Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ah! Bu Ben... !!! (1 Kullanıcı)

şemser

Kayıtlı Kullanıcı

Yatsı namazını edâ etmiş tesbihâtımı yapıyordum, Elhamdüllilâh zikrini çekerken bile bir şeyleri isteyerek şükrettiğimi düşündüm, o anda bana benden bir kapı açıldı ve girdim içeri ne melûn bir şey vardı oysa içeride, kendime söylediğim yalanlarım, sözlerim ve içimden geçen her şey oradaydı. Yüzüm kızardı onları görünce ve aklıma geldi, her tövbeden sonra onlarla yeniden başladığım.

Sonra kendimi benin önünde buldum bir suçlu gibiydim şimdi,

Namazlarında neleri düşündün?diye sordu. Cevabım bir kul cevabı gibi olmadı üzülerek utanarak; namazdan sonra yapacağım işleri, yüzlerini yıllardır hatırlamadığım arkadaşlarımı, kaybettiğim küçücük bir toplu iğneyi düşündüm dedim.

Benden hiç ses çıkmıyordu,diğer soruya geçti oruçluyken nefsini terbiye ettin mi? diye sordu..Başım öne eğikti; oruçluyken akşama hangi yemeği yesem,iftara kaç dakika var gibi soruları düşündüm dedim.

Oradan söz verdiğim bir sözüm benden şikayetçi olduğunu söyledi bana namazları kılarken farzını kul gibi sünnetleri de ümmet gibi kılacağım sözünü verdi diye haykırdı.Yüzüm yerde söyleyecek bir şey yok haklıydı.

Ben,bana tekrar döndü ve sormaya devam etti... Elinde tesbih var iken neyi düşündün? Cevabım diğerlerine benziyordu,fâni olan her şeyi düşünmüştüm.

Peki sabah namazına kalkmak için bir sözün vardı hatırlıyor musun? Başımı sallayıp ; Evet diyebildim. Teknolojinin nimetlerinden olan telefonuma sabah vakti uyanmam için emir vermiştim, o görevini yaptı ama ben yapamadım on dakika daha uyuyayım dedim uyandığımda bülbüller sitemini dile getiriyordu.

Başımı kaldırdığımda yine bir sözüm karşımda dikilmişti...Her akşam Kur'ân okuyacağım sözüydü. Ve yine aynı sahne, yüzüm yerde başımı kaldırmaya cesaretim yoktu.

Ben, bana dönerek; Sen bensin atsan atılmaz satsan satılmazsın, hep kaçtığın tekrar Ona sığındığın Râbbine dön, O seni benden daha iyi affeder diyerek başını öne eğdi ve kayboldu.

alıntı...

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
selamunaleyküm...ALLAH c.c. razı olsun
emeğinize sağlık güzel bir paylaşım
ALLAH C.C. emanet olun...
selam ve dua ile...İNŞALLAH...​

merdümgiriz

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. bana beni hatırlattınız ve kendimle beraber hakiki yönelmem gerekeni.. allah razı olsun, çok güzel olmuş..selam ve dua ile kalın..

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm kardeşim eline yüreğine sağlık çok güzel bir paylaşım ALLAH razı olsun. Bende kendimi dinlediğide aynı şeyleri söylüyorum şikayetim kendi kendime RABBİM bu halden kurtarsın ve hoşnutluğunu kazanacağımız ibadet nasib eylesin

SELAMETLE KALIN ALLAHA EMANET OLUN

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razi olsun sizden.yazinizi okuyupta insanin kendisini bulmamasi mumkun degil:Ayuce rabbim hakkina layik bir kul olmayi nasip etsin bizlere.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt