Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ah berat...biz daha tatildeydik Allah'ım... (1 Kullanıcı)

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
"İhsan kaptan gezi gemisi bu akşam hanımlar için ikinci bir sefer düzenlemiştir. Tatil köyünün kıymetli misafirlerine önemle duyurulur."

Kaptanın önemle duyurduğu haberine, gecenin içinden geçen faytonun çıngırakları eşlik etti.

Faytonun çıngırağına, animatörlerin emirlerine iteat eden tesettürlü genç kızların ritmik alkışları .

Tesettürlü genç kızların /kadınların herkesin önünde ulu orta oynayışlarına, henüz kırkı çıkmamış bir bebeğin sesi katıldı sonra.

Bütün sesler birbirine eşlik etti.

Kaptanın sesi, faytonun sesi, alkış sesi, bebek sesi.

Denizin dilini bilmeyenleri ürküten bir ses bütün seslerin birlikteliğini ansızın bozdu. Dalgalar deli deli dövmeye başladı kıyıyı.

Korkulacak bir şey yoktu aslında. On dakika önce açıklardan geçmiş büyük geminin oluşturduğu dalgalardı gelen.

Denizin dilini hiç bilmeyen.

Ama sanki denizsiz var olamayacağına.

Sanki tenindeki güneş lekelerini herkese göstererek denizsiz olamadığını ispat edeceğine.

İspat edince, kendisini bir türlü uygar saymayanlara karşı uygarlık beratı alacağına.

İnananlar!

Birden patlayan dalgalardan korktu.

"Tusunami mi bu len" dedi on üç on dört yaşlarındaki bir erkek çocuğu. Ondan biraz daha boylu, ama belki de yaşı aynı olan "hadi oğlum" dedi. "Tatilde tusunami mi olur?!"

Bankın üzerinde oturan kadın çocukların sözünden çok başka çok derin bir anlam çıkardı. Söyleyene değil söyletene bak.

Gözü; bulutları peçe edinmiş de kendini bir gösterip bir saklayan dolunaya takıldı. Tatilde tusunami mi olur mu oğlum diyen çocuğun sesi, kalbinin tenhalarında yankılanmaya devam etti.

Anlayış buydu işte. Tatilde her şey mübah lakin ölüm yasak. Ölüm yasağına kim uyacak. Azrail mi?

Gözü altın top gibi parıldayan aya takılı kalmışken, sanki sesini duyurabilekcekmiş gibi, ne zaman büyüdün sen bu kadar dedi.

Daha çocukluğunu bile görmemişken.

Ne zaman bu kadar büyüdün!

Sen bu kadar büyürken ben neredeydim ne yaptım?

Biri duysa deli derdi kadına. Sıyırmış kafayı.

Kadın kendini görüp sıyırtmış diyecekleri gördü, onların eğlenmekten kimseleri göremeyecekleri demde.

İçini derin bir hüzün kapladı.

En son gökyüzüne Miraç Gecesi baktığını hatırladı.

Göklere bile bakmayan gözlerim kime bakıyor Rabbim dedi. Kime bakıyor! Kime bakıp da kimi görüyor!

Göklere bakmayı unutmuş kalbin basireti mi olur?

Allah'ım basiretimizi arttır. Senin iyi dediklerine iyi, kötü dediklerine kötü diyenlerden eyle bizi. İyi ve kötüyü hiç bu kadar birbirine karıştırmamıştık.

Berat Geceniz mübarek olsun.

F.K.Barbarosoğlu

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
selamünaleyküm güzel kardeşim ALLAH c.c. razı olsun...
emeğine sağlık güzel bir paylaşım
ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...

BERAT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN...

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm güzel kardeşim ALLAH c.c. razı olsun...
emeğine sağlık güzel bir paylaşım
ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...

BERAT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN...

ve aleykum selam ablam,
Rabbim sizden de razı olsun. beğenmenize sevindim.
Gecemiz ve günümüz mübarek kılsın bizleri duasıyla...B)B)

birsen83

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm mü'min kardeşlerim, bu güzel yazı için nuresma kardeşimize teşekkürler allah razı olsun.
Beraat Kandiliniz mübarek olsun, Allah u teala bu gece bütün günahlarımızı affeder inşallah.
Allah a emanet olun.

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm mü'min kardeşlerim, bu güzel yazı için nuresma kardeşimize teşekkürler allah razı olsun.
Beraat Kandiliniz mübarek olsun, Allah u teala bu gece bütün günahlarımızı affeder inşallah.
Allah a emanet olun.

ve aleykum selam
güzel kardeşim,
ben de teşekkür ederim. amiiin amin inşaallah.
günahları affeden, övülmeye en layık alemlerin Rabbbi'ne emanet olunB)

baharim

Kayıtlı Kullanıcı
FANİ dünyanın fadişahı deilizbiz gönül hırkalarını yamar giyeriz,Dostlarla aglar dostlalrla güleriz biz biz sevdiklerimize nice kandiller dileriz tüm arkadaşların kandilini kutlarım.

baharim

Kayıtlı Kullanıcı
rabbimden çicek istedim kırları verdi.ağaç istedim ormanları verdi. su istedim denizleri verdi.dost istedim bu siteyi verdi. tşkler böyle sitei açtıgınız için emegi gecenlere A.E.O

özgür berçinli

Kayıtlı Kullanıcı
herkesin kandili mübarek olsun arkadaşlar.. nice hayırlı kandillere.. dualarınızı yüce mevladan eksik etmeyin

berlika

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bi paylaşımdı allah razı olsun

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
emeyine sağlık kardeşim güzel bir paylaşımdı

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim sizlerden de razı olsun inşaallah.
B) selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt