Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Adobe Photoshop ile Haraketli Yazı Yazma Dersi (1 Kullanıcı)

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Adobe Photoshop ile Haraketli Yazı Yazma Dersi

1 Adım :
CTRL+N Kombinasyonları kullanıp yeni bir layer açmak için secenek penceresiniz açarız Aşağıdaki resimde görültüğü gibi karşımıza gelecek pencere
Burada dikkat etmemiz gereken bir unsur " Transparent" özelliğidir Neden Transparent ! Resimimiz Transparent Olunca kullanmak istediğiniz yerdeki Sitenin " Back Guard " ını otomatik olarak görür ve ekler
Transparent Özelliği vermeyipde bu işlemleri yapabilirsiniz
" Widht" : Layerımızın Genişlik Ayar Katmanı Pixell Olarak Giriniz
" Heght" : Layerımızın Yükseklik Ayar Katmanı Pixell Olarak Girniz
Tüm Ayarları Yaptıkdan Sonra " Ok " Butonuna Basıp ikinci aşamaya Geçiyoruz

1jm3.gif

deleterx2.gif

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
2 Adım :
Text Editörünü Seçip Yazmak istediğimiz yazıyı yazıyoruz
Resimde göründüğü gibi kırmızı işeratli olan yerlere dikkat
1 - Eğer kullandıgımız Font "04b09" isimli font " Örnek de kullandıgım font "
2 - Secenekte Font Boyutunu 8 Punto Olarak Vermeliyiz
3 - Yazımızın Rengini belirletiğimiz Renk Paneli " Renk Değiştirmek için Üzerini İki defa tıklayın Renk Paneli gelecek istediğiniz rengi seçip yazınıca o rengi verebilirsiniz"
4 - Yazımızın Köşelerinin Yumuşak mı yoksa keskinmi gözüküp gözükmeyeceğinin ayarlarını verdiğimiz seçenek " Genelde Bu tür yazılarda " None " yani Keskinlik kullanılır "

2wv7.gif

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
3 Adım :
Bu Adımda ise yazılarımızın kenarlarına " Stroke " özelliği yani cerceve vurmayı gösterelim
Layer menusunden Yazımızın uzerını bır kere tıklayıp seçili hale getiririz Aşağıda bulunan 2 nolu imleci tıklayıp karşımıza gelen açılır menüden " Stroke " seçeneğini yıklarız ve karşımıza 4 Adımdaki menü gelecektir

3ll8.gif

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
4 Adım :

Resimdede Gözüktüğü gibi karşımıza " Stroke " Ayarlarının yer aldığı panel geldi
1 - Yazımızın cevresine vuracagımız çerçevenin kalınlığını ayarlamıza yarayan seçenek " Genelde 1 Px " dir
2 - Cerceve rengimizi belirlemek için " bu isteye bağlıdır istediğiniz rengi secebilirsiniz " Otomatik Olarak stroke menusu acıldıgında kırmızı rengi vurur Renk degısmek ıcın Kırmızı rengın uzerını ıkı kez tıklamanız ve karsınıza gelecek
Renk panelınden ıstedıgınız rengı secıp ok demenız yeterlıdır

4vh8.gif

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
5 Adım :
Stroke ayarlarını yaptıgımızda yazımızın kenarları asagıdakı resım gıbı gozukucektır Cevrecem ızın kımı yerlerı keskın olmayıp yumusak bır ozellıge kavustugundan oturu bazı yerlerı cerceve rengını yumusak bır sekılde alacaktır

5js6.gif

6 Adım :

Bu Adımda ıse 5 Adımda resmımızın vurdugumun cercevenın yumusak yerlerını cerceve rengı ıle butunlesmeyı gorucez
Aşağıdaki Resimde gözüktüğü gibi
1 - Nolu içleç secilir ve resimlerimizin ister sıyah olmayan yerlerını cızersınız ıstersenız kompe resımın etrafını cızıp secılı bolge halıne getırırsınız
2 - Bu İmlecimize özellikle dıkkat Özellikle ana renk Siyahtır Eger yazınızın cerceve rengı sıyah degılde baska bırsey ıse en ustekı renk katmanı " sıyah olan " uzerını ıkı defa tıklayıp cerceve rengını verınız "

Rengımızı sectık ve cercevelerımızın yumusak olan yerlerınıde secılı hale getırdıysek sımdı yapmamız gereken
Layer katmanından yenı bır Layer Olusturmak Olacak Peki bunu nasıl yapıcak SHIFT + CTRL+N Kombınasyonlarını kullanarak yenı bır layer yapmıs olucaz Ve Son olarak ALT+ DELETE tuşlarına basıyor boylelıkle yumusak olan cercevemızın renklerı secmıs oldugumuz cerceve rengını almıs olacak

6yk0.gif

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
7 Adım :

Örnek Asagıdakı Resım

7vy0.gif

8 Adım :
Şimdi ise Yazımıza Her bır Harf ıcın Renk vermeye geldı Aşağıdaki Örnek Resimde Goruldugu gıbı Mouse muz aracılı ıle Sol tus basılı tutulup Ilk bas harfımız veya hangı harfın rengını degıstırmek ıstersenız secıp " Character " Panelının en alt sag tarafında bulunan " Color " Secenegının uzerını ıkı defa tıklayıp renk panelını acıp rengımızı belırlerız ve okey tusuna basarız

ÖNEMLİ NOT = Bu ıslemı Her bır harf ıcın yapmalısınız Her harfe farklı bır renk verdıgınızede ıse Resmınızı gif olarak kaydedin

8sh6.gif

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
12ql2.gif

13oc9.gif

14xo7.gif

Yukarıdaki resimlerde goruldugu gıbı İlk Rengimi beyaz verdim sonrası ise Her bır Beyaz renkli harfın arkasından devam eden harfe ılk rengım kırmızıyı verdım

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
9 Adım :
Yazı ıslemımız bıttıgınde Kendızı kucuk ama ıslemı buyuk olan programımızı devreye sokmaya geldı " UnFreez" Bu Programıda Asagıdakı Lınkten Download Edebilirsiniz

RapidShare: Easy Filehosting

UnFreez Programının ozellıgı ıse Sürükle Bırak Kombınasyonu ıle Calısmaktadır " Mouse muz ıle Resımlerımızı secılı hale getırıp Mousemusun sol tusuna basılı tutup " Frames [ drop GIF files here " pencerısıne tasımak

15wi6.gif

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
10 Adım :

Resimde gözüktüğü gibi " 1 " nolu secenekte resım veya yazılarımız ıcın hareket gecıs suresını belırlıyecegız Ben ornek olarak " 10 sanıye verdım " Sizler ıster 0 istersenız farklı sanıyeler verebılırsınız
2 nolu secenek ıse resmımızı yanı yaptıgımız hareketlı resım veya avatar fark etmez kaydetmemızı saglayan butondur

ÖNEMLİ NOT Yazılarımızın solsan saga veya sagdan sola gıtmesını ıstersenız "

Örnek -Soldan saga

1 gif
2 gif
3 gif
4 gif
5 gif
4 gif
3 gif
2 gif " Gibi yapmanız yeterlıdır

11 Adım :

16ub9.gif

Ayrıca tüm bunları yaptıktan sonra
Ayrıca yazı birleştirmelerini Ulead Gif Animator ile de daha rahat yapabilirsiniz.

Ulead Gif Animator isteyenler burdan indirebilirler http://forum.islamiyet.gen.tr/tanisma-kosesi/56947-yardim-resim-yukleme-18.html

Ve işte Sonuç Kolay gelsin :)

erasercp6.gif

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim allah razı olsun denemeye çalışıcam yapabilirm inşallah:) emeğine saglık kardeşim
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim allah razı olsun denemeye çalışıcam yapabilirm inşallah:) emeğine saglık kardeşim
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

Ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berakatüh.
Allah sizden de razı olsun kardeşim,
Deneyin olmazsa yardımcı olurum, avatarınıza yazarız inşallah kardeşim
Allah’a emanet olun,
Selam ve baki dua ile kalın.

deleterx2.gif

gif078tw8jw5.gif

Düşmanlarım bana ne yapabilir ki ?
Ben cennetimi yüreğimde taşıyorum, nereye gitsem o benimle gelir.
Hapsedilmem halvet, sürgün edilmem hicret, öldürülmem şehadettir.
Değil mi ki, göğsümde Allah'ın Kitabı ve Rasulü'nün sünneti vardır!

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatühü kıymetli kardeşim..
Çok faydalı oldu forumunuz benim için.. Allah c.c razı olsun.. Avatarım ve imzamı, forumunuzdaki bilgilerden yola çıkarak hazırladım.. Sizin avatarınızdaki yazı stilinizi de kullanarak yaptım.. Görünüp kaybolan modüller de gerçekten çok güzeller.. Forumunuzdan çok istifadelendim kardeşim..Hakkınızı helal ediniz inşallah..
Rabbimize emanet olunuz.. Cuma'nız mübarek olsun, Selam ve Dua ile.

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

Ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berakatüh kardeşim.

Elinize emeğinize sağlık kardeşim, sonuç olarak güzel bir görsel olmuş kardeşim,
Mesajınızı geç fark ettim kardeşim kusuruma bakmayın,
Ayrıca burada anlatımımızla faydalı olabiliyorsak ne mutlu bizlere,
Estağfirullah kardeşim, hakkımız yoktur, varsa da her zaman helali hoş olsun,
Net’te bu konuyla ilgili, hareketli yazı yazma, resim üstüne yazı yazma ve avatara yazı yazma gibi 100’lerce resimli anlatımlı sayfa bulunuyor kardeşim, bunlarla ilgili diğer çalışmalarınızda bir sorunuz olursa, yazın buraya biliyorsam her zaman yardımcı olmaya çalışırım İnşaAllah kardeşim.
Bilmiyorsam da en azından araştırmış ve öğrenmiş oluruz.:)
Görünüp kaybolan modüllerde evet güzel görseller oluşuyor kardeşim, çalışmalarınızla daha da gelişmeleriniz olacağına yürekten inanıyorum.

Sizin de Cuma’nız mubarek olsun, Allah’a emanet olun,
Selam ve baki dua ile kalın kıymetli kardeşim..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt