Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ahir Zaman ve Namaz (1 Kullanıcı)

byserhatt

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

Allah Resulü'ne salat-u selam olsun . . .

Selamun Aleyküm arkadaşlar. Merak ettiğim şudur ki : Yaşım 17 üni. ye hazırlanıyorum. Nasıl oldu bilmiyorum birden namaz alışkanlığı başladı bende. Buna şükür ediyorum.Mesele şu ki 17 yaşındayım ve yaşıtlarıma çevreme bakıyorum.Tamamen doğrudur tanıdığım 600 kadar insan içinde tek namaz kılan benim.

Malum ahir zamandayız. Ben sadece yorum bekliyorum arkadaşlar hüküm çıkarmak bize düşmez çünkü. Böyle bir zamanda Allah'ı sık sık zikir etmek , namaz kılmak , ayrıca 4 yıl kaza borcumu her vakit mümkün mertebe kılmaya çalışıyorum derslerden vakit olmuyor pek , Efendimiz'e salavat getirmek daha mı değerli olur ? Çünkü nadir bir şey. Camilere de gittim namaz kıldığını sananları da gördüm şahsen.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Merhaba...;

Ne güzel ...

Ancak ...Önce derslerine çalış...okulunu başarmak için çaba sarf et....
Tatillerde...ilmihal oku...Kur'an-ı Kerim okumayı öğren...ayetleri düzgün ve tam oku...

Her şey senin içindir...sen ve Allah C.C. baş başasınız...''La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah ''Kelime-i tevhidini çok oku...
''Allahumme Salli Ala Seyyidena Muhammed Mustafa Aleyhisselam Resulullah '' Salavatı çok oku...
Bolca ezan oku ve dinle...

Normal hayatını yaşa ...şu an derslerin ve Ailen önemli... İyi arkadaş seç...
Camideki insanlar kişisel olarak Allah C.C. nun görevini yerine getirir...
Onlar için öyle gözüküyorlar deme ...onlar Secde yapıyorlar...

Şeytan Lain in camide işi olmaz merak etme...
O düşünceler aklına gelince ezan oku...selavat getir...
Kelimei tevhidi oku ama eksiksiz oku....okurken ....okuma seslerine düşüncelerine kanma ...

İnşallah Allah C.C. sana zihin açıklığı verir...Kendine ...Ailene ...Vatanına faydalı insan olursun...

byserhatt

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür ederim minnettarım. Kast etmek istediğim şuydu ; Namazı yanlış kılıyorlar. O kadar hızlı kılıyorlar ki sanki ben borcumu ödiyimde çabucak hemen gideyim havasındalar. Hocaya sordum hocam farzlarda salli bariğe gelemeden selam veriyosunuz diye tenkit ettim hızlı okumasının sebebini şöyle açıklıyor hoca (!) : Anlamını bozmadığın sürece hızlı okursun.Zaten arapça , anlamını bilmiyosun ki diyor adam bana. Bunun açıklaması bu idi.

Şöyle düşünmekteyim , şuan ders çalışıp yazın kazalara ağırlık versem daha mı uygun düşer. Çünkü ben namazı hızlı kılmıyorum öğlen namazı 40 dk sürüyor benim. Huşu içinde anlamlarını bilerek okumaya çalışıyorum. En güzeli de böyledir kanımca. O 40 dk yı derslerime ayırsam daha mı iyi olur bilmiyorum.

Allah senden razı olsun.

merve_talat

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm selam kardeşim senin adına çok mutlu oldum maşaallah tebarekaallah namazını kılıyorsun hem de huşu içinde kılmaya çalışıyorsun kardeşim namazını kılmaya devam et derslerine de çalış yarına çıkacağımızın garantisi yok ki allahım yar ve yardımcın olsun selam ve dua ile

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
düşünmek anlamak ve yaşamak...
ne güzel değilmi kardeşim şükürler olsun doğru yoldasın..
bence bu benim görüşüm çok değerli abilerimiz ablalarımız var onlar daha iyi yardımcı olacaktır..
insanların hatalarını gör ama yargılarken kendini de soğutma demem o ki sen en iyisini yap örnek ol
bu genç yaşta bunları düşünüyorsun ya allahım ahirette gölgelenelerden edecek seni inşallah...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
hem sakın ders çalışayım falan diye namazı bırakma emin ol vicdanın rahat borcunu ödemiş halinle derslerine daha çok çalışacak daha iyi olacaksın ayrıca RABBİM yardım edecektir şüphen olmasın

byserhatt

Kayıtlı Kullanıcı
Hepinizden Allah ğani ğani razı olsun. Namaz kılmak sorun değil benim için.Namazı sürekli kılarsam yanılmaktan,yanlış yapmaktan korkuyorum.Bu yüzden namaz bitince aralara 10-15 dk başka meşguliyet koyarım.Kafa resetlensin diye.Yazın daha çok ağırlık vericem kazalara şuan biraz aksıyabiliyor.Gece de dershaneye kalıyorum akşam gidiyor.

Namaz kılarken secde esnasında daha çok vakit geçirmenizi tavsiye ederim.Secde namazın başka bir boyutu. Yaratıcı o an bize çok yakın.Beyni giden kan artıyor tam huşu içinde oluyorsun.

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
demi ama secde belki en çok yakın olduğumuz yer YARADANA...
zikir çek kardeşim öle ders çalışırken bunaldığında ESMA ÜL HÜSNADAN çek tevhid getir, sitemizden faydalan sen sözünle davranışınla tebliğ yap

GüL_ne_OLuR

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

Allah Resulü'ne salat-u selam olsun . . .

Selamun Aleyküm arkadaşlar. Merak ettiğim şudur ki : Yaşım 17 üni. ye hazırlanıyorum. Nasıl oldu bilmiyorum birden namaz alışkanlığı başladı bende. Buna şükür ediyorum.Mesele şu ki 17 yaşındayım ve yaşıtlarıma çevreme bakıyorum.Tamamen doğrudur tanıdığım 600 kadar insan içinde tek namaz kılan benim.

Malum ahir zamandayız. Ben sadece yorum bekliyorum arkadaşlar hüküm çıkarmak bize düşmez çünkü. Böyle bir zamanda Allah'ı sık sık zikir etmek , namaz kılmak , ayrıca 4 yıl kaza borcumu her vakit mümkün mertebe kılmaya çalışıyorum derslerden vakit olmuyor pek , Efendimiz'e salavat getirmek daha mı değerli olur ? Çünkü nadir bir şey. Camilere de gittim namaz kıldığını sananları da gördüm şahsen.

ALLAH kabul etsin canım namazlarını..............Ben de senin gibi 17 yaşımdan beri kılıyorum ama AllaHım inşlh kabul eder...........
Bir de kaza namazlarım da var tabi daha önceden..Her namazımın arkasından kılıp tövbe etmek istiyorum ama işlerden fırsatım olmuyor...........
En kısa zamanda kazalarımızı da öderiz inşllh..........

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt