleri cumhurbaşkanları olmak üzere
Nevruz bayramını kutlayan Orta Asya ülkeleri liderlerine kutlama mesajları gönderdi.

Cumhurbaşkanlığı basın müsteşarlığı tarafından yapılan açıklamada Ahmedinejad'ın kutlama mesajlarında şöyle deniliyor:

Nevruz, insanların ferdi ve sosyal hayatlarında aşk, dostluk ve umudun yeniden hayata geldiği gündür.
Tabiat baharının yeniden gelmesiyle dünyanın tüm hürriyetsever ve barışsever insanlarına ait olan bu muhteşem gelenek ve bayramın, nefret, kin, ayrım ve zulmün yerini sevgi, dostluk ve adaletin alacağı bir istikamette hareket etmesini temenni ederim.

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı

İran Cumhurbaşkanı Mahmud AHMEDİNEJAD, Hicri Şemsi 1388 yılı Nevruz bayramı dolayısıyla
Afganistan, Tacikistan, Kırkızistan, Türkmenistan, Özbekistan, Türkiye ve Azerbaycan devletleri cumhurbaşkanları olmak üzere
Nevruz bayramını kutlayan Orta Asya ülkeleri liderlerine kutlama mesajları gönderdi.

Cumhurbaşkanlığı basın müsteşarlığı tarafından yapılan açıklamada Ahmedinejad'ın kutlama mesajlarında şöyle deniliyor:

Nevruz, insanların ferdi ve sosyal hayatlarında aşk, dostluk ve umudun yeniden hayata geldiği gündür.
Tabiat baharının yeniden gelmesiyle dünyanın tüm hürriyetsever ve barışsever insanlarına ait olan bu muhteşem gelenek ve bayramın, nefret, kin, ayrım ve zulmün yerini sevgi, dostluk ve adaletin alacağı bir istikamette hareket etmesini temenni ederim.

degerlikardesim ahmedinejat kutlamis nevruzu tamamda buraya yazmaniza gerek varmi!!!
kanatimce ukemizde neler olup bitiyor bizim basbakanimiz cumhurbaskanimiz neler ypmislar neler soylemisler onlari incleyiniz baska ulkelerin baskanlarina niye bu kadar merak duyuyoruz anlayabilmis degilm!! dikkatimi cekmisir zaman zaman bu sitede iran nin cumhurbaskani soyle yapmis sunu sunu soylemis veya oglu susekilde dügün yapmis v.s. nedir bunlar....
eger bahsetmek istiyorsak baska musluman ulkeler de var onlardan bahsediniz....

selametle.

EHL-İ BEYT

Kayıtlı Kullanıcı
degerlikardesim ahmedinejat kutlamis nevruzu tamamda buraya yazmaniza gerek varmi!!!
kanatimce ukemizde neler olup bitiyor bizim basbakanimiz cumhurbaskanimiz neler ypmislar neler soylemisler onlari incleyiniz baska ulkelerin baskanlarina niye bu kadar merak duyuyoruz anlayabilmis degilm!! dikkatimi cekmisir zaman zaman bu sitede iran nin cumhurbaskani soyle yapmis sunu sunu soylemis veya oglu susekilde dügün yapmis v.s. nedir bunlar....
eger bahsetmek istiyorsak baska musluman ulkeler de var onlardan bahsediniz....

selametle.

Aleykümselam;
Amacım Nevruz münasebetiyle Müslüman kardeşlerimiz arasında dostluk ve kardeşlik bağına vurgu yapmaktı.
Talebinizi değerlendirdim. Konu bu haliyle eskisinden daha anlamlı ve daha güzel oldu. Allah (CC) razı olsun. Sizin de ekleyecekleriniz varsa memnun olurum.

Diğer Müslüman ülkelerden bahsetme konusundaki düşüncelerinize ayrıyeten katılıyorum. İnşaallah yeri ve zamanı gelince yeni konular açarız.
İlk siz başlamak ister misiniz? Mesela Fransa'daki (özellikle Afrika kökenli) Müslüman kardeşlerim nelerle karşılaşıyor; ne gibi zorluklar yaşıyor? Fransa'da anti-siyonist bir parti kurulmakta olduğunu duydum. Bizleri bu konularda bilgilendirebilirsin mesela.

Allaha emanet olun.
Selam ve dua ile.

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum

bizler ayni dine inanan ve ayni Yaraticiya kulluk eden ayni Peygamberin ümmeti olan insanlariz tepkimiz kardesligi bozacak, ayristiracak turden degildir hatalarimiz, sorunlarimiz varsa veya yazilanlarda rahatsiz oldugumuz bir sey varsa birbirimizi uyarmaliyiz sadece bunu yaptik eger biraz agir olduysa hakkininizi helal ediniz degerli kardesim
Ancak tpkimiz belli bi ülkenin devlet baskaninin dediklerinin ve yaptiklarinin zaman zaman ön plana cikartilarak burada yayinlanmasidir bu sekilde yapilirsa iste o zaman bolunmusluk parcalanmislik olur o halde niyetimiz ve amacimiz dunyadaki butun muslumanlari tenkid etmeden asagilmadan ve sadece bazi insanlari ön plana cikarmadan Ummet-i Muhammed'in sorunlari varmidir varsa nedir ve paylastigi güzellikler nelerdir bunlari konusalim bunu yaparkende sadece bi tarafa ( iran'a) degil tüm musluman ulkelerini gözönüne getirelim.. ben size tesekkur ediyorum ( EHL-I BEYTkardesimiz) acizane görüs ve düsüncelerimizi dikkate aldiginiz için..
Allahu Telala sizdende razi olsun.

fransa'da yasayan müslüanlarin sorunlari nelerdir diye soruyorsunuz dunyanin her yerinde oldugu gibi buradada islama ve onun taraftarlarina yanlis gözle bakiliyor maalesef... bu insanlarin zihninde olusan islama karsi olumsuz düsünceleri nasil berteraf edebiliriz bu imaji nasil duzetebiliriz onun tartismasini yapalim derim aslinda bu konuyu ( muslumanlarin sorunlari) site yöneticilerimizden yeni bir forum olsturarak tum üyelerimizin katilimiyla tartismaya acabilirler diye dusunuyorum...

selametle

EHL-İ BEYT

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum

bizler ayni dine inanan ve ayni Yaraticiya kulluk eden ayni Peygamberin ümmeti olan insanlariz tepkimiz kardesligi bozacak, ayristiracak turden degildir hatalarimiz, sorunlarimiz varsa veya yazilanlarda rahatsiz oldugumuz bir sey varsa birbirimizi uyarmaliyiz sadece bunu yaptik eger biraz agir olduysa hakkininizi helal ediniz degerli kardesim
Ancak tpkimiz belli bi ülkenin devlet baskaninin dediklerinin ve yaptiklarinin zaman zaman ön plana cikartilarak burada yayinlanmasidir bu sekilde yapilirsa iste o zaman bolunmusluk parcalanmislik olur o halde niyetimiz ve amacimiz dunyadaki butun muslumanlari tenkid etmeden asagilmadan ve sadece bazi insanlari ön plana cikarmadan Ummet-i Muhammed'in sorunlari varmidir varsa nedir ve paylastigi güzellikler nelerdir bunlari konusalim bunu yaparkende sadece bi tarafa ( iran'a) degil tüm musluman ulkelerini gözönüne getirelim.. ben size tesekkur ediyorum ( EHL-I BEYTkardesimiz) acizane görüs ve düsüncelerimizi dikkate aldiginiz için..
Allahu Telala sizdende razi olsun.

fransa'da yasayan müslüanlarin sorunlari nelerdir diye soruyorsunuz dunyanin her yerinde oldugu gibi buradada islama ve onun taraftarlarina yanlis gözle bakiliyor maalesef... bu insanlarin zihninde olusan islama karsi olumsuz düsünceleri nasil berteraf edebiliriz bu imaji nasil duzetebiliriz onun tartismasini yapalim derim aslinda bu konuyu ( muslumanlarin sorunlari) site yöneticilerimizden yeni bir forum olsturarak tum üyelerimizin katilimiyla tartismaya acabilirler diye dusunuyorum...

selametle

Aleyküm selam;
Tabi ki hoşunuza gitmeyen şeyleri eleştirebilirsiniz.
İyi niyetli, samimi ve saygı sınırları içerisinde olduktan sonra her türlü eleştiriye açık bir insanım.
Bir insan eleştirilmiyorsa ya etrafında yalaka insanlar vardır ya da eleştirilecek kadar değerli bir iş yapmamıştır.
Dediğim gibi saygılı ve iyiniyetli olduktan hiçbir problem yok.

Herhangi bir şekilde birbirimize hakkımız geçmişse benden yana helal olsun kardreşim.

EHL-İ BEYT

Kayıtlı Kullanıcı
İran'la ilgili görüşlerinize gelince; her kim olursa olsun, her ne olursa olsun
eğer ortada iyi, güzel birşey varsa alkışlamak, saygı duymak gerekir diye düşünüyorum.

İran'la ilgili paylaşımların tamamına yakınını okudum.

Düşünsenize bir ülkenin en üst makamındasınız;
elinizde devletin bütün imkanları var
ve siz oğlunuzu son derece mütavazi bir şekilde evlendiriyorsunuz;
Kendi hayatınızı da mütevazi bir şekilde yaşıyorsunuz..

Dünyada böyle kaç lider var acaba?

Ortada Müslümanlık adına böyle güzel bir tablo varken bunu paylaşmak da gereklidir
diğer insanların örnek alması için ön plana çıkarmak da gereklidir.
Bu da İslamiyeti bölünmüşlüğü değil kardeşliğe ve birliğe yönlendirir.​

EHL-İ BEYT

Kayıtlı Kullanıcı
Bir kısım kardeşlerim bu güzellikleri paylaşmış.
Bir kısım ise İran'ı karalayıcı yorumlarda bulunmuş.

Bakın; bizzat İran'a gitmiş; bizzat Ahmedinejad'ı görmüş bir kardeşim izlenimlerini nasıl aktarmış:

İbret ve örnek alınması gereken bir hayat, Ahmedinejad'ın hayatı...İran'da görmek nasip oldu kendisini..Bir konferansına katılmıştık..Misafirlerine kendi elleriyle ikramda bulunacak, hizmet edecek kadar mütevazi bir insan...Tüm dünyaya da sergilemiş olduğu tavrı ise bugün müslüman olmayanlarca dahi takdir ve hayretle karşılanmaktadır.. Müstekbirlere karşı böylesine açık yürekli ve cesur liderleri Allah c.c bizlere de nasip eylesin inşallah..

İran'ı gördüm, evet:) Arapçam var ama İran'ın resmi dili olan Farsça'yı çok az biliyorum malesef..Yani günlük bir konuşma yapabilecek kadar değil.. Ablacım İran şiidir..Resmi olarak mezhepleri de Caferiliktir.. Lakin orada kaldığım süre içerisinde, İranlı arkadaşlarım oldu.. Ve üzülerek yazıyorum, sünnetleri bizden çok daha iyi uyguluyorlar birçok konuda..Bizden daha hassas ve duyarlılar.. Bilhassa tesettür konusunda, adalet konusunda, toplumsal olarak insan hakları konusunda da Kur'an'ın dışında hükmetmediklerini çok rahat ifade edebilirim.. İran'ın itikadi konusunda herhangi bir şey söylemek istemiyorum, dediğim gibi takvaca bizlerden çok daha ileride ve sünnetlere de dikkat eden, bizdeki Ehl-i Sünnet'e çok yakın itikatleri olanlar var. Ama ben, İran'ın siyasi duruşunu ve tavizsizliğini takdir ediyorum.. Siyasi olarak misyonu ve çizgisi çok çok güzel..İnşallah, müstekbir kuvvetlere karşı bu güzel duruşunu hep devam ettirir..Siyasi olarak İran'ı desteklemek gerektiğinden yanayım..
Bir önceki mesajımda da siyasi olarak duruşunu sevdiğimi yazdım İran'ın..Bilhassa Ahmedinejad'ın... Bir insan olarak ve aldığı tavır olarak takdir edilmesi gereken bir kişi.. Ahmedinejad ve onun gibi olanları, itikadinden bağımsız bir şekilde değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum..Lakin itikadi, kendileri ile Rabbimiz arasındadır.. Ama tavır aldıkları ABD ve İsrail tüm ümmetin düşmanıdır.. Bizim de siyasi olarak İran'ın yanında olmamız gerekir..

http://forum.islamiyet.gen.tr/kutla...ejatin-oglunun-sade-dugunu-utanmaliyiz-3.html

Sünneti bizden daha iyi uyguluyor diyor;
Kur'an dışında hükmetmiyorlar diyor;
Takvaca bizden daha ilerideler diyor.
Bunu söyleyen, gören, araştıran, bilen bir insan!!..

Yine başka bir yorumu paylaşmak istiyorum:

Osmanlı Olsaydı Eğer Şimdi;

İlk Önce Gizli Düşman Sapık Şia İRANIN Kafasını Uçurmuştu..!!!

http://forum.islamiyet.gen.tr/boyko...kit-kaybetmeden-vurmak-istiyor-ama-nasil.html

İki farklı yorum..
İlki araştıran, bilen, gören birinin yorumları;
diğeri kin ve nefretle dolu bir yorum.
Esas yorumu size bırakıyorum..​

EHL-İ BEYT

Kayıtlı Kullanıcı
Bütün Müslümanlar kardeştir ve birlik olmak zorundadırlar.
Ne yazık ki bu site içerisinde kin ve nefretle dolu insanlar var.
Sayı olarak az olsa da mide bulandırıyorlar.

Ve ne yazık ki site yönetimi böyle insanların site içerisinde dolaşmasına izin veriyor.. Bir anlamda desteklemiş oluyor.

İslam'a karşı olumsuz düşünceleri bertaraf edelim düşüncenizde tamamen size katılıyorum fakat öncelikli olarak kendi içimizde birlik ve kardeşlik duygusunu yakalamamız gerekiyor. Yoksa gerisi boş gerisi hikaye..

Ve bunun içinde üzerimize düşen ilk görevbirliğimizi ve kardeşliğimizi bozan kendini bilmezleri uyarmak..

Alllah'a emanet olun kardeşim.,

ALLAH (C.C.) yar ve yardımcımız olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt