Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Adnan Oktar’ın İsrailli Yetkililer Ve Dini Liderlerle Basın Toplantısı (1 Kullanıcı)

ahmetsecer

Kayıtlı Kullanıcı
ADNAN OKTAR'IN İSRAİLLİ YETKİLİLER VE DİNİ LİDERLERLE YAPTIĞI BASIN TOPLANTISI (20 Ocak 2010)

HarunYahya.Tv - ADNAN OKTAR'IN İSRAİLLİ YETKİLİLER VE DİNİ LİDERLERLE YAPTIĞI BASIN TOPLANTISI (20 Ocak 2010))

Konferanstan Resimler:

100120_IMG_2933.jpg

100120_IMG_2957.jpg

100120_IMG_2967.jpg

100120_IMG_3030.jpg

100120_IMG_3240.jpg

100120_IMG_3245.jpg

AdnanOktar_Israilheyet100119_06.jpg

Daha fazla bilgi ve resimler için harunyahya.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

tnraksy

Kayıtlı Kullanıcı
Bu adam Müslüman değil bence....
Kendini mehdi ilan eden adam din adamı değildir...

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Bu konu hakkında biraz daha detaylı bir araştıma yaparak bazı kaynaklara ulaştım...
Adnan Oktar'ın yabancı bir gazeteye verdiği röportajını izledim ve burayada röportajda geçen konuşma metinlerini yazıyorum...
Röportajın sonunda mehdi olmadığını söyledi !!!
Daha önce yazdığım yazımı bu nedenle siliyorum ...

ADNAN OKTAR'IN THE WALL STREET JOURNAL RÖPORTAJINDAN (6 Mart 2009)

MUHABİR: Sizin Mehdi olma olasılığınız var mı? Bazı insanlar sizin Mehdi olduğunuzu düşünüyor.

ADNAN OKTAR: Bazı fizik özelliklerden kaynaklanan bir şüphe olabilir bu. Gerçekten hadislerde benzetilen, anlatılan bağlantılara baktığımızda benzerlik var ama bu Mehdilik iddiasını gerektirmez tabi. Bir kere bir Müslüman ben Mehdi’yim diyemez. Haramdır yani böyle bir iddiada bulunamaz. Çünkü bir insan cennete de gidebilir, cehenneme de gidebilir. Bunun için vahiy gerekir. Vahiy de gelmeyeceğine göre bundan sonra, yani kitaplı bir peygamber gelmeyeceğine göre, bir kitap gelmeyeceğine göre böyle bir iddiada benim bulunmam dinen mümkün değil. Bu imkansız. Öyle bir şey olursa insan dinden çıkar yani Müslüman olamaz. Dolayısıyla benim böyle bir iddiada bulunmam mümkün değil.
MUHABİR: Yani Mehdi olma olasılığınızı tamamen kenara mı itiyorsunuz bu durumda?
ADNAN OKTAR: Her insan Mehdi olmak ister. Her Müslüman ister, yani bu bir nimettir. Veli olmak ister, cennete gitmek ister. Mehdi olmak çok büyük bir nimet. Ama Mehdilik iddia etmek olmaz.
MUHABİR: Mehdi değilim diyebilir misiniz peki?
ADNAN OKTAR: Tabi ki diyebilirim.

Cihat-82

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Bu adamın ne olup olmadığını zaten cümle alem biliyor bilerek buna uyanları ise çok vahim haller beklemektedir,mehdi hazretlerinin çıkması ve çıkıpta yapması gerekli olan işlerin içinde böyle bir fotoğraf karesinden bahsetmiyor ALLAH'ın Rasulu s.a.v ...
Ne hikmetse Adnan Oktar namı diğer Harun Yahya adlı kişi ALLAH rasulunun s.a.v '' Mehdi zuhur edince ben mehdiyim demeyecek ...'' hadislerinden başka Mehdinin zuhuru ve filleri hususunda diğer hadislerin hiç birisini söylemez ve benimsemez bunuda kendine bir övgü olarak kabul eder öyle ya gidin sorun asla '' Ben mehdiyim '' demez çevresinde ki insanlar diyince de men etmez...

Hele hele bu Adnan Oktar son zamanlarda gerilen İsrail - Türkiye ilişkilerinde israilin türkiye ayağı gibi görünerek israilli dostlarına hizmet etmek gibi bir görev üstlenmekle büyük bir övünç duymalıdır...
ALLAH c.c bunları ıslah etsin bile diyemiyorum çünkü çok kişiyi küfre düşürdüler ...

Ve aleyküm selam. Allah Teala razı olsun, söylemek isteyip de söyleyemediklerimden daha fazlasına tercüman oldunuz. Açıkçası bu adam hakkında söylenecek çok şey de yok. Ne olduğu belli. Mantıklı bir insan, hadisler ışığında bu adamın ne kadar palavracı olduğunu anlar. Yazık ki, destekçisi de çok. Bana en çok dokunan ise, bu adama "din alimi" denmesi. Allah Teala, bu adamı destekleyenlerin gözlerini tez zamanda açar inşallah. Selam ve dua ile..

A

abd-rahman

arkadaşlar adnan oktara soruldu canlı yayında izledim:size kendinizi mehdi ilan ettiğiniz söyleniyor doğru mu?
adnan oktar: -hayır ben öyle bişey söylemedim zaten söylemiş olsam dinden çıkarım. dedi

sizden ricam birisinin hakkında tam olarak bir bilgiye sahip değilsek eleştirmeyelim ....
selam ve dua ile......

selimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Laik atatürkçü müşrik.

Sayın SeNaTOR arkadaşım; Adnan Oktarın müşrik olduğuna deliliniz nedir?

Bir kişinin bir yahudiyle görüşmesi onu Yahudi, bir hristiyanla görüşmesi onu Hristiyan yaparmı?

Onun müşrik olduğu kanaatına nasıl vardınız?

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Sayın SeNaTOR arkadaşım; Adnan Oktarın müşrik olduğuna deliliniz nedir?

Bir kişinin bir yahudiyle görüşmesi onu Yahudi, bir hristiyanla görüşmesi onu Hristiyan yaparmı?

Onun müşrik olduğu kanaatına nasıl vardınız?

laikliği benimsemesi
demokrasiyi benimsemesi
cumhuriyeti benimsemesi ve bunlara sevgi göstermesi onun müşrik olmasına yeter.bunlar sadece 3 delil onlarca delil getirebilirim
El vera vel bera akidesine zıt düşmesi(YAni yahudi ve hristiyanları dost edinmesi)
Atatükçü oluşu....
Uzar gider...

deniz hışır

Kayıtlı Kullanıcı
laikliği benimsemesi
demokrasiyi benimsemesi
cumhuriyeti benimsemesi ve bunlara sevgi göstermesi onun müşrik olmasına yeter.bunlar sadece 3 delil onlarca delil getirebilirim
El vera vel bera akidesine zıt düşmesi(YAni yahudi ve hristiyanları dost edinmesi)
Atatükçü oluşu....
Uzar gider...

bunlar gereksiz ve boş laflar. bunları tartışmak bizi hiç bir yere götürmez. bu ve bu gibi adamların lehine veya aleyhine propaganda yapmak doğru değil. dini de kendi doğrularımıza göre yorumlamayalım. ifrat tefrit e kadar gideriz allah muhafaza.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Ben sadece birkaç küfrünü söyledim kabul etmek etmemek size kalmış.Nasihat bizden.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Taasubçu olmayanlara Khayr inşalllah bu uyarılar,nasihatler.

ahmetsecer

Kayıtlı Kullanıcı
Cevap

Cevap

Adnan Oktar dünya çapında binlerce insanın İslam'a girmesine vesile olmuştur.
Kitapları dünya çapında okunmaktadır, hayatını İslam'a vakfetmiştir, yıllardır tek başına mücadele vermekte, ne hapis, ne akıl hastanesine zorla konması asla hak yoldan döndürmemiştir. Bir kişiyi değerlendirirken Kuran'a göre hüküm vermeniz gerekir, müşriklerden gelen haberlere ehemmiyet vermemeniz gerekir, İslam için böyle hizmet veren başka kim var bir bakın çevrenize.

oranserter

Kayıtlı Kullanıcı
ben de mi acaba müşriğim ?!?!?!?!?
laiklik
demokrasi ve
atatürkçülüğü benimsiyorum !

oranserter

Kayıtlı Kullanıcı
senator kardeşim, Allah cc. 'ın yapacağı yargılamayı kendisi şimdiden yapmaya kalkıyor .....?!?!?!?!?!?!

ahmett61

Kayıtlı Kullanıcı
Bir insanı geçmişi ile yargılamak islamda olmayan birşeydir. Geçmişinde iyi işler yapması geleceğinde de yapacağına garanti olmadığı gibi , kötü işler yapmasıda gelecekte kötü işler yapacağı anlamına gelmez. Bu şahsın kitaplarını bilirim. Okuma fırsatım olmadı şükür. Şükür diyorum çünkü Hz. Peygamber şüpheli şeylerden sakının diyor. Bu şahıs iyi ve ya kötü orasını allah bilir. (İman olarak). Ama konuşmalarıda şüphelidir. Evet bende biliyorum ben mehdi değilim dedi. Ama mehdide ben mehdiyim demicek dedi. Yani bu ne perhiz bu ne turşu. Ya da ne anlatmaya çalışmış şimdi.
Allah cümlemizi yanlış konuşanlardan uzak eylesin. Tüm kardeşlerimizi doğru ilim meclislerinde bulunmayı nasip etsin.
Yanlışta olanı , imanlara leke süreni ve bunu müslüman kimliği ile yapan bozuk kulları ıslah eylesin

sonayg

Kayıtlı Kullanıcı
.....................................

rebzedeki_kul

Kayıtlı Kullanıcı
Herkesin İslam olması bizim için övünç duyulacak birşey değil.A9 TV de çıkan, gazetelerde yarı çıplak poz veren kadınlar, islam diye de göğsümüzü gererek ortalarda dolaşamayız herhalde.
Bize Hakk'ın mesajını kavrayan, hayatında o mesajın gerektirdiklerini yerine getiren; müslüman gibi yaşayan insanlar lazım.Yoksa Yezid de İslamdı ki peygamber torununu şehid etti.
Adnan gibi megalomanyak bir adam Müslümanım demese bari biz de her seferinde bu münafık yüzünden insanlara açıklama yapmak zorunda kalmasak

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Savunmaya çalıştığımız insanlar veya görüşlerine saygı duyduğumuz insanlar mı bizim için esas olandır. Allah c.c. bulmak için illa bu insanları takip etmem mi gerek. Hadisler ve ayetler bana yol göstermez mi. İnsanların yaptıkları yapmadıklar hizmetleri mi takip etmeliyim. Yoksa Allah c.c. rızası için mi kendim birşeyler yapmalıyım. Kimin doğru söylediğini kimin yanlış söylediğini ben mi bilenimdir Allah c.c. mı bilendir. Herkesi eleştirirken ben neler yapıyorum acaba.Boş konuşmak mı bana değer verir yoksa cahiller karşısında susmak mı. Düşüncelerimde riya mı olacak yoksa Habibim mi. Allah c.c. korkmaz mıyım ki ben herşeyi bilmiş gibi davranırım.Sanırım ben bir aciz günahkar kulum ki sorularımda netlik yok o zaman susup tövbemi dileyeyim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt