Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ağaran saçların dili (1 Kullanıcı)

yeşil.kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
Hz.Ömer halife olduktan sonra kendi parasıyla bir adam tuttu.Adamın görevi, günün belli saatlerinde hz.Ömer'in yanına gelip ona:
"Ey Ömer! Allah'tan kork,ölüm var! demekti. "
Bu durum günlerce,aylarca hatta yıllarca devam etti.Birgün hz.Ömer aynaya baktığında saç ve sakalının ağardığını gördü.Günün muayyen zamanlarında karşısına geçip kendisine ölümü hatırlatan ve kendi parasıyla tuttuğu görevliyi çağırdı.Artık kendisinin görevine son vereceğini söyleyinde adam:
"Ey Ömer, bugüzel adetinden vazmı geçtin?" diye sordu.
Bu soru karşısında adalet örneği Hz.Ömer şu anlamlı cevabı verdi:
"Şimdiye kadar gençtim; saç ve sakalım ağarmamıştı.Doğru yoldan ayrılmamak için hergün bana ölümü hatırlatacak, Allah'tan korkmamı tavsiye edecek birine ihtiyacım vardı.Anvak bugün aynaya baktığımda saç ve sakalımın ağardığını gördüm.İşte ağaran saç ve sakalım bana ölüm habercisi olarak yeter.Sen bana ölümü günün muayyen saatlarinde hatırlatıyordun.Bunlar ise herzaman hatırlatıyor.

islamoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleyküm,bu vesile ile sende bize hatırlatmış oldun :D eline sağlık...

hafiz mehmet

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim ölüm bize şah damarımızdan daha yakın hiç bir zaman unutmamak lazım selam ve dua ile

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim emeyine sağlık RABBİM CC razı olsun

hk8506

Kayıtlı Kullanıcı
inş bizim de aklımızdan hiç çıkmaz ne kadar aciz insanlarız ama farkında değiliz kendimizi hala güçlü görüyoruz herşey için çok şükür rabbim bizleri affeyle inş hepimizi firidevs cennetine kabul eylersin

ravza_melek

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleyküm...
çok güzeldi.. saolun...
Ölümü her an hatırlayıp, bunun gereğini yapanlardan oluruz inşaAllah...​

tuts@k

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.zulmekarsiyiz.tr.cx
ALLAH razi olsun insaALLAH..
Rabbim bizede daim, Ölümü, Rabbini ve hesaba cekilecegini düsünen kullardan eylesin

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı
sağolunuz ALLAH razı olsun selametle kalınız

yeşil.kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
inş bizim de aklımızdan hiç çıkmaz ne kadar aciz insanlarız ama farkında değiliz kendimizi hala güçlü görüyoruz herşey için çok şükür rabbim bizleri affeyle inş hepimizi firidevs cennetine kabul eylersin

inş.kardeşim..son mekanımız firidevs cenneti olsun inş. Allah'a emanet olunn..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt